Voda za bebe

odgovora

Objavljeno

Nama su rekli da ne dajemo bebi vodu, ali joj ipak nudimo na kasicicu. Imamo ugradjen filter pa joj tu vodu prokuvamo i pije :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo nasoj cerki davali vodu i to koliko se secam rosu....prokuvanu...s njom smo pravilii adaptirano mleko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na odgovorima, ja odmah prestala sa prokuhavanjem :)

Cini mi se da je gora voda kad se prokuha, stalno ste stvara onaj sloj na povrsini, pa onda koristim sterilnu gazu, pa blabla... Bas se napatim.

A i ove flasirane, covek vise ne zna koju da uzme :).

koja je voda najbolja??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koja je voda najbolja??

mislim da se rosa preporucuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, samo da dodam da obavezno gledate rok trajanja flasirane vode jer je opasnije piti flasiranu vodu iz plasticne ambalaze nego iz vodovoda. Eto to sam upravo jutros saznala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koja je voda najbolja??

Rosa je najbolja zbog najmanje kolicine suvog ostatka na 180 stepeni (pise u sastavu svake vode koliko on iznosi). Kako je nas pedijatar rekao, do nekih 300 je ok a sve preko toga je puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje bih htela da znam da li dete od 9 meseci moze piti flasiranu vodu Rosa? :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolja je Aqua Viva u staklenoj ambalaži, odn. najbolje je ako nađeš bilo koju vodu u staklenoj ambalaži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolja je Aqua Viva u staklenoj ambalaži, odn. najbolje je ako nađeš bilo koju vodu u staklenoj ambalaži.

Podvlacim i ja za staklenu ambalazu. Najbezbednija stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koja u staklenoj? I gde je nalazite? Ja nesto ne mogu da se setim da sam videla. Moj je pio prvo aqua vivu sa ukusom zelene jabuke, posto je slatka. A kad su krenule vrucine, davala sam mu obicnu, koju mi stavimo u bokal sa filterom, pa nemam potrebe da je kuvam. Sad pije obicnu, retko mu kupim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koja u staklenoj? I gde je nalazite? Ja nesto ne mogu da se setim da sam videla. Moj je pio prvo aqua vivu sa ukusom zelene jabuke, posto je slatka. A kad su krenule vrucine, davala sam mu obicnu, koju mi stavimo u bokal sa filterom, pa nemam potrebe da je kuvam. Sad pije obicnu, retko mu kupim.

U vecim hipermarketima ima da se kupi. Najcesce vidjam Rosu i Janu. Mislim da je ok da koristis i tu filtriranu iz bokala. Tu i mi koristimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto mene moja pedijatar nagovorila da pre godinu dana ne prestajem da prokuavam?! a svi mi pricaju da prestanem i da uzimam rosu il slicno1 uh, bre a ja crkoh od prokuvavanja vode! znaci rosa, a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto mene moja pedijatar nagovorila da pre godinu dana ne prestajem da prokuavam?! a svi mi pricaju da prestanem i da uzimam rosu il slicno1 uh, bre a ja crkoh od prokuvavanja vode! znaci rosa, a?

Pa, ukoliko nemas onaj bokal sto filtrira vodu, definitivno rosa (po mogucstvu u staklenoj ambalazi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca nikada nisu pila prokuvanu vodu,od samog starta smo kupovali flasiranu.E,kasnije smo kupili aparat i sad nam na kucnu adresu donose balone od 20l.Odlicna stvar,isplatilo nam se.Imamo i vrucu-za caj,kafu,nes i hladnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prokuvavala vodu do 8-og meseca a sada joj nudim flaširanu (Rosu). Inače vodu neće da pije, uzme gutljaj i gurne flašicu. Razblazujem joj sokić sa vodom pa makar tako unese vode. Ili sa čajem. Nadam se da ćemo uskoro početi piti i samo vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Uni dajem Rosu a ako se slucajno desi da Rose nemam onda joj prokuvavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Uni od rodjenja nudila vodu ali je nije htela.Nekad je znala popiti po kasicicu-dve i to je sve.

Kad smo poceli sa cvrstom hranom(4.5 meseca) pocela je da pije vodu.

Sad popije oko 150ml dnevno,,a kad je bas visoka temperatura do 200ml.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prokuvavala sam vodu do 6.meseca,posle Rosu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja deca dok su samo sikila nisu hteli ni kap vode da popiju, znaci tek polse 6mes kad je krenula i nemlecna ishrana uvela sam i vodu

u pocetku je to bila voda sa cesme prokuvana, bez dodatka limuna secera i sl

kasnije posle 9 mes smo krenul;i da kupujemo flasiranu, kakko koju samo mi je bitno da ima nizak sadrzaj Na ..kao i kad sam bila trudna

po savetu dr flasirana voda ne bi trebalo da se prokuvava al ..ipak je ovo Srbija :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prokuvavala vodu do 8-og meseca a sada joj nudim flaširanu (Rosu). Inače vodu neće da pije, uzme gutljaj i gurne flašicu. Razblazujem joj sokić sa vodom pa makar tako unese vode. Ili sa čajem. Nadam se da ćemo uskoro početi piti i samo vodu.

jao,ni moja nece da pije vodu,samo jezikom izbaci cuclu i napravi neku grimasu. za 2 dana puni 6 meseci i hoce samo sokice(doduse stavim joj vise vode nego soka) i caj od komorace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saro, neke majke su iskoristile foru sa postepenim povecanjem razmere vode i sokica (naravno u korist vode) tako da bebica na kraju pije skoro samu vodu. Mozda ce i vama uspeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Unapred se izvinjavam ako tema postoji, ali ja je nisam nasla. Interesuje me kada ste prestale prokuhavati vodu bebi?

Ili me uputite ako ima otvorena tema. Hvala!

Bas sam se pre neki dan konsultovala sa seficom parazitologije i kaze da treba i dalje prokuvavati bebi vodu(inace moja beba ima 8 i po meseci).Kaze da je vrlo cesto voda uzrok raznih crevnih oboljenja.Nije strasno ako se ponekad ne prokuva. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam se pre neki dan konsultovala sa seficom parazitologije i kaze da treba i dalje prokuvavati bebi vodu(inace moja beba ima 8 i po meseci).Kaze da je vrlo cesto voda uzrok raznih crevnih oboljenja.Nije strasno ako se ponekad ne prokuva. ;)

ja sam recimo zvala "Halo bebu" i pitala ih,i oni kazu kao do godinu dana je najsigurnije prokuvavati vodu. mada neko prestaje posle 4,6,8 meseci...zavisi ko kako oseca da treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo je do skoro prokuvavali, negde do 9 meseca. Sada pijemo rosu

Eto a vidim meni pedijatar rekao da Rosu nemoram da prokuvavam! I joj tako dajem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.