Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

(IvanaK @ 1.02.2011, 17:03)

A jel si probala za pocetak da joj kombinujes humanu i kravlje? U pocetku joj daj vecinski humanu pa polako smanjuj humanu a povecavaj kravlje dok ne stignete do cistog kravljeg. Nisamo jos presli na kravlje pa je ovo samo moje razmisljanje kako bih ja to uradila. Tako smo mi presli sa Aptamila na NAN. Jer nece oni odjednom kad naviknu na jedan ukus.

Zasto ste presli na NAN? Da li ste poceli sa kravljim mlekom vi (vidim da imate 7mj.), mi imamo 4 ipo mjeseca a dr.mi je rekla mozemo slobodno poceti sa navikavanjem na kravlje mleko. Sada smo teski 7,5kg.a to je valjda vaznije nego starost bebe. A i nije mi jasno neke majke daju pavlaku u povrcu bebama, prave poparu sa sirom i sl.a zar to nije dobijeno od kravljeg mlijeka. Uh, bas se ne snalazim dobro sa ishranom bebe,...da nemate neki koristan savjet

Posto je ovde otvorena tema onda da nastavimo ovde.

Dabo, mi smo presli na NAN jos dok je V imao 2 meseca. Nije mu odgovarao Aptamil. I NAN je bilo dobro resenje.

Nismo jos presli na kravlje mleko. Pije 2 puta dnevno AD i to ujutru i uvece. A dajem mu mladi sir, jogurt kroz dorucak.

Kad budemo imali kontrolu u dz videcu sta kaze dr. Ali svakako planiram da mu ta dva puta dnevno dajem AD a kravlje kad mu nesto spremam i kroz sir, jogurt, pavlaku.

Poceli smo sa jogurtom od navrsenih 7 meseci, a mladim sirom pre dva dana.

A tako me savetuje nutricionista.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto nisam imala mleka, sin je od 2 meseca bio na aptamilu. Sa kravljim mlekom smo počeli kad je navršio 1 godinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Fili je počeo kravlje mlijeko piti od 5 mjeseca...ali, evo sada mu je dosadilo...popije dva-tri guta i neće više...tako da ću ga vjerovatno izbaciti...ujutro pije sok od naranče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pedijatar mi je rekao da kravlje mleko ne dajem bebi dok ne napuni godinu-i ja nemam sta tu da se pravim pametna i pozurujem stvar! Ali jogurt, sir, kis.mleko, pavlaku joj dajem...Do desetog meseca sam joj kasice pravila iskljucivo sa adap.mlekom a sad, od desetog meseca, planiram da joj napravim sa kravljim mlekom kasice (takodje po savetu pedijatra) jer kasnije teze prihvata ukus...

Sigurna sam da svi mi zelimo svojoj deci da su zivi i ZDRAVI 100 GODINA a ono sto mi mozemo da pomognemo da tako bude- je da slusamo savete strucnih ljudi! Jedino sto me buni je to sto ni oni nisu usaglaseni oko meseca uvodjenja... :wacko:

Zanima me, jeste li razblazile kravlje mleko vodom pri uvodjenju? Ne znam da li da ga razblazim kad joj budem prvi put pravila cokolino?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo imali problema sa prihvatanjem, uvela sam pole navršene prve godine, ali sam ga sa 14 izbacila jer je toliko stezalo stolicu da smo završili na klistiru.

Probala sam da joj i razblažim, ali nije imalo efekta.

Što se tiče toga da je pre 30 god kravlje bilo dobro, a sa d ne valja... pa razmislite kakav je kvalitet života bio pre 30 godina, kakvi su bili pašnjaci, kakvi su bili otrovi kojima se prska povrća bla bla bla... koliko smoga je bilo koji pada po pašnjacima bla bla bla.... otud to da kravlje ''nije dobro'' a adaptirano jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko ne kaze da je kravlje lose. Naprosto adaptirano mleko je adaptirano i prilagodjeno ishrani bebama. Obogaceno vitaminima i mineralima koji bebama u ovom osetljivom periodu itekako su bitni. I AD mleko je napravljeno od kravljeg mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče toga da je pre 30 god kravlje bilo dobro, a sa d ne valja... pa razmislite kakav je kvalitet života bio pre 30 godina, kakvi su bili pašnjaci, kakvi su bili otrovi kojima se prska povrća bla bla bla... koliko smoga je bilo koji pada po pašnjacima bla bla bla.... otud to da kravlje ''nije dobro'' a adaptirano jeste.

