Prvi pregled u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Pozdrav devojke, imam jedno pitanje :) Trebam sutra da odem kod ginekologa, da otvorim karton i sve to, ali izgubila sam knjizicu :/ A cula sam da ne moze da se plati, i da nece da prime... Pa me zanima da li je to istina, i koliko traje procedura vadjenja knjizice? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi, gde vadiš knjižicu, tj. preko koga si osigurana, a ako ti je hitno, primiće te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim buducim mama i onima koje to vec jesu :D

Mene interesuje kakva je procedura odlaska na pregled u bolnicu,tacnije da li je potrebno nekoliko dana ili nedelja pre nego sto je termin otici na pregled u bolnicu u kojoj planirate da se porodite?

Kakv je uopste postupak?

Nisam to jos pitala svog ginekologa jer trenutno vodim trudnocu kod privatnog lekara,ali u toku sledece nedelje bih trebala da odem i kod drzavnog da otvorim karton.

Verovatno ce mi on to pojasniti,ali sam radoznala :blink:

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja konkretno idem svakog meseca, znači jednom mesečno..sada kada sam ušla u 9. mesec idem da uzmem sve upute koji su mi potrebni za porodilište i da obavim analize potrebne, takodje i da uradim uz..sve zavisi od bolnice do bolnice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enchili, sve zavisi koju si bolnicu izabrala. Npr. za KBC Zemun, nema potrebe da dolazis pre samog porodjaja vec kada ti ginekolog u domu zdravlja bude pisao uput za porodjaj ti mu navedes koju si bolnicu odabrala i on pise uput za tu bolnicu. E, sad u Dragisi Misovic je drugacija situacija. Elem, posto je to porodiliste dosta malo i "na glasu" vrlo cesto ako samo dodjes sa tim uputom njima "na vrata" vrlo je moguce i da te vrate ukoliko nemaju mesta. <_< U Visegradskoj i u Narodnog Fronda takodje nije potrebno da si prethodno bila na pregledu, samo se "pojavis" i kazes "evo ja dosla da se porodim" :rolleyes:

Naravno ovo je rec o beogradskim porodilistima. U svakom slucaju, cestitam ti :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enchili, sve zavisi koju si bolnicu izabrala. Npr. za KBC Zemun, nema potrebe da dolazis pre samog porodjaja vec kada ti ginekolog u domu zdravlja bude pisao uput za porodjaj ti mu navedes koju si bolnicu odabrala i on pise uput za tu bolnicu. E, sad u Dragisi Misovic je drugacija situacija. Elem, posto je to porodiliste dosta malo i "na glasu" vrlo cesto ako samo dodjes sa tim uputom njima "na vrata" vrlo je moguce i da te vrate ukoliko nemaju mesta. <_< U Visegradskoj i u Narodnog Fronda takodje nije potrebno da si prethodno bila na pregledu, samo se "pojavis" i kazes "evo ja dosla da se porodim" :rolleyes:

Naravno ovo je rec o beogradskim porodilistima. U svakom slucaju, cestitam ti :wub:

Hvala Ana,puno si mi pomogla,tu sam ja blizu Zemuna(Novi Banovci) :D

Nisam se jos odlucila gde cu ali evo vec cam pocela da razmisljam o tome :lol:

Hvala puuuuno na cestitkama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznala sam da sam u drugom stanju pre nedelju dana i otisla sam kod doktorke da joj saopstim to. Rekla mi je da ove nedelje dodjem na UZ. E sad...da li neko moze da mi kaze, sta se podrazumeva pod tim pregledom. Da li ce mi raditi vaginalni ili klasicni UZ? Koleginice na poslu mi kazu da ne dopustim da me pregleda :blink: Totalno sam zbunjena :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznala sam da sam u drugom stanju pre nedelju dana i otisla sam kod doktorke da joj saopstim to. Rekla mi je da ove nedelje dodjem na UZ. E sad...da li neko moze da mi kaze, sta se podrazumeva pod tim pregledom. Da li ce mi raditi vaginalni ili klasicni UZ? Koleginice na poslu mi kazu da ne dopustim da me pregleda :blink: Totalno sam zbunjena :unsure:

Ne razumem zašto da ne dopustiš da te pregleda? Klasičnim pregledom će svakako moći da opipa matericu i njenu "tvrdoću" tj. "mekanost", takođe u prvih par nedelja UZ se gleda vaginalno, jer se bolje vidi. Isto tako, ako nisi dugo radila PAPA test, to bi trebalo uraditi svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznala sam da sam u drugom stanju pre nedelju dana i otisla sam kod doktorke da joj saopstim to. Rekla mi je da ove nedelje dodjem na UZ. E sad...da li neko moze da mi kaze, sta se podrazumeva pod tim pregledom. Da li ce mi raditi vaginalni ili klasicni UZ? Koleginice na poslu mi kazu da ne dopustim da me pregleda :blink: Totalno sam zbunjena :unsure:

Maki Lo, ne znam koje ti je objašnjenje dala drugarica, ali nema sumnje da ginekolog sigurno zna bolje i poželjno je da imaš poverenje u ginekologa kog si odabrala. Nemoj da slušaš baš sve što ti kažu osobe iz okruženja.

Phoenix ti je lepo objasnila zašto je poželjno da se uradi vaginalni pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznala sam da sam u drugom stanju pre nedelju dana i otisla sam kod doktorke da joj saopstim to. Rekla mi je da ove nedelje dodjem na UZ. E sad...da li neko moze da mi kaze, sta se podrazumeva pod tim pregledom. Da li ce mi raditi vaginalni ili klasicni UZ? Koleginice na poslu mi kazu da ne dopustim da me pregleda :blink: Totalno sam zbunjena :unsure:

Devojke su ti pre mene sve rekle :) a ja samo da dodam da je mene moja dr. vaginalno pregledala svaki put do ulaska u sedmi mesec +UZ, a posle samo UZ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takođe da se složim sa savetima mojih prethodnica i da dodam da me doktorka u 1. trudnoći vaginalno pregledala na prvom i poslednjem pregledu, a u 2. trudnoći nisam imala ni jedan vaginalni pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takođe da se složim sa savetima mojih prethodnica

Prepisujem

Meni je dr radila pregled do 4-tog meseca ( nekih 2 puta) i potom od 6-tog meseca(ali zato sto sam imala kontrakcije i bila vec otvorena)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je logicno da me pregleda, ali one tako rekose, bas sam bila zatecena. Valjda bi trebalo i bris da mi uzme. PAPA sam radila u februaru i bio je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam juce na UZ obicnom u DZ. Kaze doktorka, nema jos nista, a trebalo bi da se vidi.Trudnoca 6+2.

Posle toga sam otisla privatno i doktorka me je pregledala i uradila vaginalni UZ, kad tamo...moja mala mrvica, velika 4mm. Moguce da je doslo kasnije do zaceca, tj da mi ovulacija nije bila kao sto sam racunala. Beba odgovara 5. nedelji. Opet sam uradila BHcg, danas cekam rezultat.

Nadam se da ce sve biti ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam juce na UZ obicnom u DZ. Kaze doktorka, nema jos nista, a trebalo bi da se vidi.Trudnoca 6+2.

Posle toga sam otisla privatno i doktorka me je pregledala i uradila vaginalni UZ, kad tamo...moja mala mrvica, velika 4mm. Moguce da je doslo kasnije do zaceca, tj da mi ovulacija nije bila kao sto sam racunala. Beba odgovara 5. nedelji. Opet sam uradila BHcg, danas cekam rezultat.

Nadam se da ce sve biti ok.

Ja ti zelim da bude sve ok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala suncokret :)

Beta mi je 28.04 bila 809.4. 19.04 47.7. Cini mi se da malo sporije raste. Mada nasla sam neki kalkulator gde sam izracunala da je moje vreme dupliranja 52h. Normalno je od 37-72 i to dok je beta <1200

Nocas sam sanjala grozan san, bas sam preopterecena. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, evo me sa novim izvestajem.

juce 4.05. BHcg 3062

Vidjen pravilan GM koji je 11mm, vidjena zumancana kesa, ostalo jos nista. Kaze doktorka, nazire se embrion, ali ne moze da tvrdi. Sledece nedelje bi trebalo da se vidi srculence!

