Voda za bebe

odgovora

Objavljeno

Nama je Rosa preporucena odmah u porodilistu zbog sastava tj. odnosa minerala koje bebe mogu da podnesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče tih raznih vrsta voda,sa raznih strana se dobijaju različita mišljenja,zavisi samo kako vetar duva...neko kaže da je Rosa 'najbolja',drugi će da kaže da Rosa ne valja zbog-radi onoga i tako u krug. :blink: ,svakako sam čula da nijedna voda nije dobra koja je odstojala više od 3 dana u onoj plastici i na temperaturi višoj od par stepeni <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je Rosa preporucena odmah u porodilistu zbog sastava tj. odnosa minerala koje bebe mogu da podnesu.

Da, i da bi to dokazali, odmah u porodilistu ste dobili flasicu Rose. :lol:

Mislim da je to samo cist marketing. ;)

Slazem se sa mna, svakoj vodi nesto fali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel zna iako da li i kakve veze pijenje vode ima sa glasnim zicama zdrave bebe? skoro sam bila kod teteke sa bebom i ova joj je non stoip nudkala vodu,ali bukvalno na svakih 15 min cak i u toku jela... mene je to toliko nerviralo, dajem joj ja vodu sasvim dosta i cesto i pije je i nema problema, kada sam joj rekla da malo iskulira bila je u fazonu: ma to moooora zbog glasnih zica,slusaj starije....sta? stace bez glasa ako ne pije vodu... ne kontam

naravno da je voda bitna ali me zanima ova teorija o glasnim zicama... ne nadjoh nista na netu o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel zna iako da li i kakve veze pijenje vode ima sa glasnim zicama zdrave bebe? skoro sam bila kod teteke sa bebom i ova joj je non stoip nudkala vodu,ali bukvalno na svakih 15 min cak i u toku jela... mene je to toliko nerviralo, dajem joj ja vodu sasvim dosta i cesto i pije je i nema problema, kada sam joj rekla da malo iskulira bila je u fazonu: ma to moooora zbog glasnih zica,slusaj starije....sta? stace bez glasa ako ne pije vodu... ne kontam

naravno da je voda bitna ali me zanima ova teorija o glasnim zicama... ne nadjoh nista na netu o tome

Bože sačuvaj...nema nikakve veze voda sa glasnim žicama... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel zna iako da li i kakve veze pijenje vode ima sa glasnim zicama zdrave bebe? skoro sam bila kod teteke sa bebom i ova joj je non stoip nudkala vodu,ali bukvalno na svakih 15 min cak i u toku jela... mene je to toliko nerviralo, dajem joj ja vodu sasvim dosta i cesto i pije je i nema problema, kada sam joj rekla da malo iskulira bila je u fazonu: ma to moooora zbog glasnih zica,slusaj starije....sta? stace bez glasa ako ne pije vodu... ne kontam

naravno da je voda bitna ali me zanima ova teorija o glasnim zicama... ne nadjoh nista na netu o tome

Kod starijih ljudi postoji verovanje da bebe ako ne piju vodu (bapske pirče ;)), mlekoo im šteti glasnim žicama a i razvoju govora.

Kažu da dete kasnije progovori ako ne pije vodu...

Nemoj da te to nervira, iskuliraj. I tako ne živiš sa njima. ;)

Detetu voda obavezno, sat vrmena posle jela, i nemoj da meriš ili prekidaš ako vidiš da pije malo više - dete će popiti onoliko koliko mu je potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi pijemo rosu... i to do skoro samo prokuvanu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi pijemo evian,kuvali smo do 5meseci posle toga ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da ne pricamo o teoriji njene rodjene sestre,takodje moje tetke: "bebama secer i so OBAVEZNO" :D joj boze, da, hvala bogu sto ne zivim sa njima, pa poludela bih,svaka mlada majka bi ...

da, tacno jeste to bapska prica, sad se nesto kao i secam da sam cula tu mudrost da beba kasnije progovori ako ne pije vodu :D ali koliko se ta starija generacija drzi tih nekih suludih predanja boze sacuvaj... ona je toliko bila zapela za glasne zice da sam ja gotovo bila ubedjena da tu onda i ima nesto... naravno na netu i literatuti ni pomena o vezi izmedju dvoje ....