Nije samo tvrdnja da kravlje mleko nije dobro zbog zagađenosti, već zbog prisustva mlečnih proteina koji nisu kompatibilni sa čovekovim organizmom.

Inače, alergija na kravlje mleko je najčešća od svih poznatih postojećih alergija. Čovekov organizam se nikada do kraja nije adaptirao za kravlje mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojila sam bebu do 6 meseci.Sada smo mm i ja odlucili da ce jesti odg.mlecnu formulu do godinu dana,jer mislim da je to mnogo bolje za bebe od obicnog kravljeg mleke.

Ali me zanima npr.skuvala bih joj griz ili kasicu od projanog brasna sa zelenisom,ali to se kuva sa mlekom.Kako?Da li ipak da kuvam sa vodom.Nekad bih joj dala i soljicu mleka onako da popije.

Bas sam u dilemi da li da se striktno pridrzavam mlecne formule ili mogu nesto da kombinujem sa kravljim mlekom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije samo tvrdnja da kravlje mleko nije dobro zbog zagađenosti, već zbog prisustva mlečnih proteina koji nisu kompatibilni sa čovekovim organizmom.

Inače, alergija na kravlje mleko je najčešća od svih poznatih postojećih alergija. Čovekov organizam se nikada do kraja nije adaptirao za kravlje mleko.

Da....najčešća alergija kod beba je na kravlji protein :o

Dojila sam bebu do 6 meseci.Sada smo mm i ja odlucili da ce jesti odg.mlecnu formulu do godinu dana,jer mislim da je to mnogo bolje za bebe od obicnog kravljeg mleke.

Ali me zanima npr.skuvala bih joj griz ili kasicu od projanog brasna sa zelenisom,ali to se kuva sa mlekom.Kako?Da li ipak da kuvam sa vodom.Nekad bih joj dala i soljicu mleka onako da popije.

Bas sam u dilemi da li da se striktno pridrzavam mlecne formule ili mogu nesto da kombinujem sa kravljim mlekom.

Danka,zašto bi bebi davala kravlje mleko.........jedan profesor sa instituta za majku i dete je rekao" majčino mleko je za bebe a kravlje za telad" :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusala sam Nikoli da dam kravlje mlijeko sa plazmom...i bio je to samo pokusaj...nije odusevljen...samo ne znam sta cemo kad prestanemo da sikimo??? :o:o:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što više razmišljam i posmatram, počinje uvažavati PHOENIX-ov stav...Mi više ne pijemo mlijeko, možda u 7 dana jednom, i to samo bez laktoze. Pijemo domaće cijeđene sokove i čajeve...Tako da Tigrice nemoj se puno ni zamarati ako ne želi mlijeko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što više razmišljam i posmatram, počinje uvažavati PHOENIX-ov stav...Mi više ne pijemo mlijeko, možda u 7 dana jednom, i to samo bez laktoze. Pijemo domaće cijeđene sokove i čajeve...Tako da Tigrice nemoj se puno ni zamarati ako ne želi mlijeko...

I ne zamaram se,ne zelim ga siliti za bilo sta,a sto se tice postova od Phoenix,mislim da je zena apsolutno u pravu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca uopšte ne piju mleko, mleko koristim samo kada im pravim keks i mleko.

A ja recimo obožavam mleko i sećam se da ni dan nije mogao da prođe bar bez 1 šolje mleka...a sad ga ni ja ne pijem...retko ga kupujem, jer niko ne pije...obično se ono dugotrajno "vuče" nedeljama po frižideru...

I da se razumemo, ja smatram da je mleko ok, nisam protivnik uvođenja u dečiju ishranu, pa ja sam mojima uvela sa 6-7 meseci, prvo 2 nedelje razblaženo sa vodom, pa onda čisto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktorica rekla da pocnem uvoditi mleko sa 4 meseca,do tad je pila humanu.Sve je bilo ok,dok nisam pocela uvoditi kasice.Kad je to probala mleko na flasicu ni na silu,nikako.Stisne usta,pljuje.I nije ga htela piti do god i po.Odjednom,da joj dam litru sve bi popila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, alergija na kravlje mleko je najčešća od svih poznatih postojećih alergija. Čovekov organizam se nikada do kraja nije adaptirao za kravlje mleko.

E pa i mi imamo tu neku vrstu alergije.Vec sam pisala o tome na temi Alergije.