Sad mi je malo lakse, znam da napreduje bar :)

Dobila sam da pijem utrogestan 3*1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke su ti pre mene sve rekle :) a ja samo da dodam da je mene moja dr. vaginalno pregledala svaki put do ulaska u sedmi mesec +UZ, a posle samo UZ...

I mene...i nakon sedmog meseca isto, ali bez onog metalnog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, evo me sa novim izvestajem.

juce 4.05. BHcg 3062

Vidjen pravilan GM koji je 11mm, vidjena zumancana kesa, ostalo jos nista. Kaze doktorka, nazire se embrion, ali ne moze da tvrdi. Sledece nedelje bi trebalo da se vidi srculence!

Sad mi je malo lakse, znam da napreduje bar :)

Dobila sam da pijem utrogestan 3*1

3*1 od 2oomg ili 100mg? To je baš jaka doza...da li ti je rekla još nešto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kontrola za 7 dana.

Prepisala mi je utrogestan od 100mg oralno. Imam jake bolove u stomaku. Prvo sam mislila da je to normalno, da se materica siri, ali doktorka se uplasila. Osecam jak, ostar bol koji traje po desetak sekundi, pa prodje. A dok bol traje, cini mi se ne mogu vazduh da uzmem. I osecam kao neko pulsiranje u stomaku koje je isto bolno. Evo pijem vec 4 tabletu i ne primecujem da mi je ista bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, imam jedno pitanje za vas. Konsultovala sam se sa mojom doktorkom, ali opet volim da cujem vise misljenja. Ja sam u inostranstvu i ostala sam u drugom stanju u maju. Sad sam u sestoj nedelji trudnoce. Trebalo bi da se vratim u Srbiju za 4 nedelje. Sta mislite, da li je kasno za prvi pregled? Testom sam utvrdila trudnocu, nemam nikakve specijalne tegobe. Moje putno osiguranje naravno ne pokriva troskove trudnoce :) Hvala vam. Nadam se da cemo se lepo druziti u narednim mesecima. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

da osvezim malo i ovu temu. Imam izuzetno redovan ciklus i prvog dana izostanka menstuacije uradila sam test, koji mi je samo potvrdio ono sto sam predpostavljala, trudnocu naravno. Vec desetak dana ranije sam pocela da osjecam bolove u grudima, pospanost i brzo zamaranje.

Posle cetiri dana sam otisla na pregled i gin.mi je rekla da vidi "nesto",ali to nije dovoljno da bi potvrdila trudnocu i zakazala kontrolu za dvije nedjelje.

Uradila sam jos jedan test i bio je pozitivan.

Ima li razloga za prigu ili je sve ok, posto sam po mojoj procjeni u cetvrtoj nedjelji trudnoce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

da osvezim malo i ovu temu. Imam izuzetno redovan ciklus i prvog dana izostanka menstuacije uradila sam test, koji mi je samo potvrdio ono sto sam predpostavljala, trudnocu naravno. Vec desetak dana ranije sam pocela da osjecam bolove u grudima, pospanost i brzo zamaranje.

Posle cetiri dana sam otisla na pregled i gin.mi je rekla da vidi "nesto",ali to nije dovoljno da bi potvrdila trudnocu i zakazala kontrolu za dvije nedjelje.

Uradila sam jos jedan test i bio je pozitivan.

Ima li razloga za prigu ili je sve ok, posto sam po mojoj procjeni u cetvrtoj nedjelji trudnoce?

To nešto što je dr. videla je gestacioni mešak u kome treba plod da se razvije, a za koji je još rano, zato ti je i zakazala za dve nedelje, tad će se videti i plod a i verovatno srčana reakcija istog :) Nemaš razloga za brigu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle izostanka menstruacije i kućnog testa (radila sam ga 4, 5 dana od dana kad je izostala) otišla sam u prvu laboratoriju da vadim krv.

Sačekala sam do 7. nedelje za UZ pregled. Pošto u 6. nedelji srce počinje da radi, a dan začeća može da varira gore-dole, nekoliko dana, htela sam da budem sigurna, da se ne prepadnem ako mi doktorka kaže: "Dođite za nedelju dana, da budemo sigurni, ima nešto..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.