Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

Mislim da nije velika razlika u ceni mozda nekih 200din na nedelju dana ako su to velike pare za nekoga onda ok. KRISTAL i kravica ti je uvezeno mleko u prahu iz inostranstva ako mislis da je od nasih krava grdno se varas.

<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec pisala mnogo ranije na ovoj temi,a mozda nije z'goreg da ponovim.

Petar je sisao punih 21 mesec. U medjuvremenu sam pokusavala da uvedem kravlje mleko kao zamenu za neko dojenje. Uvek je posle 1dl mleka imao grceve. Kravlje mleko sam koristila da mu kuvam ponekad nesto,a li su to bile male kolicine i nije bilo problema. medjutim, kad god bi mu dala cisto mleko da popije, imao bi problema.

Dr. mi je rekla da uglavnom dojena deca imaju problema sa varenjem kravljeg mleka i da je mozda bolje da uzmem AD. Kada je imao 18 meseci, uvela sam mu AD mleko i njime lagano zamenjivala dojenje. U medjuvremenu, do 2. rodjendana sam probala u 2,3 navrata da dam kravlje. Situacija bi bila ista.

Tek posle 2. rodjendana je pio pravo domace mleko(sto bi se reklo: tek pomuzeno i skuvano) od koga mu nije bilo nista, a posle 30 dana sam mu davala Imlekovo mleko koje i sad pije bez ikakvih problema.

Sneska73: kako da znamo koja mlekara u Srbiji ne uvozi mleko u prahu?

Koje mleko ti dajes svom detetu? (ako dajes)

Daki je na ad mleku i davacu mu ad dok bude hteo da pije mleko a kad treba nesto da mu spremim sa mlekom koristim iskljucivo domace koje mi donosi mamina poznanica koja ima krave a svoje mleko redovno kontrolise i cistocu i kvalitet. Neznam sta bih mogla od mlekara da vam preporucim privatne male mlekare su jos gore od velikih znam jednu skojima sam saradjivala na poslu a nekih je 40ak kilometara od N.S dovoze mleko i mlecne proizvode u najobicnijem pikapu bez hladjenja zamislite nasta to mleko lici leti na plus 40 stepeni. Uopste kontrole u nasoj zemlji po tom pitanju su na nuli nazalost ta mlekara jos uvek radi i isporucuje svoje proizvode po citavoj Vojvodini. Ni Imlekovi kamioni nisu nista bolji stari su i po 20g ali mislim da je u BG bolja situacije sto se njih tice jer je tamo glavno sediste Imleka u NS su ukinuli proizvodnju skoro sve stize iz BG istim tim kamionima. Ako imate nekog ko sam proizvodi domace mleko sigurnije je nego kupovno ,dovoljno je samo da ga procedite prokuvate i spremno je za malce i sigurnije . To je moje licno misljenje , Kupujmo domace obnovimo Srbiju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daki je na ad mleku i davacu mu ad dok bude hteo da pije mleko a kad treba nesto da mu spremim sa mlekom koristim iskljucivo domace koje mi donosi mamina poznanica koja ima krave a svoje mleko redovno kontrolise i cistocu i kvalitet. Neznam sta bih mogla od mlekara da vam preporucim privatne male mlekare su jos gore od velikih znam jednu skojima sam saradjivala na poslu a nekih je 40ak kilometara od N.S dovoze mleko i mlecne proizvode u najobicnijem pikapu bez hladjenja zamislite nasta to mleko lici leti na plus 40 stepeni. Uopste kontrole u nasoj zemlji po tom pitanju su na nuli nazalost ta mlekara jos uvek radi i isporucuje svoje proizvode po citavoj Vojvodini. Ni Imlekovi kamioni nisu nista bolji stari su i po 20g ali mislim da je u BG bolja situacije sto se njih tice jer je tamo glavno sediste Imleka u NS su ukinuli proizvodnju skoro sve stize iz BG istim tim kamionima. Ako imate nekog ko sam proizvodi domace mleko sigurnije je nego kupovno ,dovoljno je samo da ga procedite prokuvate i spremno je za malce i sigurnije . To je moje licno misljenje , Kupujmo domace obnovimo Srbiju. ;)

Da potpisem ovo.Nesto slicno odavno hocu da napisem na ovu temu.

Imlek je jos i dobar,jer zahteva obavezno da se mleko cuva u laktofrizu iz kojeg se direktno istace u cisternu.Krave se muzu na muzilicu koja isto tako direktno toci mleko u laktofriz.

