Kolačići

odgovora

Objavljeno

:lol::lol: Sta ste se raspricale o kolacima - ima ovde trudnica! :lol:

hhehhehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam isti taj recept i super je , nas Marko ga obozava:) Samo jedan savet: ne stavljajte visnje odmah, nego stavite u vrucu rernu kolac na 3-5 min da malo pocne da se pece. E tek onda stavite visnje. Kad se stave odmah znaju da padnu na dno. Ovako se rasporede i po sredini i po vrhu m0702.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam isti taj recept i super je , nas Marko ga obozava:) Samo jedan savet: ne stavljajte visnje odmah, nego stavite u vrucu rernu kolac na 3-5 min da malo pocne da se pece. E tek onda stavite visnje. Kad se stave odmah znaju da padnu na dno. Ovako se rasporede i po sredini i po vrhu m0702.gif

Kod mene ne ... Svuda ih ima,.. ja bas stavim dostttaaaa visnja... I brusnica i cokoladeee-!! A i sad sam gledala na net , visnja na francuskom se kaze kao tresnja cerise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pravila malopre kolac sa jagodama, slican recept:

4 jaja

16 kasika secera

16 kasika mleka

16 kasika brasna

1 prasak za pecivo

14 kasika ulja

Umutiti sve, izliti u pleh, redjati vocke i peci. Ja prvo ubacim u rernu da se napravi korica i kad stavim vocke one ne propadnu nego ostanu gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo jedan savet: ne stavljajte visnje odmah, nego stavite u vrucu rernu kolac na 3-5 min da malo pocne da se pece. E tek onda stavite visnje. Kad se stave odmah znaju da padnu na dno. Ovako se rasporede i po sredini i po vrhu m0702.gif

isto... tek sad videh da si i ti napisala... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, jos kad se ohladi kolac i slag preko....mljac mljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vise volim secer u prahu preko ... njam njam ----

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BOUNTY KOLAČ

Sastojci

6 bjelanjaka

200g secera u prahu

200g kokosa

krema

150g margarina

150g cokolade za kuhanje

90g secera u prahu

6 zumanjaka

Miksati bjelanjke pa dodati secer. Rucno dodati kokos.

Pleh od sporeta,obloziti papirom.

Sasuti masu,i peci oko 15 min na 180C

Ili dok blago ne porumeni.

Dok se kora pece, margarin otopiti, dodati cokoladu

Ostaviti da se ohladi. Mix zumanjke sa secerom i dodati cokoladu sa margarinom u to.

Mozete staviti par minuta u frizider,da bi lakse mazali koru.

Kad je kora pecena rezati na trake, mazati filom.

Umutiti vrhnje za slag dodati malo cokolade od čega se dobije coko krema,

premazati preko.

3b4e9b315843023a7c772203fd023834_content_medium.jpg

3b4e9b315843023a7c772203fd023834_content

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isproban kolač i suuuuper je...ko voli sve čokoladno kao ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ima li neko dobar recept za sisarke?????

Potreban mi je.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav je to kolač?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sisarke ????? ako je to ono sto mislim ,javljam ti kasnije kad se cujem sa kevo m !¨! ajde obajsni mi kako su te tvoje sisarke ??

ja sam ih obozavala !! i pravila ih stalno kad moja keva nije htela da mi pravi !! Jao sad si mi dala super ideju .. mozda ih opet napravim !! jupi :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Našla sam na netu...uglavnom svugdje je isti recept, ali ja bih još možda stavila sjeckanih lješnjaka. Samo mi nije jasno ovo za cjediljku za limun, može li se nešto drugo koristiti?

Sastojci

* 1 margarin

* 3 kašike meda

* 300 grama šećera

* 100 grama čokolade

* 300 grama kornfleksa

Način pripreme

Istopiti margarin, med, šećer i čokoladu. Kada se masa istopi, dodati kornflejks. Od dovoljno ohlađene mase praviti šišarke u kalupu od cediljke za limun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sastojci :

200g secera

1margarin

5-6kasike meda

150g cokolade

100g susam ,

kutiju corn flakes (car na dar)

Izmesas sve sem susama i corn flakes ,i istopis ,kad se istopi dodas susam i corn flakes i izmesas dobro da se sjedini,ostavis da se malo prohladi (ne mnogo jer ako je mngo hladno neces moci da ga napravis lepo) ,i stavis u kalup a i ne moras mozes samo u tepsiju ,ali pre no sto ga stavis u kalup ,kalup premazes malo sa zejtin kako ti se nebi lepilo..

