Voda za bebe

odgovora

Objavljeno

Hvala zenske,probacemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svojoj deci prokuhavala vodu (iz cesme) kad su pocele da piju adaptirano mleko posle dojenja, jer sam ih kratko dojila samo 4 meseca . Prokuhavala sam im vodu do godinu dana. U par navrata mi je ostala otvorena flasa sa flasiranom vodom koju smo mi pili, da bi drugi dan po otvatranju ta ista voda iz flase smrdila, a okus je bio isti ...to se desavalo sa par flasiranih voda kao sto je voda-voda , rosa , .......

sve dok je voda iz cesme za pice mogu da piju i nije im potrebna flasirana ...moje misljenje .. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svojoj deci prokuhavala vodu (iz cesme) kad su pocele da piju adaptirano mleko posle dojenja, jer sam ih kratko dojila samo 4 meseca . Prokuhavala sam im vodu do godinu dana. U par navrata mi je ostala otvorena flasa sa flasiranom vodom koju smo mi pili, da bi drugi dan po otvatranju ta ista voda iz flase smrdila, a okus je bio isti ...to se desavalo sa par flasiranih voda kao sto je voda-voda , rosa , .......

sve dok je voda iz cesme za pice mogu da piju i nije im potrebna flasirana ...moje misljenje .. :)

I ja sam osetila neki neprijatan miris par dana posle otvaranja, u pitanju je voda ROSA. Prijateljica koja je tehnolog po struci savetovala mi je da koristim onu u staklenoj ambalaži. U pitanju je navodno ambalaža - plastika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet.Prolazi vreme,mi ruckamo,a vodu ne pijemo nikako.Ni caj,ni sok.Evo,danas suve pelene ceo dan maltene.Bas me brine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto beba nece vodu dok sisa je ok, ali neznam za AD mleko. Sta ti kaze pedijatar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet.Prolazi vreme,mi ruckamo,a vodu ne pijemo nikako.Ni caj,ni sok.Evo,danas suve pelene ceo dan maltene.Bas me brine.

Nikola je 6. mjeseci iskljucivo sisao,znaci vodu mu uopste nisam davala,tako da ne moras da brines,jer tvoj bebac nema ni pola godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo,mi zatvaramo 6. jos malo.Pedijatar,sta da kaze-dajte mu nekako vodu!A to sto se na sve moguce i nemoguce nacine dovijam,al ne pali-sta da kazem:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D :D :D

Smejem se sama sebi...

Ja Akiju dajem Rosu i to je prokuvavam. :) Ništa me ne pitajte. :P

Mada, ne nešto i neće da je pije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rekli su mi da na 100ml vode stavim jednu kasicicu secera (ne prepunu,a ja stavim i manje).

:mellow:

Jesi li sigurna u ove mere, da nisi pogresila u brojevima?

Ja mislim da su to samo izmislili da bi izvlačili pare roditeljima.

Naravno.

Al' sam pametna a?! :lol:

Ali moram da priznam da sam jednom prilikom u zurbi, kada smo išli na put kupila u apoteci dva mala tetrapaka te Humanine vode... I žali bože pare...

Dobro, za put je ok, lakse je tako a i nije neki izdatak jer ne putujes svaki dan, nego ponekad.

prokuvali vodu,stavili je u tetrapak i nalepili cenu :lol:

Pekamska izvorska (ko je gledao Mucke, znace ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica uzme malo vode... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja pije isto po malo... Zasladjenu hoce ali ovako teeesko... Sad smo presli na rosu ova sa cesme mi bas i nije kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo je važno da djeca po ovoj vrućini uzimaju vodu, Milenice, pokušaj da izbaciš zaslađenu vodu. Daj joj češće vode u flašici ili na kašiku, pa bar po nekoliko mililitara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Jani jos uvek prokuvavam vodu i radicu to sve dok pije na flasicu.Kao sto jos uvek otkuvavam flasice,naravno ne cesto ali bar jednom sedmicno ih sve sterilisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi uopšte ne pijemo vodu sa česme.

Pijemo sa izvora u kraju.

A sinu sam prokuvavala vodu do 12 meseci. Kupovali smo mu Odmenjsku 6 meseci.

