Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

Eto... kad citam iskustva mama sve dodje super ali me ovi Gluupi doktori opterete njenom kilazom!

Inace je vesela beba, ne kmezi nije gladna , ma sve 5 samo kuburimo sa ishranom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je zdrava beba, ima 11 mjeseci a samo mu je jednom "curio nosić"...Dobro jede, veseo, raspoložen...Ma neću da se zamaram, osjetim njegove potrebe i tako postupam.

Samo se pridržavam pravila za žumanjak i med...za ostalo se nas dvoje dogovaramo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali su ti mlecni proteini lanci kiseline jbg ne umem da objasnim nisam strucnjak izmenjeni i prilagodjeni bebi, njenom probavnom sistemu, pa je verovatnoca od pojave alergije svedena na min

sad kad sam bila na onoj obuci za savetnice dr je pricala bas o tome al ko ce pohvatati sve njihove termine

kad spakujem decu u krevet pokusacu da iskuckam iz knjige objasnjenje sda idemo napolje

Nisu uopšte izmenjeni, znam jer smo imali problem. Deca koja imaju alergiju na proteine kravljeg mleka piju specijalne formule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao KRISTAL čitaš mi misli...

Muka mi je više od raznoraznih alergija...

Šta je bilo sa nama?????????? Kada smo pili nerazrijeđeno mlijeko i proprženo brašno?????Ispali smo alergični mutanti!

Odoh zapaliti...iznervirala sam se...

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto... kad citam iskustva mama sve dodje super ali me ovi Gluupi doktori opterete njenom kilazom!

Inace je vesela beba, ne kmezi nije gladna , ma sve 5 samo kuburimo sa ishranom!

Opusti se. I nas su zamarali sa kilažom. Meni ništa nije gore od gojazne bebe koja izgleda kao onaj Mišelin (sa reklame za gume).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao KRISTAL čitaš mi misli...

Muka mi je više od raznoraznih alergija...

Šta je bilo sa nama?????????? Kada smo pili nerazrijeđeno mlijeko i proprženo brašno?????Ispali smo alergični mutanti!

Odoh zapaliti...iznervirala sam se...

ne nismo ispali alergicni mutanti ali zaboravljas da je to bilo pre 20god, kada je SVE bilo mnogo zdravije, da ne kazem cistije

vremena se menjaju, cime sad hrane krave a cime nekad, sad im daju AB i ostala sr.., sve se menja hrana voda vazduh genetika

dr su pratili i videli povecan br alergija kod dece, zato se preporucuje odredjen sled uvodjenja namirnica kako bi sprecili eventualnu reakciju

niko tebi ni drugim majkama koje nemaju internet i i sva cuda tehnike ne moze narediti niti nametnuti misljenje, niko ne tera ni da se slusaju svi saveti pedijatra

samo razmenjujemo iskustva misljenja strahove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo par linkova pa koga zanima moze da cita

KRAVLJE MLEKO kada zasto

Зашто се не препоручује немлечна дохрана бебама млађим од 6 месеци?

Zašto NE krav­lje mle­ko?

Većina form­u­la je na­prav­lje­na na ba­zi krav­ljeg mle­ka. To, međutim, ne znači da je ne­a­dap­ti­ra­no krav­lje mle­ko do­bra hra­na za be­be. Ono je ne­po­de­sna hra­na u pr­vih šest do dva­na­est me­se­ci, jer ne obez­beđuje sve neo­p­hod­ne hran­lji­ve ma­te­ri­je, si­ro­mašno je gvožđem, a bi­o­i­sko­ristlji­vost gvožđa u nje­mu je su­više ni­ska da bi se za­do­vol­ji­le be­bi­ne po­tre­be. Osim to­ga, krav­lje mle­ko može kod ne­ke de­ce da iza­zo­ve gu­bi­tak ma­le, ali značaj­ne ko­ličine kr­vi pre­ko di­ge­stiv­nog trak­ta. To može iza­zva­ti ane­mi­ju, zbog ne­do­stat­ka gvožđa – ozbil­jan pro­blem ko­ji može da ima du­go­traj­ne štet­ne efek­te na be­bi­no zdrav­lje i raz­voj. Vi­sok sa­držaj pro­te­i­na, na­tri­ju­ma, ka­li­ju­ma i hlo­ri­da op­te­rećuje bu­bre­ge odojčeta. Ko­ličina esen­ci­jal­nih ma­snih ki­se­li­na, kao i vi­ta­mi­na E, cin­ka i dru­gih mi­kro­e­le­me­na­ta ni­je do­vol­jna za be­bi­ne po­tre­be, ta­ko da se može ja­vi­ti nji­hov ne­do­sta­tak. Raz­blaženo krav­lje mle­ko može da uzro­ku­je pre­te­ra­no kon­zu­mi­ran­je pro­te­i­na, jer se uzi­ma­ju ve­li­ke ko­ličine da bi se za­do­vol­ji­le ka­lo­rij­ske po­tre­be.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rekli i pisali pametni ljudi ja samo prenosim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne nismo ispali alergicni mutanti ali zaboravljas da je to bilo pre 20god, kada je SVE bilo mnogo zdravije, da ne kazem cistije

