Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

Zasto je onda osnovna namirnica kada odemo u prodavnicu hleb i MLEKO.

Zasto vazi da deca pred spavanje popiju casu mleka?

Znaci svi zivimo u zabludi da itekako treba piti kravlje mleko? :)

Samo znam da je moj Filip tokom pijenja mlijeka prije spavanja imao jake grčeve...kao i ja na kraju krajeva...sve sam kontala da je to normalno.

Mlijeko i dalje koristim u upotrebi, tipa kolači itd...ali ga ne pijem, dok Filip sada popije jednom u 7 dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo znam da je moj Filip tokom pijenja mlijeka prije spavanja imao jake grčeve...kao i ja na kraju krajeva...sve sam kontala da je to normalno.

Mlijeko i dalje koristim u upotrebi, tipa kolači itd...ali ga ne pijem, dok Filip sada popije jednom u 7 dana...

Filipa dojila sam do 6m,sada je na adaptiranoj mlecnoj formuli.Ali znam da to i nije bas za utehu jer je i ona ustvari od kravljeg mleka.Zato mi je i pedijatar rekao NE vise od 500ml dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prilikom istraživanja po netu, pročitala sam jednu zanimljivu konstataciju od dr Richtera: Kravlje mlijeko je za tele, a majčino za dijete!

Logicno! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto je onda osnovna namirnica kada odemo u prodavnicu hleb i MLEKO.

Zasto vazi da deca pred spavanje popiju casu mleka?

Znaci svi zivimo u zabludi da itekako treba piti kravlje mleko? :)

I ja se isto pitam :unsure: inace moja deca vole mleko, a i ja mogla bi da ga pijem stalno. Odrasli smo na kravljem mleku, a sad...? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste da je tema zastarela, ali ne mogu da ne prokomentarisem.. Imam bebicu od 5 meseci i iskljucivo ga dojim! Bez nalivanja sokovima, cajevima vodom-za sad mu je to dovoljno! A kad bude potrebno, davacu mu formulu. Kravlje mleko se ne preporucuje do 1. rodjendana deteta, jer ne sadrzi odgovarajuce hranljive sastojke potrebne novorodjencetu i moze da prouzrokuje nevolje sa varenjem!!! Koliko god da vam je jednostavnije da otvorite tetrapak...HMM... IMAJTE NA UMU DA JE KAVLJE MLEKO PRIRODA PREDVIDELA ZA RAST I RAZVOJ TELADI, KOJA ZA NEKOLIKO MESECI TREBA DA SE PRETVORE U JUNCE OD NEKOLIKO STOTINA KILOGRAMA!! NJIHOV JE METABOLIZAM I CITAV ORGANIZAM MNOGO DRUGACIJI OD LJUDSKIH! Pa, drage moje, razmislite o ovome, pre nego sto pocnete svoje najdraze da kljukate svim i svacim! Zasluzuju najbolje, zar ne? GODINA DANA JE NISTA, PROLETI..A ZDRAVLJE?!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste da je tema zastarela, ali ne mogu da ne prokomentarisem.. Imam bebicu od 5 meseci i iskljucivo ga dojim! Bez nalivanja sokovima, cajevima vodom-za sad mu je to dovoljno! A kad bude potrebno, davacu mu formulu. Kravlje mleko se ne preporucuje do 1. rodjendana deteta, jer ne sadrzi odgovarajuce hranljive sastojke potrebne novorodjencetu i moze da prouzrokuje nevolje sa varenjem!!! Koliko god da vam je jednostavnije da otvorite tetrapak...HMM... IMAJTE NA UMU DA JE KAVLJE MLEKO PRIRODA PREDVIDELA ZA RAST I RAZVOJ TELADI, KOJA ZA NEKOLIKO MESECI TREBA DA SE PRETVORE U JUNCE OD NEKOLIKO STOTINA KILOGRAMA!! NJIHOV JE METABOLIZAM I CITAV ORGANIZAM MNOGO DRUGACIJI OD LJUDSKIH! Pa, drage moje, razmislite o ovome, pre nego sto pocnete svoje najdraze da kljukate svim i svacim! Zasluzuju najbolje, zar ne? GODINA DANA JE NISTA, PROLETI..A ZDRAVLJE?!:)

