Da li su vaša deca poslušna

odgovora

Objavljeno

Pa, mislim da je za svoj uzrast dovoljno poslušna. Nekada moram i više puta da ponovim, ali ne mari. Zna kad sam ozbiljna i tada uvek posluša. Nekada malo iskušava, ali čim moj ton postane ljutit ona se uozbilji. Takva je sa svima. Jedno kad joj je deda tu pokušava da nas uhvati na suze, ali mi ne obraćamo pažnju, pa ubrzo prestane sa plakanjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cak je cesto i ono bacanje po podu i zabacivanje glave unazad u kolicima ili stolici.Isto tako od toga kako se sad ponasate prema tim decijim ispadima,zavisice i njihovo dalje ponasanje.

Jao, ovo je strasno! Od poslusne i dobre bebe, pretvorio se u vriskavca i ljuticu! :angry:

Prvo je pocelo sa plakanjem kada ga stavljam u kolica... To je trajalo, sve dok ne izadjemo iz zgrade. Sada, odn. juce i danas, place, zabacuje se unazad, vristi na sav glas (mislim da ga cuju tri bloka dalje :blink: ), i prestane tek kroz 5-10 min. Ne uzimam ga, pokusavam da to ignorisem, ali ko bi to mogao ignorisati?? :huh: Oko nas ljudi gledaju, djeca se plase da ga nesto ne boli, a ja pokusavam da ostanem nasmijana i da smireno pricam:"Nemoj da se nerviras, evo vidi kako je lijepo napolju, suncano..." <_<

Kada negdje odemo, do sada je znao da se zanima sa nekom igrackom po pola sata, a sada... Cim ga spustim na pod, puze do TV-a, do sitnica na komodama, dize se uz sto i dira soljice... :angry: I, naravno, kada pokusam da ga odmaknem, krene isti scenario kao kada ga stavim u kolica... Sta raditi, vise nisam pametna.. g055.gif

Inace, kada smo sami kuci, dobar je, vristi samo uz muziku, od srece, ne nervira se mnogo kada mu nesto branim... Ali, problem mi je kada trebamo negdje ici... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, ovo je strasno! Od poslusne i dobre bebe, pretvorio se u vriskavca i ljuticu! :angry:

Prvo je pocelo sa plakanjem kada ga stavljam u kolica... To je trajalo, sve dok ne izadjemo iz zgrade. Sada, odn. juce i danas, place, zabacuje se unazad, vristi na sav glas (mislim da ga cuju tri bloka dalje :blink: ), i prestane tek kroz 5-10 min. Ne uzimam ga, pokusavam da to ignorisem, ali ko bi to mogao ignorisati?? :huh: Oko nas ljudi gledaju, djeca se plase da ga nesto ne boli, a ja pokusavam da ostanem nasmijana i da smireno pricam:"Nemoj da se nerviras, evo vidi kako je lijepo napolju, suncano..." <_<

Kada negdje odemo, do sada je znao da se zanima sa nekom igrackom po pola sata, a sada... Cim ga spustim na pod, puze do TV-a, do sitnica na komodama, dize se uz sto i dira soljice... :angry: I, naravno, kada pokusam da ga odmaknem, krene isti scenario kao kada ga stavim u kolica... Sta raditi, vise nisam pametna.. g055.gif

Inace, kada smo sami kuci, dobar je, vristi samo uz muziku, od srece, ne nervira se mnogo kada mu nesto branim... Ali, problem mi je kada trebamo negdje ici... :(

Boki, mislim da je to jedna od njihovih faza i da treba da ostaneš istrajna u svom ignorisanju, te da će proći za kratko vreme.

A što se tiče puzanja prema komodama, TV, i sličnim stvarima, to je tako savršeno normalno ponašanje. Nije nemiran samo je radoznao da upozna novo okruženje. Pusti ga da malo istražuje, naravno vodi računa da ne dira ono što ne sme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeee Boki, ja se nasmijala. Jesi ti čitala postove od Legende, Tigi i mene, hahahaaaa...jel faza ili nije ne bih ti znala reći. Samo znam da će trajati, ja bih to sve, kao i ptičica pripisala radoznalošću i želji da upoznaje svijet oko sebe. Da li ga sprečavati ili ne, na tebi je. Što se tiče dernjave u kolicima, to nisam dozvoljavala. Kolica su nam bila na pauzi mjesec dana pa ih se nakon nosanja na rukama poželio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki, mislim da je to jedna od njihovih faza i da treba da ostaneš istrajna u svom ignorisanju, te da će proći za kratko vreme.

