Depilacija

odgovora

Objavljeno

Dolazi leto, mora se na depilaciju :) Kakva su vasa iskustva? Ja iskreno, imam depilator ali mi oduzima dosta vremena da se njime depiliram, pa se spremam ovih dana do nekog salona. Topli ili hladni vosak? Sta mi preporucujete? Cula sam da topli vosak ne valja ako neko ima izrazene vene po nogama, jel to tacno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno je i ja sam iz tog razloga presla na hladnu depilaciju posle dugo godina tople depilacije. I ja idem redovno na depilaciju i kako sam pocela da se depiliram - a bilo je to pre ohhhooo - ni jednom se nisam obrijala ali ni jednom, cak nisam poklekla ni kada sam bila trudna.Redovno sam isla na depilaciju pa smo moja depilatorka i ja smisljale razne poze posto nisam smela da legnem na stomak.Poslednji put pred porodjaj sam bila tri dana pre nego sto sam se porodila.Imam i depilator ali njega koristim samo u izuzetnim prilikama,kada sam zarasla,a nesto mi neplanski iskrsne i nemam vremena da zakazujem depilaciju. Nije losa stvarcica i svakako ga treba imati u kuci za hitne slucajeve.Ne bih mogla da ga koristim za redovne i stalne depilacije,malo mi je to smor :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam Braun Xelle epilator kojim sam prezadovoljna i samo njega i koristim za depilaciju. Svaka 4 dana predjem po nogama i to mi je dovoljno da uvek budu glatke, da ne moram da cekam da "obrastem" :lol: da bih isla u salon. Za to mi treba 10-ak minuta. Pre trudnoce sam isla na hladnu depilaciju, prestala sam na kraju drugog trimestra i presla na epilator za noge i bikini zonu, ali prestala sa brazilskom do dva meseca nakon porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste tacno da ukoliko imas problema sa venama ne smes na toplu depilaciju i trebalo bi ici na hladnu. A i iz higijenskih razloga.

I ja imam depilator, ali njega koristim samo za ruke i pazuhe. A i nekako vise kida dlake nego sto ih cupa iz korena pa mi je smor. Noge depiliram hladnim voskom u salonu, a prepone sam trajno epilirala ( pisala sam o tome na drugom topicu - depilacija u trudnoci ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da bacas pare na novi,baci i taj stari!Mene sa njim toliko boli a em kida svaku trecu dlaku,em ti stvara potkozne :angry:

Ja sam moje noge depilirala voskom toplim,hladnim,brijala,depilatorom i nema ti bolje od toplog,za noge moze hladna,ali i kad se depiliras hladnom,prepone ti skidaju toplim voskom...

ja sam ranije imala stalnu kozmeticarku,ali od kad sam se preselila idem svaki put kod razlicite i efekat je uvek isti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne menjam moj stari brijac za nikakve pare...zilet je za mene zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sreca moja pa nisam puno dlakava...koristim Braunov depilator i to samo za noge do pola i prepone...ispod miske vilkinsov brijac i gotovo...moja snaja mora i ruke i cele noge da depilira i nausnice da skida...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet dupla tema :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...moja snaja mora i ruke i cele noge da depilira i nausnice da skida...

isto kao ja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam Braun Xelle epilator kojim sam prezadovoljna i samo njega i koristim za depilaciju. Svaka 4 dana predjem po nogama i to mi je dovoljno da uvek budu glatke, da ne moram da cekam da "obrastem" :lol: da bih isla u salon. Za to mi treba 10-ak minuta. Pre trudnoce sam isla na hladnu depilaciju, prestala sam na kraju drugog trimestra i presla na epilator za noge i bikini zonu, ali prestala sa brazilskom do dva meseca nakon porodjaja.