Sad mi dala keva recept.. njam njam ,sad se i meni jede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Priprema

1. Otopiti kvasac u 300 ml mleka, dodati po kasiku secera i brasna i ostaviti na toplom da se kvasac podigne.

2. Umutiti 2 zumanca sa preostale 4 kasike secera, a zatim dodati ulje, malo soli i na kraju postepeno dodavati brasno + kvasac sa mlekom.

3. Dobro izmesati sve sastojke da se zamesi srednje meko testo. Mesiti dok ne prestane da se lepi za prste, a zatim posudu prekriti i ostaviti na toplom mestu da “naraste”.

4. Za fil staviti malo mleka ( solju ) da prokuva. Dodati 6 kasika secera i 600g maka. Mesati par minuta na ringli.

5. Od testa napraviti 2 jufke. Svaku razvuci oklagijom da kora bude debljine prsta,a zatim je preliti filom i uviti u rolat.

6. Uvijene kore smestiti u podmazan pleh, pokriti i ostaviti jos pola sata da stoji.

7. Neposredno pre pecenja kore premazati zumancem i peci oko 40 minuta na umerenoj temperaturi .

35g kvasca

300ml mleka

700-800 g brasna

1 celo jaje

2 zumanaca

kora limuna

soljica crne kafe ulja

mala kasicica soli

5 kasika secera

600g maka

6 kasika secera

malo mleka

d956be8595c2c40fe426aea72818da9f_content

Isprobano!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zenice na trudu. Ja uglavnom nemam recept za sisarke nego onako od oka merim sve :rolleyes: .

Stavljam 1 margarin,150g secera, 8-12 kasika meda( sve zavisi koliko sisarki zelim), a ostalo dodajem koliko masa dopusta :rolleyes: . dodam 100g susama(isprzenog), neslanog kikirikija, suvog grozdja, brusnice,oko 200g cokolade za kuvanje, a corn flakes ne merim oko 400-500 g

Ja pravim sa cedkom za limun, mnogo je jednostavno. Ne zalepi se unutra, lako ispadne. Cula sam da neko smesu sipne u nauljanu tepsiju i kada masa stegne isece kao Bonzitu. Meni su sisarke lepse i zgodnije.

Svi moji ih obozavaju. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možeš li mi malo pojasniti to za cjediljku za limun, jel to ona plastična što cijedimo limun? Jel premažeš nečim? Kako topla smjesa mora biti?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA,da to je ta obicna plasticna cediljka. Okrenes je i u udubljinu kasikom stavljas smesu. Ne mazem je nicim. Smesu sacekam skroz da se ohladi. A kada izrucujes sisarku odmah je stavljaj na tacnu da je ne slazes puno da se ne raspadne. Treba joj frizider da bi se potpuno stegla.

Vredi probati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi pomoc... Jel cuo neko o kolacu/torti "Ludlab"?U prevodu guscije noge :lol:

To je omiljeni kolac mm i 1.put sam mu sad pravila za rodjendan,nasla recept na netu...medjutim,krem mi nije uspeo(cim sam videla sastojke pitala sam se kako ce od toga postati kremasto),tako da sam na kraju dodala i slatku pavlaku,i mlevenu plazmu(ma samo sto nisam i krompir pire :lol: ),i napokon dobila kremastu masu...Pojelo se,bilo je ok ukusa(mm se posebno dopalo posto on i inace voli sve da mucka),ali...nije to to....

Tako da,ako neko ima isproban recept bas bi mi ustedio i vreme i parice... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo recepta koji ja imam,jos ga nisam isprobala,kad dobijes drugi-uporedi

dakle

Sastojci

kora

3 Jajeta

3 kašike šećera

3 kašike brašna

1.5 kašika kakaoa

preliv

100 gr šećera

1,5 dcl vode

500 gr višanja

fil

7 dcl mleka

100 gr čokolade za kuvanje

5-6 kašika gustina

250 gr šećera

250 gr margarina

glazura

100 gr čokolade za kuvanje

50 gr margarina

postupak

. kuvati vodu i šećer par minuta i ostaviti da se ohladi.

2. umutiti belanca dodati šećer i žumanca, polako dodavati kakao i brašno. Peći na 200C. u podmazanom plehu. Ohlađenu koru preliti sa ohlađenim prelivom.

3. Istopiti čokoladu, dodati 6 dcl mleka i staviti da se kuva. gustin šećer imešati i dodati 1 dcl hladnog mleka, u provrelo mleko dodati smesu sa gustinom i kuvati kao puding. U ohlađen fil dodati izrađen margarin.

