Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

A sto onde ne kozje i ovcije? Ako jew do svih ovih hormona itd?

I da li to znaci da ne jedete ni meso od svih ovih zivotinja?

ne osudjujem, cisto me interesuje. :rolleyes:

Nije samo do hormona, najviše je zapravo zbog štetnosti proteina iz kravljeg mleka koji nisu svarljivi, pa zbog antibiotika, zbog prosto zablude o tome da je kravlje mleko zdravo i sl.

Na temu štetnosti kravljeg mleka ima dosta, ja ne bih da ulazim u detalje. Mogu se naći informacije tu i tamo. Pričao je jedan prof u BG-u, na predavanju o štetnosti galaktoze iz jogurta i jako lošem uticaju na ženski reproduktivni sistem. A to je samo mrvica.

Ne jedemo ni kozije ni ovčije. Nedavno smo dobili koziji sir sa Stare planine, ali evo stoji u frižideru, čim ga jedemo, svi završimo u toaletu vrlo brzo.

Inače, jedemo junetinu, do duše, dosta retko, a jedemo i ove dve gore pomenute životinje. :D

plodovi zemlje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Moj bebac ima 11 meseci, jos uvek ga dojim, dohranjujem ga domacim kravljim mlekom od 9 - 9,5 meseca, ne brinem se previse oko toga da li je to prerano ili ne jer sam, nazalost, odrasla bez dana dojenja, na kravljem mleku, kao i moja sestra, kao i brdo ljudi i spadam u onu 'sta-mi-fali' grupu :) . Zaista verujem da ce se za nekih 20-30 godina 'ispostaviti' da je domace kravlje mleko zdravije od bilo koje formule.

Elem, nacula sam nesto o tome da detetu ne treba davati kravlje mleko dok je krava steona jer sadrzi velike kolicine hormona. Interesuje me da li znate nesto o tome, pa ako neko ima neki savet neka ga podeli sa nama. U svakom slucaju planiram da se posavetujem sa pedijatrom na sledecoj kontroli, pa cu javiti. Poz za sve bebane!

Mislim da ce ti se pedijatar na ovo nasmejati i nece umeti da ti objasni. ;):) Mleko se ne koristi poslednja dva ili mesec i po dok se krava ne oteli, a posle teljenja se ne koristi desetak dana. Ja ovo iz pouzdanih izvora. :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ce ti se pedijatar na ovo nasmejati i nece umeti da ti objasni. ;):) Mleko se ne koristi poslednja dva ili mesec i po dok se krava ne oteli, a posle teljenja se ne koristi desetak dana. Ja ovo iz pouzdanih izvora. :D:D

moj djever ima farmu muznih keava 25 komada nema ništa zdravije nego da djete popije mlleko odmah kad se pomuze krava nekuhano samo procediti. :lol: krava se nemuze zadnja 2 meseca do teljenja da se odmori i da tele ojača jer se oteli sitno tele :lol: poslije telenja se ne koristi 2=3 dana dok tele ne posisa ono zutilo jer tu ima najviše vitamina jedino ako vetrinar daje inekcije da se krava iščisti onda 5-6dana .domaće mleko je najzdravije moja djeca piju od kad su imali 4mjeseca i ništa im nije bilo samo su zdraviji i neprehladzuju se tako lako imaju jak imuno sistem :P:wub::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj djever ima farmu muznih keava 25 komada nema ništa zdravije nego da djete popije mlleko odmah kad se pomuze krava nekuhano samo procediti. :lol: krava se nemuze zadnja 2 meseca do teljenja da se odmori i da tele ojača jer se oteli sitno tele :lol: poslije telenja se ne koristi 2=3 dana dok tele ne posisa ono zutilo jer tu ima najviše vitamina jedino ako vetrinar daje inekcije da se krava iščisti onda 5-6dana .domaće mleko je najzdravije moja djeca piju od kad su imali 4mjeseca i ništa im nije bilo samo su zdraviji i neprehladzuju se tako lako imaju jak imuno sistem :P:wub::D

Da ali neka ga djeca jednostavno ne podnose tj organizam im ne podnosi.

