Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

Topaz da li on ima reakciju samo na mleko ili i na druge mlecne proizvode?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S ima reakciju na SVE mliječne proizvode čak i na aptamil2 u kojem imaju male količine laktoze i kr. proteina - neznatne

Kozije je bilo da se kupi ali su ga povukli iz prodaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr. rekla da se kozije mleko ne koisti u pedijatriji uopste bas zbog fosfata. Ovcije da ali u malim kolicinama. Treba se dobro raspitati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr. rekla da se kozije mleko ne koisti u pedijatriji uopste bas zbog fosfata. Ovcije da ali u malim kolicinama. Treba se dobro raspitati.

Kakvih fosfata :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pitala za detalje jer nisam ni imala nameru da mu dajem. Zato kazem, treba mozda malo detaljnije prouciti tu temu. ja se nisam udubljivala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi još uvjek nismo prešli na kravlje mlijeko, i dalje ima reakcije ... dr mi je rekla da mu dajem probiotik i sačekam tri mjeseca a da mu do tada dajem sojino mlijeko. Ja baš i nisam za sojino iako na njemu piše velikim slovima BIO ja nešto ne vjerujem u to ....

Da li je iko od vas pokušao da da je rižino mlijeko? .... mi smo još uvjek na AD i to još uvjek na jedinici jer ne prihvata ni dvicu a kamo li tricu ...

Dođe mi da nabavim mlijeko od magarca :lol:

jo draga ko ti je rekao sojino ili kozje mleko?dr? to me bas cudi.ako ima alergiju na protein onda samo hidrolizovanu formulu.

ni kozje a ni sojino u tom uzrastu nemaju nutri vrednosti koje su bebi potrebne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jo draga ko ti je rekao sojino ili kozje mleko?dr? to me bas cudi.ako ima alergiju na protein onda samo hidrolizovanu formulu.

ni kozje a ni sojino u tom uzrastu nemaju nutri vrednosti koje su bebi potrebne.

nije mi preopručila kozije, rekla mi je da probamo as sojinim jer, kako ona kaže, je ono idelana zamjena za kravlje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije mi preopručila kozije, rekla mi je da probamo as sojinim jer, kako ona kaže, je ono idelana zamjena za kravlje

pa ne znam bas da i idealna zamena narocito za tako malo dete.kakvu vi alergiju imate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ne znam bas da i idealna zamena narocito za tako malo dete.kakvu vi alergiju imate?

U početku su bili samo jaki grčevi, proljev, čudan tj katastrofalan smrad stolice i to je bila intolerancija na mliječne proizvode da bi se na kraju sav osuo, počeo otežano da diše, kašlje i sl. i primao inekcije za alergiju. Valjda je iz intolerancije prešlo u alergiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije mi preopručila kozije, rekla mi je da probamo as sojinim jer, kako ona kaže, je ono idelana zamjena za kravlje

<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S ima reakciju na SVE mliječne proizvode čak i na aptamil2 u kojem imaju male količine laktoze i kr. proteina - neznatne

Kozije je bilo da se kupi ali su ga povukli iz prodaje

Ako je tako onda ne treba pokusavati ni sa kozijim mlekom.Bas je bezveze sto ne moze nista od mlecnih proizvoda.Ja bih sve to odbacila i nasla drugi nacin da mu nadoknadim unos mlecnih proizvoda.Pa i nije smak sveta ako ih ne jede,izbalansiraj to na drugi nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U početku su bili samo jaki grčevi, proljev, čudan tj katastrofalan smrad stolice i to je bila intolerancija na mliječne proizvode da bi se na kraju sav osuo, počeo otežano da diše, kašlje i sl. i primao inekcije za alergiju. Valjda je iz intolerancije prešlo u alergiju

Cekaj pa jel' ste radili RAST test? Mislim,to su vec zesci simptomi alergije pa bi trebali znati da li ima alergiju na protein iz kravljeg mleka jer ako je tako morate preci na hidrolizovanu formulu. takodje moraces odloziti uvodjenje jaja,meda,ribe itd jer deca sa jednom alergijom obicno su alergicni na jos dosta stvari. ali na pocetku kao osnovno morate okriti na sta je alergican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako misliš mala razlika?

Mislim da nije velika razlika u ceni mozda nekih 200din na nedelju dana ako su to velike pare za nekoga onda ok. KRISTAL i kravica ti je uvezeno mleko u prahu iz inostranstva ako mislis da je od nasih krava grdno se varas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bih rekla da je kravica mleko Imlek uvezeno iz inostranstva,niti bilo koje drugo mleko nasih mlekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj pa jel' ste radili RAST test? Mislim,to su vec zesci simptomi alergije pa bi trebali znati da li ima alergiju na protein iz kravljeg mleka jer ako je tako morate preci na hidrolizovanu formulu. takodje moraces odloziti uvodjenje jaja,meda,ribe itd jer deca sa jednom alergijom obicno su alergicni na jos dosta stvari. ali na pocetku kao osnovno morate okriti na sta je alergican.