vremena se menjaju, cime sad hrane krave a cime nekad, sad im daju AB i ostala sr.., sve se menja hrana voda vazduh genetika

dr su pratili i videli povecan br alergija kod dece, zato se preporucuje odredjen sled uvodjenja namirnica kako bi sprecili eventualnu reakciju

niko tebi ni drugim majkama koje nemaju internet i i sva cuda tehnike ne moze narediti niti nametnuti misljenje, niko ne tera ni da se slusaju svi saveti pedijatra

samo razmenjujemo iskustva misljenja strahove

Jellena i ja očigledno imamo internet, a i svoje mišljenje i iskustvo koje nije puko prepričavanje tekstova iz svima dostupnih medija. Šta se to toliko promenilo??? Pa ekološki i drugi standardi su danas mnogo stroži nego sedamdesetih prošlog veka. A što se tiče određenog sleda uvođenja namirnica, pa toga su se i naši roditelji pridržavali. Toliko anatemisanje kravljeg mleka je čista glupost i jedino koristi proizvođačima adaptiranih mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam protiv kravljeg mleka i mlečnih proizvoda, te to nikad svom detetu nisam ni uvela u ishranu. Sve što bi dete "trebalo" da dobije iz mleka, mnogo bolje može da se dobije iz drugih namirnica, a da ne dobija sve ono loše što kravlje mleko sadrži.

MM i ja takođe ne konzumiramo ništa od toga dugi niz godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pizza???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam protiv kravljeg mleka i mlečnih proizvoda, te to nikad svom detetu nisam ni uvela u ishranu. Sve što bi dete "trebalo" da dobije iz mleka, mnogo bolje može da se dobije iz drugih namirnica, a da ne dobija sve ono loše što kravlje mleko sadrži.

MM i ja takođe ne konzumiramo ništa od toga dugi niz godina.

Svako ima prava na svoj izbor :rolleyes: . U nekim kulturama se mleko ne konzumira, koliko znam, ni makrobiotičari ga ne konzumiraju ni u jednom obliku. Ja sam za mleko jer se ono tradicionalno koristi u raznim oblicima na našem podneblju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pizza???

Šta pizza? :) Misliš da li jede(mo) pizzu?

Ne jedemo. U nekim vanrednim okolnostima može da se desi jednom godišnje.

Svako ima prava na svoj izbor :rolleyes: . U nekim kulturama se mleko ne konzumira, koliko znam, ni makrobiotičari ga ne konzumiraju ni u jednom obliku. Ja sam za mleko jer se ono tradicionalno koristi u raznim oblicima na našem podneblju.

Slažem se da svako ima pravo na izbor i tako treba i da bude.

Ali nisam sigurna za ovo "tradicionalno". Upotreba mleka i mlečnih proizvoda je praktično doživela ovakve razmere koje danas imamo tek posle II svetskog rata, dakle tek dve-tri generacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se da svako ima pravo na izbor i tako treba i da bude.

Ali nisam sigurna za ovo "tradicionalno". Upotreba mleka i mlečnih proizvoda je praktično doživela ovakve razmere koje danas imamo tek posle II svetskog rata, dakle tek dve-tri generacije.

A sir? A kajmak - srpski brend?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristal, vidim da ti se logika ishrane zasniva na "sve sa svog podneblja" sto je apsolutno ispravno i ja sam veliki pristalica toga.

Ali, dolazimo do problema koje donosi "savremeno" doba a koje se vezuje za kvalitet namernica i naravno nacinom zivota.