Ja sam pila kravlje mlijeko, sjecam se, komšo na vikendici mi pomuze u ono malo metalno lonče i ja ga takvog popijem - ekstra. Stefi kada bi samo i pomislila tako nešto da uradim odmah bi dobio alergiju toliko jaku da bi u hitnoj u roku od par sati završili. Sve je to individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj djever ima farmu muznih keava 25 komada nema ništa zdravije nego da djete popije mlleko odmah kad se pomuze krava nekuhano samo procediti. :lol: krava se nemuze zadnja 2 meseca do teljenja da se odmori i da tele ojača jer se oteli sitno tele :lol: poslije telenja se ne koristi 2=3 dana dok tele ne posisa ono zutilo jer tu ima najviše vitamina jedino ako vetrinar daje inekcije da se krava iščisti onda 5-6dana .domaće mleko je najzdravije moja djeca piju od kad su imali 4mjeseca i ništa im nije bilo samo su zdraviji i neprehladzuju se tako lako imaju jak imuno sistem :P:wub::D

Promijenićeš i ti mišljenje....sve što si navela je zdravo za tele, a ne za dijete. Čista logika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj djever ima farmu muznih keava 25 komada nema ništa zdravije nego da djete popije mlleko odmah kad se pomuze krava nekuhano samo procediti. :lol: krava se nemuze zadnja 2 meseca do teljenja da se odmori i da tele ojača jer se oteli sitno tele :lol: poslije telenja se ne koristi 2=3 dana dok tele ne posisa ono zutilo jer tu ima najviše vitamina jedino ako vetrinar daje inekcije da se krava iščisti onda 5-6dana .domaće mleko je najzdravije moja djeca piju od kad su imali 4mjeseca i ništa im nije bilo samo su zdraviji i neprehladzuju se tako lako imaju jak imuno sistem :P:wub::D

:wacko: :wacko: :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Promijenićeš i ti mišljenje....sve što si navela je zdravo za tele, a ne za dijete. Čista logika.

Pun pogodak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danasnje krave muzare ne pasu vise travu, hrane ih nekim drugim "stvarima". Ne racunam krave iz seoskih domacinstava koje se muzu za sopstvene potrebe.

Ovih je sve manje....

A ja sam se ždrala što moje dete neće da okusi mleko - sva deca piju a on ni sada NE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Promijenićeš i ti mišljenje....sve što si navela je zdravo za tele, a ne za dijete. Čista logika.

To onda negira sve prirodne zakone. Taj koji je rekao da je kravlje mleko samo za telad, a ne za ljude, mora da je zanemario prirodu i njene zakone.

Mislim ja ne pijem mleko od svoje druge godine, ali po tome u ishrani ne bi trebali da imamo zastupljene mlecne proizvode uopste..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To onda negira sve prirodne zakone. Taj koji je rekao da je kravlje mleko samo za telad, a ne za ljude, mora da je zanemario prirodu i njene zakone.

Mislim ja ne pijem mleko od svoje druge godine, ali po tome u ishrani ne bi trebali da imamo zastupljene mlecne proizvode uopste..

Pa i ne samo to. Sta je sa jajima, mesom, medom...Jaja su za to da se izlegu pilici, med pcele proizvode za svoju upotrebu....Bilo koja zivotinja kad se kolje izbaci ogromnu kolicinu adrenalina....

Tako da se slazem sa tobom u potpunosti. Netreba bas tako lako odbaciti mleko i mlecne proizvode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To onda negira sve prirodne zakone. Taj koji je rekao da je kravlje mleko samo za telad, a ne za ljude, mora da je zanemario prirodu i njene zakone.

Mislim ja ne pijem mleko od svoje druge godine, ali po tome u ishrani ne bi trebali da imamo zastupljene mlecne proizvode uopste..

A kako misliš to da se zanemaruje priroda i njeni zakoni? Koji to prirodni zakoni kažu da mleko namenjeno rastu teladi treba da se daje deci? Pored hormona koji nisu za ljudski organizam, proteini kravljeg mleka su prosto užasno teško svarljivi. Vrlo slično je i sa kozijim mlekom, mada je ono u nekoliko bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ne samo to. Sta je sa jajima, mesom, medom...Jaja su za to da se izlegu pilici, med pcele proizvode za svoju upotrebu....Bilo koja zivotinja kad se kolje izbaci ogromnu kolicinu adrenalina....

