Voda za bebe

odgovora

Objavljeno

I mi od rođenja pijemo prokuvanu vodu iako je tada samo sisao. Patronažna sestra mi je rekla da mu ponudim, pa ako hoće da mu dajem. Inaće rođen je u julu kada su bile baš velike vrućine :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da ni moja Milica nije htela vodu ni da okusi iako sam je nudila od prvog dana ,prvo sam prokuvavala a potom smo rosu ili aqua vivu međutim nije htela sve dok nije počela da jede čvrstu hranu znači tek od 5 -tog meseca a pošto se rodila u julu jedva sam joj malo davala na kšičicu dve do tri da baš ne dehidrira pošto se mnogo znojila mada mi je i dr i patronažna rekla da se na sekiram pošto je dojim.Ona i sad pije moje mleko a vodu joj dajem posle obroka i u toku dana a sokiće po preporuci dr još ne pije ,ona tvrdi da se stvara osećaj sitosti i da bolje da joj nudim vodu a sokići će biti kasnije ,takođe nije ni za čajeve osim ako je tvrda stolica ili u slučaju bolesti i to je to a preporučuje samo blagi čaj od kamilice eto ! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dojili i do dohrane nije vode ni caja okusila. Kad smo uveli dohranu, dobila je i vodu i to odmah u casi se beakerom da sama drzi.

Neko je napisao da svetska zdravstvena organizacija ne preporucuje bilo sta osim mleka do 6 meseci i to je i ono sto je nama savetovano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, koju ste vodu davale svojim bebama? Da li ste prokuvavale vodu sa cesme ili ste kupovale flasiranu vodu za bebe tj. decu i tu vodu im davale bez prokuvavanja? Ako ste kupovale flasiranu zamolila bih vas da preporucite koja voda je najbolja za male bebe.

Pozdrav od buduce mame!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mom bepcu od rodjenja prokuvavam vodicu, bez obzira sto ga dojim. Nije mi padalo na pamet da mu kupim vodicu, iskreno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za pripremanje hrane koristim Humana vodu, a za cajeve i pice Rosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je na adaptiranom mleku i mi koristimo Rosu ili Aqua Vivu,mada je najbolja Jana,tako sam cula,ali ne mogu da je nadjem nigde....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili odmenjsku vodu za bebe,a sada aqva vivu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojima sam prokuvavala vodu sa cesme. Nikad mi nije palo na pamet da im kupujem vodu. Cula sad da zene prokuvavaju i kupovnu vodu pa daju deci.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo pili samo prokuvanu vodu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni samo jedna stvar nije jasna: zasto zene prokuvavaju flasiranu vodu??? Ako vec kupuju Odmenjsku za bebe, zbog cega je prokuvavaju? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kupujem flasiranu vodu,bas zbog toga,da ne bih prokuvavala,jer ne mogu sve da postignem.....Koliko ja znam flasirana voda se ne prokuvava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da ne bi trebala da se prokuvava, ali sam cula od zena da je prokuvavaju. Meni nije jasno zasto to rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, koju ste vodu davale svojim bebama? Da li ste prokuvavale vodu sa cesme ili ste kupovale flasiranu vodu za bebe tj. decu i tu vodu im davale bez prokuvavanja? Ako ste kupovale flasiranu zamolila bih vas da preporucite koja voda je najbolja za male bebe.

Pozdrav od buduce mame!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, koju ste vodu davale svojim bebama? Da li ste prokuvavale vodu sa cesme ili ste kupovale flasiranu vodu za bebe tj. decu i tu vodu im davale bez prokuvavanja? Ako ste kupovale flasiranu zamolila bih vas da preporucite koja voda je najbolja za male bebe.

