Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

U knjizi "Kuvar za bebe" procitala sam da mleko treba uvesti najranije pred kraj prve godine i to striktno samo za pravljenje kasica, nikako samostalno. Knjiga je fenomenalna ima i dosta recepata.

Kuvar za bebe

Nadm se da se postavljanje linka ne kosi sa pravilima koriscenja foruma. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet. Danas smo bili na kontroli i pedijatar (do duse ne nas, jer je na odmoru) nam je rekla da krenemo sa zumancetom, mlekom :blink: (da pravimo kase sa mlekom i da ne razblazujemo sa vodom) i da krenemo sa mesom, keksom. :blink::blink::blink: E sad vise nisam pametna... Emilija ima tek 6 meseci i jos uvek je dojim (pre nemlecnog obroka) i fenomenalno napreduje. Ja vise nisam pametna sta sad da radim?! Da iskuliram zenu i da nastavim svoj ritam (bez mleka i zumanceta) ili da je poslusam? Cini mi se da je ovo dilema koja je podelila sve mame, a pravog odgovora i objasnjenja ne vidim. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet. Danas smo bili na kontroli i pedijatar (do duse ne nas, jer je na odmoru) nam je rekla da krenemo sa zumancetom, mlekom :blink: (da pravimo kase sa mlekom i da ne razblazujemo sa vodom) i da krenemo sa mesom, keksom. :blink::blink::blink: E sad vise nisam pametna... Emilija ima tek 6 meseci i jos uvek je dojim (pre nemlecnog obroka) i fenomenalno napreduje. Ja vise nisam pametna sta sad da radim?! Da iskuliram zenu i da nastavim svoj ritam (bez mleka i zumanceta) ili da je poslusam? Cini mi se da je ovo dilema koja je podelila sve mame, a pravog odgovora i objasnjenja ne vidim. :angry:

Mislim da se tvojoj bebi neće ništa desiti ako uvedeš te namirnice. Na tebi je da odlučiš, ali ja sam uvek za to da se posluša stručno lice, a ne neka pričica sa interneta. Pedijatar zna mnogo više od bilo koje mame, a sve to što mi čitamo na internetu može da pročita i on, a i mnogo više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,nasi pedijatri i nisu bas nesto zainteresovani za ishranu.Mene je moja ,kada sam je pitala,bas iskulirala.Ja je ,sa Mininih 6 meseci,pitam sta sad da joj uvodim,a ona mi kaze:"Ubacis neko povrce,dodas malo kukuruznog basna i skuvas." Bas me je otkacila po kratkom postupku,a inace je odlican lekar.Mislim da je pitanje ishrane vise u domenu nutricionista.Mi smo se hranili po internetu ,a onda sve to po logici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, malo sam i ja rezervisana sta mi je doktorka rekla <_< , imajuci u vidu da to njie nas stalni pedijatar (koja je fenomenalna :) ) a i uglavnom i ja idem kod nutricioniste (ali ovaj put nije radila jer je i ona bila na odmoru B) ). Ma nista joj nece faliti ako par dana sacekam da se nutricionista vrati sa odmora pa da vidim i njeno, strucnije, misljenje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo i Kravicu i skoro sve LINO proizvode probali u sestom mesecu!Lepo je prihvatio,jos lepse napredujemo i nemam nista protiv tih proizvoda kao i plazme koja je jako zdrava i koju bebac moze sa mlekom da pije ili moze da se doda nekoj vocnoj kasici.Naravno,jedemo i sveze pripremljene kasice ali i one kupovne.Zasto da ne?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se slazem sa mamama koje su za da se ne uvodi kravlje mlijeke prije godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, malo sam i ja rezervisana sta mi je doktorka rekla <_< , imajuci u vidu da to njie nas stalni pedijatar (koja je fenomenalna :) ) a i uglavnom i ja idem kod nutricioniste (ali ovaj put nije radila jer je i ona bila na odmoru B) ). Ma nista joj nece faliti ako par dana sacekam da se nutricionista vrati sa odmora pa da vidim i njeno, strucnije, misljenje. ;)

Javi se molim te kad stupis u kontakt sa nutricionistom, bas me interesuje sta ce ti reci. Hvala unapred. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javi se molim te kad stupis u kontakt sa nutricionistom, bas me interesuje sta ce ti reci. Hvala unapred. Pozdrav

Naravno, koliko sledece nedelje jer su mi rekli da se vraca posle 19og jula. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E evo javljam sta mi je nutricionisa rekla za kravlje mleko. Jedno ogromno NE. O tome mogu da razmisljam tek sa punih 10 meseci najranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

razmisljam da li da pocnem detetu da dajem moja kravica, ima vec 10 i po meseci, ali kuburimo sada sa kakom, jer smo skoro uveli ad mleko, pa se bojim da joj ne napravim jos veci haos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trinny, ako sam dobro razumela, bebac ti ima redje stolicu? Ako je tako, onda sacekaj jos malo dok mu se stolica ne "regulise". Navodim da je ovo moje licno misljenje i da ja nisam bas "strucna" osoba za tako nesto... Iskreno, nama je nutricionista savetovala da kravicu uvedemo sto kasnije (pred kraj 1 godine) ali to je tako jer je ja dojim jos uvek i imam mleka sasvim ok....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako pitate Doktore sveki ce reci veliko NE ... a sv mame koje poznajem su uvodile mleko , od mesec dana cak... i bebe su to super prihvatale i lepo napredovale i bile site!