A što se tiče puzanja prema komodama, TV, i sličnim stvarima, to je tako savršeno normalno ponašanje. Nije nemiran samo je radoznao da upozna novo okruženje. Pusti ga da malo istražuje, naravno vodi računa da ne dira ono što ne sme.

Nadam se da je faza... Ko ce ovo trpiti godinama??? :og050.gif

Kada smo kuci, on se podize uz komodu (kojoj su staklena vrata, pa sam ih zalijepila, jer ih je non-stop otvarao :huh: ), TV ne moze dohvatiti, pa se samo tako drzi i smije. Uz sto se takodje podize, ali uvijek gledam da na njemu ne bude nista sto on ne bi trebao uzeti. E sad, to su mu ujedno i najzanimljivija mjesta kada dodjemo negdje. S tim sto su kod par prijatelja te komode bas niske, i na njima ima toliko sarenih sitnica, da on vileni samo da dobije nesto od toga. Mozda sam pogrijesila sto sam mu dozvolila da se kuci tako podize uz komodu, pa on to smatra normalnim i bilo gdje? Ali, kako to zabraniti tako malom djetetu?... Mozda nisam u pravu. Jooooj, zasto je sve tako komplikovano??? e020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeee Boki, ja se nasmijala. Jesi ti čitala postove od Legende, Tigi i mene, hahahaaaa...jel faza ili nije ne bih ti znala reći. Samo znam da će trajati, ja bih to sve, kao i ptičica pripisala radoznalošću i želji da upoznaje svijet oko sebe. Da li ga sprečavati ili ne, na tebi je. Što se tiče dernjave u kolicima, to nisam dozvoljavala. Kolica su nam bila na pauzi mjesec dana pa ih se nakon nosanja na rukama poželio.

Tada smo bili bas mali, a i mislila sam da se to meni ne moze dogoditi. :lol: :lol:

To za kolica cemo izgleda i mi praktikovati, ukoliko se ovakvo ponasanje nastavi. Bas je stresno! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, ovo je strasno! Od poslusne i dobre bebe, pretvorio se u vriskavca i ljuticu! :angry:

Prvo je pocelo sa plakanjem kada ga stavljam u kolica... To je trajalo, sve dok ne izadjemo iz zgrade. Sada, odn. juce i danas, place, zabacuje se unazad, vristi na sav glas (mislim da ga cuju tri bloka dalje :blink: ), i prestane tek kroz 5-10 min. Ne uzimam ga, pokusavam da to ignorisem, ali ko bi to mogao ignorisati?? :huh: Oko nas ljudi gledaju, djeca se plase da ga nesto ne boli, a ja pokusavam da ostanem nasmijana i da smireno pricam:"Nemoj da se nerviras, evo vidi kako je lijepo napolju, suncano..." <_<

Kada negdje odemo, do sada je znao da se zanima sa nekom igrackom po pola sata, a sada... Cim ga spustim na pod, puze do TV-a, do sitnica na komodama, dize se uz sto i dira soljice... :angry: I, naravno, kada pokusam da ga odmaknem, krene isti scenario kao kada ga stavim u kolica... Sta raditi, vise nisam pametna.. g055.gif

Inace, kada smo sami kuci, dobar je, vristi samo uz muziku, od srece, ne nervira se mnogo kada mu nesto branim... Ali, problem mi je kada trebamo negdje ici... :(

Znam kako ti je! Mene ponekad kad odemo u goste ili kad smo napolju bude sramota što nisam sposobna da ga umirim i da mu skrenem pažnju na nešto drugo. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam kako ti je! Mene ponekad kad odemo u goste ili kad smo napolju bude sramota što nisam sposobna da ga umirim i da mu skrenem pažnju na nešto drugo. :(

Moon i Borjana, to je sve normalno, čak i poželjno za decu, tako se razvijaju i uče...

Ne treba da vas bude sramota :)

Ša bi bilo da imate "Ferdinanda".... da sedi sam i miriše cveće.... ( znate onaj crtani o biku :lol: ) tek onda bi se pitale šta ne valja....???? ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon i Borjana, to je sve normalno, čak i poželjno za decu, tako se razvijaju i uče...

Ne treba da vas bude sramota :)

Ša bi bilo da imate "Ferdinanda".... da sedi sam i miriše cveće.... ( znate onaj crtani o biku :lol: ) tek onda bi se pitale šta ne valja....???? ....

Maki-D, jesi ti u pravu, ali evo jedne konkretne situacije!

