Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

Ma batalite mleko. Ništa dobro doneti neće. :D

Sve hocu da te pitam pa zaboravim, sta Bogdanov pedijatar kaze za vasu odluku da mu ne dajete mleko niti mlecne proizvode?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

luka pije sveze mleko olympus koje je odlicno.zapravo grcka mleka su mi mnogo drugacija od nasih.ja mleko ne pijem od 2-3.godine osim sa muslijem i kafom i jako mi je zao zbog toga.

A koji je % mlecne masti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma batalite mleko. Ništa dobro doneti neće. :D

Cuti, pusti da 'se klupko samo odmota' :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koji je % mlecne masti.

3.7%

Ja luki dajem ili to ili kad njega nemam onda neko drugo 3.5%, ne ispod toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daki je na ad mleku i davacu mu ad dok bude hteo da pije mleko a kad treba nesto da mu spremim sa mlekom koristim iskljucivo domace koje mi donosi mamina poznanica koja ima krave a svoje mleko redovno kontrolise i cistocu i kvalitet. Neznam sta bih mogla od mlekara da vam preporucim privatne male mlekare su jos gore od velikih znam jednu skojima sam saradjivala na poslu a nekih je 40ak kilometara od N.S dovoze mleko i mlecne proizvode u najobicnijem pikapu bez hladjenja zamislite nasta to mleko lici leti na plus 40 stepeni. Uopste kontrole u nasoj zemlji po tom pitanju su na nuli nazalost ta mlekara jos uvek radi i isporucuje svoje proizvode po citavoj Vojvodini. Ni Imlekovi kamioni nisu nista bolji stari su i po 20g ali mislim da je u BG bolja situacije sto se njih tice jer je tamo glavno sediste Imleka u NS su ukinuli proizvodnju skoro sve stize iz BG istim tim kamionima. Ako imate nekog ko sam proizvodi domace mleko sigurnije je nego kupovno ,dovoljno je samo da ga procedite prokuvate i spremno je za malce i sigurnije . To je moje licno misljenje , Kupujmo domace obnovimo Srbiju. ;)

Da potpisem ovo.Nesto slicno odavno hocu da napisem na ovu temu.

Imlek je jos i dobar,jer zahteva obavezno da se mleko cuva u laktofrizu iz kojeg se direktno istace u cisternu.Krave se muzu na muzilicu koja isto tako direktno toci mleko u laktofriz.

A sto se tice drugih mlekara verujte,zaista je tako.Mleko leti stoji ko gde stigne da cuva.Ne otkupljuje se po 4 dana.Mlekadzija stane na seosku cesmu i dotoci vode,jer vozi po litru. ;) Razno,razni praskovi se ubacuju ko zna zasto.Ma katastrofa.I sve se to preradi i prodaje gospodi koja misli, ako kupi mleko u tetrapaku da su uradili pravu stvar za dete.Fuj!

Zato najbolje je domace mleko ako ste u mogucnosti da nabavite.

Ja nisam sigurna da bih se usudila da dam Iliji mleko iz tetrapaka ili sta vec, ali zato planiram da sad kad malo dublje zagazimo u 7-mi mesec krenemo polako sa DOMACIM kravljim mlekom, kao sto i vas dve smatrate da je najbolje. Prvo cu mu davati jednom dnevno, a ostalo dohrana, cisto da vidimo reakciju, pa ako sve dobro prodje prelazimo potpuno na kravlje. Ocigledno postoje i prednosti zivota na seli, ja sam cak imala izbor, jer dve zene koje dobro poznajemo cuvaju krave, znamo cime ih hrane i verujemo im, imaju i same decu i znam da nas ne bi ostetile. Za jednu od njih sam se odlucila samo zato sto zivi blize, par kuca od nas, od nje od kako sam se preselila kod mm, znaci jos malo godinu dana, uzimamo mleko svakog dana, ja tamanim redovno po pola litre najmanje. Masno je i stvarno nikada do sad nismo nista lose primetili. Btv, od ove druge zene moja mama vec dugo uzima mleko, isto nikad zamereki nije imala. Dakle, svakog jutra sveze tek pomuzeno mleko, uzimamo u prokuvane staklene flase, kuvamo sveze i njupamo! Nadam se da ce ok proci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nije velika razlika u ceni mozda nekih 200din na nedelju dana ako su to velike pare za nekoga onda ok. KRISTAL i kravica ti je uvezeno mleko u prahu iz inostranstva ako mislis da je od nasih krava grdno se varas.