Ija ga imam i preporucujem ga.Imam srece da mi dlacice sporo rastu pa ne moram cesto da se depiliram a i dosta su mi svetle pa se ne vide.Ruke sam proslog leta prvi put depilirala,bojala sam se da ce mi izrasti crne dlacice ali na svu srecu nisu.Ovih dana cu ih ponovo depilirati,sto i nije lose,za godinu dana.Prepone sam jednom probala da depiliram sama ali mi je trebalo puna dva sata,UZASNO boli,sve vreme sam grizla peskir , preznojala se 10 puta i nabila sebi temperaturu,ali sam uspela.Tad i nikad vise,neka hvala.Kad dode vreme za kupanje odem u neki salon da mi ih srede i onda sam mirna,eventualno sa pincetom iscupam one koje pokusaju da izadu.Preko zime ih redovno sredujem ali brijacem.Zamislite,moja mama nema ni jednu jedinu dlacicu ni na nogama ni na rukama,nikad ih nije ni imala.Prava srecnica!Ja sam povukla malo na tatu! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas u subotu isla na depilaciju. :wacko: Poslednje dve godine idem na depilaciju sa toplim voskom. Nekako mi ih bolje skine i cini mi se da mi manje urastaju. Ali najvise mi nervira kad narastu, vide se, a nisu dovoljno dugacke za depilaciju :blink::angry:

Ruke sama kuci sredim trakicama, mozda jednom u dva meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam sve. I sve koristim. Za noge brijac ili epilator, za nausnice tracice, za pazuh krema ili brijac, zavisi da li zurim ili ne. Za ruke brijac, a za obrve pincetu. Jednom sam skidala tracicama za depilaciju i vise mi se svidja staromodna metoda... Za prepone pretezno brijac, mada, opet, zavisi od rapolozenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA NE DEPILIRAM NOGE,JER IMAM PROSIRENE VENE,PA IH BRIJEM,RUKE DEPILIRAM KAO I NAUSNICE!TOPLIM VOSKOM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, zaboravih, na muzu koristim kremu za depilaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ija ga imam i preporucujem ga.Imam srece da mi dlacice sporo rastu pa ne moram cesto da se depiliram a i dosta su mi svetle pa se ne vide.Ruke sam proslog leta prvi put depilirala,bojala sam se da ce mi izrasti crne dlacice ali na svu srecu nisu.Ovih dana cu ih ponovo depilirati,sto i nije lose,za godinu dana.Prepone sam jednom probala da depiliram sama ali mi je trebalo puna dva sata,UZASNO boli,sve vreme sam grizla peskir , preznojala se 10 puta i nabila sebi temperaturu,ali sam uspela.Tad i nikad vise,neka hvala.Kad dode vreme za kupanje odem u neki salon da mi ih srede i onda sam mirna,eventualno sa pincetom iscupam one koje pokusaju da izadu.Preko zime ih redovno sredujem ali brijacem.Zamislite,moja mama nema ni jednu jedinu dlacicu ni na nogama ni na rukama,nikad ih nije ni imala.Prava srecnica!Ja sam povukla malo na tatu! :lol:

Koji imas? Jel tvoj ima gel kesu koja se zamrzne i koristi pre depilacije i masazer rolere na vrhu glave za depiliranje? Moj je mislim model 5580 i ima to kao i glavu sa manje pinceta koju ja koristim za bikini zonu, glavu za lice i trimer. Puno pomazu svi ti dodaci a ja recimo za prepone pazim i kad se depiliram- doba dana (jutro jer su mi nervni zavrseci "uspavani") i dan ciklusa zbog nivoa hormona.

Za duboku depilaciju vec idem u salon iako sam nekad i to mogla da odradim njime. Sad nemam vremena da se bakcem pred ogledalom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji imas? Jel tvoj ima gel kesu koja se zamrzne i koristi pre depilacije i masazer rolere na vrhu glave za depiliranje? Moj je mislim model 5580 i ima to kao i glavu sa manje pinceta koju ja koristim za bikini zonu, glavu za lice i trimer. Puno pomazu svi ti dodaci a ja recimo za prepone pazim i kad se depiliram- doba dana (jutro jer su mi nervni zavrseci "uspavani") i dan ciklusa zbog nivoa hormona.

Za duboku depilaciju vec idem u salon iako sam nekad i to mogla da odradim njime. Sad nemam vremena da se bakcem pred ogledalom.

