Avent flasice

odgovora

Objavljeno

Ne znam zasto se digla tolika frka oko ovih flasica! Pa zivele smo bez njih i pre nego sto su se pojavile. Licno, ne mislim da su ovo najbolje flasice. Imaju Chicco-ve i NUK-ove flasice koje su po mom misljenju 10 puta bolje. Mi smo koristili ( koristimo jos uvek) NUK-ove flasice i ja sam prezadovoljna. Od samog pocetka smo koristili NUK staklene flasice i sve je do sada super. Ono sto sam primetila, ne znam da li to ima veze ali Avent flasice nemaju taj takozvani anticolic sistem kao NUK?! Sve moje prijateljice cija su deca koristile Avent flasice su imala nenormalne grceve a mi koje smo koristile NUK nismo ni osetile grceve!

"Anticolic System" je takodje prevara. To ne postoji. Po svoj prilici, vi ne biste imali grceve svakako (sigurno slabije od druge dece).

Postoje 3 razlicita tipa vrha za flasicu uzavisnosti od propusne moci- slow, medium, fast. To samo zavisi koliko brzo beba/dete jede/pije. Naravno ako ima neodgovarajucu, i pri tom guta dosta vazduha- mogucnost grceva ce se povecati.

Mi jos nismo poceli da koristimo flasice, ali nas to ceka kroz koji mesec, pa sam se malo raspitivala okolo.

Smatram da je sramotno sta sve ljudi nece pokusati da uvale racunajuci na roditeljsku savest i zelju da obezbede najbolje za svoju decu. Jedan farmaceut je pokusao da uvali mom muzu digitalni toplomer koji meri temperaturu na cetvrtu decimalu i naravno kosta 75$. Kome treba toplomer koji meri temperaturu na cetvrtu decimalu???!! Sramota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Anticolic System" je takodje prevara. To ne postoji. Po svoj prilici, vi ne biste imali grceve svakako (sigurno slabije od druge dece).

Postoje 3 razlicita tipa vrha za flasicu uzavisnosti od propusne moci- slow, medium, fast. To samo zavisi koliko brzo beba/dete jede/pije. Naravno ako ima neodgovarajucu, i pri tom guta dosta vazduha- mogucnost grceva ce se povecati.

Mi jos nismo poceli da koristimo flasice, ali nas to ceka kroz koji mesec, pa sam se malo raspitivala okolo.

Smatram da je sramotno sta sve ljudi nece pokusati da uvale racunajuci na roditeljsku savest i zelju da obezbede najbolje za svoju decu. Jedan farmaceut je pokusao da uvali mom muzu digitalni toplomer koji meri temperaturu na cetvrtu decimalu i naravno kosta 75$. Kome treba toplomer koji meri temperaturu na cetvrtu decimalu???!! Sramota.

Nažalost, živimo u eri potrošačkog društva, bitno je da se stalno smišljaju nove gluposti kako bi se prodale, a posle raznih novih izuma, opet se proglašava da je dobro nešto što je nekad bilo prevaziđeno, i tako stalno u krug. Moćni i bogati proizvođači korumpiraju sve redom, pa onda po internetu i raznim časopisima čitamo o štetnosti nekih proizvoda uz obaveznu reklamu nekih drugih koji su kao super, a sve to potpisuju stručnjaci (koji verovatno za to dobijaju kintu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo i Aventove obicne i Nuk-ove,ali samo za vodu.Nisu izgrebane i nista ne zagrevamo ,tako da nema opasnosti.A za mleko koristimo staklenu.Inace i Nukove plasticne nisu bez bisfenola,tako da ispada da ih jedino Avent ima.E,pa to mi je nesto sumnjivo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da je to obračun nekog farmaceutskog lobija hehe...i ranije su generacije koristile te flašice, pa šta im fali..inače kad je bio beba, Stevi sam davala iz staklene flašice..kasnije to nije moglo da dodje u obzir da je ne bi razbio..pilo je dete normalno iz plastične flašice, mislim da je baš avent bio..sve je to marketing, pokušaj prodaje i sl.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da je to obračun nekog farmaceutskog lobija hehe...i ranije su generacije koristile te flašice, pa šta im fali..inače kad je bio beba, Stevi sam davala iz staklene flašice..kasnije to nije moglo da dodje u obzir da je ne bi razbio..pilo je dete normalno iz plastične flašice, mislim da je baš avent bio..sve je to marketing, pokušaj prodaje i sl.. :rolleyes:

Slažem se sa ovim. 2002. godine kada sam rodila ćerku koristili smo CHICCO flašice, jer su one bile u opticaju više nego neke druge marke, a 2008. kada sam rodila sina te Avent su bile najpopularnije pa sam njih koristila, kad je imao nekih 6 meseci 1. put sam čula za tu priču da su štetne, ali ne te koje su na našem tržištu. On je sa 10 meseci izbacio flašicu, a do tada je koristio Avent. Ne primećujem za sada nikakve posledice od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.