Pre da uneses dnevne potrebe C vitamina, bila ti je dovoljna jedna jabuka kupljena na pijaci da se pojede u toku dana, a sada bi trebala da pojedes 10 takvih da bi unela tu kolicinu vitamina :(

Sto se tice mlecnih proizvoda, sigurno Emiliji to necu uskratiti, samo joj necu unositi pre navrsenih godinu dana. Jos uvek je dojim i za tim nema potrebe. Ali sam joj ubacila jogurt i dr.mlecne proizvode (pavlaka, sirni namaz i sl) jer i sami nutricionisti to podrzavaju.

Ma ne zelim da dete "izolujem" i drzim pod staklenim zvonom jer ipak ce kad tad morati da sve to proba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sir? A kajmak - srpski brend?

Govorim napamet, ali sir svakako nije srpski proizvod, a kajmak je, ako se ne varam, turski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekaj...a sladoled, kolači, torte????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Govorim napamet, ali sir svakako nije srpski proizvod, a kajmak je, ako se ne varam, turski.

Mislila sam da se tradicionalno jede kod nas, a ne da smo mi to izmislili (a zar je uopšte bitno ko ih je uzmislio u davnoj prošlosti ljudske civilizacije????).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekaj...a sladoled, kolači, torte????

Kolače i torte pravim one koje se prave bez mleka ili već modifikujem po potrebi recepte.

Hej, ma nije to tako strašno kako na prvi pogled zvuči.

Ja sam mleko prestala da pijem sa nepune 4 godine. Nisam podnosila taj miris.

Jogurt i ostalo sam pila i jela i kasnije, ali sam onda prosto prestala pre jedno 5-6 godina. MM je prestao i ranije.

Odjednom misliš - jao pa šta ću jesti, ali vremenom se navikneš toliko kao da nikad nisi ni jeo.

To važi i za sve ostale stvari u ishrani.

Ja volim sir, pogotovo buđave francuske, ali ne mogu, sa saznanjem da to ipak više ne valja nego što valja, da ga jedem kao ranije. Mogu sebi da dozvolim prekšaj ili dva godišnje, a sve preko toga počnem loše da se osećam.

Mislila sam da se tradicionalno jede kod nas, a ne da smo mi to izmislili (a zar je uopšte bitno ko ih je uzmislio u davnoj prošlosti ljudske civilizacije????).

Naravno da nije bitno!! Nisam ni htela da kažem da je bitno, ali tako ispalo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PHOENIX...svaka čast...ja ne bih mogla baš toliko da se kontrolišem. Ja sam ipak Slavonka...ne...nema šanse...sir i kajmak(pavlaka) uz to slanina i mladi luk...ma to je tradicija...

Pokušala sam bar da zamislim, ali ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PHOENIX...svaka čast...ja ne bih mogla baš toliko da se kontrolišem. Ja sam ipak Slavonka...ne...nema šanse...sir i kajmak(pavlaka) uz to slanina i mladi luk...ma to je tradicija...

Pokušala sam bar da zamislim, ali ne...

Ma nije to toliki napor kao što ti se čini. Rekoh da meni sve to ni ranije nije bilo nešto posebno i nisam bila neki ljubitelj.

Ali ako bih počela da nabrajam šta sve ne jedemo pored mleka i mlečnih proizvoda, sigurno bi već polako mislili da nisam normalna. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene se jede sve sem spanaca :lol: :lol: i nema biranja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde nešto...baš me zanima.

Jedeš li piletinu, teletinu...ribu...ćevape...????

Jedeš li pasulj, grašak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene se jede sve sem spanaca :lol: :lol: i nema biranja :lol:

a sto se tice teme..ja sam beba koja je odrasla na pravom mleku tj svezem kravljem i to samo od jedne krave(zvala se sarova),a moj brat koji je sedam godina stariji odrastao na mleku u prahu i uzsno je sklon alergijama...ma nema tu pravila ja mislim da treba osluskivati dete i davati mu sta mu prija...ja vise nisam pametna ni kad ni sta ni kako ni kada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto se tice teme..ja sam beba koja je odrasla na pravom mleku tj svezem kravljem i to samo od jedne krave(zvala se sarova),a moj brat koji je sedam godina stariji odrastao na mleku u prahu i uzsno je sklon alergijama...ma nema tu pravila ja mislim da treba osluskivati dete i davati mu sta mu prija...ja vise nisam pametna ni kad ni sta ni kako ni kada...

Tako je :rolleyes: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.