Depilacija

odgovora

Objavljeno

Zene kako da sprecim ili smanjim urastanje dlaka??? POLUDECU VISE!!! :wacko:

Uglavno se depiliram voskom, ponekada i depilatorom ali bas zbog urastanja mi je kozmeticarka rekla da se ponekada i obrijem i opet urastaju kao lude :angry: Da, i mazem se nekom kremom koja je KAO protiv urastanja i nista...

Dlake urastaju zbog kože! Trudi se da redovno radiš piling i maži se obavezno svaki dan (ne nikako masnim kremama nego nekom hidrantnom ili bebi uljem ali njega maži na vlažnu kožu)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se sa ninom i sanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam! Imate li neku konkretnu kremu da mi preporucite?Da, samo su mi noge preoblem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam! Imate li neku konkretnu kremu da mi preporucite?Da, samo su mi noge preoblem...

ja volim da koristim decije ali mleko za telo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja volim da koristim decije ali mleko za telo...

Thanks! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nezahvalno je preporučiti bilo kakvu kremu ili ulje pošto nekome odgovara a nekome ne! Možda ti je najbolje da se odlučiš za neki bebi program! Tu nema greške!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kako da sprecim ili smanjim urastanje dlaka??? POLUDECU VISE!!! :wacko:

Uglavno se depiliram voskom, ponekada i depilatorom ali bas zbog urastanja mi je kozmeticarka rekla da se ponekada i obrijem i opet urastaju kao lude :angry: Da, i mazem se nekom kremom koja je KAO protiv urastanja i nista...

Da, da, sto neko rece obavezno piling, posebno kod depilatora! Ja imam kreme, ali mi nista nije bolje od one lufa rukavice. Njome se jednom-dvaput mesecno onako temeljno i zustro istljam i to sve sredi.

Sa kremama nemam iskustva, ali sam koristila nekada uljane ampule protiv urastanja iz kozmetickog salona (nemam pojma koje su bile). Koliko su pomagale toliko i nisu... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila danas... :blink::blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Dobro je, proslo je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Dobro je, proslo je!

Jos sam u soku :huh:

Kao da mi je prvi put :lol::lol::lol:

Tacnije, prvi put sam depilirala ispod pazuha, bukvano su mi oci ispadale :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kako da sprecim ili smanjim urastanje dlaka??? POLUDECU VISE!!! :wacko:

Uglavno se depiliram voskom, ponekada i depilatorom ali bas zbog urastanja mi je kozmeticarka rekla da se ponekada i obrijem i opet urastaju kao lude :angry: Da, i mazem se nekom kremom koja je KAO protiv urastanja i nista...

Tamara ne mogu ti pomoci ali saosecam sa tobom :(

Pre 5 god.sam pila antibiotike i mazala antibiotsku mast zbog uraslih dlaka...ma to su bili cirevi koliko se to sve upalilo...tada sam prestala da se depiliram i presla sam na brijanje svako vece :angry: Cak i sad kada se 2-3 puta godisnje tokom leta izdepiliram a izmedju brijem...desi se da poneka uraste...

Cim zavrsim sa reproduktivnom fazom...pravac trajna epilacija...makar i kredit morala da dignem...MRZIM DLAKE!!!

Javni ako nadjes neku magicnu kremu protiv urastanja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamara ne mogu ti pomoci ali saosecam sa tobom :(

Pre 5 god.sam pila antibiotike i mazala antibiotsku mast zbog uraslih dlaka...ma to su bili cirevi koliko se to sve upalilo...tada sam prestala da se depiliram i presla sam na brijanje svako vece :angry: Cak i sad kada se 2-3 puta godisnje tokom leta izdepiliram a izmedju brijem...desi se da poneka uraste...

Cim zavrsim sa reproduktivnom fazom...pravac trajna epilacija...makar i kredit morala da dignem...MRZIM DLAKE!!!

Javni ako nadjes neku magicnu kremu protiv urastanja ;)

Meni s vremena na vreme jako urastu dlake (valjda su sad tanje pa ne mogu da izbiju na povrsinu), pa sada par dana posle depilacije mazem Hypercal (koji je namenjen za opekotine, ujede insekata i posle depilacije) i bukvalno nema ni jedne urasle dlake, niti ojeda jer on omeksa kozu i dlaka lakse izadje. Moja kuma koristi sinoderm posle svake depilacije i sad ni ona nema problema, a bukvalno je imala rane po nogama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probacu obavezno...mada koliko se secam sinoderm ne sme na sunce...a ja planiram pred more na cupanje...probacu ipak taj hypercal

thanks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probacu obavezno...mada koliko se secam sinoderm ne sme na sunce...a ja planiram pred more na cupanje...probacu ipak taj hypercal