Bravo za post!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja kazem bravo za post,i ja se slazem i moju bebu sada hranim mlecnom formulom,

ALI moramo uzeti u obzir da ima i onih koji jedva prehranjuju dete i sa kravljim mlekom,jer nemaju drugo da kupe.....tako da im je i to dobrodoslo.....

Nikad se ne zna u zivotu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ste upucene, ali kravlje mlijeko se ne preporucuje niti odraslima, jer se tesko vari. Pogotovo se mlijeko i mlijecni proizvodi ne preporucuju dojiljama kako bi se izbjegli grcevi kod dojencadi. Takodjer se preporucuje da se u zadnjem tromjesjecju trudnoce izbjegnu mlijecni proizvodi i konzumira soja i sojino mlijeko kako bi se izbjegla epiziotomija. Mislim da se ne treba zuriti s uvodjenjem kravljeg mlijeka u djecju ishranu, jedino ako nema drugog rjesenja, tj. ako majka ne doji, i nema novaca za adaptivno. Cemu zurba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako,trenutno Ognjena dojim,jer mogu i imam mleka,ali sa prvim detetom nisam,ne iskustvo i svasta nesto je odradilo svoje i dete nije sisalo uopste.Odrasla je na BEBELAC-u.Bukvalno mislim odrasla jer ga je pila maltene do 2 godine.Nije htela nista mlecno da okusi,ama bas nista,ni sir,ni pavlaku ni kiselo mleko a kamoli obicno mleko.Sanse nije bilo da je prevarimo te sam ja,naravno uz konsultaciju sa pedijatrom nastavila da dajem BEBELAC naravno prilagodjen njenom uzrastu.Nije isto sto i majcino mleko to nikako,ali ona je na tome odrasla i nista joj nije falilo.Takodje nisam za to da se daje kravlje mleko jer sam i sama pokusala da je,zbog finansija naravno,sa BEBELAC-a prebacim na kravlje i desilo se sledece: dete nije moglo da kaki,dva dana uopste,mucila se,plakala,ma vristala koliki joj je problem napravilo kravlje mleko (imala je oko 4 meseca prvi put a drugi pokusaj je bio sa 6 meseci).Tada prvi put sam prekinula davanje kravljeg mleka posle dva dana jer mi se smucilo i sta se dogodilo,cim sam joj dala BEBELAC dete se posle dva gutljaja izkakilo.Za neverovati ali je tako.Nastavila sam naravno sa formulom i ponovo sam pokusala sa 6 meseci sa kravljim mlekom ali mnogo brze odustala od toga,vec posle prvog dana kada sam videla da se prica ponavlja.Kritikovali su me dusebriznici naravno,kako je to normalno,kako je to period adaptacije i tako to,ali ja nisam mogla da gledam kako se moje dete muci.Bilo je tesko izdrzati sve to finansijski,ma bilo je trenutaka kada smo se zajmili da bismo joj kupili formulu jer mi ni na kraj pameti nije bilo da joj ponovo dajem kravlje mleko.Ne znam,mozda sam i pogresila sto je tako dugo pila formulu,ali ono sto tvrdim i u sta sam sigurna to je da je njena krvna slika u vreme dok je pila BEBELAC bila fantasticna bez ikakvih dodavanja kompleksa vitamina.Govorili su mi i da ce biti debeljuca medjutim nije,cak ni priblizno,mrsavica je i vrlo aktivna.Danas pije mleko najnormalnije,do duse ne jede sir i ostale mlecne preradjevine ali svakodnevno unosi dnevnu dozu mleka koja joj je i dalje potrebna.