A sto se tice drugih mlekara verujte,zaista je tako.Mleko leti stoji ko gde stigne da cuva.Ne otkupljuje se po 4 dana.Mlekadzija stane na seosku cesmu i dotoci vode,jer vozi po litru. ;) Razno,razni praskovi se ubacuju ko zna zasto.Ma katastrofa.I sve se to preradi i prodaje gospodi koja misli, ako kupi mleko u tetrapaku da su uradili pravu stvar za dete.Fuj!

Zato najbolje je domace mleko ako ste u mogucnosti da nabavite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daki je na ad mleku i davacu mu ad dok bude hteo da pije mleko a kad treba nesto da mu spremim sa mlekom koristim iskljucivo domace koje mi donosi mamina poznanica koja ima krave a svoje mleko redovno kontrolise i cistocu i kvalitet. Neznam sta bih mogla od mlekara da vam preporucim privatne male mlekare su jos gore od velikih znam jednu skojima sam saradjivala na poslu a nekih je 40ak kilometara od N.S dovoze mleko i mlecne proizvode u najobicnijem pikapu bez hladjenja zamislite nasta to mleko lici leti na plus 40 stepeni. Uopste kontrole u nasoj zemlji po tom pitanju su na nuli nazalost ta mlekara jos uvek radi i isporucuje svoje proizvode po citavoj Vojvodini. Ni Imlekovi kamioni nisu nista bolji stari su i po 20g ali mislim da je u BG bolja situacije sto se njih tice jer je tamo glavno sediste Imleka u NS su ukinuli proizvodnju skoro sve stize iz BG istim tim kamionima. Ako imate nekog ko sam proizvodi domace mleko sigurnije je nego kupovno ,dovoljno je samo da ga procedite prokuvate i spremno je za malce i sigurnije . To je moje licno misljenje , Kupujmo domace obnovimo Srbiju. ;)

Da potpisem ovo.Nesto slicno odavno hocu da napisem na ovu temu.

Imlek je jos i dobar,jer zahteva obavezno da se mleko cuva u laktofrizu iz kojeg se direktno istace u cisternu.Krave se muzu na muzilicu koja isto tako direktno toci mleko u laktofriz.

A sto se tice drugih mlekara verujte,zaista je tako.Mleko leti stoji ko gde stigne da cuva.Ne otkupljuje se po 4 dana.Mlekadzija stane na seosku cesmu i dotoci vode,jer vozi po litru. ;) Razno,razni praskovi se ubacuju ko zna zasto.Ma katastrofa.I sve se to preradi i prodaje gospodi koja misli, ako kupi mleko u tetrapaku da su uradili pravu stvar za dete.Fuj!

Zato najbolje je domace mleko ako ste u mogucnosti da nabavite.

Užas... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali...nismo svi u mogucnosti da ga nabavimo :(

Moje dete je pilo domace mleko samo dok smo bili na moru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali...nismo svi u mogucnosti da ga nabavimo :(

Moje dete je pilo domace mleko samo dok smo bili na moru.

:( Tvoje dete je veliko i nepije tolike kolicine kao npr beba kojoj je mleko neophodno,. Kad sam govorila da ne treba davati kr mleko mislila sam na bebe do god dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Tvoje dete je veliko i nepije tolike kolicine kao npr beba kojoj je mleko neophodno,. Kad sam govorila da ne treba davati kr mleko mislila sam na bebe do god dana.

kako god okreneš nije dobro ni za veliko ni za malo dete... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam razmisljala da odem na pijacu i da pocnem nabavljati domace mlijeko... Ali, kako tek tu da znam da li je to mlijeko u redu, koliko je svjeze, koliko ljudi vode racuna o higijeni, da li su ga razblazivali??? :unsure: :unsure:

Kada sam kod svojih ili mm-ovih, nema problema- mama nabavlja mlijeko od provjerene zene, a svekrva ima kravu... Uh, sto mi nisu blize! :(

Jedino da se raspitam (ali, nemam kod koga <_< ) za neku od zena sa pijace, ili da joj pridjem i kazem da zelim da vidim njene krave :lol: i postupak pri punjenju flasa. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam razmisljala da odem na pijacu i da pocnem nabavljati domace mlijeko... Ali, kako tek tu da znam da li je to mlijeko u redu, koliko je svjeze, koliko ljudi vode racuna o higijeni, da li su ga razblazivali??? :unsure: :unsure:

Kada sam kod svojih ili mm-ovih, nema problema- mama nabavlja mlijeko od provjerene zene, a svekrva ima kravu... Uh, sto mi nisu blize! :(

Jedino da se raspitam (ali, nemam kod koga <_< ) za neku od zena sa pijace, ili da joj pridjem i kazem da zelim da vidim njene krave :lol: i postupak pri punjenju flasa. :huh:

Jao Borjana,dva puta sam pokusavala i odustala i oba puta mi se isto desilo...Posle nekoliko dana osetim mleko na balegu i ajde progledam to kroz prste, a onda mi se desi da mi se pokvari jednom,drugi put ,treci,ali ne klasicno,nego mleko vri i ne stvara mu se kajmak i tako u nedogled i onda kad izmaknes sa vatre kajmak je u hiljadu komadica...tada smo muz i ja skapirali da oni izgleda nesto sipaju u ta mleka da bi ima trajala duze..i svi odreda u plasticne flase ih pakuju..i kazem kad mi se to istim redosledom ponovilo sa drugom preporucenom osobom vratila sam se zauvek na mleko iz tetrapaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer, nisam znala za taj test, pitaću. Ja zaista vjerujem toj dr a do sada sa A i sve što smo prošli sa S nije pravila greške i bila je detaljna kada je to trebalo. Vijdećemo još, ako se situacija ne popravi radiću taj test mada je ona njemu radila neke analize krvi ako si pročitala i pokazalo je postojanje alergije.

Što se A testova tiče zna se desiti mada jako rijetko da djete dobije reakciju tek nakon par sati a S je tada imao reakciju na sve moguce alergene pa sam zato to izbacila uopšte kao opciju.

Domaćim mljekarima je mnogo profitabilnije da naše mlijeko izvoze a uvoze surutku u prahu i to je masovna pojava!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali cekajte sta onda Imlek i ostale mlekare rade sa mlekom u prahu koje proizvode?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem sta pisete, ovo je nase iskustvo sa mlekom i otkupljivacima:

Uvek u odredjeno vreme moras da izneses mleko na otkupno mesto, znaci kad otkupljivac nailazi, narocito leti. Vrlo cesto se proverava kvalitet mleka, mlecna masnoca i ostalo, od toga ti i zavisi koliko ces biti placen. Ako razblazis mleko i ako te uhvate nece ti ga vise uzimati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama dy ti njima prodaješ svoje mlijeko i od tebe zahtjevaju da je ovako, onako, koliko je kiselo ... bla bla bla .... a šta oni kasnije rade sa mlijekom to je druga priča!!!

Kupi mlijeko od tih kojima prodaješ nakon što ga "obrade" pa uporedi sa ovim koje njima prodaješ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama dy ti njima prodaješ svoje mlijeko i od tebe zahtjevaju da je ovako, onako, koliko je kiselo ... bla bla bla .... a šta oni kasnije rade sa mlijekom to je druga priča!!!

Kupi mlijeko od tih kojima prodaješ nakon što ga "obrade" pa uporedi sa ovim koje njima prodaješ!!!

sestra mm radi kao tehnolog u toj mlekari, nema govora da je tako kao sto pisete. Cinjenica da je obradjeno i da je skinut ,,kajmak,, napravljen je i puter i jogurti ...ali je sasvim ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sestra mm radi kao tehnolog u toj mlekari, nema govora da je tako kao sto pisete. Cinjenica da je obradjeno i da je skinut ,,kajmak,, napravljen je i puter i jogurti ...ali je sasvim ok.

Naravno. Od mleka prave sve zivo. Zato na trzistu i ne moze da se kupi masnije mleko od 3,5%mm sto od prilike polovina ukupne masnoce prirodnog kravljeg mleka. U sutini, mlekare se i bave proizvodnjom mlecnih proizvoda, a ne mleka toliko.

Mi nekad uspemo da kupimo mleko u kesi koje se kuva, Lajkovacke mlekare. Ono ima 3,5%mm. Desilo se da od, na primer 10 litara, kupimo 1-2 litra mleka koje ima neki specifican miris. Ne znam od cega to zavisi, ali mi se to ne svidja. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma batalite mleko. Ništa dobro doneti neće. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Borjana,dva puta sam pokusavala i odustala i oba puta mi se isto desilo...Posle nekoliko dana osetim mleko na balegu i ajde progledam to kroz prste, a onda mi se desi da mi se pokvari jednom,drugi put ,treci,ali ne klasicno,nego mleko vri i ne stvara mu se kajmak i tako u nedogled i onda kad izmaknes sa vatre kajmak je u hiljadu komadica...tada smo muz i ja skapirali da oni izgleda nesto sipaju u ta mleka da bi ima trajala duze..i svi odreda u plasticne flase ih pakuju..i kazem kad mi se to istim redosledom ponovilo sa drugom preporucenom osobom vratila sam se zauvek na mleko iz tetrapaka...

