Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

Naravno da nije bitno!! Nisam ni htela da kažem da je bitno, ali tako ispalo. :)

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde nešto...baš me zanima.

Jedeš li piletinu, teletinu...ribu...ćevape...????

Jedeš li pasulj, grašak?

Bez veze mi ovde sad to sve da pišemo, skrenuli smo baš sa teme. :(

Meni je tata na selu, pa imam pun zamrzivač domaćih dvorišnih kokošaka, pataka, gusaka, morki, ćurki, zečeva.. Pored toga - jedemo ribu naravno.

Od voća i povrća - SVE. U stvari ne jedemo krompir.

Od mesnih prerađevina ništa, osim kulena i slanine koje smo sami pravili.

Jel dosta? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene to nervira...

Ja sa svojim Filipom "razgovaram" otkad je bio beba, osluškujem njegove potrebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 10 meseci sam odlucila da dajem Andreju kravlje mleko iz jednog razloga-nekad se nocu budio i po 2 puta da jede pa sam nesto kao kontala-da se ne tovi sa adaptiranim a i veliki je,moze kravlje.Vec je uveliko jeo pavlaku,jogurt,kis.mleko.Odmah je ok prihvatio i nije bilo nikakve reakcije.Medjutim,posle 10-ak dana on se totalno promenio:place,nervozan,nezainteresovan za igru...Prvo smo mislili zub,pa onda onako naislo....ali nista od toga,plakao je danima.I onda mi padne na pamet da mu ukinemo kravlje mleko jer sam se setila da mi je svekrva ispricala jednom kako je moj muz bio osetljiv na mleko kao beba.Odkad smo ga vratili na adaptirano dete je ponovo kao nekad.Drage mame,nekad ocigledni simptomi:kozni osip,proliv,povracanje..nisu jedini pokazatelji nepodnosljivosti mleka,a beba ne moze da nam kaze kako se oseca!Zato ne zurite sa k. mlekom:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.Drage mame,nekad ocigledni simptomi:kozni osip,proliv,povracanje..nisu jedini pokazatelji nepodnosljivosti mleka,a beba ne moze da nam kaze kako se oseca!Zato ne zurite sa k. mlekom:-)

Upravo navedene simptome je moja ćerka dobijala od adaptiranih mleka, a od kravljeg nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila sam kod pedijatra i nisam mogla da verujem sta nam je rekao-da bebi dajemo ruski caj?!?!?!?!? :blink: (ima 2ipo meseca),da mu ni SLUCAJNO ne dajemo vode. Moja beba je od rodjenja na vestackoj ishrani jer ja ne mogu da dojim (lose bradavice i ne dovoljno mleka). Posle par dana dosla nam je babica (starija zena), rekla nam je da OBAVEZNO dajemo vode, i kad navrsi mesec dana zivota MOZEMO dati dvotrecinsko mleko.

Sa svakom mamom sam se savetovala i rekla je da mozemo dati mleko cak sam i nasla knjigu "BEBA radost i briga" od dr. Dragana Mijanovic,dr. Radovan B. mijanovic dr. Sinisa S.Sokic. Tacno je napisano da se bebi MOZE davati 2/3 mleko cak i kao novorodjence (ako odbija da sisa,i adaptiranu hranu ako ne unosi). Imam kumu koja je medicinska sestra koja se nasla u cudu kad je cula sta pedijatari savetuju da majka koja doji NEDAJE vodu svojoj bebi. ?!?!?!?!?!?!

Slusam savete moje majke jer ni mene ni moju bracu nije mogla da doji pa nam je davala mleko kad smo navrsili mesec dana. Hvala Bogu svi smo zivi i zdravi.

Razlog zasto se razblazuje mleko je to ne zbog mlecne masti, vec zato sto mleko sadrzi kiselinu koja moze da bebi unisti bubrege. Tako da mozete komotno dati svojim bebama mleko sa navrsenih mesec dana i OBAVEZNO gledati datum proizvodnje i OBAVEZNO prokuvati mleko.

Moje bebce ima 2 ipo meseca ima zutu stolicu,prestali ga grcevi i napredovao je na kilazi(jer je od zadnje posete pedijatru napredovao samo 500 gr). Mesec dana sam muku mucila sa zelenom stolicom i sa grcevima i kako sam mu uvela mleko tako je poceo lepo da kaki i da nema grceva.

