Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

Mislim da možeš slobodno da joj daš mleko. Da je alergična, to bi se već pokazalo jer ga jede. Ona je velika cura. Ja sam ćerki u tom periodu dala kravlje mleko i super ga je prihvatila :rolleyes:

vazi ,hvala na savetu ! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je pedijatar isto rekao. Mi pijemo ono mleko iz kese što se kuva 2,8. Tako nam je doktorka rekla.

I mi pijemo isto to jos uvek, sigurnije mi je od dugotrajnih.. A krenula sam da joj dajem sa 12 meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

alergija na proteine iz kravljeg mleka se ne pojavljuje odmah, posledice mozete videti i posle mnogo godina

ako sada vecina pedijatara (ljudi sa zavrsenim fakultetom) ako sad u 21. veku, sad kad je toliko stvari ispitano

sad kad kazu NE kravlje mleko pre godinu dana, ja ne znam zasto se igrati sa bebinim zdravljem?

Vuk je posle godinu dana poceo da pije kravlje, dojila sam ga 8 meseci, + dohranjivala bebelacom od 5.

I pio je beblac i kad mi nismo imali sta da jedemo

ako su rekli BOLJE JE ADAPTIRANO

ja necu jesti al` ce moj sin jesti isparvne stvari

nazalost i pored dojenja i pored pravilne ishrane, on je dobio ekcem (nasledno)

dakle, ni trunke kravljeg mleka nije dobio pre prvog rodjeandana, a nece ni ostala moja deca kad ih budem imala

ne rukovodim se onim PA SR|TA CE MU BITI

Sta ako mu ipak bude?

Ja to sebi ne bih oprostila...

Njihova creva nisu predodredjena za razgradnju kravljeg mleka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, i njima se daje sto masnije mleko, jer nemaju problem sa holesterolom i sl, pa da moraju da ga izbegavaju :)

a masti su im potrebne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo probali kravlje mleko prvi put sa 8,5 meseci,tako nam je bar pedijatar rekao,srecom nismo imali nikakve reakcije,a tada smo uveli i plazmu i hleb. d030.gif inace koristimo kraviicu,ali sveze mleko 2,8%m.m,ali uvek je skuvam iako pise da nema potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi smo tada plazmu i hleb :)

A mlekce je skroz ok u tom uzrastu ako je sve ok sa bebom, mi smo dobili ekcem, pa smo morali da pricekamo sa uvodjenjem i kravljeg mleka i ribe i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

alergija na proteine iz kravljeg mleka se ne pojavljuje odmah, posledice mozete videti i posle mnogo godina

ako sada vecina pedijatara (ljudi sa zavrsenim fakultetom) ako sad u 21. veku, sad kad je toliko stvari ispitano

sad kad kazu NE kravlje mleko pre godinu dana, ja ne znam zasto se igrati sa bebinim zdravljem?

Vuk je posle godinu dana poceo da pije kravlje, dojila sam ga 8 meseci, + dohranjivala bebelacom od 5.

I pio je beblac i kad mi nismo imali sta da jedemo

ako su rekli BOLJE JE ADAPTIRANO

ja necu jesti al` ce moj sin jesti isparvne stvari

nazalost i pored dojenja i pored pravilne ishrane, on je dobio ekcem (nasledno)

dakle, ni trunke kravljeg mleka nije dobio pre prvog rodjeandana, a nece ni ostala moja deca kad ih budem imala

ne rukovodim se onim PA SR|TA CE MU BITI

Sta ako mu ipak bude?

Ja to sebi ne bih oprostila...