Na mleku se i ne stvara kajmak dok vri,niti cim se skine sa plotne.Potrebno je skoro dva dana da bi se pokupio kajmak i to kod najmasnijeg mleka.

Ne verujem sta pisete, ovo je nase iskustvo sa mlekom i otkupljivacima:

Uvek u odredjeno vreme moras da izneses mleko na otkupno mesto, znaci kad otkupljivac nailazi, narocito leti. Vrlo cesto se proverava kvalitet mleka, mlecna masnoca i ostalo, od toga ti i zavisi koliko ces biti placen. Ako razblazis mleko i ako te uhvate nece ti ga vise uzimati.

Mama dy kod nas jeste ovako kako sam pisala.Mlekare i same skidaju na masnoj jedinici,da bi manje platile.Ne dolaze da otkupljuju redovno,tako da nevareno mleko stoji jako dugo itd.

Ja srecom imam domace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma batalite mleko. Ništa dobro doneti neće. :D

Ja sve više mislim da si u pravu. OT ali obožavam Nes kafu, hladnu sa mnogo mleka. Popijem oko 500 ml mleka dnevno i posle svake šolje mi "burlja" u stomaku. Moraću da se skinem na par dana da vidim da li je od mleka. A onda ako jeste, a verovatno jeste, moram da se odreknem mnogih stvari koje volim, pa sve nekako odlažem probu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem sta pisete, ovo je nase iskustvo sa mlekom i otkupljivacima:

Uvek u odredjeno vreme moras da izneses mleko na otkupno mesto, znaci kad otkupljivac nailazi, narocito leti. Vrlo cesto se proverava kvalitet mleka, mlecna masnoca i ostalo, od toga ti i zavisi koliko ces biti placen. Ako razblazis mleko i ako te uhvate nece ti ga vise uzimati.

Ovako je i kod nas u selu .... bas su strogi sto se tice masnoce i tih nekih djavolaka sad sam zaboravila kako se to zove sto mere i prveravaju kvalitet mleka ... Znam da je kod moje sveki masnoca oko 5 ali je problem sto nije isto kod svih jer ga otkupljivaci mesaju tj spajaju zajedno u cisterne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sve više mislim da si u pravu. OT ali obožavam Nes kafu, hladnu sa mnogo mleka. Popijem oko 500 ml mleka dnevno i posle svake šolje mi "burlja" u stomaku. Moraću da se skinem na par dana da vidim da li je od mleka. A onda ako jeste, a verovatno jeste, moram da se odreknem mnogih stvari koje volim, pa sve nekako odlažem probu.

to je od kombinacije kafe i mleka a ne samog mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na mleku se i ne stvara kajmak dok vri,niti cim se skine sa plotne.Potrebno je skoro dva dana da bi se pokupio kajmak i to kod najmasnijeg mleka.

Lose sam opisala mozda,ali znas valjda sta sam htela da kazem...Odrasla sam na domacem mleku i znam kako izgleda kad se skuva..a to sto su mi prodavali pa bilo je cudno i svakako su nesto u njega sipali da bi se odrzalo samo ne znam sta zato je tako reagovalo..pokvarilo se ..napravila se surutka pri kuvanju..a iz citave serpe nisi mogao da izdvojis kasicicu mleka bistrog jer su po njemu plivali hiljadu komadica pa sam ja rekla od kajmaka koji se razbio...ali od kuda znam od cega...

Jesam bila jasnija...

A i to mleko na kom sam ja odraslo prilikom kuvanja je odmah odvajalo kajmak da ne kazem "prst" debljine...Au ,al su to bila vremena...Sad kad kazem uzimam za malu decu oni mi odmah uvale onu flasu gde se najvise oseca balega ili koje je pokvareno..o tome pricam Cicana...nisam ja rasla ne znam gde al znam kako mirise balega u mleku!

Jana33 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

luka pije sveze mleko olympus koje je odlicno.zapravo grcka mleka su mi mnogo drugacija od nasih.ja mleko ne pijem od 2-3.godine osim sa muslijem i kafom i jako mi je zao zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma batalite mleko. Ništa dobro doneti neće. :D

Mleko ne pijem od I razreda SŠ. Nema te sile da me natera da popijem (pa se čudim na koga mi je dete... :D) Al zato sve od mleka... Mmm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mleko ne pijem od I razreda SŠ. Nema te sile da me natera da popijem (pa se čudim na koga mi je dete... :D ) Al zato sve od mleka... Mmm...

ni ja ne pijem od malena,uzas...ali zato jogurt tamanim kao luda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.