Tako da se slazem sa tobom u potpunosti. Netreba bas tako lako odbaciti mleko i mlecne proizvode.

Inače, ja lično nisam "tako lako" odbacila kravlje mleko i mlečne prerađevine. Ceo taj proces je trajao godinama, kao šti je i godinama trajalo istraživanje na tu temu, pa je tek onda usledio zaključak koliko je to zapravo loše.

plodovi zemlje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To onda negira sve prirodne zakone. Taj koji je rekao da je kravlje mleko samo za telad, a ne za ljude, mora da je zanemario prirodu i njene zakone.

Mislim ja ne pijem mleko od svoje druge godine, ali po tome u ishrani ne bi trebali da imamo zastupljene mlecne proizvode uopste..

Ja se samo nadovezujem da priču od Miladinke...

Svježe mlijeko tek izmuzeno iz krave....još vruće od topline njenog tijela :o ...Sa svim tim žućkastim kolostrumom...Ma grozno, grozno, grozno.

Ja ne pijem mlijeko, kefir od mliječnih proizvoda...ponekad neki sirni namaz, gorgonzolu...camembert...to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin jos uvjek ne pije kravlje mlijeko, probao i ne svidja mu se ...

Naša deca tako slična :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se samo nadovezujem da priču od Miladinke...

Svježe mlijeko tek izmuzeno iz krave....još vruće od topline njenog tijela :o ...Sa svim tim žućkastim kolostrumom...Ma grozno, grozno, grozno.

nedajem nija svojoj djeci mleko dok je zuto jer se i meni gadi :blink: ali piju tek pomuzeno mleko ispod krave i ništa im nije bilo :lol: i uvjekću davati jer svi smo mi drugačiji :D i pilsu i kozje ali nijeim odgovaralo pa su povraćali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miladinka, zar nije bolje da se prvo prokuva ?

da kuvanjem se odvaja masnoćai nebude toliko masno pošto je kod nas mliječna mast 4 i dobijaju platu po ekstra klasi mlijeka koje se svakih 7 dana nosi u institut na analizu za bakterije ,masti, itd nemogu ja vama objasniti kolko analiza mleko prodz a ono kupovno je obična voda pošto ga oni obradzuju izvlače sve što valja za pavlaku i ostale preradzevine da ih ne nabrajam :rolleyes: kupovno je mm 1_2,8 kod nas pa vidi tu razliku koje je zdravije .Samo da vidite higijenu kod nas i kod drugih :muzlica;laktrofriz,mlekovod,pojilice itd i kamion što vozi mleko katastrofa koliko je čist :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas razmisljala o uvodjenju kravljeg mleka bebi. Posle iscitane ove teme (poslednjih par strana) definitivno odustajem. Bar jos nekih 6m... :(

ja sam svojoj djeci davala kravlje mleko od navršenih 5m dvotrećinsko poštoje puno masno pa onda od 11m nisam razblazivala nego ovo obično kravlje mleko i hvala BOGU sve su dobro podnjeli :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

Moja devojčica sada ima 3 i po meseca i od subote smo počeli da joj dajemo 2/3 kravlje mleko umesto formule Novalac ac koju je do sada koristila.

Kravlje mleko ne kupujemo u prodavnici već uzimamo sveže od seljaka koji krave ne hrani koncentratom i glupostima, već ih vodi na isprašu. Mleko, naravno, prokuvamo dobro nakon što ga donesemo kući.

Zanimaju me iskustva (pametnih roditelja koji su doneli odluku da dete ne hrane hemijom i fluorom iz formula) koje su vitamine, odnosno komplekse vitamina dodavali uz kravlje mleko. Šta su Vama pedijatri savetovali?

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

Moja devojčica sada ima 3 i po meseca i od subote smo počeli da joj dajemo 2/3 kravlje mleko umesto formule Novalac ac koju je do sada koristila.

Kravlje mleko ne kupujemo u prodavnici već uzimamo sveže od seljaka koji krave ne hrani koncentratom i glupostima, već ih vodi na isprašu. Mleko, naravno, prokuvamo dobro nakon što ga donesemo kući.

