Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

Da naravno ako budem u prilici da nabavim kozije mlekce prvo cemo pokusati sa razblazenim. Hvala Moon :wub:

Mi smo pre neki dan kupili kozje mleko u tetrapaku. Hrvati pakuju. To je jedino koje smo nasli a ima ga u svim vecim marketima. Popila je sve i nikakvu razliku nije napravila (bar nije pravila grimase ;) ) Nisam ga razblazila-dali smo takvo kakvo je bilo u tetrapaku, tek sad vidim da ste pisale da je trebalo da ga razblazim... Srecom nikakve smetnje nije imala.

Hteli smo da joj ojacamo imunitet malo pred ove lose dane pa sam razmisljala pored kozjeg mleka da joj uvedem i kefir (pravljeni). Tetka moja pravi pa sam htela da joj uzmem onu gljivicu da pocnem i ja-ali ne znam da li smem njoj tako maloj da dajem takav kefir? U sustini-ne moze nista da smeta-ali sta znam ja-pa da vas pitam. Jel je neko pravio sam kefir?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A vjerovatno ste kupovali VINDIJA VindijaKozje%201L.jpg, nema potrebe da ga razblažujete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A vjerovatno ste kupovali VINDIJA VindijaKozje%201L.jpg, nema potrebe da ga razblažujete...

Da, to je to mleko :) Popila je bez imalo naseg truda. Bas sam bila srecna jer je lako prihvatila ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete pije AD mleko i pice ga do 2 godine.

I mozete zamisliti,imam domaceg mleka po 80-90l svaki dan,ujutru i uvece.Ipak nisam dosla u iskusenje da dam detetu,vec kupujem AD formulu.Samo jednom mi se desilo da je nestalo Bebilaka,a nisam videla,samo tada sam joj dala kravlje mleko.Cesto kada nestane u toku noci,a ne primetimo ,odemo u dezurnu apoteku,iako ima na desetine litara mleka.Dr.mo mozda malo bolje da se informises o AD formuli.To zaista jeste baza kravlje mleko,ali je daleko bolje prilagodjeno detetovom organizmu.

Jana je od skoro pocela da pije kravlje mleko umesto AD formule.Pred spavanje po 150ml i samo toliko,sto smatram da je sasvim dovoljno,s'obzirom da jede kajmak,jogurt,sir(samo joj dam krisku u ruku ona gricka kao neki slatkis).Ne smeta joj,vec cini mi se prija,ne preterujemo i mislim da sasvim dovoljno unosi mlecnih proizvoda.

E sad meni samo nije jasno ovo "netolerancija na laktozu".Da li je to samo izmisljena propaganda ili sta...?Dok nije pocelo u medijima ni sama nisam cula za to,zaista.Odakle sad to?

Bebo ako vec volite mleko bilo bi jos bolje da nekako nabavis domace,mozes ga staviti i u zamrzivac u flase i bas moze dugo da stoji,a ne gubi sastav.A domace je oko 2,3 puta jeftinije od preradjenog.

Otkud si resila da joj das kravlje, kad si napisala da neces?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama dy u poslednje vreme AD formulu je bas slabo pila,vise smo bacali.Jedno vece sam probala da joj dam kravlje i popila je punu flasicu.Dan po dan i nacisto sam presla na kravlje,jer ga je bas lepo prihvatila,ne budi se nocu ,spava po 11-12h u toku noci.E sad ne znam da li je zbog mleka ali lepo ga prihvata i od tada smo poceli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad meni samo nije jasno ovo "netolerancija na laktozu".Da li je to samo izmisljena propaganda ili sta...?Dok nije pocelo u medijima ni sama nisam cula za to,zaista.Odakle sad to?

Moj brat je dugo, dugo imao problema sa stomakom ( gasovi, proliv itd...) nakon mleka i mlečnih proizvoda. Od kako je izbacio to iz upotrebe nema više stomačnih problema... tako da je dr rekla da ima netoleranciju na laktozu... on je jedini u familiji sa tim "problemom".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i mm cim popije casu mleka ili jogurta odmah mora u wc,da li je to netolerancija na laktozu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i mm cim popije casu mleka ili jogurta odmah mora u wc,da li je to netolerancija na laktozu?

