Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

To nije stav, već odluka. Stav o mleku može imati mnogo nijansi. Ja dajem mleko bebi, ali se ne slažem sa Micilicinim stavom i postom.

Draga, da budem direktna, malo je ovde postalo ocigledno da ti imas misljenje te prirode kada su svi moji stavovi u pitanju. I sama pocinjem da se pitam dal su moji postovi to sa cim se ne slazes ili do izrazaja dolazi tvoja netolerancija prema osobi koja ih kuca. No hard feelings! ;)

Da sumiram: moj stav je da ako vec mleko dajemo onda ne treba decu i sebe da trujemo preradjenim mlekom vec treba jedino konzumirati sveze, organsko, kako bi se unos hemije odgovorne za ozbiljna oboljenja sprecio. Tako nesto ce vam svako ko je informisan i na zdrav se razum oslanja reci i ne vidim potrebu da ga elaboriram. E tek ako neko misli da takvo mleko ne treba davati vec konzumirati preradjena onda ima stav suprotan mom i to bi me licno zabrinulo :blink:

Sa stavom o ne-konzumaciji mleka se licno takodje slazem, ali tek na nivou vegan dijete. Previse je toga u namirnicama zivotinjskog porekla za sta nas organizam nije predvidjen i ne moze da svari, apsorbuje, razgradi. Mleko je samo jedan fragment toga. To da nas priroda nije fizicki skovala u predatore i mesozdere je cinjenica vredna svake paznje. Slazem se da organizam svega za njega nepotrebnog bez cega se moze ili mu postoji adekvatna zamena treba osloboditi.

Phoenix ne osudjujem jer to nikad nije moj stil. Smisao debate nije da se sa nekim posvadjamo "na krv, na noz" ili da ga ubedimo u suprotno, vec da svako iznese svoje misljenje i odbrani ga. Volim da citam argumentovane stavove ljudi koji su dokazali da umeju biti tolerantni i objektivni. Phoenix je sagovornik cije postove vredi komentarisati i zato to i cinim. Nadam se da Phoenix to ne smeta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT

Pa, draga Micilici, ja tebe uopšte i ne poznajem, kako mogu onda da imam išta protiv tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da mene nije bilo, ne bi se sad ovako prepirale o mleku. :lol::lol::lol:

Baš je zabavno na forumu... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci Ruskinja ti ides logikom "zavadi pa vladaj a115.gif " :D hehehe

Ajde sad a213.gif osim naravno ukoliko nije tema Kravlje mleko, naravno ovo se odnosi i na mene zato cu ja sad da cutim i necu reci ni kada sam gladnaaaaaa e058.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos uvek bebi dajem adaptirano,jer nisam imala dovoljno svog,mleko i planiram to ciniti do godinu dana. Kravlje mleko koristim za pripremu griza,i pije jogurt 3,5%mm.

Ja sam do treceg meseca bila na adaptiranom mleku,zatim su poceli da mi daju razblazeno,domace,kravlje mleko.

Smatram da posledice koriscenja mleka u bilo kom obliku moraju biti usko povezane sa genetickim kodom svake osobe. Individualno je da li ce beba imati ili ne negativmih reakcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se prijavimo da smo od danas ubacili mlekce tako sto smo napravili griz sa mlekom... Dala sam joj Bello imlekovo (2.8%mm) i to ne razblazeno. Mislila sam da ce praviti probleme a ona, odusevljena. Cini mi se da bi mogla jos jednu celu porciju da izjede. ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana u opste ne pije mleko,mada ga imamo od nasih kravica,znaci domace,provereno,ali ga ona jednostavno ne podnosi i ja je ni ne teram,naravno na uzas blize i dalje okoline." Tolika se deca odranila na "nase" mleko samo ova nasa(misleci na mene) izvoleva,njoj nije dobro".Hm,a ja se potresam sta da vam kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne znam sta reci na to sve. Sjecam se jednom prilikom (ne pamtim koji je mjesec bio u pitanju) da mi je pedijatrica rekla da ni slucajno ne dajem djetetu jaje taj mjesec, slijedeci mjesecni pregled me je iznapadala sto nisam dala djetetu jaje. Kada sam joj rekla da mi je ona rekla da joj ne dajem jaje ona je meni hladno odgovorila pa sada se promjenio stav prema jajima?!? :blink::blink::blink:

Tako je isto i sa vodom i mlijekom. Znam da sam ja svojoj cerci dala dvotrecinsko mlijeko nakon nekih 40-ak dana jer sam u sred noci ostala bukvalno bez kapi mlijeka a bila na vikendici nekih 50-ak kilometara od prve dezurne apoteke. Imala sam samo kravlje mlijeko (i to pravo kravlje, od komsinice, zena tu noc pomuzla). Fino prokuvala, pomjesala sa vodom, ohladila i djete se napapalo, spavala je 6h u komadu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baco, zasto dete terati ako ne zeli?! Ma samo ti njima kazi da ne voli da pije i da neces da je teras a da ce ona sama "uzeti" kada bude zelela.

Upravo je Phoneix navela puno lepih i ukusnih nacina da se unese jos kvalitetnije kolicina kalcijuma a da to nije preko mleka. Tako da "izgovor" da beba nece imati dovoljno kalcijuma, ne pije vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno draga,posle toliko godina zajednickog zivota naravno da sam naucila da ih iskuliram.OT,bezim odavde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, kako se snalazite za mleko ? Ja danima ne mogu da nadjem ono kratkotrajno, samo nalecem na dugotrajno i to ono sa najmanjim procentom mlecne masti. Bas pocinunju da me nekrviraju sa ovom situcijom! Blago onom ko ima kravu!