Ponavljam,trenutno dojim ali ukoliko bude potrebe zasigurno cu davati mlecnu formulu,nebitno da li ce to biti ponovo BEBELAC ili neka druga,ali kravlje mleko nece biti sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink::blink::blink: auuuu ala sam se ja razpisalaaaaaa.....

izvinte ali nisam mogla krace ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste da je tema zastarela, ali ne mogu da ne prokomentarisem.. Imam bebicu od 5 meseci i iskljucivo ga dojim! Bez nalivanja sokovima, cajevima vodom-za sad mu je to dovoljno! A kad bude potrebno, davacu mu formulu. Kravlje mleko se ne preporucuje do 1. rodjendana deteta, jer ne sadrzi odgovarajuce hranljive sastojke potrebne novorodjencetu i moze da prouzrokuje nevolje sa varenjem!!! Koliko god da vam je jednostavnije da otvorite tetrapak...HMM... IMAJTE NA UMU DA JE KAVLJE MLEKO PRIRODA PREDVIDELA ZA RAST I RAZVOJ TELADI, KOJA ZA NEKOLIKO MESECI TREBA DA SE PRETVORE U JUNCE OD NEKOLIKO STOTINA KILOGRAMA!! NJIHOV JE METABOLIZAM I CITAV ORGANIZAM MNOGO DRUGACIJI OD LJUDSKIH! Pa, drage moje, razmislite o ovome, pre nego sto pocnete svoje najdraze da kljukate svim i svacim! Zasluzuju najbolje, zar ne? GODINA DANA JE NISTA, PROLETI..A ZDRAVLJE?!:)

Btw, tema uopste nije zastarela! ;) Malo mi se tvoj ton ne svidja, ali si potpuno u pravu. I ja jos uvek dojim, ali dajem i AD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vojinova mamo..Filip je od V mjeseci pio kravlje mlijeko iz tetrapaka, nije imao nikakvih kontraidikacija...niti se nenormalno debljao...

Ali, izgleda da mu je dosadilo...tako da ga sada ne pije tako često...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ste upucene, ali kravlje mlijeko se ne preporucuje niti odraslima, jer se tesko vari. Pogotovo se mlijeko i mlijecni proizvodi ne preporucuju dojiljama kako bi se izbjegli grcevi kod dojencadi. Takodjer se preporucuje da se u zadnjem tromjesjecju trudnoce izbjegnu mlijecni proizvodi i konzumira soja i sojino mlijeko kako bi se izbjegla epiziotomija. Mislim da se ne treba zuriti s uvodjenjem kravljeg mlijeka u djecju ishranu, jedino ako nema drugog rjesenja, tj. ako majka ne doji, i nema novaca za adaptivno. Cemu zurba?

Ja volim mleko i mlečne proizvode, bez obzira na sve :lol:

Pila sam ga i u trudnoći i posle, nisam imala nikakvih problema ni sa varenjem, niti sam imlala epiziotomiju, a ni dete mi nije imalo grčeve ( jeste male, al ništa strašno).

I Aki obožava mleko, nas troje popijemo 2 litre dnevno. AD mleko nije hteo ni da lizne... tako da sam mu uvela obično mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Btw, tema uopste nije zastarela! ;) Malo mi se tvoj ton ne svidja, ali si potpuno u pravu. I ja jos uvek dojim, ali dajem i AD.