Sto se tice kravice itd. nisam svodila racune, ali meni ce litar domaceg kravljeg biti 50din, dakle uzimacemo svaki dan po litar, a kutija dohrane koja kosta 750din nam traje 4 dana, pa ti vidi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sestra mm radi kao tehnolog u toj mlekari, nema govora da je tako kao sto pisete. Cinjenica da je obradjeno i da je skinut ,,kajmak,, napravljen je i puter i jogurti ...ali je sasvim ok.

Dobro je, ti si me malo umirila. :)

Ma batalite mleko. Ništa dobro doneti neće. :D

:lol:

a to sto su mi prodavali pa bilo je cudno i svakako su nesto u njega sipali da bi se odrzalo samo ne znam sta zato je tako reagovalo..pokvarilo se ..napravila se surutka pri kuvanju..a iz citave serpe nisi mogao da izdvojis kasicicu mleka bistrog jer su po njemu plivali hiljadu komadica pa sam ja rekla od kajmaka koji se razbio...ali od kuda znam od cega...

Da, i meni se to desilo par puta sa neprovjerenim domacim mlijekom, kod nas se kaze "provarilo se". Ne znam zasto se to desi, ali vjerovatno ima neke veze sa samim cuvanjem mlijeka.

Mihailo inace ne pije puno mlijeka, ali zato pavlaku, razne sirne namaze, jogurt obozava! Njemu kada za dorucak dam slaninicu sa pavlakom ili sirkom, sav se ozari, kao ja kada vidim neki dobar cokoladni kolac. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali cekajte sta onda Imlek i ostale mlekare rade sa mlekom u prahu koje proizvode?!

Ako i proizvode mleko u prahu, kao sto kazes, ne prodaju ga u Srbiji. Ja nikad nisam videla mleko u prahu da je pakovano i da pise Imlek.

A za kvalitet mleka jednostavno uporedite koje ce najbrze da se pokvari. Dugotrajna kravica moze da stoji na sobnoj temperaturi i dva dana, dok neko mleko iz kese se pokvari posle par sati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako i proizvode mleko u prahu, kao sto kazes, ne prodaju ga u Srbiji. Ja nikad nisam videla mleko u prahu da je pakovano i da pise Imlek.

A za kvalitet mleka jednostavno uporedite koje ce najbrze da se pokvari. Dugotrajna kravica moze da stoji na sobnoj temperaturi i dva dana, dok neko mleko iz kese se pokvari posle par sati.

A zar mleko iz kese nije sveže (nije dugotrajno) i za očekivano je da se pokvari ako se otvori a ne skuva u roku od nekoliko sati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma batalite mleko. Ništa dobro doneti neće. :D

Ja sam skroz promenila mišljenje o mleku od kada sam 'upoznala' Phoenix...izbacila ga nisam <_< ,kao ni mlečne proizvode ali drugačije ga upotrebljavam,dosta manje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zar mleko iz kese nije sveže (nije dugotrajno) i za očekivano je da se pokvari ako se otvori a ne skuva u roku od nekoliko sati?

Pa logicno je da ako je imalo "prirodno" pokvari se brzo, to znaci da je tretirano manje nego dugotrajna ili druga mleka. Imlekovo u tetrapaku (ili sad u flasi) se nece tako brzo pokvariti, a ko zna zbog cega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve hocu da te pitam pa zaboravim, sta Bogdanov pedijatar kaze za vasu odluku da mu ne dajete mleko niti mlecne proizvode?

Ništa posebno ne kaže. Poštuje našu odluku i smatra je ispravnom. Zna kako se B. hrani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa logicno je da ako je imalo "prirodno" pokvari se brzo, to znaci da je tretirano manje nego dugotrajna ili druga mleka. Imlekovo u tetrapaku (ili sad u flasi) se nece tako brzo pokvariti, a ko zna zbog cega.