thanks

Nadam se da ce ti bar malo ublaziti muke :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li je neka od vas radila trajnu epilaciju lica? Ja depiliram nausnice ali pocinju da mi se pojavljuju i neke dlacice na bradi, tanke ali nekako sve duze i duze, a plasim se da ih sama depiliram da ne postane gore stanje, pa bih uradila nesto sto ce ih zauvek iskoreniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nakon punih 12 god. čupanja čupidlakom (depilator) ja sam u junu uradila depilaciju hladnim voskom...nakon 10-tak dana sam bila ponovo jako 'čupava' <_< ...dlake su počele nenormalno da se 'ponašaju'...taman mislim da sam sve skinula,one porastu..rastu...dakle od 8 juna sam 'uradila' čak 5 tretmana....pošto mi žao i vremena a i novca...a dlake su počele da mi urastaju' čuh za staru 'slatku ili egipatsku depilaciju'...ja to uradih sinoć i mogu reći da sam prilično zadovoljna...napravila sam 2 smese,jednu samo sa šećerom, vodom i limunom,drugu sa šećerom,medom i limunom...icepkala sam trake od pamučnih pelena i rad se isplatio...em jeftino,em najzdravije ;)

http://www.lepotaizdravlje.rs/tekstovi/lep...oegipatski-trik

http://www.srbijanet.rs/zivot/lepota-i-mod...depilacija.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i mene čeka depilacija u ponedeljak i već me strah :unsure: Samo pred more uradim komplet depilaciju hladnim voskom, noge i prepone, ovako depiliram ruke i noge do iznad kolena jer su mi na butinama slabije dlake, tu radi brijač obično, ali mi je lakše kad krenem na odmor da uradim sve, da ne mislim o tome tamo...a i jedva izdržim prepone, evo već me hvata jezat3610.gif Imam i ja depilator, ali s njim nema šanse cele noge da izdepiliram, ne mogu da izdržim, a i urastaju mi ponekad dlake od njega...

Inače, moram da pohvalim mužića, prošli put mi je on izdepilirao trakama noge do iznad kolena i to je uradio tako dobro, da evo mesec dana od toga izašla je tek svaka deseta :lol: kako i zašto je tako, nemam pojma :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam napravila smesu os šećera,limuna i vode,gurnula u mikrotalasnu na 12 min i gotovo :rolleyes: ...danas je bilo mnogo bolje,čupkala sam se na dnevnoj svetlosti,mazala sam kontra od smera rasta dlake a vukla-čupala u smeru rasta dlake,metod protiv urastanja dlaka :rolleyes: i NI MALO NE BOLI :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Depilacija...

Moje noge ne znaju šta su kreme i preparati za depiliranje :)

Imam Barunov depilator godinama, i noge sam odbrijala jednom u životu :), i tad sam imala takvu iritaciju od brijača, da sam se lečila kremicama 3 dana. :(

Nemam neke dlake :D, i depilatorom očas posla završim poso - jednom mesečno.

Što se tiča prepona, od trudnoće, mm me sređuje. prvi put kad se ponudio, bilo mi je užasno neprijatno, sad mi je poželjno - osim što se ne "kasapim" na brzinu - on to polakoc sve do jedne d... ukloni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neznm gde da postvim ovo pitnje?

Sad sm bila na depilaciji.Imala sam bradavicu sa spoljne sptrane usnica ka preponi i sad mi je i nju iščupala.Krvri dosta.Šta da rdim,nije valjda opasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neznm gde da postvim ovo pitnje?

Sad sm bila na depilaciji.Imala sam bradavicu sa spoljne sptrane usnica ka preponi i sad mi je i nju iščupala.Krvri dosta.Šta da rdim,nije valjda opasno?

Uzmi hidrogen od 3%, pa kad zasuši očisti sa gazicom... Ne znam kako je mogla da ne vidi bradavicu? :blink: :blink: One se ne čupaju tek tako... :( Nazovi neku koleginicu i pitaj je šta možeš da mažeš... Ne znam šta možeš da staviš da što pre prođe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzmi hidrogen od 3%, pa kad zasuši očisti sa gazicom... Ne znam kako je mogla da ne vidi bradavicu? :blink: :blink: One se ne čupaju tek tako... :( Nazovi neku koleginicu i pitaj je šta možeš da mažeš... Ne znam šta možeš da staviš da što pre prođe...

Nije mi problem zaa dezinfekciju,nego zbog bradavice,možda nije trebala da se dira?Ili sam je se rešila na lakši način? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi problem zaa dezinfekciju,nego zbog bradavice,možda nije trebala da se dira?Ili sam je se rešila na lakši način? :)

mozes sa rivanolom da je natapas, da tako kazem na faticu pa drzi na mesto gde je bila bradavica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala žene moje.Zasušilo,ništ mi biti neće.Jedn problem manje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske,sta koristite za depilaciju prepona?Ja sam ranije koristila neku kremu ali ne mogu da se sjetim naziva :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.