Nisam baš stručna za to, moj brat je provodio sate u wc-u... bilo da uzme sir ( mlad, tvrd, svež, pečen...), mleko i ostale proizvode...pa je išao kod dr da vidi šta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i mm cim popije casu mleka ili jogurta odmah mora u wc,da li je to netolerancija na laktozu?

Moguće....tako je i kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama dy u poslednje vreme AD formulu je bas slabo pila,vise smo bacali.Jedno vece sam probala da joj dam kravlje i popila je punu flasicu.Dan po dan i nacisto sam presla na kravlje,jer ga je bas lepo prihvatila,ne budi se nocu ,spava po 11-12h u toku noci.E sad ne znam da li je zbog mleka ali lepo ga prihvata i od tada smo poceli.

Super, ja volim mleko i volim da ga moja deca piju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A STA JE ADAPTIRANO MLIJEKO?

NISTA DRUGO NEGO KRAVLJE U PRAHU+VITAMINI

pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A STA JE ADAPTIRANO MLIJEKO?

NISTA DRUGO NEGO KRAVLJE U PRAHU+VITAMINI

pozdrav...

:)

Ne znam, stvarno, nisam razmišljala o tome jer dojim bebu, ne dohranjujem je.

Nama je dr danas na kontroli rekla da joj spremam hranu sa kravicom :huh: Kao prokuvam ga i sa tim mlekom da joj spremam plazmu,ili šta već... Ja ipak ne bih! Mislim da je ona još mala za to mleko, a opet ne znam sa čim bih joj spremala tako nešto... Jedino da se izmuzem pa tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

Ne znam, stvarno, nisam razmišljala o tome jer dojim bebu, ne dohranjujem je.

Nama je dr danas na kontroli rekla da joj spremam hranu sa kravicom :huh: Kao prokuvam ga i sa tim mlekom da joj spremam plazmu,ili šta već... Ja ipak ne bih! Mislim da je ona još mala za to mleko, a opet ne znam sa čim bih joj spremala tako nešto... Jedino da se izmuzem pa tako...

I ja mislim da je jos uvek malena. Mada misljenja su podeljenja. Ja sam Ogiju pokusala da dam kravlje mleko prvi put kada je imao nekih 8 meseci cini mi se i nije ga prihvatio :(. Do tada kao i od tada sve te djakonije pravim sa vodom i mogu ti reci on jede :D, mada on jede sta god mu se stavi pod nos :D. Cokolino, keksolino, frutolino, plazmicu (mlevenu), Bevita mleveni keks - sve on to lepo rucka sa vodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, bolje sa vodom da joj pravim. Moja dr je baš čudna, hm... Mleko može, a pavlaku i jogurt još ne, kaže ima vremena za to :wacko: Ma neću ni da je slušam, radiću kako ja mislim i poslušaću vaše savete, jer više imam poverenja u vas ovde nego u nju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

menis u rekli prvo pavlaku, pa skutu-mladi sir pa tek onda mleko...i to sa 9. mes :D

pa to ti kažem, žena nije baš...:) Ja joj kravlje ne bih davala pre 1.godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A STA JE ADAPTIRANO MLIJEKO?

NISTA DRUGO NEGO KRAVLJE U PRAHU+VITAMINI

pozdrav...

Sta je tebe interesovalo na ovoj temi, kad vec znas? Mislim da nisi upravu sa ovakvim stavom. Znas li od cega se dobija gvozdje koje se dodaje u AD mleko? Iskuvavanjem teletine( ovo mi je rekla doktorka ), pa neces bebi od dva meseca dati teletinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna naucna emisija o genetici pokazala je da je sposobnost ljudi da piju kravlje mleko jedna od najpozitivnijih genetskih mutacija u istoriji evolucije...