hvala zenske, na istoj smo strani ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da ne pricamo o teoriji njene rodjene sestre,takodje moje tetke: "bebama secer i so OBAVEZNO" :D joj boze, da, hvala bogu sto ne zivim sa njima, pa poludela bih,svaka mlada majka bi ...

da, tacno jeste to bapska prica, sad se nesto kao i secam da sam cula tu mudrost da beba kasnije progovori ako ne pije vodu :D ali koliko se ta starija generacija drzi tih nekih suludih predanja boze sacuvaj... ona je toliko bila zapela za glasne zice da sam ja gotovo bila ubedjena da tu onda i ima nesto... naravno na netu i literatuti ni pomena o vezi izmedju dvoje ....

hvala zenske, na istoj smo strani ;)

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poceli smo pipijemo Odmenjsku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poceli smo pipijemo Odmenjsku :)

Mi smo je koristili od prvog dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel zna iako da li i kakve veze pijenje vode ima sa glasnim zicama zdrave bebe? skoro sam bila kod teteke sa bebom i ova joj je non stoip nudkala vodu,ali bukvalno na svakih 15 min cak i u toku jela... mene je to toliko nerviralo, dajem joj ja vodu sasvim dosta i cesto i pije je i nema problema, kada sam joj rekla da malo iskulira bila je u fazonu: ma to moooora zbog glasnih zica,slusaj starije....sta? stace bez glasa ako ne pije vodu... ne kontam

naravno da je voda bitna ali me zanima ova teorija o glasnim zicama... ne nadjoh nista na netu o tome

Da nismo nas dvije udate u istoj familiji? :lol:

Samo sam cekala da mi kazu da VALJA drzati nogice u toploj vodi da brze prohoda :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I flasiranu vodu treba menjati s' vremena na vreme zbog razlicitih sastojaka koje svaka vrsta sadrzi a koji se na taj nacin najbolje unose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da ne pricamo o teoriji njene rodjene sestre,takodje moje tetke: "bebama secer i so OBAVEZNO" :D joj boze, da, hvala bogu sto ne zivim sa njima, pa poludela bih,svaka mlada majka bi ...

da, tacno jeste to bapska prica, sad se nesto kao i secam da sam cula tu mudrost da beba kasnije progovori ako ne pije vodu :D ali koliko se ta starija generacija drzi tih nekih suludih predanja boze sacuvaj... ona je toliko bila zapela za glasne zice da sam ja gotovo bila ubedjena da tu onda i ima nesto... naravno na netu i literatuti ni pomena o vezi izmedju dvoje ....

hvala zenske, na istoj smo strani ;)

o bozeeee secer i so!!!!

mi pijemo prokuvanu rosu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cu da prestanem da prokuvavam, imam i taj filter al kontam sta ce nam to...ionako ve duze vremena dolazi u kontakt i sa vodom iz cesme, jos od prvih meseci moje dete kad god ima priliku lapce vodu (dok se kupa, dok je umivam itd.) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rosu flasiranu,neprokuvanu...od drugog meseca.Sada kad su vrucine popije i 300ml na dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rosu flasiranu,neprokuvanu...od drugog meseca.Sada kad su vrucine popije i 300ml na dan.

Zezas??? Moj ni 10ml. Ne znam sto toliko ne voli vodu. Mi Odmenjsku prokuvavamo kada stoji duze od 3 dana otvorena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zezas??? Moj ni 10ml. Ne znam sto toliko ne voli vodu. Mi Odmenjsku prokuvavamo kada stoji duze od 3 dana otvorena.

Tako malo?! Uf bre.... Nudi mu stalno... Nema sokova ni čajeva - probaj jedno vrme samo vodu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zezas??? Moj ni 10ml. Ne znam sto toliko ne voli vodu. Mi Odmenjsku prokuvavamo kada stoji duze od 3 dana otvorena.

Miva nemoj da brines. Moj Luka nije hteo da okusi vodu dok nije poceo da jede malo vise cvrstu hranu, a sve dok je sisao nije hteo da pije ni po 50ml dnevno vode, znaci vrlo malo ili skoro nista. Na svakoj kontroli sam pitala za to i dobijala isti odgovor: Bebu nudite vodom tokom celog dana a ako odbija znaci da mu ne treba. Luka je dobijao da sisa kad god zatrazi. Kad je prestao da sisa sa nekih 15 meseci poceo je normalno da pije vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako malo?! Uf bre.... Nudi mu stalno... Nema sokova ni čajeva - probaj jedno vrme samo vodu...