On pije aptamil 1 i on mu je dohrana od 4 mjeseca, sa punih 5 je prešao 100% samo na Aptamil i do sada mu nije smetao.

Prije je jeo povlaku i sir i nije imao strašnih reakcija međutim SVE mu se pogoršalo od kada sam prije tri mjeseca pokušala da pređem na kravlje - tad je imao 11 punih mjeseci. Do tada je jeo i ribu i jaja i sve ostalo. Međutim reakcijom na kravlje mlijeko krenuo je da reaguje na sve alergene tako da smo na dva mjeseca izbacili sve živo. Skoro sam mu krenula da uvodim jedan po jedan alergen i nije imao reakcija a kravlje mlijeko nisam ni pokušla. Opet jede normalno sve osim meda, kravljeg mlijeka i proizvoda od mlijeka.

Test je dr htjela da mu radi ali sam se ja prepala kasne reakcije na test što se desilo u jako puno slučajeva i odbila sam jer je imao STRAŠNU reakciju na sve alergene - zamisli šta bi se desilo da odreaguje na sve alergene na testu - katastrofa.

Vadili smo mu krv i pokazali su su povišeni ti neki (kako god da se zovu) koji ukazuju na alergiju.

On i dalje ima blagu alergiju u vidu neurotitisa po obrazima i plašim se da sada nije krenuo da odbacuje i aptamil1 jer do uvođenja kravljeg mlijeka je sve bilo OK - nakon toga su nastali problemi.

ANA je jako rano krenula sa kravljim i nije bilo problema - sa nekih 7 mjeseci ali njemu je sa 14 mjeseci to još uvjek samo misaona imenica - eto koliko se djeca razlikuju!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bih rekla da je kravica mleko Imlek uvezeno iz inostranstva,niti bilo koje drugo mleko nasih mlekara.

Cula sam iz pouzdanih izvora za kravicu da uvoze mleko u prahu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On pije aptamil 1 i on mu je dohrana od 4 mjeseca, sa punih 5 je prešao 100% samo na Aptamil i do sada mu nije smetao.

Prije je jeo povlaku i sir i nije imao strašnih reakcija međutim SVE mu se pogoršalo od kada sam prije tri mjeseca pokušala da pređem na kravlje - tad je imao 11 punih mjeseci. Do tada je jeo i ribu i jaja i sve ostalo. Međutim reakcijom na kravlje mlijeko krenuo je da reaguje na sve alergene tako da smo na dva mjeseca izbacili sve živo. Skoro sam mu krenula da uvodim jedan po jedan alergen i nije imao reakcija a kravlje mlijeko nisam ni pokušla. Opet jede normalno sve osim meda, kravljeg mlijeka i proizvoda od mlijeka.

Test je dr htjela da mu radi ali sam se ja prepala kasne reakcije na test što se desilo u jako puno slučajeva i odbila sam jer je imao STRAŠNU reakciju na sve alergene - zamisli šta bi se desilo da odreaguje na sve alergene na testu - katastrofa.

Vadili smo mu krv i pokazali su su povišeni ti neki (kako god da se zovu) koji ukazuju na alergiju.

On i dalje ima blagu alergiju u vidu neurotitisa po obrazima i plašim se da sada nije krenuo da odbacuje i aptamil1 jer do uvođenja kravljeg mlijeka je sve bilo OK - nakon toga su nastali problemi.

ANA je jako rano krenula sa kravljim i nije bilo problema - sa nekih 7 mjeseci ali njemu je sa 14 mjeseci to još uvjek samo misaona imenica - eto koliko se djeca razlikuju!!!

draga tako malom detetu se moze raditi iskljucivo rast test koji se obavlja vadjenjem krvi i on ne samo da pokazuje da li ima alergiju na protein iz kravljeg mleka vec i koja je kategorija alergije.ako si mislila na bockanje,ono se radi kod vece dece, ne zbog reakcija vec nije merodavam kod beba. a mi smo skoro radi taj isti na cini mi se 20 sastojaka, i ja iskreno prvi put cujem da alergo testovi mogu biti opasni.jer alergiolog bar to zna. u svakom slucaju vi ste za testove putem krvi tako da nemas brige.idi u neku privatnu laboratoriju i uradi za pocetak rast test. ne bih da gresim dusu,ali mi je sve do cudno sto ti je rekla dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam iz pouzdanih izvora za kravicu da uvoze mleko u prahu.

