Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

Devojke mene nemojte pitati za savet ja ne znam ja bih rekla nemojte davati nista, jer u nasem slucaju moglo je jako katastrofalno ispasti ipak kazem u nasem... sto ne znaci da i vasoj deci ne prija, ako mislite da je dobro vi dajte pratite kako spava kako se ponasa ima li gasove, cese li usi i oci sve je to meni dr navela kao znak.ja bih rekla da je kod moje Tare sve bilo uopbicajeno, jer joj je takvo ponasanje postalo uobicajeno..

Moja češe oči kad joj se spava,zar ne rade sve bebe tako?Al sam se sad prepala,moja pije jogurt i jede sir ponekad u palenti..I čupka i kosicu kad joj se spava.ALI,samo kad joj se spava..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sad... Mogu reci za vuka da je hiperaktivan, cesa okice kada mu se spava, cesa usi i ceska se po glavi cesto, ali mi nije palo na pamet da to moze biti zbog jogurta ?! :mellow: elem... gde se moze uraditi alergo test? U svakoj privatnoj laboratoriji ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebi dajem kravlje mlijeko samo uvece kad spremam plazmu, poparu... Otprilike 100-150 ml. Da li i dalje treba da ga prokuvavam (dajem joj ono sa A i D vitaminima)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba da prokuvavas, ali ako pravis poparu onda iako ga prokuvas nije vazno.

nemoj navikakavti dete na slatku veceru. ne valja uvece pred spavanje da jede slatko. ibaci tu plazmu uvece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebi dajem kravlje mlijeko samo uvece kad spremam plazmu, poparu... Otprilike 100-150 ml. Da li i dalje treba da ga prokuvavam (dajem joj ono sa A i D vitaminima)?

To mleko se ne prokuvava.Al ako ga prokuvaš ništa loše nećeš uraditi.A zašto poparu spremaš sa mlekom?Inače ja sam rešila da mom detetu posle druge godine uopšte ne dajem mleko.Mislim da je mleko do druge godine života sasvim dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, cure.

A plazmu, ne znam. Od mozgarija sta da joj dajem sve za veceru, ubacih i nju, da je drzi sitom. Izbacicu, nisam znala.

Poparu spremim u malo mlijeka (da joj je masnije :)), nekad standarno i sa vodom i malo maslaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kazu da je kozije zdravije od kravljeg...

al sad ti nemirni snovi, cesanje ociju i usiju...ja sad pocinjem da povezujem sa jajetom...moja ne pije mleko, niti ja pijem, al uvedoh joj zumance, i da vidis da nemirno spava, cese oci, usi....ali rastu joj i zubi...ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz je odrastao na kozijem ziv i zdrav,ja na kravljem i ja ziva i zdrava..Sa deset meseci prohodala sa jedanaet vec znala da prickuljam...

Realno,mislim da koje mleko dajemo deci nema veze sa tim kad cemo prohodati,propricati i slicno...Ja Strahinji dajem Humanu od 3.5meseca i da je udar za dzep svaki drugi dan 800din, jeste,ali ja mu se jos ne usudjujem dati kravlje,kad napuni 8 probacu...

Za sada mu kasice pravim sa kravljim umesto adaptiranim,a jede mlecne proizvode polako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz je odrastao na kozijem ziv i zdrav,ja na kravljem i ja ziva i zdrava..Sa deset meseci prohodala sa jedanaet vec znala da prickuljam...

Realno,mislim da koje mleko dajemo deci nema veze sa tim kad cemo prohodati,propricati i slicno...Ja Strahinji dajem Humanu od 3.5meseca i da je udar za dzep svaki drugi dan 800din, jeste,ali ja mu se jos ne usudjujem dati kravlje,kad napuni 8 probacu...

Za sada mu kasice pravim sa kravljim umesto adaptiranim,a jede mlecne proizvode polako...

Sačekaj barem godinu dana.Znam da smo mi odrasli na kravljem mleku,al to je bilo drugo vreme.Zar se toliko potroši na AD?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je bilo drugo vreme ali mleko je mleko. :P Kad pogledam danasnju omladinu i nas kad smo bili mali,verovatno i kolena iza,jako je velika razlika,sve nesto pazimo,odmeravamo i titramo(ja prva priznajem),a kako smo mi odrasli?I sta nam fali?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je bilo drugo vreme ali mleko je mleko. :P Kad pogledam danasnju omladinu i nas kad smo bili mali,verovatno i kolena iza,jako je velika razlika,sve nesto pazimo,odmeravamo i titramo(ja prva priznajem),a kako smo mi odrasli?I sta nam fali?