Pozdrav od buduce mame!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam na Bebcu procitala da je najbolja voda koja ima malo minerala jer u adaptiranom mleku ih ima.Sto se tice prokuvavanja meni je babica rekla da cim otvorim flasu mogu da dam detetu vodu,a kad duze stoji da prokuvam.Moja prijateljica je farmaceut i ona mi je rekla da skuvam caj FENCHEL TEE,to je caj od kima ili kamilicu i da sa tim pravim hranu jer je dobro zbog grcica,odkad to radim moja Masa spava i po 5-6 sati.I obavezno LEFAX 3-5 puta u toku dana(lek protiv grcica).Jedna vrecica caja na 500ml vode i to moze da stoji u termosu 12 sata,posle toga nova tura.Verujte mi na rec mnogo pomaze,kako to primenjujem Masa nema problema sa grcicima i ima svaki dan stolicu.Ne znam kako je tu kod nas,ali ovde u Nemackoj tako rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam na Bebcu procitala da je najbolja voda koja ima malo minerala jer u adaptiranom mleku ih ima.Sto se tice prokuvavanja meni je babica rekla da cim otvorim flasu mogu da dam detetu vodu,a kad duze stoji da prokuvam.Moja prijateljica je farmaceut i ona mi je rekla da skuvam caj FENCHEL TEE,to je caj od kima ili kamilicu i da sa tim pravim hranu jer je dobro zbog grcica,odkad to radim moja Masa spava i po 5-6 sati.I obavezno LEFAX 3-5 puta u toku dana(lek protiv grcica).Jedna vrecica caja na 500ml vode i to moze da stoji u termosu 12 sata,posle toga nova tura.Verujte mi na rec mnogo pomaze,kako to primenjujem Masa nema problema sa grcicima i ima svaki dan stolicu.Ne znam kako je tu kod nas,ali ovde u Nemackoj tako rade.

Interesantna teorija... Ja sam bebi do 6-tog meseca prokuvavala Rosu, davala joj, sa njom pravila mleko...Posle toga, neprokuvanu Rosu i to je to.. Da...probala sam sve flaširane vode da prokuvam ali jedino mi se kod Rose nije javljao onaj talog na površini posle kuvanja, jedino je ona bila bistra posle prokuvavanja. A kad su krenuli grčići ja sam stavljala par zrna kima u vodu i prokuvavala...takvu vodu sam davala između obroka i nismo se nešto namučili ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za pripremanje hrane koristim Humana vodu, a za cajeve i pice Rosu.

Chem, gde se moze kupiti Humana voda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chem, gde se moze kupiti Humana voda?

Imaš je po apotekama... Pakovanje od pola i od litre u tetrapaku... Kad se otvori ima rok trajanja. Tj. kad prođe određen rok moraš je otkuvati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokice, Humana vodu imas u svakoj apoteci. Ja kupujem pakovanja od 1,5l, a cene se jako razlikuju i variraju od 120 do 170 dinara. Ako sa njom pripremas adaptirano mleko traje oko dva dana tako da rok upotrebe nije problematican.

Ja prokuvavam flasiranu vodu kako bih odstranila ono sto je poznato kao kamenac, a ustvari su karbonati kalcijuma i magnezijuma. Tih jedinjenja ima i u cesmenskoj i u flasiranoj vodi. Kao sto rekoh koristim Rosu jer ih sadrzi jako malo i neko je vec spomenuo da nema tog karakteristicnog belog taloga. Inace nema garancija da je flasirana voda bolja, bila sam na milion seminara koji se bave kvalitetom vode i na kraju smo dosli do zakljucka da je cesmovaca najbolja. Ali ima razlike od grada do grada u zavisnosti kakva je voda, kod mene je izuzetno tvrda pa sam se zato opredelila za Rosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo tvrdu vodu pa sam ja sve prvo kroz Brita filtere i onda prokuvavala. To je bilo tek nakon 6 meseci jer do tad i nije pila. Za izlaske sam kupovala u malim flasicama.

U Srbiji smo pili Rosu jer nas grad ima problema sa nivoom magnezijuma u vodi i sigurnije mi je bilo da joj dajem kupljenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi od pocetka koristimo odmenjsku vodu i ona isto nema onaj talog gore kad se prokuva dok jazak i akva viva imaju!Inace,cula sam da su kupovne vode sa rozim zatvaracima bas za bebe,dok zeleni,beli i neznam kakvih sve boja zatvaraca postoje,nisu za bebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni samo jedna stvar nije jasna: zasto zene prokuvavaju flasiranu vodu??? Ako vec kupuju Odmenjsku za bebe, zbog cega je prokuvavaju? 

To se i ja pitam. Ili kuvam cesmovacu ili kupim u flasi pa ne kuvam, i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da vas pitam do kad se bebama prokuvava voda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi našu Isidoru dohranjujemo. I za pripremu adapt. mleka i za pripremu čaja koristimo Odmenjsku za bebe. Iskreno, Humana mi je nekako skupa. Znam da na deci ne treba štedeti ali... Kada idemo negde, sa sobom nosimo Humana vodu. Praktično je jer ima i mali tetrapak od 0,5L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.