Moj je Silk epil SuperSoft Plus.Gel kesu nema,ali ima masazer rolere na vrhu glave,kao i neke silne dodatke koje ne koristim.Prepone vise ne depiliram sama,kao sto sam vec napisala gore,jer mi je stvarno bolno.Ima i tri brzine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je Silk epil SuperSoft Plus.Gel kesu nema,ali ima masazer rolere na vrhu glave,kao i neke silne dodatke koje ne koristim.Prepone vise ne depiliram sama,kao sto sam vec napisala gore,jer mi je stvarno bolno.Ima i tri brzine.

Tvoj je stariji model... Mene odusevljavaju koliko izmedju 2 generacije porade na usavrsavanju. Drugarica mi ima 3-ku, ja 5-icu i oseti se razlika kad ih paralelno probas.

Nego sad meni zao sto nemam 7-icu jer on moze i u kadi/pod tusem da se koristi i tako jos manje boli! Uh sto bi to tek meni leglo! :lol: Al nista, zasad sam na "suvom" jer ko ce mm-u pored ovog citavog (on mi ga je kad smo se uzeli kupio) da opravda novi... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tvoj je stariji model... Mene odusevljavaju koliko izmedju 2 generacije porade na usavrsavanju. Drugarica mi ima 3-ku, ja 5-icu i oseti se razlika kad ih paralelno probas.

Nego sad meni zao sto nemam 7-icu jer on moze i u kadi/pod tusem da se koristi i tako jos manje boli! Uh sto bi to tek meni leglo! :lol: Al nista, zasad sam na "suvom" jer ko ce mm-u pored ovog citavog (on mi ga je kad smo se uzeli kupio) da opravda novi... :rolleyes:

Ma nisam ni mislila da ja imam nesto bolje od tebe,ajde molim te!Ma ipak smo mi unazadena zemlja,malko smo jadni u tom smislu.Cekaj da kod nas stigne taj pod tus,eeeeee sta da ti kazem.Polagano ima vremena!A ja sam inace jako skromna tako da ovaj stariji model koji ja imam je meni sasvim ok,a i dlacice mi jako sporo rastu i ne vide se jer su svetle. :) Verujem da je taj tvoj odlican i da se stvarno isplati imati ga,s obzirom da si negde gore napisala da se moras na cetiri dana doterivati.Ipak to mnogo opterecuje,bar bi mene smaralo.Ali ja imam srece pa se doterujem na tri nedelje-da naglasim noge, a ruke na godinu dana.Jupiiii :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ja imam srece pa se doterujem na tri nedelje-da naglasim noge, a ruke na godinu dana.Jupiiii :lol: :lol: :lol:

Zavidim i tebi i svim malodlakim zenama.Moje dete sa nepune dve godine ima vise dlaka na nogama nego vecina odraslih zena.Za koju godinu ce me mrzeti zbog toga.Meni depilacija traje nedelju dana,obrve svaki drugi dan,jedino su ove na rukama pitomije, pa mogu da se prosvercujem...Ehhh...blago tebi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moje dlake volim i baš su duuuuugeeeeee,i baš ih dugo gajim...ima super sredstvo za jačanje istih..... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moje dlake volim i baš su duuuuugeeeeee,i baš ih dugo gajim...ima super sredstvo za jačanje istih..... :D

ahahahahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kako da sprecim ili smanjim urastanje dlaka??? POLUDECU VISE!!! :wacko:

Uglavno se depiliram voskom, ponekada i depilatorom ali bas zbog urastanja mi je kozmeticarka rekla da se ponekada i obrijem i opet urastaju kao lude :angry: Da, i mazem se nekom kremom koja je KAO protiv urastanja i nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kako da sprecim ili smanjim urastanje dlaka??? POLUDECU VISE!!! :wacko:

Uglavno se depiliram voskom, ponekada i depilatorom ali bas zbog urastanja mi je kozmeticarka rekla da se ponekada i obrijem i opet urastaju kao lude :angry: Da, i mazem se nekom kremom koja je KAO protiv urastanja i nista...

Ako su ti noge u pitanju onda je lako....pole svakog tusiranja dobro ih istrljaj sa peskirom i namazi sa kremom...meni je pomoglo. A za ostale delove koristim alojin dezodorans i nemam urastanja, narocito na preponama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.