Bravo u pravu si prirodno se brzo kvari a ono u tetra paku nemoze zbog svega sto stavljaju u njega pa razmislite malo tetra pak cak i nemorate da drzite u frizideru i u super marketima cete ga videti na paletama izmedju rafova . U malim trgovinama drze po magacinima gde nema nikakvog hladjenja , zapitajte se kakvo je to mleko kad moze da stoji na plus 20 i vise a da se ne pokvari. Probajte prirodno da ostavite van frizidera za par sati se pokvari . :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma batalite mleko. Ništa dobro doneti neće. :D

POTPISUJEM :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije jasno zasto sad kravlje mleko ne valja i ne teeba ga davati bebama a svi smo mi (ili bar vecina) odrasli na kravljem mleku i nista nam ne fali? Ja garantujem da je zdravije od bilo kog mleka u tetrapaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam skroz promenila mišljenje o mleku od kada sam 'upoznala' Phoenix...izbacila ga nisam <_< ,kao ni mlečne proizvode ali drugačije ga upotrebljavam,dosta manje.....

i sireve?pa ti si bar morsko dete; vino i sir pored mora, to je dugotrajan zivot :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa posebno ne kaže. Poštuje našu odluku i smatra je ispravnom. Zna kako se B. hrani.

sto znaci da svakom detetu prepisuje izbacivanje mleka posto smatra to ispavnim ili ne? pitam ovo iz radoznalosti posto znam koliko su pedijatri zagrizeni da se pije mleko :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto znaci da svakom detetu prepisuje izbacivanje mleka posto smatra to ispavnim ili ne? pitam ovo iz radoznalosti posto znam koliko su pedijatri zagrizeni da se pije mleko :rolleyes:

Naravno da ne, ali nije nama rekla "vi niste normalni, ne može to tako i sl.". Mislim da i ona sama mlečne proizvode koristi minimalno. Ni ona svojoj deci recimo ne daje mleko da piju!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije jasno zasto sad kravlje mleko ne valja i ne teeba ga davati bebama a svi smo mi (ili bar vecina) odrasli na kravljem mleku i nista nam ne fali? Ja garantujem da je zdravije od bilo kog mleka u tetrapaku.

Evo ti jednog odgovora. :rolleyes:

Ajde da malo napišem ovde šta znam o kravljem mleku.

1. Kravlje mleko je savršeno za tele, ali ne i za ljudski organizam. Kako za dečiji, tako i za odraslog čoveka. Naime, čovekov organizam vrlo teško vari mleko (navodno se čaša mleka vari oko 12h), i nešto malo lakše mlečne prerađevine, jer su one več polusvarene.

2. Sadržaj hormona u kravljem mleku je optimalan za kravlji organizam, ne i za naš.

3. O industrijskom mleku neću da govorim, o "dozvoljenom" sadržaju antibiotika (i krave imaju mastitise) i gnoja.

4. Neki od proteina kravljem mleka su prilično škodljivi za ljudski organizam (primera radi, glavni protein kazein se koristi za izradu lepka za drvo, izradu plastike, farbe itd.). O kazeinu ima raznih naučnih studija. Neke dovode u direktnu vezu ADHD poremećaj.

5. Odavno je već poznato da kalcijum iz mleka naš organizam izuzetno teško apsorbuje, a i uopšte, mleko je tek na, recimo, 10.tom mestu po sadržaju kalcijuma u odnosu na druge namirnice - prvenstveno biljne (najviše ga u stvari ima u povrću). Uostalom, i odrasloj kravi treba kalcijum - a ona pase samo travu, pa ga ima dovoljno za svoje king sajz kosti :D

6. Najučestalija alergija (to sam već bila napisala) od svih alergija ukupno registrovanih jeste na proteine kravljeg mleka.

7. Ako je do unosa probiotskih kulutra - njih vrlo lako možemo uneti čiste, kupljene u apoteci, bez balasta mleka.

Meni je ovo lično bilo dovoljno da mleko potpuno izbacim iz upotrebe.

Da se razumemo - ja sam obožavala sireve sa plemenitim buđima i još uvek ih volim, ali kad pomislim na sve ovo gore napisano - izgubim želju da ih jedem.

U tome sam dosledna što se deteta tiče - on ne jede ništa mlečno.

Meni se desi da povremeno nešto pojedem što sadrži nešto od mlečnih proizvoda, ali organizam mi se toliko odvikao od toga da mi uglavnom posle bude muka i vrlo vrlo teško svarim.