Kada pogledate jedino je covek od svih sisara sposoban da kao odrasla jedinka koristi mleko. (dajemo mleko macki, mada mi koji imamo mace znamo da svaki veterinar kaze da im ne dajemo cisto mleko, nego eventualno kogurt, jer macke ne vare mleko-mada i ta minijaturna sposobnost potice od nas ljudi). Ta mutacija, da je tako nazovem je i jedna od najrasprostranjenijih, jer se vremenom ispostavilo da su ljudi koji su koristili mleko u ishrani duze ziveli, imali kvalitetnije kosti i bili su plodniji, na taj nacin, prirodnom selekcijom danas veliki broj svetske populacije uspesno vari laktozu, sto je po osnovnom sklopu sistema za varenje kod sisara, nemoguce. Do delova sveta gde nije bilo u kulturi ljudi da piju mleko do ove mutacije nije doslo, ali to je svega 15 % stanovnistva... Cinjenica je da danas mnoge namirnice cas dolaze na pozitivnu cas na negatvnu listu, svako danas mora na necemu da doktorira, ali mlecni proizvodi zauzimaju znacajno mesto u piramidi ishrane i ja ih se ne odricem, moje dete vec sad, uz dozvolu pedijatra, koji deli ovo misljenje, koristi mleko i jogurt u kasicama, ne pije ga, jer i dalje sisa.

Tolike generacije zdravih ljudi je zivelo na mleku i mlecnim proizvodima, to mi je uvek neka sigurnost...

Odlican post bebo Dimic!!!

Mi smo pre nedelju dana poceli sa kravljim,ali nikako ne ide.Cak sam ga mesala sa AD,ali nikako nece.Kuvala griz u mleku,kasice..nece!tek je juce i danas poceo da uz dorucak pije,i to iskljucivo iz casice!Popije oko 50-100ml.Inace,ujutru i uvece slabo sada pije AD.Jutros je popio samo 50ml,a sinoc 70.Mozda je to neki period prelaska,pa zato??

Mi smo na kravlje prelazili postepeno ,Tada su mu svi obroci jos uvek bili mlecni pa smo po jedan ubacivali kravlje,a ostale AD mleko i takodje ga u pocetku nije prihvatao , povratio bi ga komplet iako mu je ukus bio ok, nije se bunio ali kad dodjemo do kraja bljuc i sve napolje :( Pa onda nedelju dana pauziram pa pokusam ponovo i tako dok ga nije prihvatio , sad pije ujutru 150-200ml i pred spavanje 150-200ml ...

Mama dy u poslednje vreme AD formulu je bas slabo pila,vise smo bacali.Jedno vece sam probala da joj dam kravlje i popila je punu flasicu.Dan po dan i nacisto sam presla na kravlje,jer ga je bas lepo prihvatila,ne budi se nocu ,spava po 11-12h u toku noci.E sad ne znam da li je zbog mleka ali lepo ga prihvata i od tada smo poceli.

E drago mi je da ovo cujem , da je Janica lepo prihvatila domace mleko ... meni je svanulo od kad je Markic poceo da ga pije i sve ovo sto kazes je tacno , lepse je spavao i pomerio obroke na tri sata , sad jede na pet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna naucna emisija o genetici pokazala je da je sposobnost ljudi da piju kravlje mleko jedna od najpozitivnijih genetskih mutacija u istoriji evolucije...

Ali ne i najrasprostranjenijih! Samo oko 40% svetskog stanovništva može da vari laktozu! Dakle, manjina i to svakako nije dokaz da je ono super i zdravo!

Kada pogledate jedino je covek od svih sisara sposoban da kao odrasla jedinka koristi mleko. (dajemo mleko macki, mada mi koji imamo mace znamo da svaki veterinar kaze da im ne dajemo cisto mleko, nego eventualno kogurt, jer macke ne vare mleko-mada i ta minijaturna sposobnost potice od nas ljudi). Ta mutacija, da je tako nazovem je i jedna od najrasprostranjenijih, jer se vremenom ispostavilo da su ljudi koji su koristili mleko u ishrani duze ziveli, imali kvalitetnije kosti i bili su plodniji, na taj nacin, prirodnom selekcijom danas veliki broj svetske populacije uspesno vari laktozu, sto je po osnovnom sklopu sistema za varenje kod sisara, nemoguce.