Moja beba ima3,5 mes i bas ovih dana razmisljam o tome da uvedem, jer je na dohrani a to su iapk praskovi...a pocela je i nocu da se budi da jede :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako pitate Doktore sveki ce reci veliko NE ... a sv mame koje poznajem su uvodile mleko , od mesec dana cak... i bebe su to super prihvatale i lepo napredovale i bile site!

Moja beba ima3,5 mes i bas ovih dana razmisljam o tome da uvedem, jer je na dohrani a to su iapk praskovi...a pocela je i nocu da se budi da jede :(

moj iskren najiskreniji savet NE NE NE nikako, ja sam sinu sve po knjizi uvodila namirnice i po savetu dr zbog alergije pa opet ima malu reakciju jos uvek ne znamo na sta jer testovi ne pokazuju, ima antitela od mene sve do III god,

a sta bi bilo da nisma vodila racuna

upropastila bih rodjeno dete za ceo zivot

a to sto se budi nocu, to je zbog skoka u razvoju izmedju 3-4mes samo da znas trajace kratko ne brini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Filipu krenula sa mlijekom u tetrapaku sa punih 5 mjeseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam sinu uvela sa godinu dana

maleckoj sa 11mes

po meni nije bas preporucljivo igrati se sa nekim stvarima zajeb..celi zivot sutra

sta ako dete dobije alergiju na bilo sta samo zato sto se mami zurilo da uvede u ishranu ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam sinu uvela sa godinu dana

maleckoj sa 11mes

po meni nije bas preporucljivo igrati se sa nekim stvarima zajeb..celi zivot sutra

sta ako dete dobije alergiju na bilo sta samo zato sto se mami zurilo da uvede u ishranu ???

Ne razumem, kako zajeb. celi život sutra? Pa i adaptirano mleko je kravlje i na njega može da se dobije ista ta alergija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali su ti mlecni proteini lanci kiseline jbg ne umem da objasnim nisam strucnjak izmenjeni i prilagodjeni bebi, njenom probavnom sistemu, pa je verovatnoca od pojave alergije svedena na min

sad kad sam bila na onoj obuci za savetnice dr je pricala bas o tome al ko ce pohvatati sve njihove termine

kad spakujem decu u krevet pokusacu da iskuckam iz knjige objasnjenje sda idemo napolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Adaptirano mlijeko takođe je kravlje mlijeko koje je u farmaceutskoj industriji određenim postupcima adaptirano tj. maksimalno moguće "približeno" majčinom mlijeku.

Međutim alergija se i tu može prikazati...što stvarno treba dobro ispitati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao KRISTAL čitaš mi misli...

Muka mi je više od raznoraznih alergija...

Šta je bilo sa nama?????????? Kada smo pili nerazrijeđeno mlijeko i proprženo brašno?????Ispali smo alergični mutanti!

Odoh zapaliti...iznervirala sam se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odoh zapaliti...iznervirala sam se...

:D :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mi imamo problem sa napredovanjem ... pa vise neznam sta da radim uvodim ili ne...

sad pokusavamo s kasicama ali sam negde citala i da kad se prelazi na kazsice gubi se na kilazi...a od mleka u tetrapaku sam od svake mame dobila zeleno svetlo i da ce bolje napredovati!

Njen obrok bi trebao da bude 150 ml...sto NIKAD nije popila..ponekad samo 120ml...ali naj cesce oko50-60-70 do 90.... pa saceka pola sata sat..pa dam ostatak....

Ona je jako lenja da jede i ne place da je gladna ..retko! unsure.gif unsure.gif unsure.gif unsure.gif

Vise neznam staaaa da radim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip otkad je rođen nije popio mlijeka više od 110 ml...

Ujutro i naveče pije tu količinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa neznam jeli lepo napredovao? ona je prvi mesec 1.100...pa 500 pa 700gr u trecem...

Ona pije mlekce ali zbog slabijeg napredovanja su nam rekli da predjemo na kasice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je prvi mjesec dobio 1,100, pa onda naredna tri mjeseca po 600 grama(što je bilo slabije)...pa smo prešli na kravlje mlijeko...nikada nije bio debeljuco. Prosječna beba...Meni je najbitnije da je dijete zdravo, uredna krvna slika, dobar imunitet...neću da se zamaram kilažom.

Sa 9 mjeseci je imao 8.650 gr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.