Ja sam primetila da bebac lose reaguje na mlecne proizvode-stalno podriguje i bljuca od njih i to smrdi strasno.Danas smo bili kod pedijatra,reko nam je da izbacimo mlecne proizvode iz ishrane i sa kravljim mlekom pocnemo sto kasnije ili da mu uopste ne dajem.To je reakcija na laktozu koje najvise ima u kravljem mleku.

Nisam se setila da pomenem pedijatru,ja i dan danas kad pijem mleko imam kolike i gasove nenormalno.Malo sam trazila po netu i nadjem da je to takodje intolerancija proteina kravljeg mleka(sto do dana danasnjeg nisam imala pojma) tako da je moguce da bebac ima nasledno i od mene. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ogi jos uvek nece ni da ga pomirise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusala sam Nikoli da dam kravlje mlijeko sa plazmom...i bio je to samo pokusaj...nije odusevljen...samo ne znam sta cemo kad prestanemo da sikimo??? :o:o:o

Ogi jos uvek nece ni da ga pomirise...

Ni Petar nece kravlje mleko. Ja sam mu pre par meseci pored dojenja uvela AD Novalac 3 i odlicno je prihvatio. Pije ga ujutro i uvece, u proseku oko 150ml.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da vas pitam,spremate li bebama jela sa kravljim mlekom ako vec ne piju tj.sta da radim po tom pitanju?Da li je neka od vas probala mleko bez laktoze i da li je pametno spremati sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa uglavnom nutricionisti i preporučuju da se konzumiranje kravljeg mleka počne tako što ćete napraviti neku kašu sa mlekom, a tek kasnije, kada se beba navikne na ukus, može se dati i samo mleko.

Ja sam probala i iskreno moja Emilija ne pravi neku razliku a i ja sam ga probala i skoro mi je identičnog ukusa kao ovo obično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni Petar nece kravlje mleko. Ja sam mu pre par meseci pored dojenja uvela AD Novalac 3 i odlicno je prihvatio. Pije ga ujutro i uvece, u proseku oko 150ml.

Yelena,je li Petar siki po noci ili mu dajes Novalac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa i mi imamo tu neku vrstu alergije.Vec sam pisala o tome na temi Alergije.

Ja sam primetila da bebac lose reaguje na mlecne proizvode-stalno podriguje i bljuca od njih i to smrdi strasno.Danas smo bili kod pedijatra,reko nam je da izbacimo mlecne proizvode iz ishrane i sa kravljim mlekom pocnemo sto kasnije ili da mu uopste ne dajem.To je reakcija na laktozu koje najvise ima u kravljem mleku.

Nisam se setila da pomenem pedijatru,ja i dan danas kad pijem mleko imam kolike i gasove nenormalno.Malo sam trazila po netu i nadjem da je to takodje intolerancija proteina kravljeg mleka(sto do dana danasnjeg nisam imala pojma) tako da je moguce da bebac ima nasledno i od mene. :unsure:

U svakom slučaju, nema nikakvog razloga za brigu. Nema poterbe da mu forsiraš mleko, ako dete loše reaguje na njega.

Ja se malo malo ubacim samo da napomenem da uopšte nije neophodno da dete pije mleko. Šta više! Ima mnogo više razloga da ga ne pije.

Ogi jos uvek nece ni da ga pomirise...
Ni Petar nece kravlje mleko.

Znaju ljudi šta ne valja B):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes li mi ukratko objasniti zasto kravlje mleko ne valja?Zasto doktori preporucuju da mala deca piju mleko,trudnice....Da li je to velika zabluda ili....? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes li mi ukratko objasniti zasto kravlje mleko ne valja?Zasto doktori preporucuju da mala deca piju mleko,trudnice....Da li je to velika zabluda ili....? :)

Ja polako pocinjem da mislim da je to zabluda. U trudnoci sam se veoma zdravo hranila a mleko mi se gadilo da pijem.

Kao sto rece pedijatar juce,deca dobijaju mnogo vise vitamina kroz hranu nego putem mleka. Cak mi je i jedan sportista jednom rekao da mleko nije dobro da se pije u velikim kolicinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prilikom istraživanja po netu, pročitala sam jednu zanimljivu konstataciju od dr Richtera: Kravlje mlijeko je za tele, a majčino za dijete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto je onda osnovna namirnica kada odemo u prodavnicu hleb i MLEKO.

Zasto vazi da deca pred spavanje popiju casu mleka?

Znaci svi zivimo u zabludi da itekako treba piti kravlje mleko? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.