Njihova creva nisu predodredjena za razgradnju kravljeg mleka...

draga pa adaptirano mleko je isto kravlje mleko jedina razlika je u tome sto mu je oduzeto visak masnoce ,razbijenei proteini na velicinu lakse svarljive i dodati vitamini ,znaci adaptirano za dete ali ako dete ima predispozicije razvice netoleranciju i na adaptirano mleko,savetuje se uvodjenje kravljeg mleka sto kasnije da bi se to izbeglo a ranije nije toga bilo pa su majkama savetovani nacini kako da kravlje mleko adaptiraju za dete to je bilo tzv acidofilirani dvotecinsko mleko a ne puno mleko kako su ga zvali znaci dodata limunska kiselina i razblazeno sa vodom ,znaci to je isto to ali u kucnim uslovima ,sta hocu da kazem da treba dojiti ko moze naravno sto duze a ako mora neka se koristi adaptirano a da se zna da je i to mleko od krave ! Jedino sto bi bilo idealno je sad ovo novo u svetu sto imaju banke mleka e to je vec prava stvar za zene sto ne mogu da doje do 1 godine to je humano mleko pravo ! POzdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga pa adaptirano mleko je isto kravlje mleko jedina razlika je u tome sto mu je oduzeto visak masnoce ,razbijenei proteini na velicinu lakse svarljive i dodati vitamini ,znaci adaptirano za dete ali ako dete ima predispozicije razvice netoleranciju i na adaptirano mleko,savetuje se uvodjenje kravljeg mleka sto kasnije da bi se to izbeglo a ranije nije toga bilo pa su majkama savetovani nacini kako da kravlje mleko adaptiraju za dete to je bilo tzv acidofilirani dvotecinsko mleko a ne puno mleko kako su ga zvali znaci dodata limunska kiselina i razblazeno sa vodom ,znaci to je isto to ali u kucnim uslovima ,sta hocu da kazem da treba dojiti ko moze naravno sto duze a ako mora neka se koristi adaptirano a da se zna da je i to mleko od krave ! Jedino sto bi bilo idealno je sad ovo novo u svetu sto imaju banke mleka e to je vec prava stvar za zene sto ne mogu da doje do 1 godine to je humano mleko pravo ! POzdrav!

Slažem se. Samo bih dodala da proteini kravljeg mleka nisu razbijeni u svim formulama, već samo u specijalnim koje su namenjene deci sa alergijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se. Samo bih dodala da proteini kravljeg mleka nisu razbijeni u svim formulama, već samo u specijalnim koje su namenjene deci sa alergijama.

eto vidis i to jos pride ! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e moja M vise nece da sisia ,hoce da pije moje mleko kada se izmuzem ali da sisa vise ne,ja sam se izmlazala 2 3 dana ali ni ja vise nemam mleka tako da smo presli na kravlje mleko iz kese(Sabacko ,Somborsko...) i nema nista neobicno sve je ok mada ja vec pravim njoj kasice na mleku od 8 meseca eto mislila sam da je dojim do prve godine ali ona je sama tako resila i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi definitivno nista nije jasno. Jedan doktor ovako, drugi onako a vidim da ima roditelja koji delaju sami od sebe ...

Istina je da mi majke moramo same naci formulu za nasu bebu, lepo je receno da beba ima potrebu da sve uradi kako treba.

znaci ako ne spava posle podoja ili nije zadovoljna treba traziti nacin da beba bude zadovoljna.

i licno mislim da pedijatre ne treba slusati tako pomno jer poznajem doktorku koja sve obrnuto radi nego sto je ucila i prica drugim zenama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni stvarno nije jasno zašto neki roditelji žure sa uvođenjem namirnica kao što su kravlje mleko i dohrana gustom hranom.

Istina je da su naši roditelji, i roditelji naših roditelja preživeli kravlje mleko, i nemora detetu ništa da fali od njega,

ali zašto rizikovati zdravlje mališana koje ste 9 meseci nosili u trbi i dali bi život za njega, a nemožete se suzdržati od preranog uvođenja nekih namirnica??!!

A takođe naglašavam da mnoge stvari koje su naše babe i majke radile, danas kategorički osuđujemo, ali kada je u pitanju ishrana većina se koristi opravdanjem

"PA i nas su pa smo živi i zdravi, i šta nam fali..."