I jos jedan savet NIKAKO nemoj te sladiti mleko jer ce se bebac "navuci" na slatko pa cete morati i caj i vodu da sladite. Pitajte bake i videcete sta kazu. Ipak imaju vise iskustva nego mi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razlog zasto se razblazuje mleko je to ne zbog mlecne masti, vec zato sto mleko sadrzi kiselinu koja moze da bebi unisti bubrege. Tako da mozete komotno dati svojim bebama mleko sa navrsenih mesec dana i OBAVEZNO gledati datum proizvodnje i OBAVEZNO prokuvati mleko.

A do kada se razblazuje mleko? Ja mojoj jos nisam dala kravlje mlekce, htela bih da joj uvedem uskoro a iskreno zaboravila sam pedijatra da pitam kako,sta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom malisi sam pocela da dajem caj od kamilice sa mesec dana i ubacila sam 2 zrna kima (zbog grceva) isto nisam sladila. Moze se davati samo malo caja (2x da povuce cuclu ako nece vodu). Mleko 2/3 se daje bebama do njihovog 6 meseca zivota.

Ali za ruski caj ostala sam bez teksta kad mi je pedijatar rekao (iskreno i nama odraslima taj caj je tezak a da ne kazem kako je bebama).

Samo kamilica 2-3 cveta jer je blaga.

Npr. moja kumica je njenom sinu sa 3,5 meseca u kamilicu sipala kap limuna zbog C vitamina.

Prezadovoljna sam od kako sam uvela mleko, najzad je poceo napredovati, vise nije imao zelenu stolicu i grcevi su mu prosli. E sad, bilo bi bolje kad bi imali od koga pravo kravlje mleko da uzmemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razlog zasto se razblazuje mleko je to ne zbog mlecne masti, vec zato sto mleko sadrzi kiselinu koja moze da bebi unisti bubrege. Tako da mozete komotno dati svojim bebama mleko sa navrsenih mesec dana i OBAVEZNO gledati datum proizvodnje i OBAVEZNO prokuvati mleko.

A do kada se razblazuje mleko? Ja mojoj jos nisam dala kravlje mlekce, htela bih da joj uvedem uskoro a iskreno zaboravila sam pedijatra da pitam kako,sta...

Po tikeru bih rekla da ti beba ima preko 9 meseci, slobodno mu daj nerazblaženo mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po tikeru bih rekla da ti beba ima preko 9 meseci, slobodno mu daj nerazblaženo mleko.

Hvala...Da uskoro 10 meseci punimo :lol: a da joj dam ono masnije dugotrajno ili ovo obicno pa da ga skuvam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masnije dugotrajno 2,8%...tako sam ja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam davala 3,2 % mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mu dam katkad 3,2...ma ja mu svašta dajem...nikada ne znaš kakva nas situacija može zadesiti, pa neka dijeta bude imuno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mu dam katkad 3,2...ma ja mu svašta dajem...nikada ne znaš kakva nas situacija može zadesiti, pa neka dijeta bude imuno!

Heheheh :lol: Hvala, probacemo sutra mlekce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Post je prebacen sa teme "Specijalno pitanje" jer takodje smatram da nije lose da postoji i ovakva informacija (misljenje) i na ovoj stranici.

Meni je dovoljan razlog to da je današnje industrijsko mleko prepuno antibiotika, hormona (kravljih!), gnoja (sve u dozvoljenim količinama), o proteinima koji nisu svarljivi, ili su jako teško svarljivi - da ga ne dajem svom detetu.

Phoenix ako sam ja dobro shvatila ti si protiv industrijskog mleka? Istina je da se puno govori protiv tog mleka (i licno ga ni sama ne kupujem), ali postoji i druga strana medalje koja u obzir uzima rasu, boju koze i mleko koje je sertifikovano kao zdravo, sveze, punomasno, i od krava uzgajanih na organskoj ishrani.

