Ciste na jajnicima

odgovora

Objavljeno

Cure dal neka od vas ima ovo iskustvo? Ne pitam za sebe, vec za blisku osobu koja je 12 nedelja trudna i kojoj su ponudjene tri opcije:

- odstranjivanje u toku trudnoce, u najskorije vreme

- carski rez i odstranjivanje prilikom porodjaja

- pustiti trudnocu i porodjaj da idu svojim tokom, a ako sve dobro prodje, tek kasnije zakazati odstranjivanje.

Meni je jako cudno da ranije nisu otkrivene... U pitanju je bila nedovoljna priprema za porodjaj i to da zena nije isla kod ginekologa na temeljan pregleda pre no sto su poceli da pokusavaju jer se takvi pregledi ovde ne rade rutinski i ako je sve sa zdravljem u redu necete dobiti uput vec bi morali privatno, na svoju ruku... Znaci ne zna se od kad postoje, kako do sada napreduju isl...

Ajde recite jel ijedna imala iskustva, paru (posebno buducem tati) ce puno znaciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala toliko drasticno iskustvo. Moje su bile vodene koje su pucale, ali sam ja znala za njih i pre trudnoce. Najgore mi je bilo sto su me jajnici na pocetku trudnoce toliko boleli da sam jedva hodala a cak par puta i povracala od bolova. Doktorka mi je rekla da ne postoji terapija koju bih mogla da uzimam, obzirom da sam trudna, i da moram izdrzati dok same ne produ. To je bilo katastrofalno. Dok nije proslo, bilo je strasno. E sad, za druge ciste ne znam, ako nece uticati na trudnocu mozda bolje da ih sanira posle porodjaja. Nadam se da ce se javiti neko sa vise iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure dal neka od vas ima ovo iskustvo? Ne pitam za sebe, vec za blisku osobu koja je 12 nedelja trudna i kojoj su ponudjene tri opcije:

- odstranjivanje u toku trudnoce, u najskorije vreme

- carski rez i odstranjivanje prilikom porodjaja

- pustiti trudnocu i porodjaj da idu svojim tokom, a ako sve dobro prodje, tek kasnije zakazati odstranjivanje.

Meni je jako cudno da ranije nisu otkrivene... U pitanju je bila nedovoljna priprema za porodjaj i to da zena nije isla kod ginekologa na temeljan pregleda pre no sto su poceli da pokusavaju jer se takvi pregledi ovde ne rade rutinski i ako je sve sa zdravljem u redu necete dobiti uput vec bi morali privatno, na svoju ruku... Znaci ne zna se od kad postoje, kako do sada napreduju isl...

Ajde recite jel ijedna imala iskustva, paru (posebno buducem tati) ce puno znaciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZBOG CISE KOJA JE ZAHVATILA VELIK DEO JAJNIKA U 16 NEDELJI TRUDNOCE VADICE MI KOMPLETAN JAJNIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Beat draga, zao mi je sto je kod tebe tako... A draga jel imas ideju kad je nastala, jesi pre trudnoce imala ikakve simptome? Jel bas mora vadjenje ili mozda da potrazis i drugo misljenje i da mozda prodje uz monitoring i da se ceka do porodjaja barem...

Jao ja sam citala sad da je zeni cista paralelno sa bebom rasla i dostigla tezinu od par kg. Izgurala je trudnocu, nije cista ugrozila plod, ali je poslednji trimestar bio mukotrpan sa svom tom tezinom i pritiskom... Stalan monitoring, pregledi, ultra-zvukovi, mirovanje... Ma nikom se ne dogodilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je na prvom pregledu u nekoj 6. nedelji ustanovljena cista 45mm, 2 nedlje kasnije isto. Nikakva terapija, jedino da malo mirujem-odnosno ne njisem kukovima i nemam sex.

Sad sam vec 11. nedelja i bas me zanima kako sad dalje, nece valjda biti da cele trudnoce moram tako lagano, da ne smem da zaigram, da plivam... :(

Inace vodena cista je u pitanju. ja sam bila na pregledu oko 3 meseca pre zaceca i tada je nije bilo. Postojala je na 2. jajniku ali ta je nestala u roku od 2 nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da nece malagarava (super ti je nick ;) )

Ajde javi kako ide i sta su ti rekli na pregledu. Nadam se da ce sve biti ok.

Ja se nisam ove nedelje cula sa rodjakom, a isli su u sredu na konsultaciju sa specijalistom. Ne znam sta su odlucili ali se nadam da nece biti previse invazivno jer znam koliko im znaci trudnoca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo

Ja sam u 17 nedelji trudnoce.U 6 nedelji na prvom pregledu ultrazvukom na desnom jajniku primjecena je cista 45,5mm ,u devetoj nedelji ona se povecala na 55,5mm,i prijetila je da ozbiljno ugrozi jajnik.Ja sam u toj nedelji izvrsila punkciju ciste koja je trajala sveka 1minut,iglom probodu cistu i pomocu aparata izvuku svu tecnost u njoj ,dok se skroz ne smezura,postoji rizik od sbega 1 posto,da ostane trag i cista se nakon vremena ponovo javi.Meni se na svu srecu sve odstranilo.Sad uzivam u svojoj trudnoci i nemam nikakvih tegoba,normalno se krecem ,kupam ...tako da bih to prepotucila i drugim trudnicama da urade dok im nije kasno.

Veliki pozdrav od buduce mame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bih was pitala ako moze s obzirom da je tema ciste i trudnoca.zadnja menstruacija mi je bila 18.12.2017.posle smo muz i ja radili na bebi.nisam dobila uradila test pozitiwan.nakon par dana opet da se uwerimo pozitiwan.odemo kod dokt kaze imam malu cistu,imam neku mrlju nije siguran je li zacetak ili cu da dobijem.da sacekam 10,15dana ako ne dobijem da odem opet na pregled.ja posle nekoliko dana opet uradim test pozitiwan po treci put.danas sam bila kod dokt imam dwe welike  ciste 37x32 i 31x34.na oba jajnika po jedna cista.ali zato trudnoce nema.prazna matericna supljina.i ja ga pitam da li je moguce da su mi zbog cisti testowi na trudnoci pokazali obe crte on kaze ne nikako.i cowek ostade u cudu.kaze moguce je onda da ste zadnji dan zaceli.meni nije jasno da li sam ja trudna ili nisam.testowi pokazuju jedno dokt kaze drugo.a ja uglawnom ewo drugi mesec nemam menstruaciju.hwala puno na odg ako neko zna da mi napise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradi betu da budes sigurna za trudnocu a za ciste ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa stvarno.. kako te nije poslao betu da radis? Mozda je vanmatericna, moras to ispratiti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.