Slažem se sa svime što si napisala. Bravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti mu pravi samo one koje se prave sa vodom ili majčinim mlekom, pa kad uvedeš kravlje, onda i ostale. Ja sam mojima sa 6 meseci uvela kravlje mleko. Kažu i da se med ne uvodi pre godinu dana, a u MEDOLINU valjda ima meda?! Ma, ja sam sve radila onako kao mi se činilo logički, sve je bilo postepeno i nemaju nikakvih problema. Najbolje da se uzdaš u svoju intuiciju! :P

Industrijski obradjen moed se može koristiti i pre 2.rodjendana, a domaći med ne, tako da i medolino iz tog raloga može. I mene je bunilo to sa medolinom,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

interesuje me na osnovu cega pedijatar predlaze kravlje mleko ?

i kako to svakome u trazlicitom uzrastu ?

nekima sa 6 , nekima sa 8,5 nekima 12 meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Ana puni osam meseci za nedelju dana i zanima me kada joj mogu dati cokolino,medolino i moja kravica mleko?i shta josh mogu da joj dam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cokolino, medolino i sve ostalo "Lino" ima u 100 pahuljica 40 grama secera.(40% nepotrebnih, cak i stetnih materija!) Ja sam protiv Lino proizvoda jer postoji Nestle kakao sa 8 zitarica bez secera i postoji Milupa 7 zitarica bez secera koja je neutralna i mozes da je mesas sa vocem, povrcem, mesom, mlekom, jogurtom, vocnim sokom itd.

Kravlje mleko mozes da joj dajes u malim kolicinama ako kuvas nesto, ali kao cisto mleko tek posle godinu dana.Objasnjenje za mleko imas u topiku 'Ishrana'.Spominjano je puno puta. Isto tako, tamo ces naci sve vezano za ishranu dece tog uzrasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kao sto ni oko svih drugih stvari nisu usaglaseni... ovo svake namirnice, sirokog povoja, sedenja, stajanja, cipelica i anatomskih ulozaka, svega, svega, svega... :(:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mlijeko, frutolino, medolino, rižolino krenula sa 6 mjeseci(mlijeko ranije), a čokolini sa 7 mjeseci i sve OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mlijeko, frutolino, medolino, rižolino krenula sa 6 mjeseci(mlijeko ranije), a čokolini sa 7 mjeseci i sve OK.

Takodje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi mleko sa 6, a ostalo sa 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mlijeko, frutolino, medolino, rižolino krenula sa 6 mjeseci(mlijeko ranije), a čokolini sa 7 mjeseci i sve OK.

Takođe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Ana puni osam meseci za nedelju dana i zanima me kada joj mogu dati cokolino,medolino i moja kravica mleko?i shta josh mogu da joj dam?

ja sam mom malom pocela da dajem cokolino kad je napunio 8 a kravlje mleko sam uvela sa punih 9 i to samo za pripremu hrane jer jos sisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikada nisam davala Lino proizvode, i bas pre neki dan kupih kutiju frutolina, mislivsi - moze biti uzina. Tu sam se prevarila, jer moj malisa je uzeo kasicicu, progutao, stresao se i vratio mi tanjir :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Frutolino, medolino, keksolino, rizolino sa 6, cokolino sa 7 a mleko posle 12 meseci ali sveze, koje prokuvavamo, sto je sigurno sigurno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kao sto ni oko svih drugih stvari nisu usaglaseni... ovo svake namirnice, sirokog povoja, sedenja, stajanja, cipelica i anatomskih ulozaka, svega, svega, svega... :(:angry:

na zalost svih nas potpuno si u pravu a znas zasto nisu usaglaseni zato sto u sustini niko nema medicinski potvrdjeno to sto treba ,znaci sve moze i ovako i onako jer nikom nije naskodilo pa ni ne mogu da ti nesto zabrane kada nisu 100% sigurni nemaju cvrste dikaze,zato po meni treba se pridrzavati stava izabranog pedijatra ili vec nekog ko vam je pedijatar i voditi se svojom intuicijom i nece biti problema,tu i tamo neki savet koji vam odgovara opet po intuiciji i to je sasvim u redu......sto bi reko nas narod 100 babica ,kilavo dete! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.