Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

Iako smo svi procitali da je kravlje mleko za tele :lol: , a ne za dete...ja izjavljujem da je moje dete telence :P . Dakle, taj od kako je poceo da pije kravlje mleko, ne zna koliko mu je dosta. B)

Pitanja za one roditelje koji daju deci kravlje mleko:

Koje kravlje mleko dajete svojoj deci?

Da li se pridrzavate saveta da dete ne treba da popije vise od 500ml dnevno mleka?

Da li se deca posle 2 godine ne bude ranom zorom i traze mleko ili je to individualno?

Meni su se svi cudili sto sam mom malcu tako rano uvela kravlje m. po ugledu na dve sestre sa dvoje dece sam i svome kreirala ishranu i kod mene se to pokazalo kao jako dobra odluka ...

1. Moj malac je u pocetku pio kravicu 1.6% 2/3 pa smo polako prelazali na 100% mleka da bi sada presli na domace sveze mleko

2.Ne , ali on svakako pije dva obroka domaceg i jedan ad mleka...tako da je to manje od 500 ml...

3.Za to budjenje ne znamo , jos smo mali ali od kada pije kravlje spava celu noc i ne budi se uplakan od gladi nego nasmejan i strpljiv dok mu mama sprema obrok ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako smo svi procitali da je kravlje mleko za tele :lol: , a ne za dete...ja izjavljujem da je moje dete telence :P . Dakle, taj od kako je poceo da pije kravlje mleko, ne zna koliko mu je dosta. B)

Pitanja za one roditelje koji daju deci kravlje mleko:

Koje kravlje mleko dajete svojoj deci?

Da li se pridrzavate saveta da dete ne treba da popije vise od 500ml dnevno mleka?

Da li se deca posle 2 godine ne bude ranom zorom i traze mleko ili je to individualno?

Neces da mi verujes,ali usla sam na temu jer je i mene isto to zanimalo. :lol::lol::lol:

Naime,mi smo na kravlje mleko presli pre mozda nedelju dana(sa punih 13 meseci) i sve je bilo u redu,nije pokazivao nikakvu reakciju kao sto je to bio slucaj sa mlecnim proizvodima pre par nedelja.

Ujutru i uvece pije po 210-220 ml,nekad se desi da uvece popije 300 ali vrlo retko.Tad isprazni flasicu i place hoce jos. :D Dajem mu mleko sa 3,5% mlecne masti jer ovde nema od 3,2.

Mene je takodje interesovalo kad deca ne piju vise mleko ujutru i na koji nacin odbiju?Sta je sa onim mlekom pred spavanje?

Mozda je malo rano da razmisljam o tome ali imam prijateljicu ciji je klinac prestao sa 15 meseci da pije...jednostavno nije hteo vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako smo svi procitali da je kravlje mleko za tele :lol: , a ne za dete...ja izjavljujem da je moje dete telence :P . Dakle, taj od kako je poceo da pije kravlje mleko, ne zna koliko mu je dosta. B)

Pitanja za one roditelje koji daju deci kravlje mleko:

Koje kravlje mleko dajete svojoj deci?

Da li se pridrzavate saveta da dete ne treba da popije vise od 500ml dnevno mleka?

Da li se deca posle 2 godine ne bude ranom zorom i traze mleko ili je to individualno?

Posto je moje najmladje dete dojilo samo dve nedelje,ja sam zbog skupoce aptamila,pocela sa 4 meseca da joj dajem kravicu,postupno,da bi otprilike sa 6 meseci pila samo kravicu.U pocetku je to bila imlekova kravica 2.8,a posle onih poskupljenja presla na sabacko isto 2.8.Od starta nisam razblazivala mleko jer i ovo 2.8 mi deluje kao vodica a kamoli 1.6.

Sto se tice saveta da ne pije vise od 500ml uklapamo se ,jer beba sada pije pred dnevno i nocno spavanje po otprilike 200ml.

A sto se tice zadnjeg pitanja-ja sam moju stariju decu dojila do 12 meseca,posle toga je mleko islo samo uvece pred spavanje,nikako nocu ili ujutru.Ova beba sada pije samo mleko uvece i preko dana jednom,ja sam joj jos sa cini mi sw 8-9 meseci ujutru uvela dorucak.Nocu nema nikakvih napitaka,tako da taj problem necemo ni imati,jer smo mi rano izbacili nocna i jutarnja pojenja ili pijenja mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanja za one roditelje koji daju deci kravlje mleko:

Koje kravlje mleko dajete svojoj deci? Dukat, bez laktoze.

lagano-jutro_siroka.jpg

Da li se pridrzavate saveta da dete ne treba da popije vise od 500ml dnevno mleka? Ne, Filip popije oko 150 ml na dnevnom nivou.