Ne pije ni caj ni sok. A nece vodu, samo siku.

Miva nemoj da brines. Moj Luka nije hteo da okusi vodu dok nije poceo da jede malo vise cvrstu hranu, a sve dok je sisao nije hteo da pije ni po 50ml dnevno vode, znaci vrlo malo ili skoro nista. Na svakoj kontroli sam pitala za to i dobijala isti odgovor: Bebu nudite vodom tokom celog dana a ako odbija znaci da mu ne treba. Luka je dobijao da sisa kad god zatrazi. Kad je prestao da sisa sa nekih 15 meseci poceo je normalno da pije vodu.

Pa da, on trazi da sisa bas cesto kada je vrucina, a vodu nece nikako. Povuce dva tri puta i kada shvati da nije sika i da nije mlekce, nema sanse :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne pije ni caj ni sok. A nece vodu, samo siku.

Pa da, on trazi da sisa bas cesto kada je vrucina, a vodu nece nikako. Povuce dva tri puta i kada shvati da nije sika i da nije mlekce, nema sanse :D

Ne procitah nigde: da li ti njemu dajes prokuvanu ili ne?

Nemoj mu davati prokuvanu i probaj sa kasicicom kada vec klopate. Lakse ce da ide ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne procitah nigde: da li ti njemu dajes prokuvanu ili ne?

Nemoj mu davati prokuvanu i probaj sa kasicicom kada vec klopate. Lakse ce da ide ;)

O Yeco, tek sada videh. Pije Odmenjsku vodu, neprokuvanu. Prokuvam je ako stoji par dana u frizideru, ali ajd' necu ni tada ;) Ma jok i dalje odbija, kupicu onu casu sa nastavkom pa cu probati tako... Svekrva juce dosla i napinje da mora da pije vodu da ne dehidrira, mleko ne moze da mu utoli zedj :rolleyes: slazem se ja, ali nije valjda toliko ozbiljno sto odbija vodu??? Celog dana sam nervozna... I da, jos me napinje da mu cedim limun u vodu, ne mogu da joj objasnim da se citrusno voce daje tek nakon godine dana <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Yeco, tek sada videh. Pije Odmenjsku vodu, neprokuvanu. Prokuvam je ako stoji par dana u frizideru, ali ajd' necu ni tada ;) Ma jok i dalje odbija, kupicu onu casu sa nastavkom pa cu probati tako... Svekrva juce dosla i napinje da mora da pije vodu da ne dehidrira, mleko ne moze da mu utoli zedj :rolleyes: slazem se ja, ali nije valjda toliko ozbiljno sto odbija vodu??? Celog dana sam nervozna... I da, jos me napinje da mu cedim limun u vodu, ne mogu da joj objasnim da se citrusno voce daje tek nakon godine dana <_<

ja danas negde pročitah da može posle 6. meseca... da se prvo proba tako, par kapi u vodi, pa ako nema reakcije može da se krka....

mada... i ja sam naplašena sa tim alergijama pa se ne usuđujem...

mi pijemo rosu, uzmem onu malu flašicu i ona je stuče za dva dana :D tako sam sigurna da ne stoji dugo otvorena, da nije, što bi moja baba rekla, izlapila :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Yeco, tek sada videh. Pije Odmenjsku vodu, neprokuvanu. Prokuvam je ako stoji par dana u frizideru, ali ajd' necu ni tada ;) Ma jok i dalje odbija, kupicu onu casu sa nastavkom pa cu probati tako... Svekrva juce dosla i napinje da mora da pije vodu da ne dehidrira, mleko ne moze da mu utoli zedj :rolleyes: slazem se ja, ali nije valjda toliko ozbiljno sto odbija vodu??? Celog dana sam nervozna... I da, jos me napinje da mu cedim limun u vodu, ne mogu da joj objasnim da se citrusno voce daje tek nakon godine dana <_<

Miva, veruj mi, prosla sam kroz isto, koju god flasicu ili casu kupis bice isto. Nudi vodu cesto, najbolje na kasicicu ili probaj sa spricom, ;) ako hoce uredu ako nece nista na silu. Pogledaj ako mu je jezik beo i izrazene one kvrzice onda mu treba vise tecnosti i to su prvi znaci dehidracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.