To je čista propaganda gde se tvrdi da je mleko jako zdravo, da su ljudi koji ga piju zdraviji, plodniji, duže žive i sl. Ranije je bilo generalno "zdravije" i manje zagađeno vreme, pa su ljudi duže živeli i bili zdraviji, ne zahvaljujući mleku, već više verovatno uprkos njemu.

Novija istraživanja (a ne EPP) pokazuju da prevelika konzumacija kravljeg mleka dovodi do deficita kalcijuma u kostima, da izaziva mukus u plućima, kao i da pogoduje razvoju raznih mikroorganizama. Kandida ga recimo obožava. I to je naučna činjenica.

U azijskim zemljama, oko 90% stanovništva ne može da vari mleko, pa ne vidim da imaju problem, sa npr., plodnošću.

"Čaša mleka - čaša zdravlja" je nešto što su nam puštali kao reklamu na TV-u i to je ono što je urezano u svest ljudi.

Do delova sveta gde nije bilo u kulturi ljudi da piju mleko do ove mutacije nije doslo, ali to je svega 15 % stanovnistva... Cinjenica je da danas mnoge namirnice cas dolaze na pozitivnu cas na negatvnu listu, svako danas mora na necemu da doktorira, ali mlecni proizvodi zauzimaju znacajno mesto u piramidi ishrane i ja ih se ne odricem, moje dete vec sad, uz dozvolu pedijatra, koji deli ovo misljenje, koristi mleko i jogurt u kasicama, ne pije ga, jer i dalje sisa.

Tolike generacije zdravih ljudi je zivelo na mleku i mlecnim proizvodima, to mi je uvek neka sigurnost...

U krajnjem slučaju, kod kravljeg mleka nije laktoza ta koja je najlošija koliko drugi mlečni proteini izuzetno teško svarljivi i škodljivi, a o kravljim hormonima da ne govorimo.

Kravlje mleko je produkt žlezda krava koje u idealnoj srazmeri sadrže kravlje hormone za malo tele.

Ono što je jako važno naglasiti jeste da čovekov organizam najčešće prestaje da proizvodi enzim koji vari laktozu (koju sadrži i majčino mleko, razume se) između druge i pete godine! Nakon toga, zaista je upitno da li gurati u sebe namirnicu koju vrlo teško varimo i nije kompatibilna sa našim organizmom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se 5-og septembra, skoro sam isla i na prvu kontrolu. Tada sam sa svojom dr. ginekologom dotakla i temu hranjenja. Mleko izvlacim pumpicom, nisam imala bradavice, pa sad malisa ne zna da uhvati, nego da vas ne zamaram time, kada sam joj rekla kako mi je to jako mucno, ali kad znam da je za bebu najbolje izmuzivacu se dok god ga imam,ona mi je rekla da se ne sikiram, da tako nastavim dok mogu, DA JE ONA SVOJOJ DECI OD 15-OG DANA ZIVOTA DAVALA DVOTRECINSKO KRAVLJE MLEKO, ALI NE IZ TETRAPAKA I SLICNO, VEC DOMACE KRAVLJE, UZIMALA GA JE OD ZENE IZ KOMSILUKA, da sada njene cerke imaju ne mogu da se setim, tu negde oko 18 god. i da su hvala Bogu, zdrave, samo kijavica ponekad... A pitala sam i baku, bas me je inetesrovalo, posto sinu dodajem dohranu jer svog mleka dovoljno nemam, sta su pre radili kad dohrane nije bilo- isti je odgovor bio- dvotrecinsko kravlje mleko... Ja razmisljam da li da sa kravljim krenemo od 3.eg ili 6. meseca... Videcemo, verovatno od 6...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se 5-og septembra, skoro sam isla i na prvu kontrolu. Tada sam sa svojom dr. ginekologom dotakla i temu hranjenja. Mleko izvlacim pumpicom, nisam imala bradavice, pa sad malisa ne zna da uhvati, nego da vas ne zamaram time, kada sam joj rekla kako mi je to jako mucno, ali kad znam da je za bebu najbolje izmuzivacu se dok god ga imam,ona mi je rekla da se ne sikiram, da tako nastavim dok mogu, DA JE ONA SVOJOJ DECI OD 15-OG DANA ZIVOTA DAVALA DVOTRECINSKO KRAVLJE MLEKO, ALI NE IZ TETRAPAKA I SLICNO, VEC DOMACE KRAVLJE, UZIMALA GA JE OD ZENE IZ KOMSILUKA, da sada njene cerke imaju ne mogu da se setim, tu negde oko 18 god. i da su hvala Bogu, zdrave, samo kijavica ponekad... A pitala sam i baku, bas me je inetesrovalo, posto sinu dodajem dohranu jer svog mleka dovoljno nemam, sta su pre radili kad dohrane nije bilo- isti je odgovor bio- dvotrecinsko kravlje mleko... Ja razmisljam da li da sa kravljim krenemo od 3.eg ili 6. meseca... Videcemo, verovatno od 6...