Btw, glupa sam, nisam odmah ukapirala. :blink: Moj ton? Neka radi ko kako misli da je najbolje za svoje dete, ali ipak su bitne cinjenice.. Ovo je 21.vek, vreme kada je gomila stvari ispitana. Svaki dan, od kada sam se porodila, se susrecem sa savetima i bolnim :) recenicama "kako su stare zene zivele, podizale decu, i davale i ovo i ono, svasta.." bla,bla.. Jaaaaooo, ma Cao! Radile su kako su znale i morale u ONO (davno proslo) VREME i postujem to. Ali, hvala Bogu, danas sve vrvi od informacija i to pravih! Znam da je katastrofa situacija u zemlji, niko nema dinara, ali nekad su zene i same krive (cast izuzetcima).. Jedna, koja se porodila kad i ja, prvi dan je objavila da nema mleka i da ce da hrani bebu Bebelac-om, a nema para za hleb. Znaci, nije ni pokusala, ni potrudila se da doji..a sve znamo da je sve to prilicno tesko u pocetku. Od 2 meseca mu je davala kravlje sa keksom, kasice, curetinu, mandarine i sve sto ga "sleduje":( i naravno litre i litre vode, cajeva sa limunom, soka.. Jadan beban je imao katastrofa grceve..uh! I radi cega sve to?! Jao! A ja samo dojim bebusku, ne dajem mu ni vodu i ne znamo sta su grcevi..ma kao andjeo je dobar! I kakav ton da imam ka gledam svu tu glupost i SEBICNOST kod nekih zena?! Nisam se prikljucila ovde da bih se prepucavala i prozivala vec da podelim svoje misljenje i iskustvo! Od pocetka trudnoce do sad su mi prilicno pomogli vasi saveti i nadam se da ce nekome koristiti i moji..bila bih srecna! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Ma u pravu si sto posto,samo bez tih znakova uzvika,kazem to iz iskustva :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, to za grčeve i dojenje prosto ne mora da bude istina.

Moje dete je sisalo, u prvih 5 meseci, isključivo, a jadničak se patio sa grčevima do skoro puna 4 meseca.

Dakle, to zaista zavisi od bebe do bebe.

Što se kravljeg mleka tiče, ja sam ovde više puta iznela mišljenje da sam protiv, i to više od tebe, jer mi porodično ne konzumiramo ništa mlečno, ali svako treba da radi kako on sam oseća. Shodno sebi i svojim saznanjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vojinova mamo, znam tacno o cemu pricas, ali te zene ne dolaze na ove forume niti zele da budu informisane. Zato sam spomenula tvoj ton. Imala si priliku da vidis da mi ovde razmenjujemo misljenja medjusobno, a ne da kudimo one za koje definitivno znamo da ne citaju ovakve stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojila sam cerku do treceg meseca i sad je Aptamilu, ima naravno i onih koji tvrde da treba detetu dati mleko, ali ja iskreno nisam za to, treba ipak sacekati da dete pocne da jede vecinu stvari, i slazem se sa mama ne do godinu dana, ali ako je dete spremno sto da ne treba probati. Ipak smatram da svako zna sta je najbolje za njegovo dete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa koliko meseci može da se da ad kravica umesto humane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj pocela davati sa skoro 11 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa koliko meseci može da se da ad kravica umesto humane?

Mozda ces ovde naci neki koristan savet....tema vec postoji....smo pod drugim imenom

kravlje mleko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala!

Gde mogu da nadjem preporuke lekara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala!

Gde mogu da nadjem preporuke lekara?

Sto se tice preporuke pedijatra,ni za jedno dete nije isto.

Nekima dr preporucuju jos u devetom mesecu,nekima cak ni sa godinu.

Sve zavisi do deteta.

A ako zelis bas da budes sigurna najbolje da porazgovaras sa pedijatrom.

Mada sve se vrti oko navrsene godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,moja petra ima 11 meseci ja sam njoj spremala sa kravljim mlekom jos dok je imala 6meseci jer adaptirano nije htela,nistajoj nije bilo,hvala Bogu!Sad ga pije pred spavanje i ujutru po 230 ml.,a nekad i preko noci,i opet joj nije nista,niti grcevi niti nista.Mada znam da kravlje mleko nesadrzi neke proteine koje ima adaptirano,ali doktorka mi je rejla da bez problema dam ako dete hoce!Eto mog iskustva!Jedino neznam koliko mleka dnevno treba da popije dete od11mes.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da,inace sam je dojila do pre par dana,super je prihvatila prelaz n qa flasicu i kravlje mleko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.