:)

Majčino mleko je mleko, a kravlje je kravlje i ono nije kompatibilno sa našim organizmom. Ko neće to da prihvati kao činjenicu, laže sam sebe.

To šta nam fali ćemo tek da vidimo kad stigne sve na naplatu.

Velika je razlika u vremenu u kojem mi živimo i u kojem žive naša deca, i to jako velika razlika.

Sa druge strane, sreća pa se sad mnogo više zna o nekim stvarima nego ranije. Mislim da nema ništa loše u odmeravanju i pažnji ako smo svesni posledica koje nepažnja može proizvesti.

Voljena, Miva, vaskrsija i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas smo zdravi! umiru ljudi ko klade, kao ne znam od cega je umro bas je bio zdrav! malo sutra

svake godine se povecava broj dozvoljenog gnoja i krvi u mleku, jer proizvodnja ne moze da namiri potrebe trzista pa muzu krave sve brzim i brzim masinama te dolazi od povredjivanja kravljeg vimena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, pokusaj sa 2/3 mlekom prvo... Nama je pedijatar rekao da mozemo da joj dajemo od 6.ms. ako nismo u situaciji da kupujemo, ali postepeno izvbacujes humanu ne odjednom... Da, mnogo je 800 din.svaki drugi dan i mi smo tako, samo sto ona nikako nije htela kravlje pa smo nekako izdrzali do 11 meseci e onda sa neskvikom prvo pa onda i cisto kravlje mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas smo zdravi! umiru ljudi ko klade, kao ne znam od cega je umro bas je bio zdrav! malo sutra

svake godine se povecava broj dozvoljenog gnoja i krvi u mleku, jer proizvodnja ne moze da namiri potrebe trzista pa muzu krave sve brzim i brzim masinama te dolazi od povredjivanja kravljeg vimena

Samo da znaš Vaskrsija,jednom si slikovito opisala to sa gnojem i krvlju da ja sledeće jutro nisam mogla piti mlijeko.Dobro sam porazmislila,iščitala sve o tome,i stvarno mleko nije baš za nas odrasle.Ja koja sam svako jutro pila mlijeko sa žitaricama,sam naglo prestala.Osjećala sam se poslije mjesec dana mnogo bolje,više nisam imala probleme sa varenjem.A prije sam itekako imala i sve sam pripisivala nečem drugom.Ivana,moj stric živi na selu,oni ručno muzu krave,i ja sam muzla :) kad sam bila mala.Ali,to nije isto kao ovo mlijeko koje Imlek prodaje.Što kaže Vaskrsija,zahtevi tržišta diktiraju sve suroviju proizvodnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je bilo drugo vreme ali mleko je mleko. :P Kad pogledam danasnju omladinu i nas kad smo bili mali,verovatno i kolena iza,jako je velika razlika,sve nesto pazimo,odmeravamo i titramo(ja prva priznajem),a kako smo mi odrasli?I sta nam fali?

:)

Pa bas i nije... Ako nista drugo, toliko kljukaju zivotinje hormonima, da to mleko definitivno vise nije isto kao sto je nekad bilo.

Mi smo danas pitali dr-a da li da Aniti uvodimo obroke kravljeg mleka iako i dalje sisa, i on je vrlo odlucno rekao: "Ne! Kravlje mleko je za tele, a tvoje za tvoje dete.", pa sam ga pitala sta on misli da li da nastavljam da dojim (bez obzira na njegov odgovor, svakako bih :rolleyes:), on kaze da on to apsolutno podrzava. Bas me je pozitivno iznenadio i potvrdio ono sto sam i ovde citala i sa drugih strana cula... Kaze on da kr. mleko nije otrov, nece joj nista biti ako ga nekad popije ili ako joj pravimo pahuljice u mleku ali da nikako nije neophodno i da ne treba na njemu da insistiramo.