otkud to da imlek uvoz mleko u prahu posto ga on proizvodi?mislim mozda znas nesto sto ja ne znam ali sam u prethodnom poslu bila ukljucena u izvoz imlekovog mleka u prahu.ali sve je moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga tako malom detetu se moze raditi iskljucivo rast test koji se obavlja vadjenjem krvi i on ne samo da pokazuje da li ima alergiju na protein iz kravljeg mleka vec i koja je kategorija alergije.ako si mislila na bockanje,ono se radi kod vece dece, ne zbog reakcija vec nije merodavam kod beba. a mi smo skoro radi taj isti na cini mi se 20 sastojaka, i ja iskreno prvi put cujem da alergo testovi mogu biti opasni.jer alergiolog bar to zna. u svakom slucaju vi ste za testove putem krvi tako da nemas brige.idi u neku privatnu laboratoriju i uradi za pocetak rast test. ne bih da gresim dusu,ali mi je sve do cudno sto ti je rekla dr.

Topaz,ja sam tek sad videla ceo tvoj tiker :lol: . sve vreme sam mislila da ti dete ima 10 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On pije aptamil 1 i on mu je dohrana od 4 mjeseca, sa punih 5 je prešao 100% samo na Aptamil i do sada mu nije smetao.

Prije je jeo povlaku i sir i nije imao strašnih reakcija međutim SVE mu se pogoršalo od kada sam prije tri mjeseca pokušala da pređem na kravlje - tad je imao 11 punih mjeseci. Do tada je jeo i ribu i jaja i sve ostalo. Međutim reakcijom na kravlje mlijeko krenuo je da reaguje na sve alergene tako da smo na dva mjeseca izbacili sve živo. Skoro sam mu krenula da uvodim jedan po jedan alergen i nije imao reakcija a kravlje mlijeko nisam ni pokušla. Opet jede normalno sve osim meda, kravljeg mlijeka i proizvoda od mlijeka.

Test je dr htjela da mu radi ali sam se ja prepala kasne reakcije na test što se desilo u jako puno slučajeva i odbila sam jer je imao STRAŠNU reakciju na sve alergene - zamisli šta bi se desilo da odreaguje na sve alergene na testu - katastrofa.

Vadili smo mu krv i pokazali su su povišeni ti neki (kako god da se zovu) koji ukazuju na alergiju.

On i dalje ima blagu alergiju u vidu neurotitisa po obrazima i plašim se da sada nije krenuo da odbacuje i aptamil1 jer do uvođenja kravljeg mlijeka je sve bilo OK - nakon toga su nastali problemi.

ANA je jako rano krenula sa kravljim i nije bilo problema - sa nekih 7 mjeseci ali njemu je sa 14 mjeseci to još uvjek samo misaona imenica - eto koliko se djeca razlikuju!!!

Moj sin je imao reakciju na kravlje mleko, a nije na pavlaku, buter, jogurt. Ukinuli smo sve mlečno i sada je na ha mleku i pomalo siki. Proteini u kravljem mleku su ti koji izazivaju alergiju. Mi imamo zakazano za 29. Februar u Tiršovoj da ispitamo da li je ili nije alergija, pa ću ti preneti šta su mi rekli i kako se vrši testiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, ni moja ćerka nije imala nikakve reakcije na kravlje mleko, od 8.mes dam joj dodavala u hranu, a disala do godinu dana... Ah ti dečaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim sisala do godinu dana (kad kuckam na mobilnom, ispadnem nepismena...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

otkud to da imlek uvoz mleko u prahu posto ga on proizvodi?mislim mozda znas nesto sto ja ne znam ali sam u prethodnom poslu bila ukljucena u izvoz imlekovog mleka u prahu.ali sve je moguce.

Znam zenu koja radi u mlekari N.S i ona mi rekla .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec pisala mnogo ranije na ovoj temi,a mozda nije z'goreg da ponovim.

Petar je sisao punih 21 mesec. U medjuvremenu sam pokusavala da uvedem kravlje mleko kao zamenu za neko dojenje. Uvek je posle 1dl mleka imao grceve. Kravlje mleko sam koristila da mu kuvam ponekad nesto,a li su to bile male kolicine i nije bilo problema. medjutim, kad god bi mu dala cisto mleko da popije, imao bi problema.

Dr. mi je rekla da uglavnom dojena deca imaju problema sa varenjem kravljeg mleka i da je mozda bolje da uzmem AD. Kada je imao 18 meseci, uvela sam mu AD mleko i njime lagano zamenjivala dojenje. U medjuvremenu, do 2. rodjendana sam probala u 2,3 navrata da dam kravlje. Situacija bi bila ista.

Tek posle 2. rodjendana je pio pravo domace mleko(sto bi se reklo: tek pomuzeno i skuvano) od koga mu nije bilo nista, a posle 30 dana sam mu davala Imlekovo mleko koje i sad pije bez ikakvih problema.

Sneska73: kako da znamo koja mlekara u Srbiji ne uvozi mleko u prahu?

Koje mleko ti dajes svom detetu? (ako dajes)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.