Da li se deca posle 2 godine ne bude ranom zorom i traze mleko ili je to individualno? Pa mi se inace budimo oko 6, ako je to rana zora. Tada trazi mlijeko, ali tek kada ga presvucem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nasem malom poceli sa 5 punih meseci da dajemo kravlje mleko - pio je domace i razlblazeno / dvotrecinsko. Sa cetiri je poceo da jekde, sa pet smo poceli da uvodimo mleko.

Nasa privatna doktorka nam je rekla da moze da pije, jer je poceo da jede.

Sad ima 16.5 meseci i ne pije ga uopste.

Jogurt, sireve, kackavalj, pavlaku i sve ostalo tamani, ali cito mleko ne pije.

Mleko unese sa plazmom, ili u cokolinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako smo svi procitali da je kravlje mleko za tele :lol: , a ne za dete...ja izjavljujem da je moje dete telence :P . Dakle, taj od kako je poceo da pije kravlje mleko, ne zna koliko mu je dosta. B)

Pitanja za one roditelje koji daju deci kravlje mleko:

Koje kravlje mleko dajete svojoj deci?

Da li se pridrzavate saveta da dete ne treba da popije vise od 500ml dnevno mleka?

Da li se deca posle 2 godine ne bude ranom zorom i traze mleko ili je to individualno?

Kravicu 3,2 ili 2,8.

Moje dete popije jedva 300 ml dnevno,nece vise.

Ovo jos ne znam ali Ogi trazi mleko ujutru vec duze vreme.Mislim da se nece brzo odvici od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kravicu 3,2 ili 2,8.

Moje dete popije jedva 300 ml dnevno,nece vise.

Ovo jos ne znam ali Ogi trazi mleko ujutru vec duze vreme.Mislim da se nece brzo odvici od toga.

Ne znam koliko je dete staro, ali ako već jede sve:

Neka pije, neće da mu fali. A i popiće koliko mu treba. Dovoljno. :rolleyes:

Moja mama mi je rekla da kad je bratu i meni (blizanci smo) razbila flašice sa 3 godine da ne bi pili iz njih bilo više nemoguće dati nam mleko ujutro ili uveče - prestali smo da pijemo...

Posle smo mu se vratili u školi, kad moramo... i natera nas! Ja ga sad opet ne pijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete ne pije mleko. Nikad nije htela ni gutljaj, samo ispljune, čak ni Nesquik. Samo po nekad pojede sutlijaš ili čokolino, a i to jako retko. Tako da je ni ne teram.

Mlečne proizvode voli, sir, kiselo mleko, pavlaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitaoi sam sve komentare u vezi ove teme!!!Nekim stvarima ne mogu da se nacudim!!!U nekoliko komentara sam procitao da roditelji daju deci sa 2 godine ad mleko!!!Pretpostavljam da imaju jako dobru platu ali 2 godine je mnogo vremena!!!Ja sam konkretno odrastao na kravljem mleku i to prirodno kravlje ne kupovno!!!Svom detetu dajem od 6 meseca kravlje mleko,cinjenica je da do 6 meseca mora da se pazi jer do tada nije organizam dovoljno dobro razvijen ali posle 6 meseca 90% hrane moze i mora da se uvodi!!!Roditelje koji se toliko boje kravljeg mleka bih pitao da li se zapitaju ko proizvodi razne aptamile,bebelce i ostale praskove,da li misle da je to ekstra zdravo!!Nisam od onih ljudi koji veruju u teorije zavere ali ako vec pricamo o tome kako ovo vreme nije isto kao ono vreme,pre bih rekao da razne vakcine iz uvoza mogu da nastete deci nego mleko!!!Pozz svima!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitaoi sam sve komentare u vezi ove teme!!!Nekim stvarima ne mogu da se nacudim!!!U nekoliko komentara sam procitao da roditelji daju deci sa 2 godine ad mleko!!!Pretpostavljam da imaju jako dobru platu ali 2 godine je mnogo vremena!!!Ja sam konkretno odrastao na kravljem mleku i to prirodno kravlje ne kupovno!!!Svom detetu dajem od 6 meseca kravlje mleko,cinjenica je da do 6 meseca mora da se pazi jer do tada nije organizam dovoljno dobro razvijen ali posle 6 meseca 90% hrane moze i mora da se uvodi!!!Roditelje koji se toliko boje kravljeg mleka bih pitao da li se zapitaju ko proizvodi razne aptamile,bebelce i ostale praskove,da li misle da je to ekstra zdravo!!Nisam od onih ljudi koji veruju u teorije zavere ali ako vec pricamo o tome kako ovo vreme nije isto kao ono vreme,pre bih rekao da razne vakcine iz uvoza mogu da nastete deci nego mleko!!!Pozz svima!!!

:blink: ...hello dr....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete pije AD mleko i pice ga do 2 godine.