Pre neki dan smo otišli kod jedne moje drugarice, čije dete je 20 dana starije od Vasilija. Taj mali je u stanju satima da se igra sam, samo se smeška i nikad do sad ga nisam čula da plače (sem u prvih mesec dana). Njegova mama je jako ponosna na njega.

Dok smo bili kod njih, Vasilije je otpuzao do ormara i krenuo da otvara. Ustala sam, sklonila ga i ponudila igračku, a on je napravio dramu, vrištao na sav glas, bacao se po podu. Nije pomogao ni sokić, ni keksić, ni zagrljaj. :blink:

Da li treba da napomenem da me moja drugarica sve vreme tako čudno gledala i učinila da se osećam još neprijatnije? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon...poznate su mi te situacije. Nakon tih scena, ja mimoilazim takva mjesta okupljanja, pa idemo na javne površine. Eeee, to je Filipov teren, tada se te žene pogube kada se njihovi klinci nađu van TV-a i poznatog okruženja. Nastane skika i dreka...pobjegnu glavom bez obzira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon...poznate su mi te situacije. Nakon tih scena, ja mimoilazim takva mjesta okupljanja, pa idemo na javne površine. Eeee, to je Filipov teren, tada se te žene pogube kada se njihovi klinci nađu van TV-a i poznatog okruženja. Nastane skika i dreka...pobjegnu glavom bez obzira.

Joj, Filipa, u poslednje vreme i na javnim površinama imamo probleme, dešava se da se naljuti jer neću da ga pustim da puzi u parku. :blink:

A kući više neće da puzi, kući hoda. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mu dozvolim, bude mokar od fontana, prljav od blata...ali sve je to čar odrastanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon, imamo istu djecu... :huh: :huh:

Jedino, sto rece Filipa, napolju uzivamo. Moze i da sjedi u kolicima satima (kada prodje ona nervoza prilikom spustanja u kolica), da razgleda, mase prolaznicima... U parkicu je kao bubica miran, ljuljamo se, klackamo sa tatom, jurimo za loptom... Ali, bojim se da ce se to promijeniti, jer mi je i ova histerija do juce bila nepoznata. :unsure:

Maki-D, i ja se slazem da je bolje da su zainteresovani za svijet oko sebe, da istrazuju, ali ja se ponekad osjecam potpuno nemocno... I ovako, kao sto je Moon napisala:

Mene ponekad kad odemo u goste ili kad smo napolju bude sramota što nisam sposobna da ga umirim i da mu skrenem pažnju na nešto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao i mi imamo problem sa kolicima, hoce ona u njih 10 minuta i to je to onda krece dranje i vristanje ja je uzmem da je nosim ona nece hoce da puzi, seta uzas, a ljudi nas gledajuuuu :mellow: :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon i Borjana, to je sve normalno, čak i poželjno za decu, tako se razvijaju i uče...

Ne treba da vas bude sramota :)

Ša bi bilo da imate "Ferdinanda".... da sedi sam i miriše cveće.... ( znate onaj crtani o biku :lol: ) tek onda bi se pitale šta ne valja....???? ....

DA cenim... Što bi moja mama rekla - čari odrastanja. Bolje i to, nego da je mirno i da se tek onda pitaš šta nije u redu sa njim/njom... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebi se ja bunila da je ponekad mirna :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebi se ja bunila da je ponekad mirna :lol: :lol:

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mu dozvolim, bude mokar od fontana, prljav od blata...ali sve je to čar odrastanja.

Pa možda si u pravu - trebalo bi da ga pustim da sam vidi da nije baš prijatno puzanje u kratkim pantalonama po betonu i travi! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa možda si u pravu - trebalo bi da ga pustim da sam vidi da nije baš prijatno puzanje u kratkim pantalonama po betonu i travi! :)

A mozda mu se i dopadne :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon, imamo istu djecu... :huh: :huh:

Da, a naša deca imaju slične mame - često zabrinute i paranoične bez razloga. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mozda mu se i dopadne :D :D

:lol:

B.mama, molim te, nemoj da mi baksuziraš! Taman sam odlučila da ga pustim i da mu se ne dopadne... Ni jedan drugi scenario ne želim da razmatram! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B.mama, bila si u pravu. Vrlo je zabavno puziti po parku. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B.mama, bila si u pravu. Vrlo je zabavno puziti po parku. <_<

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Jao bre pusti dete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Jao bre pusti dete

Pa pustila sam ga. A i nije bio jedini, ubrzo mu se pridružila jedna trogodišnja devojčica. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.