Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

Zašto onda forsirati? Ako mu ne prija, nemoj ga terati. Neće mu ništa loše biti, šta više samo mu može bolje biti!!

Onda mu za toliko daj jogurt. ;)

U pravu ste... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, a da li ste probali da izbacite to pred spavanje? Ili da mu ubaciš čaj bez slađenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, a da li ste probali da izbacite to pred spavanje? Ili da mu ubaciš čaj bez slađenja?

Moze i caj sa medom, zasto bez sladjenja? Veliki je Filip.

Mi pijemo ujutro caj sa medom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze i caj sa medom, zasto bez sladjenja? Veliki je Filip.

Mi pijemo ujutro caj sa medom.

A zašto sa slađenjem kad je apsolutno nepotrebno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se dete nije naviklo na sladjenje treba gurati sto duze bez secera ... isto tako mislim i za sol ... Moj Markic nije hteo vodu da okusi pa sam mu dala sa kasikom secera pa malo po malo smanjivala i sad vec 4-5 meseci uopste ne koristimo secer a pije od 150 do 300ml dnevno vode ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze i caj sa medom, zasto bez sladjenja? Veliki je Filip.

Mi pijemo ujutro caj sa medom.

Sa medom jedino ako drugačije neće jer ipak je i med jedna vrsta glukoze ali naravno govorimo o prirodnom šećeru a ipak unošenje pred spavanje bilo koje vrste šećera nije preporučljivo. (naravno ja sam skontala da je kod Filipa reč o mleku pred spavanje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zašto sa slađenjem kad je apsolutno nepotrebno?

Ah, da, zaboravila sam da je i med mozda nezdrav. ;):)

Da ne idemo u OT, vec sam "povukla nogu".

Filipa, daj detetu nesto umesto kravljeg mleka. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah, da, zaboravila sam da je i med mozda nezdrav. ;):)

Da ne idemo u OT, vec sam "povukla nogu".

Filipa, daj detetu nesto umesto kravljeg mleka. ;)

Pa ne to, nego uopšte slatko, em pred spavanje, em uopšte. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, a da li ste probali da izbacite to pred spavanje? Ili da mu ubaciš čaj bez slađenja?

Moze i caj sa medom, zasto bez sladjenja? Veliki je Filip.

Mi pijemo ujutro caj sa medom.

Ah, da, zaboravila sam da je i med mozda nezdrav. ;):)

Da ne idemo u OT, vec sam "povukla nogu".

Filipa, daj detetu nesto umesto kravljeg mleka. ;)

Jutros smo pili sok od jabuke i naranče....Domaći naravno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvece kad Luka popije mleko, vrlo cesto osetim pod rukom kako mu ,,rade,, creva, i cujem. Odmah znam da ce se tu noc buditi. Vec dugo razmisljam da li je moguce da je zbog mleka? To se ne desava svaku noc vec s vremena na vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvece kad Luka popije mleko, vrlo cesto osetim pod rukom kako mu ,,rade,, creva, i cujem. Odmah znam da ce se tu noc buditi. Vec dugo razmisljam da li je moguce da je zbog mleka? To se ne desava svaku noc vec s vremena na vreme.

Jel mu daješ običnu kravicu? Ako da, nije isključeno ni najmanje da se pojavila netolerancija na laktozu. Možda za početak da ubaciš onu kravicu bez laktoze a onda i da mu izbaciš u opšte davanje nečega posle večere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mu daješ običnu kravicu? Ako da, nije isključeno ni najmanje da se pojavila netolerancija na laktozu. Možda za početak da ubaciš onu kravicu bez laktoze a onda i da mu izbaciš u opšte davanje nečega posle večere.

:lol: Pije mleko od obicne krave. ;):lol: Ima vec par veceri prestala sam da mu dajem mleko i to krcanje po stomaku je prestalo, ali mu i dalje spremam neku hranu na mleku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naša beba još malo puni 6 meseci, i mnogo je gladan, a formule su nam skupe. Da li neko može da nam da savet u vezi kravljeg mleka, da li smemo da mu damo, koje i da li treba da se prokuvava kada se jednom otvori i koliko dugo sme da stoji otvoreno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naša beba još malo puni 6 meseci, i mnogo je gladan, a formule su nam skupe. Da li neko može da nam da savet u vezi kravljeg mleka, da li smemo da mu damo, koje i da li treba da se prokuvava kada se jednom otvori i koliko dugo sme da stoji otvoreno?

Ako prelistaš ovu temu malo u nazad, videćeš da će ti većina savetovati da sačekaš dok ti beba ne napuni godinu dana. Danas i pedijatri tako kažu. Kravlje mleko se teško vari i nije preporučljivo za digestivni trakt u razvoju.

A ima i nas koji smo generalno protiv kravljeg mleka, tako da bih ti ja savetovala da ostanete na formuli dok je to neophodno, a onda da ukidaš sve, bez uvođenja zamene.