I mozete zamisliti,imam domaceg mleka po 80-90l svaki dan,ujutru i uvece.Ipak nisam dosla u iskusenje da dam detetu,vec kupujem AD formulu.Samo jednom mi se desilo da je nestalo Bebilaka,a nisam videla,samo tada sam joj dala kravlje mleko.Cesto kada nestane u toku noci,a ne primetimo ,odemo u dezurnu apoteku,iako ima na desetine litara mleka.Dr.mo mozda malo bolje da se informises o AD formuli.To zaista jeste baza kravlje mleko,ali je daleko bolje prilagodjeno detetovom organizmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitaoi sam sve komentare u vezi ove teme!!!Nekim stvarima ne mogu da se nacudim!!!U nekoliko komentara sam procitao da roditelji daju deci sa 2 godine ad mleko!!!Pretpostavljam da imaju jako dobru platu ali 2 godine je mnogo vremena!!!Ja sam konkretno odrastao na kravljem mleku i to prirodno kravlje ne kupovno!!!Svom detetu dajem od 6 meseca kravlje mleko,cinjenica je da do 6 meseca mora da se pazi jer do tada nije organizam dovoljno dobro razvijen ali posle 6 meseca 90% hrane moze i mora da se uvodi!!!Roditelje koji se toliko boje kravljeg mleka bih pitao da li se zapitaju ko proizvodi razne aptamile,bebelce i ostale praskove,da li misle da je to ekstra zdravo!!Nisam od onih ljudi koji veruju u teorije zavere ali ako vec pricamo o tome kako ovo vreme nije isto kao ono vreme,pre bih rekao da razne vakcine iz uvoza mogu da nastete deci nego mleko!!!Pozz svima!!!

To je nama i naš pedijatar rekao, da dete kad počne da da jede, pređemo na kravlje mleko, i da izbacimo AD mleko. Moj Stefan je pio pravo kravlje - neprerađeno, a počelisa šest meseci da mu dajemo, ali ne zbog para - nego da bi nam se kao manji pre prilagodio na kravlje. :)

Moja sestričina je sa mesec dana počela da pije kravlje, jer je moju sestru mrzelo da mućka, baca i steriliše flašice -i odrasla je zdrava, čak šta više - i u odnosu na decu u kraju koja su dojila, najmanje je bila bolesna... :)

Drago mi je da čujem neki pozitivan stav (ne jer mi tako odgvara), pošto sam se i sama svega načitala ovde, i deo osetila na svojoj koži, što se kaže... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam malcu pokusala dati kravlje mlijeko sa 7 mjeseci, kada je prestao dojiti, ali mu se negdje u tom periodu povratio ekcem, pa nisam htjela da rizikujem da mu se stanje pogorsa zbog moguce alergije na mlijeko. Od tada, pa sve do kraja 10-tog mjeseca, on je pio Aptamil, i Bebelac (nisam vidjela nikakvu razliku, sem u cijeni).

Pijemo bilo koje 2,8% mm (biram ona cija je cijena srednja- ni najskuplje, ni najjeftinije), pred popodnevno i nocno spavanje. Ujutru mu cesce dam dorucak, ali mi to zavisi od toga da li se naspavao ili ne. Ukoliko jeste, ustajemo i spremamo klopu, a ukoliko nije, pijemo mlijeko i mazimo se... :wub:

Nisam ni znala kolika je preporucena dnevna doza mlijeka! :lol:

On inace ne popije ni 300 ml, tako da se uklapamo, iako mi to nije bitno- dala bih djetetu da pije koliko god moze, sve dok mu to odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete pije kravlje mleko od 7 meseca, uvece i oko 13 kad ide da spava, znaci oko 500 ml. Postujem svaciji stav, i izbor ;) Svako zna sta je najbolje za njegovo dete ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete pije kravlje mleko od 7 meseca, uvece i oko 13 kad ide da spava, znaci oko 500 ml. Postujem svaciji stav, i izbor ;) Svako zna sta je najbolje za njegovo dete ;)

EEEEEEEEEE.... OVAKO:

Dvojnice moja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela sa kravljim mlijekom kad je Andjela imala 5,5 mjeseci jer mi se cinilo da nema dovoljno da sisa.Isprva sam ga razblazivala vodom, sada ne. Super ga je prihvatila, mada joj ja ne dajem samo mlijeko vec sa plazmom ili grizom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pobali kravlje mleko i bas sam se pokajala... Imala je stolicu 10-ak puta dnevno prebledela i pomodrela ispod ociju... Stolica joj je tako iziritirala guzu da je to strasno. Naravno vratili smo humanu... Ja ne bih savetovala osim ako bas mora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da malo osvežim kako je kod nas.