Prica sa svih tih NOTMilk stranica i radova meni ne drzi vodu jer kao i svaka teprija zavere izdvaja i plasira samo ono sto hoce da se cuje, sto je najzvucnije. Ona uzima kao glavni adut to sto JEDAN DEO POPULACIJE (misleci i usput pominjuci pod tim populaciju sa tamnom kozom) ne moze da svari proteine mleka i netolarantno je na laktozu. Ljudi bele koze imaju u jako minornim procentima izrazen taj problem, ali ljudi te boje koze imaju i daleko vecu potrebu za vitaminom D i manju mogucnost da ga preko koze upiju pa tu mleko igra ulogu.

Neki ljudi su manje skloni generalizaciji i pisu da je u pitanju industrijsko, preradjeno, obrano mleko koje savetuju da se prestane sa koriscenjem, ali kada je u pitanju sveze mleko prica se malo menja. Ono nema BGH, antibiotike i ostalo sto se povezuje sa upalama uha kod dece, kancerima, anemijom, astmom itd... Stavise za belce oni savetuju iskljucivo koriscenje takvog mleka zbog vitamina D u zimskim mesecima (a znamo da je Srbija u rizicnoj zoni sa problemima kukova gde vitamin D igra veliku ulogu), enzima koje sadrzi i kalcijuma koji telo treba da nadoknadi jer ga zbog konzumacije mesa vise izlucuje kroz urin. E kod vegeterijanaca je recimo drugi slucaj- posto im ti enzimi ne trebaju u tim kolicinama ni mleko im ne treba. Tako da meni teorija NE MLEKU ima smisla tek kada se stil zivota i ishrane izmeni u vegan. Sve drugo mi je nekako zapoceto pa ne zavrseno...

P.S. Izvinite na OT, mozda nam ipak treba tema MLEKO za ovako sta... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i dalje ne kapiram zasto svi vide problem u tome sto je Phoenix odlucila da mleko ne daje SVOM detetu?!?

Sigurna sam da se njeno dete hrani 5x zdravije i da unosi sve potrebne hranjive materije od vecine dece koja piju mleko.

Koja je svrha onda...sta ubediti je da radi pogresno,suprotno?Ta odluka sigurno nije doneta preko noci,a samim tim je,sigurna sam,dobro proucila razloge za i protiv.I sigurno

se svaki dan susrece sa istim dosadnim pitanjima okoline...

Pa ajde bar ovde da je i mi ne smaramo...nema smisla vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, svi se tome čude, a ne primećuju masu uvrnutih i čudnih stvari koje pišu neke druge mame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa vama. Takođe ne vidim ništa loše u tome. Možda i ja pretjerujem, ali bila sam radoznala u početku, ali i volim je nešto pitati jer obožavam njene odgovore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, divne ste. Hvala na podršci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Bogdan je jedno divno, slatko, plavo stvorenje...na njemu se uopšte ne vidi da ne pije mlijeko :lol: Šalim se malo!

Moj Filip će dobiti sve ono što Bogdan jede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ja moram da je smaram jer njene recepte smatram originalnim i prepuna je "alternativa" za ove klasicne izvore vitamina, a meni se to svidja

Obozavam da citam njene postove a sto se tice njenog stava o mleku ona je iznela sve zasto to radi bez ikakvog prostora da ikoga ubedjuje a isto tako je i Micilici iznela svoj stav.

Na nama je da prihvatimo ili jedan ili drugi bez daljeg ubedjivanja zasto su izabrale svoj stav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na nama je da prihvatimo ili jedan ili drugi bez daljeg ubedjivanja zasto su izabrale svoj stav.

Mislim da postoje još hiljade stavova, pa ne moramo da prihvatimo ni jedan ni drugi od ova dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da postoje još hiljade stavova, pa ne moramo da prihvatimo ni jedan ni drugi od ova dva.

Pa ili ces davati ili neces davati kravlje mleko... ja iskreno ne znam za ostale stavove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ili ces davati ili neces davati kravlje mleko... ja iskreno ne znam za ostale stavove.

To nije stav, već odluka. Stav o mleku može imati mnogo nijansi. Ja dajem mleko bebi, ali se ne slažem sa Micilicinim stavom i postom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To nije stav, već odluka. Stav o mleku može imati mnogo nijansi. Ja dajem mleko bebi, ali se ne slažem sa Micilicinim stavom i postom.

kontam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.