Naravno, ako ste prinuđeni da pređete na kravlje, mislim da ima ovde već pisano o tome. Ja nisam podobna za to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mu daješ običnu kravicu? Ako da, nije isključeno ni najmanje da se pojavila netolerancija na laktozu. Možda za početak da ubaciš onu kravicu bez laktoze a onda i da mu izbaciš u opšte davanje nečega posle večere.

A sto mislis da bi se trebalo izbacivati mleko pred spavanje?Zog varenja? Koliko ja znam, mleko uvece pred spavanje pospesuje varenje, ili zog necega drugog mislis da bi trebalo ukinuti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah, da, zaboravila sam da je i med mozda nezdrav. ;):)

Da ne idemo u OT, vec sam "povukla nogu".

Filipa, daj detetu nesto umesto kravljeg mleka. ;)

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Pije mleko od obicne krave. ;):lol: Ima vec par veceri prestala sam da mu dajem mleko i to krcanje po stomaku je prestalo, ali mu i dalje spremam neku hranu na mleku.

Nema veze sto mu spremas hranu sa mlekom. Ni kod nas to nije imalo veze. A da li se i dalje budi nocu od kad mu ne dajes mleko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema veze sto mu spremas hranu sa mlekom. Ni kod nas to nije imalo veze. A da li se i dalje budi nocu od kad mu ne dajes mleko?

Ne, niti mu se cuje ono ,,cvrkljanje,, po stomaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, niti mu se cuje ono ,,cvrkljanje,, po stomaku.

Cool! Mlekce ujutro i bog da vas vidi. Mi smo uzivali u domacem mleku na moru 25 dana. Da ne pricam koliko sam se najela kajmaka kad se mleko tek skuva. Kako bih to tek volela da mogu da imam ovde. Nema bolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao ja imam bebu od 4 mjeseca i 3 nedelje do dva meseca sam je dojila i ona sam prestala pa sam presla na milumil jedinicu pa me intresuje dali mogu preci na kravlje mleko unapred hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napisacu post u ovoj teme, nema veze.

Najnovije informacije: Moj sin je imao ucestale stolice, koje su licile na proliv i bile su ceste i obilne. Imali smo problem sto se toga tice, pogotovo sto ide u vrtic i onda je to prestavljalo problem i za njih. U vrticu su posumnjali da je problem u mleko i prestali su da mu ga daju i predlozili i nama da uradimo isto. Moj sin ne pije mleko vec nekih dvadesetak dana i stolica mu se skroz regulisala i jako su vidne i promene u njegovom ponasanju (secate se: pisala sam kako je agresivan u vrticu i da pravi probleme). Tako da su nam u vrticu sada rekli kako je njegovo ponasanje sada dosta bolje i mirnije i oni su ubedjeni da je to sve zbog mleka. A, ako oni tako kazu ja im verujem. Takodje, ovde i pedijatri ne preporucuju da se deci daje puno mleka. E, sad! Ovo mleko, koje mi ovde kupujemo, nema blage veze sa pravim mlekom: kravljim, kozjim, ovcjim itd. Ovo je mleko toliko napucano raznim hormonima i antibioticima da ti se zivot smuci. Pa samo kad razmislim da ono moze da stoji u frizu koliko hoces a da se ne kvari sve mi je jasno...a i nema klasican ukus mleka. Tu u Srbiji, mislim da je situacija malo bolja, mislim da kupovna mleka nisu bas ovoliko isforsirana.

Ovo je eto moje iskustvo, sto ne mora da znaci da ce na svako dete mleko isto uticati niti da je ovo mleko isto kao i cisto kravlje ili da kravlje nije dobro uopste. :)

Kako god, meni je sad nekako puno lakse.

Eto vidiš da ima i "gore" mleko nego kod nas sa prelepljenom nalepnicoma da mu je produžen rok trajanja...

Milar, draga - drago mi je da ste otkrili uzrok i da je dete sada mnogo bolje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin ne pije mleko vec nekih dvadesetak dana i stolica mu se skroz regulisala i jako su vidne i promene u njegovom ponasanju (secate se: pisala sam kako je agresivan u vrticu i da pravi probleme).

Mame sa "agresivnijim ponašanjem djece" testirajte ovo...

Nama je upalilo i to vidno...Izbacite mlijeko par dana i dijete je mirno! Kod nas je dalo rezultate. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefanu sam pokusala da dadnem kravlje mlijeko, prihvati on njega, nije problem ali njegov organizam ga ne prihvata ni pod razno. To su takvi grčevi, proljev, bolovi i takav jedan neopisivi smrad stolice da ja to strasno ... naravno vratili smo se na AD cim sam skontala da je od kravljeg mlijeka. Inace to mi ne bi bio problem da on takvu istu reakciju nema i na mileram, sireve, jogurt - bukvalno sve proizvode od mlijeka.

Kako se manifestuje alergija na proteine kravljeg mlijeka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.