Dakle još uvek nikako nije ljubitelj mleka. Baš joj izaziva gađenje. Kada je spavala kod moje mame i zaove davali su joj čokoladno mleko i to uzme plafon dva-tri gutljaja i neće više.

Kupili smo neke Nestle-ove kuglice koje se prave sa mlekom pa tako nekad i hoće da jede.

Ne opterećujem se što ne pije ni najmanje jer zato obooooožava jogurt i kiselo mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde da malo napišem ovde šta znam o kravljem mleku.

1. Kravlje mleko je savršeno za tele, ali ne i za ljudski organizam. Kako za dečiji, tako i za odraslog čoveka. Naime, čovekov organizam vrlo teško vari mleko (navodno se čaša mleka vari oko 12h), i nešto malo lakše mlečne prerađevine, jer su one več polusvarene.

2. Sadržaj hormona u kravljem mleku je optimalan za kravlji organizam, ne i za naš.

3. O industrijskom mleku neću da govorim, o "dozvoljenom" sadržaju antibiotika (i krave imaju mastitise) i gnoja.

4. Neki od proteina kravljem mleka su prilično škodljivi za ljudski organizam (primera radi, glavni protein kazein se koristi za izradu lepka za drvo, izradu plastike, farbe itd.). O kazeinu ima raznih naučnih studija. Neke dovode u direktnu vezu ADHD poremećaj.

5. Odavno je već poznato da kalcijum iz mleka naš organizam izuzetno teško apsorbuje, a i uopšte, mleko je tek na, recimo, 10.tom mestu po sadržaju kalcijuma u odnosu na druge namirnice - prvenstveno biljne (najviše ga u stvari ima u povrću). Uostalom, i odrasloj kravi treba kalcijum - a ona pase samo travu, pa ga ima dovoljno za svoje king sajz kosti :D

6. Najučestalija alergija (to sam već bila napisala) od svih alergija ukupno registrovanih jeste na proteine kravljeg mleka.

7. Ako je do unosa probiotskih kulutra - njih vrlo lako možemo uneti čiste, kupljene u apoteci, bez balasta mleka.

Meni je ovo lično bilo dovoljno da mleko potpuno izbacim iz upotrebe.

Da se razumemo - ja sam obožavala sireve sa plemenitim buđima i još uvek ih volim, ali kad pomislim na sve ovo gore napisano - izgubim želju da ih jedem.

U tome sam dosledna što se deteta tiče - on ne jede ništa mlečno.

Meni se desi da povremeno nešto pojedem što sadrži nešto od mlečnih proizvoda, ali organizam mi se toliko odvikao od toga da mi uglavnom posle bude muka i vrlo vrlo teško svarim.

Neko je napisao - zašto su glavne namirnice u prodavnicama hleb i mleko? Dodala bih - hleb, mleko i krompir. To su najjeftinije namirnice i dovoljne da čovek preživi. Dakle, da preživi i ništa drugo.

Ovim ne želim nikoga da ubeđujem da kravlje mleko ne valja, samo iznosim drugu stranu medalje. Razumem i podržavam i one koji ga konzumiraju i one koji ne.

Ovo sam citirala čisto da imamo u vidu i neke druge nepobitne činjenice o mleku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi samo mlijeko bez laktoze....

thumb_mleko_kravica_bez_laktoze_16_1_n.j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, samo da se nadovežem tj dopunim. Kod Emilije se gađenje javilo od kada je imala reakciju na mmr vakcinu (dakle sa 14 meseci). A do tada je jela kaše pravljene sa mlekom bez ikakvih problema, alergijskih rakcija i gađenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se dopunim: u junu ove godine je pio mleka koliko god mu das, a vec u julu smo izbacili i jutranje melko. Sada mu uvece dajem mleko ako mislim da je slabije vecerao i ne vise od 250ml. Dakle, dajem mu sporadicno. Uglavnom sada ujutro, kad se probudi,oko 9h popije 120ml sveeg soka, a uvece,pred spavanje caj od mente ili kamilice sa anisom.

Inace, moje dete je imalo grceve od kravljeg mleka sve dok je sisao. Mogla sam mu davati kravlje melko u kasicama koliko sam god htela, ali ako popije cisto mleko, odmah ga je boleo stoak. <_< Dok sam ga polako odvikavala od dojenja, pio je AD mleko. Onog trenutka kada je prestao da sisa, nastavili smo sa kravljim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ždrala što je moje dete sa deset meseci kategorično odbijalo da pije mleko kad ima mlečne obroke. Davala sam mu kad zaspi da bi popio...

A tad smo već bili prešli na kravlje. I sad ga neće popiti ni "pod razno".

Mlečene proizvode sve jede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena...grčevi su vjerovatno zbog laktoze...pokušaj da mu daš ovo što mi koristimo...Moja Kravica-bez laktoze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.