AD mleko je sigurno prihvatljivija zamena za majčino mleko. Ako odlučiš da tako rano kreneš sa kravljim mlekom, može sve da protekne dobro, ali mogu da nastanu i neke neželjene posledice - povraćanje, gubitak telesne težine ili slabije napredovanje, anemija... Ako se osvrneš i na ono što je Phoenix pisala, onda je to definitivno jedan veliki minus za kravlje mleko.

Na tebi je da odlučiš da li ćeš da rizikuješ. U svakom slučaju, pregledaj temu od početka i vidi kakva su iskustva ostalih mama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

Ne znam, stvarno, nisam razmišljala o tome jer dojim bebu, ne dohranjujem je.

Nama je dr danas na kontroli rekla da joj spremam hranu sa kravicom :huh: Kao prokuvam ga i sa tim mlekom da joj spremam plazmu,ili šta već... Ja ipak ne bih! Mislim da je ona još mala za to mleko, a opet ne znam sa čim bih joj spremala tako nešto... Jedino da se izmuzem pa tako...

Mi spremamo hranu sa kravicom i 2 puta dnevno joj dajem kravicu umesto ad dok joj se ne navikne stomacic jer smo imali bas problema sa kravljim mlekom.... Isto je kao sto kaze mama SWAT jogurt popije solju celu i nista a od kravice je bas muci, sad i ne toliko posto ga malo pije... A i ukusnije je dosta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, bolje sa vodom da joj pravim. Moja dr je baš čudna, hm... Mleko može, a pavlaku i jogurt još ne, kaže ima vremena za to :wacko: Ma neću ni da je slušam, radiću kako ja mislim i poslušaću vaše savete, jer više imam poverenja u vas ovde nego u nju :rolleyes:

Una nece plazmu sa vodom vec samo sa mlekom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi i dalje ne pijemo nesto mnogo mleka.Recimo,dva dana pije po 50-70ml ujutru i uvece,pa onda 250,kao jutros..mada retko je to.Vise se ne opterecujem time.Sve mlecne proizvode tamani,tako da je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me , vi koje stavljete deci plazmu u mleko , koliko keksica plazme otprilike stavljate na 100ml mleka ? Ja mom Marku na 200ml stavim 5 keksica plazme , nekad mislim da je to puno pa spustim na 4 ali on onda posle tesko doceka sledeci obrok a ionako je bucko , nije da mu fali ali kad voli da lucka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me , vi koje stavljete deci plazmu u mleko , koliko keksica plazme otprilike stavljate na 100ml mleka ? Ja mom Marku na 200ml stavim 5 keksica plazme , nekad mislim da je to puno pa spustim na 4 ali on onda posle tesko doceka sledeci obrok a ionako je bucko , nije da mu fali ali kad voli da lucka :D

Evo ja upravo pročitala sa kutije mlevene plazme (beba još ne ručka, ali zato mama može još malo da uživa u njoj :D ) i piše da u 200ml mleka staviš 6 kašika mlevene plazme, e sad koliko je to plazme u štapiću ne znam, možda piše i na toj kutiji, ali je trenutno nemam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.