Zanimaju me iskustva (pametnih roditelja koji su doneli odluku da dete ne hrane hemijom i fluorom iz formula) koje su vitamine, odnosno komplekse vitamina dodavali uz kravlje mleko. Šta su Vama pedijatri savetovali?

Hvala unapred.

U današnje vreme ni jedan pedijatar više neće preporučiti da se bebi daje kravlje mleko pre navršene godine (bilo ono sa sela ili iz prodavnice). Kravlje mleko je prosto prejako za bebe, ima jako mnogo proteina koji nisu svarljivi ni za nas odrasle, a kamoli za male bebe.

Dakle, moje mišljenje je da ste prerano počeli sa kravljim mlekom. Najbolje je zadržati se na adaptiranom dok je to neophodno. Posle navršene godine, mleko više ne igra gotovo nikakvu ulogu u ishrani, pogotovo ne kravlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Phoenix!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sa kravljim cekali do god dana, do tada smo bili na Ad.. mogu vam reci da joj se daleko vise svidja kravlje, bili smo na Humani3 koju je bas tesko pila, popije ona flasicu ali uz plac, a ovo eksira svaki put.... sto neko rece mleko vise nije primarna namirnica u ishrani pa se verovatno zato odobrava kravlje. Ali dok jeste glavna hrana stvarno mislim da se treba drzati Ad mleka (ili dojenja, naravno)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam gde da postavim ovo pitanje. Elem, uveli smo kravlje mleko od 11meseca. Nocu i ujutro je i dalje sisala, i danas sisa uglavnom ujutru rano i nocu kad nece vodu ili caj. U pocetku nije bilo problema. Elem bili smo na moru i ja zaradila stomacni, povracala i proliv, sisala je, morala sam joj dati, nema druge kad joj je kriza. Mislim da joj je od mog mleka preslo i njoj se pojavio proliv samo par puta. Vratili smo se kuci odmah. Ja sam i dalje kuburila s prolivom, sad je kao bolje stanje. Al od tih dana na moru sam primetila da se mala, obicno pre podne tako posteno prokenja i napuni pelenu, nekad i vise puta na dan...ne znam kad je kaka bila cvrsta zadnji put...E sad ja se tripujem dal to moze imati veze sa kravljim mlekom?? Ili je to zbog mog mleka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam gde da postavim ovo pitanje. Elem, uveli smo kravlje mleko od 11meseca. Nocu i ujutro je i dalje sisala, i danas sisa uglavnom ujutru rano i nocu kad nece vodu ili caj. U pocetku nije bilo problema. Elem bili smo na moru i ja zaradila stomacni, povracala i proliv, sisala je, morala sam joj dati, nema druge kad joj je kriza. Mislim da joj je od mog mleka preslo i njoj se pojavio proliv samo par puta. Vratili smo se kuci odmah. Ja sam i dalje kuburila s prolivom, sad je kao bolje stanje. Al od tih dana na moru sam primetila da se mala, obicno pre podne tako posteno prokenja i napuni pelenu, nekad i vise puta na dan...ne znam kad je kaka bila cvrsta zadnji put...E sad ja se tripujem dal to moze imati veze sa kravljim mlekom?? Ili je to zbog mog mleka?

Od tvog mleka nije sigurno, i ako je zakačila virus, nije preko mleka, već je dobila verovatno od tebe.

Kravlje mleko svakako treba izbaciti na par dana i davati detetu probiotik dok se stolica ne reguliše.

Iskreno, mislim da je mala za kravlje mleko. Ja sam i inače protiv kravljem mleka uopšte (što možeš znati ako si malo čitala ovu temu), a pogotovo kod male dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Phoenix, znam za tvoje milsljenje o mleku. Al mi smo ga uveli. Ona je sve vreme raspolozena i uobicajeno se ponasa. Desila se ta jedna proliv stolica i resili smo da se vratimo kuci. Posle toga nije bila cvrsta al nije ni proliv. Ona povracala nije niti je imala temperaturu. Svi mi kazu da je do mog mleka. Videcu jos da se raspitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.