vaskrsija, Phoenix i mna mama volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar tebe su baš isprepadali tamo :( Da samo kažem da povlačim sve što sam rekla za krvalje mleko.Pričala sam isto kao Ivana što sad misli,pa šta mi smo na tome odrasli.I zahvaljujem se svima koji su mi otvorili oči.Uvjerila sam se na sopstvenom primjeru.Kad sam ga izbacila iz ishrane osjećam se mnogo bolje,i nemam više probleme sa varenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, moja deca su bolesna, starija ima upalu pluca a mladja bronhitis. Mladja je, kao i uvek, u mnogo boljem stanju od starije-da li zato sto je jos uvek dojena, ne znam. Ove godine je starija bila bolesna vec 5-6 puta, svaki put sa T, prosto je ovo vise nepodnosljivo. Uz to, svaki put kad ima T pojave joj se neke tackice po telu i svrbe je. Sve smo to ispricali dr-u i pitali ga sta mozemo da uradimo da joj pomognemo i da joj podignemo imunitet. Njegova prva reakcija je bila-izbacite kravlje mleko. U stvari, on je rekao da potpuno izbacimo svako mleko, sto bih ja odmah prihvatila, ali mm je potpuno nedokazan i ne moze da prihvati da se moze ziveti bez mleka <_< tako da nam je dr rekao da se onda bar prebacimo na ovcje mleko i njegove proizvode. Dr kaze da on vec 20 godina govori roditeljima bolesljive dece da izbace kravlje mleko i da se poboljsanje vidi cak u 75% slucajeva! Sto se tice tih tackica koje joj izlaze kad ima T, on kaze da mogu biti uzrokovane bas mlekom, s tim sto organizam uspeva s njima da se izbori kad je zdrav, a kad opadne imunitet, onda se manifestuju. Za to postoje i testovi ali bi morao da joj uzima krv iz vene, sto je stresno i komplikovano kod male dece, pa nam je savetovao da prvo pokusamo samo tako sto cemo izbaciti kravlje mleko i njegove proizvode na nekoliko nedelja pa da vidimo da li ce doci do poboljsanja. Evo sad smo krenuli pa cemo videti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije stresno vađenje krvi iz vene,mi smo vadili kad je imala 8 mjeseci,i mjerila elektrolite u krvi.Ako je u cilju toga,što ne biste izvadili da se uvjerite?

A što se mlijeka tiče,ako vam je dr rekao izbacite pa nije smak sveta,toliko ljudi je odraslo bez k.mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li beba od mesec dana sme da pije 2/3 mleko i koje (ukoliko sme)? Hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba od mesec dana treba da pije majcino mleko. Ako je to, iz nekog razloga nemoguce, moze se dati adaptirano. Razređeno kravlje mleko nije za bebu.

Voljena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, ne bi trebalo pre 6. meseca nikako kravlje samo bebi formulu tj. adaptirano mleko. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba od mesec dana treba da pije majcino mleko. Ako je to, iz nekog razloga nemoguce, moze se dati adaptirano. Razređeno kravlje mleko nije za bebu.

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj kravlje bar do 12meseci. Ja Sam rano pocela,kajemse mnogo...Nemoj...doji ilk ako ne mozes ad,samo ne kravlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kravlje ne do 2god.Najbolje nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ivana, ni slučajno. Da li zbog ragada odustaješ od dojenja?

Tangerine, nisam jos odustala, ali sam za svaki slucaj kupila bebelac. Pre koje vece je bilo strasno, malac je vristao samo tako, sikio je nesto posle 10, i opet trazio u pola 12. Da napomenem da je pre toga super ruckao na svaka 3 sata, nocu nekad i na 4-4,5 i to vece je trazio pola sata nakon sto je zavrsio. Sikio je i sikio i vristao u isto vreme, pa sam stekla utisak da vristi jer vise nema sta da izvuce, i s obzirom da je to vec bila ponoc, a u Beceju nema apoteka koja radi 24h, bila sam primorana da mu smutin 2/3 mleko. Dala sam mu Dukat-ovo od 1,5 %mm, i popio je skoro sve (100ml je bilo ukupno, njemu je ostalo nekih 30-ak ml). Shvatila sam da je bio gladam, posle toga mi je lepo podrignuo i zaspao kao klada. Probudio se posle 4 sata, malo sikio i nastavio da spava...

jeste da se ne preporucuje kravlje do godinu dana, ali nije mi jasno sta se pre davalo bebama ako bi majka ostajala bez mleka... nije bilo ove hemije, praskova kojekakvih. Moja majka je mog starijeg brata dojila do 3. meseca, ostala bez mleka, pa mu je, s obzirom da smo imali koze, davala 2/3 kozije mleko. Njemu nista nije falilo, niti mu fali i dan danas...

Ne znam, evo nisam pametna... On i dalje siki, Bebelac je u spajzu za svaki slucaj, sutra idemo na vakcinu pa cu pitati doktoricu sta da radim sa njim...

Jeste da me majka ubedjuje da imam dovoljno mleka jer, citiram" da nemas ne bi on tebi toliko napredovao, za nepunih mesec dana- 1kg", ali kada sam ga videla kako je vukao tu noc to 2/3 mleko, lepo mi nije bilo dobro. Bilo mi je zao sto nisam mogla da mu pruzim ono sto je on hteo, mnogo sam bila razocarana u sebe...

Izmenjeno od strane Ivana13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.