Mada nam je doktorka rekla da kad već sve jede što i mi, ne mora da se prokuvava voda, al bilo je - neka do godinu dana ćemo.

Rosa vodu inače ne preferiram - reklamiraju je za mame i bebe a čula sam da uopšte nije preporučljiva... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vise ne prokuvavam vodu pije flasiranu istu kao i mi i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cini mi se da rosa voda nije za majke i bebe,vec rosa voda zajedno sa svojim potrosacima donira institut za neonatologiju.Vec su obezbedili prvo vozilo koje ide na kucnu adresu i uzima mleko.Iz tog razloga je na rosi naslikana mjka sa bebom.A postoje junior vode za decu,to je vec druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naša beba neće da pije običnu vodu. Pije janu sa raznim ukusima. Napunio je osam meseci pre deset dana, pa me interesuje da li je štetno piti ovu vodu, jer u sebi sadrži šećer i razne arome? Čitajući prethodne poruke shvatio sam da ukoliko odbijaju vodu dodaje se malo šećera. U 100 ml ova voda sadrži 2,5 g šećera. Maraću malo da istražujem na temu šećer i beba, da vidim koliko bi smeo da unosi u svoj mali organizam ovu materiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dozvoljeno je 2g secera kao i soli kod dece,ali ne i beba, mada bi ja pre nacedila neku vocku u njegovu obicnu vodu,nego zasladjivala secerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dozvoljeno je 2g secera kao i soli kod dece,ali ne i beba, mada bi ja pre nacedila neku vocku u njegovu obicnu vodu,nego zasladjivala secerom.

Hvala. Pročitao sam da od 1-3 godine mogu 4 g šećera na dan. Za mlađe nije ništa pisalo.

Dobiće malo limuna u rosu ili ćemo razblaživati janu sa rosom, kako količina šećera ne bi prelazila 1 g dnevno u vodi, jer ovaj alapljivac popije sigurno 100ml.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. Pročitao sam da od 1-3 godine mogu 4 g šećera na dan. Za mlađe nije ništa pisalo.

Dobiće malo limuna u rosu ili ćemo razblaživati janu sa rosom, kako količina šećera ne bi prelazila 1 g dnevno u vodi, jer ovaj alapljivac popije sigurno 100ml.

Mi smo u početku malom davali zaslađenu, pa smo posle izbacili šećer, bunio se nekoliko dana, al je posle nadoknadio... Inače ko beba je pio puno vode - sad mislim jer je od njegovog 3 do 7 meseca bilo toplo napolju (leto) pa mu je nismo ni uskraćivali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milana se gadila u pocetku na vodu, tj na cinjenicu da ona nema ukus, nisam joj secerila vodu, iako joj caj malo secerim, sad se navikla i po ovim vrucinama pije cistu vodu.... Prokuvavam joj Rosu, mada mi je pedijatar rekao da kad je otvorim da taj dan ne mora da se kuva, nego kad prodje 24h od otvaranja boce... U pocetku sam joj kupovala Humaninu vodu, ali je mnogo skupa, ipak je to samo voda, a Rosa je izuzetnog kvaliteta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo isto malo kupovali humaninu i stvarno je skupa. ja najvise volim akva vivu pa mu tu i prokuvavam. bez secera..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo isto malo kupovali humaninu i stvarno je skupa. ja najvise volim akva vivu pa mu tu i prokuvavam. bez secera..

Mi kad kupujemo - samo akva viva... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas pitala pedijatra da li mogu da dajem bebi flasiranu vodu ili da joj i dalje prokuvavam. Ona mi je rekla da joj mogu davati flasiranu i to vodu za bebe HUMANA, prvi put cujem. Cak mi je idala neki pamflet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas pitala pedijatra da li mogu da dajem bebi flasiranu vodu ili da joj i dalje prokuvavam. Ona mi je rekla da joj mogu davati flasiranu i to vodu za bebe HUMANA, prvi put cujem. Cak mi je idala neki pamflet...

Ja sam tu vodu koristila u prvim mesecima i njome pravila aptamil...bila je prakticna u tom smislu sto se nije morala prokuvavati vec podgrejati pa je proces pripreme hrane tekao brze...ali da se uvodi sa 6 meseci,bas i ne mora....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.