Neko je napisao - zašto su glavne namirnice u prodavnicama hleb i mleko? Dodala bih - hleb, mleko i krompir. To su najjeftinije namirnice i dovoljne da čovek preživi. Dakle, da preživi i ništa drugo.

Ovim ne želim nikoga da ubeđujem da kravlje mleko ne valja, samo iznosim drugu stranu medalje. Razumem i podržavam i one koji ga konzumiraju i one koji ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probali smo juce 2/3 kravlje, uuzeli ujutru sveze pomuzeno, flasu naravno staklenu prethodno dooobro poparili, oprala serpu jer smo novu uzeli, pa je iskuvala, pa je opet oprala ( tako sam i danas), kao poludela :D , kuvala malo duze nego inace za nas, sto je sigurno sigurno je. Nije se bunio, jednom sam mu samo dala juce i jednom danas, lepo je kakio za sad, nadam se da ce i dalje sve ok biti. Samim melkom sam zadovoljna, jer i ako je krava "mladomuzna", tako se kod nas kaze, tj. skoro se otelila pa je mleko slabije (tako ovde sve mame kazu da bebi mladomuzno treba dati prvo), i iako sam razblazila vodom ipak se kajmaka nahvatalo, znaci puuunomasno je, i preeelepo mirise dok se kuva, lep je i ukus naravno. Polako cemo da povecaamo kolicinu kravljeg a smanjujemo dohranu, pa cemo videti! Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj verovatno sam pisala već negde, ne mogu da tražim sada, uglavnom, ana ima problem sa kravljim mlekom, jednostavno joj steže stolicu.

Alternative su?

Kozje? Ovčije?

Sojino mleko mi ne pada na pamet da joj dajem, a našla sam na netu da je bademovo mleko jako dobro.

Neki predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktorka skrenula paznju da se kozije ne daje u pedijatriji. Prica sa njom o kozijem mleku je pocela posle nase prve analize urina gde se pokazalo da Petar ima puno tripl fosfata(kristali) te joj je prvo pitanje bilo da li petar pije kozije mleko. Mi ne korsitimo kozije mleko, pa je taj rezultat pripisan trenutnoj urinarnoj infekciji.

Za ovcije znam da se daje 2-3 puta nedeljno.

Petar je imao problem sa varenjem kravljeg mleka do drugog rodjendana. Ja sam mu uvela pored dojenja Novalac 3. Posle 4 meseca koznumiranja Novalaca nije imao problema sa obicnim kravljim mlekom.

Da li si probala da joj das AD mleko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Adaptirano je pila do 1. rođendana, onda sam joj uvela kravlje. KAda je nastao problem (zatvor i mnogo tvrda stolica) doktorka je rekla da joj dam Novalac protiv zatvora. NAravno to je rešilo problem, ali taj novalac je samo za decu do 1. rođendana.

Koliko se sećam, probali smo i sa novalac 3, samo u to vreme je imla uh larve valjda one velike čovečije gliste, ascaris nešto (ako sam dobro zapamtila).

Kada je počeo problem sa tvrdom stolicom, čini mi se da sam i tad probala, ai se ne sećam kako je bilo.

Ana ima preko 2 godine i očigledno joj se taj problem neće regulisati, mislim ako nije posle godinu i 4 meseca mogla da svari, sumnjam da će i sada.

Jedno da opet probam da dajem AD3.

Probala sam da joj dajem i dodatno laktozu, probala da joj uvalim izvetreni donat mg - nije htela da pije.

To navodim jer mleko protiv zatvora ima povećanu laktozu i magnezijum u odnosu na druga AD mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam. Petar je imao problem sa tvrdom stolicom i neredovnom od prvog dana uvodjenja hrane iako je sve vreme sisao. Kako je presao na kravlje mleko to se dosta regulisalo. Sto kaze nasa dr. pitanje je trenutka kada ce poceti da vari kravlje mleko. Nama je palo tako da je kravlje mleko poceo da pije na moru gde smo imali 'zivor' mleka pravo iz krave, sto je ipak velika razlika bar u masnocama. kasnije sam mu kupovala mleko koje se kuva od 3,5%mm.

Ja bih ti savetovala da kupis jedan Novalac 3 pa da vidis da li ima promena sa tim jednim pakovanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.