E pa kod nas ima da se nadje kratkotrajno, muka je oko dugotrajnog. Ali sam juce prvi put u zivotu prisla onim prodavnicama koje obicno budu uz pijacu i tu sam kupila i sveze i kratkotrajno (do duse ono sa manje mm) i bello Imlekovo. Ma ljudi imali sve :blink: Naravno proverila sam gde drze i sasvim je ok. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi jurimo dugotrajno,i to 3,2% AD ali bas ga slabo ima,samo ovo 1,6% i to kako kad,sva sreca pa u radnjicama u okolini kad odem sa Leom kazu "nema mleka" i onda tiho "ali za vas ima" :D

Ali sam osecaj da u radnji nema najosnovnije namirnice je uzasan...podseca na tuzna prosla vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Ogi nece kravlje mleko,jos uvek pije Bebelac.Nece ni razblazeno,ni nerazblazeno,ni sa nesquikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, da vam doteram jednu kravu,cisto da se nadje za klince? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Ogi nece kravlje mleko,jos uvek pije Bebelac.Nece ni razblazeno,ni nerazblazeno,ni sa nesquikom.

zna dete sta valja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguce da se miris stolice kod beba promeni zbog uvodjenja mleka?! I da li je to znak da bi trebala da odlozim uvodjenje mleka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zna dete sta valja :)

Ali ne zna koliko to kosta! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

hahaha pa i ne treba da zna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguce da se miris stolice kod beba promeni zbog uvodjenja mleka?! I da li je to znak da bi trebala da odlozim uvodjenje mleka?

Da,i ne samo kod mleka nego kod svega novog u ishrani.To sam primetila kod Ognjena.Kada pojede cokoladu miris stolice mu je(kako sad da se izrazim,bicu direktna :) )slatkast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

imam bebu od 9 meseci,sada na sistematskom pregledu pocetkom januara doktorka mi je rekla da mozemo da predjemo na kravlje mleko...Moja Mia je od rodjenja na humani...i lepo napreduje,sada jede sve,a mleko pije samo ujutru i uvece pred spavanje...Pokusala sam da joj dam kravlje mleko,nece da pije...spremila sam joj i sa keksom,nece da pije,pljuje... a kada joj spremam nesto sa kravljim mlekom npr.kacamak,keks,jede najnormalnije...vec sam pomenula da od humane lepo napreduje,sad ima 10.520kg,70.5cm... :) ne znam sta da radim,kako da je naviknem...zanimaju me vasa iskustva i savet...

hvala unapred...

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

imam bebu od 9 meseci,sada na sistematskom pregledu pocetkom januara doktorka mi je rekla da mozemo da predjemo na kravlje mleko...Moja Mia je od rodjenja na humani...i lepo napreduje,sada jede sve,a mleko pije samo ujutru i uvece pred spavanje...Pokusala sam da joj dam kravlje mleko,nece da pije...spremila sam joj i sa keksom,nece da pije,pljuje... a kada joj spremam nesto sa kravljim mlekom npr.kacamak,keks,jede najnormalnije...vec sam pomenula da od humane lepo napreduje,sad ima 10.520kg,70.5cm... :) ne znam sta da radim,kako da je naviknem...zanimaju me vasa iskustva i savet...

hvala unapred...

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

A jel si probala za pocetak da joj kombinujes humanu i kravlje? U pocetku joj daj vecinski humanu pa polako smanjuj humanu a povecavaj kravlje dok ne stignete do cistog kravljeg. Nisamo jos presli na kravlje pa je ovo samo moje razmisljanje kako bih ja to uradila. Tako smo mi presli sa Aptamila na NAN. Jer nece oni odjednom kad naviknu na jedan ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel si probala za pocetak da joj kombinujes humanu i kravlje? U pocetku joj daj vecinski humanu pa polako smanjuj humanu a povecavaj kravlje dok ne stignete do cistog kravljeg. Nisamo jos presli na kravlje pa je ovo samo moje razmisljanje kako bih ja to uradila. Tako smo mi presli sa Aptamila na NAN. Jer nece oni odjednom kad naviknu na jedan ukus.

Zasto ste presli na NAN? Da li ste poceli sa kravljim mlekom vi (vidim da imate 7mj.), mi imamo 4 ipo mjeseca a dr.mi je rekla mozemo slobodno poceti sa navikavanjem na kravlje mleko. Sada smo teski 7,5kg.a to je valjda vaznije nego starost bebe. A i nije mi jasno neke majke daju pavlaku u povrcu bebama, prave poparu sa sirom i sl.a zar to nije dobijeno od kravljeg mlijeka. Uh, bas se ne snalazim dobro sa ishranom bebe,...da nemate neki koristan savjet <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

interesuje me na osnovu cega pedijatar predlaze kravlje mleko ?

i kako to svakome u trazlicitom uzrastu ?

nekima sa 6 , nekima sa 8,5 nekima 12 meseci

I mene to interesuje. :rolleyes:

Ja bih kravlje mleko maloj bebi dala bas u krajnjem slucaju tj.kad ja ne bih imala mleka i kad beba ne bi prihvatila ni jedno adaptirano koje ima na trzistu.

Meni je pedijatar reko da je kravlje mleko dobro za tele ali ne i za bebu do 10 meseci(kada moze polako da pocne da pije kravlje) ili jos bolje do godinu dana.

Da ne ispadnem smesna ali sta jede krava pa da ima mleko puno vitamina koji su bebi potrebni? :rolleyes: Bar ja to tako gledam.

Majcino mleko je na prvom mestu,sto se i podrazumeva,sledi adaptirano koje je koliko toliko priblizno majcinom mleku a kravlje u krajnjoj nuzdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.