Kora – višnje – fil – glazura.

inace,vidim da si iz temerina,po meni je taj kolac najlepsi napravljen u ,,hofy cuki`` poslasticarnici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CRNI KOLAČ

ZA KOLAC

3 čaše kiselog mlijeka

3 čaše secera

1 čaša ulja

3 čaše brašna

4 kašike kakaa

1 kašičica sode bikarbone

ZA PRELIV

1 kašika ulja

4 kašike mlijeka

1 kešica kapućina( moze i bez)

70 gr margarina

3 štangle čokolade

2 kesice vanil šećera

Priprema

Sve sastojke za kolač umutiti mikserom. Staviti u podmazan i brašnom posut pleh i peci na 200 stepeni. Provjeriti čačkalicom jeli pečeno, ako je čista, to je to. Ne treba više od 20 minuta do pola sata. Ohladjen koLač izbockati čačkalicom i preliti vrućim prelivom.

Preliv se pravi tako što se svi sastojci stave u šerpicu i miješa se dok ne provri. Kad provri, prelije se po kolaču.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čokoladni kolač

Testo:

2 šolje jogurta

2 šolje šećera

2 kašičice kakoa

2 šolje brašna

2 kašičice sode bikarbone

0.5 šolje ulja

Čokoladni preliv

10 kašika šećera

100 g margarina

10 kašika mleka

100 g čokolade za kuvanje

Pre nego što počnete sa pripremom kolača, uključite rernu na 220°C.

Priprema testa

Sipajte brašno u veću posudu i dodajte sodu bikarbonu i kakao. Dodajte šećer i dobro promešajte.

Postepeno sipajte jogurt i mešajte. Mutite masu dok ne razbijete sve grudvice. Dodajte ulje i mešajte dok masa ne postane homogena. Premažite pleh uljem ili maslacem i pospite ga brašnom. Sipajte pripremljenu smesu u podmazan pleh i pecite 40-ak minuta na 220°C.

Čokoladni preliv

Rastopite čokoladu, margarin i mleko. Čokoladu uvek rastopite na najnižoj temperaturi kako ne bi izgubila sjaj. Dodajte šećer, promešajte i sačekajte da se rastopi. Pošto je kolač pečen, ostavite da se prohladi, isecite ivice, pa prelijte sa čokoladnim prelivom.

2kw-cokola.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čokoladni kolač sa višnjama

Sastojci:

1 čaša višanja iz kompota, isceđenih i iscepkanih1 šoljica soka narandže, 150 gr crne čokolade na parčiće, 100 gr maslaca ,3jaja, 150 gr šećera,1 šoljica mleka, 2 kesice vanile,1/2 čaše brašna,1/2 čaše seckanih oraha.

Za preliv i ukras :

150 gr čokolade po želji i svežih višanja

Postupak pripreme:

Zagrejati na kratko cepkane višnje sa sokom od narandže. Izmešati čokoladu i maslac i na kratko zagrejati da omekšaju.

Umutiti penasto šećer i jaja pa dodati omekšali maslac sa čokoladom i dalje mutiti, pa dodati mleko, vanilu i na kraju brašno pa polako izmešati i u to sipati cepkane višnje i seckane orahe.

Smesu sipati u kalup obložen pek papirom i peći oko 35-40 minuta na umerenoj temperaturi. Kolač ohladiti i preliti topljenom čokoladom, pa ukrasiti svežim višnjama.

1j-oko-vi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čokoladni kolač

Testo:

2 šolje jogurta

2 šolje šećera

2 kašičice kakoa

2 šolje brašna

2 kašičice sode bikarbone

0.5 šolje ulja

Čokoladni preliv

10 kašika šećera

100 g margarina

10 kašika mleka

100 g čokolade za kuvanje

Pre nego što počnete sa pripremom kolača, uključite rernu na 220°C.

Priprema testa

Sipajte brašno u veću posudu i dodajte sodu bikarbonu i kakao. Dodajte šećer i dobro promešajte.

Postepeno sipajte jogurt i mešajte. Mutite masu dok ne razbijete sve grudvice. Dodajte ulje i mešajte dok masa ne postane homogena. Premažite pleh uljem ili maslacem i pospite ga brašnom. Sipajte pripremljenu smesu u podmazan pleh i pecite 40-ak minuta na 220°C.

Čokoladni preliv

Rastopite čokoladu, margarin i mleko. Čokoladu uvek rastopite na najnižoj temperaturi kako ne bi izgubila sjaj. Dodajte šećer, promešajte i sačekajte da se rastopi. Pošto je kolač pečen, ostavite da se prohladi, isecite ivice, pa prelijte sa čokoladnim prelivom.

2kw-cokola.jpg

ovo moram da probam!!!volim ove lagane varijante ,bez mnogo sastojaka...SUPER RECEPT!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala BM...i stavljajte svoje recepte za kolače, sad će slave, pa da imamo ideje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.