Kolačići

odgovora

Objavljeno

Pa obicno ne,ali i moze,nije losa ideja,obicno se uvaljaju.

Ja da ih isprobam ,tako sto cu da ih uvaljam u mlevene pistace,ali bez kokosa.Mislim da ce biti isto dobre.Ako budes pravila javi kako su ispale. :rolleyes:

Imam goste, pa verovatno probam večeras :)

Nadam se da mi mera neće biti mala? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam goste, pa verovatno probam večeras :)

Nadam se da mi mera neće biti mala? :unsure:

Mozes i duplu,a ako hoces mozes i sa crnom cokoladom i uvaljas u kakao.Pravis obe vrste,mere su iste a i bice zanimljivije,mozda neko voli vise sa crnom cokoladom. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes i duplu,a ako hoces mozes i sa crnom cokoladom i uvaljas u kakao.Pravis obe vrste,mere su iste a i bice zanimljivije,mozda neko voli vise sa crnom cokoladom. :rolleyes:

Pa da - jedno pakovanje pavlake je 200ml pa da mi ne stoji. A imam i 200gr najlepših želja pa da potrošim. Bolje u kolačić nego da je smažem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Ivancice da ne zaboravim da ti kazem,fil pre nego oblikujes u kuglice,dobro ohladi u frizideru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kolace neces smazati :) dodaces im jos kalorija :)

Kolače neću jesti samo ja :P A čokoladu bome samo ja ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ormasice
2jaja 2soljice secera 1soljica ulja 1 soljica biljnog putera 1 prasak za pecivo brasno po potrebi...Zaljev: 1lvode 10soljica secera
576904_405823902774199_100000397790767_1

STRUDLA SA MALINAMA 500g. brasna t-400 100g.secera 1 kockasvezeg kvasca 2,5dl. mleka (toplog) 3zumanca 100g.margarina + malo rendane limunove korice.

Za premazivanje:
250-300g. dzema (po ukusu, od malina, jagoda, kajsija, breskvi, sljiva.. gusceg)
Za posipanje:
50-100g. secera u prahu.

305513_405825416107381_100000397790767_1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Simona bravoooo!!!

Štrudla je ekstra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanluka, napravila sam kuglice. Stavila sam dve bele milke, pa mi je bilo retko. A onda sam ugurala plazmu i super je :)

Crene su ispale bolje, menaž čokolada je stegla, ali i one imaju malo keksa, njih sam uvaljala također u kokos.

Ja bele skoro pojela :):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanluka, napravila sam kuglice. Stavila sam dve bele milke, pa mi je bilo retko. A onda sam ugurala plazmu i super je :)

Crene su ispale bolje, menaž čokolada je stegla, ali i one imaju malo keksa, njih sam uvaljala također u kokos.

Ja bele skoro pojela :):rolleyes:

Bas me cudi sto je bilo retko :unsure:

Ali mi je drago da si uspela i da ti se svidja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ormasice
2jaja 2soljice secera 1soljica ulja 1 soljica biljnog putera 1 prasak za pecivo brasno po potrebi...Zaljev: 1lvode 10soljica secera
%7Boption%7Dhttp:

Ovo mm obozava da jede! A ja se pravim luda kao nikako da nadjem dobar recept! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas me cudi sto je bilo retko :unsure:

Ali mi je drago da si uspela i da ti se svidja :rolleyes:

Samo da znaš da ih više nema - jutros ostalo samo dve :) Crne nisam stigla da probam - nestale su dok sam prala sudovI

Preporučujem ih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanluka, napravila sam kuglice. Stavila sam dve bele milke, pa mi je bilo retko. A onda sam ugurala plazmu i super je :)

Crene su ispale bolje, menaž čokolada je stegla, ali i one imaju malo keksa, njih sam uvaljala također u kokos.

Ja bele skoro pojela :):rolleyes:

Znaci, ipak je ova masa malo retka, cim su ti i bele i crne bile retke.

Koliko se kuva ta slatka pavlaka sa cokoladom?

I da spremim plazmu, za svaki slucaj, ako bude retko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da...nema ništa da se stegnu...SanLuka, šta misliš malo putra staviti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da...nema ništa da se stegnu...SanLuka, šta misliš malo putra staviti?

Ma ja znam da moze i maslac,ali i ovako su jake,kad se stavi maslac budu previse masne,razumes?Pavlaka sama po sebi kao i bela cokolada ima previse masnoce,jos i maslac i :wacko: Reko da me cudi sto se njoj nije steglo,jer je meni bas bilo cvrsto...ali ne bitno,zena se snasla i stavila plazmu.Vidis da se sve pojelo ostdose samo dve. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, ipak je ova masa malo retka, cim su ti i bele i crne bile retke.

Koliko se kuva ta slatka pavlaka sa cokoladom?

I da spremim plazmu, za svaki slucaj, ako bude retko?

Pa ja sam u crni deo stavila menaž čokoladu i gustina im je bila zadovoljavajuča skroz. Al sam opet stavila 2 kašike keksa da budem sigurna.

Ali bele su bile malo retke - možda jer su milke mekane?

Nisam kuvala, nego kad se pavlaka zagrejala, spustila sam čokoladu i otopila.

Ukus je stvarno izvrstan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja znam da moze i maslac,ali i ovako su jake,kad se stavi maslac budu previse masne,razumes?Pavlaka sama po sebi kao i bela cokolada ima previse masnoce,jos i maslac i :wacko: Reko da me cudi sto se njoj nije steglo,jer je meni bas bilo cvrsto...ali ne bitno,zena se snasla i stavila plazmu.Vidis da se sve pojelo ostdose samo dve. :D

A koju belu čokoladu stavljaš? Ja stavila Milke - a one su mekane... nisam imala ovu za kuvanje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukus je stvarno izvrstan :)

Vjerujem, moraću probati...baš volim te kolače "zgrabi i pojedi".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vjerujem, moraću probati...baš volim te kolače "zgrabi i pojedi".

A naprave se za čas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koju belu čokoladu stavljaš? Ja stavila Milke - a one su mekane... nisam imala ovu za kuvanje....

Koju nadjem,Milku nisam.Probala sa Nestle (ona je jako dobra) i (Novi,Italijanska) Ne znam da li ima kod nas.U glavnom meni je bio fil cvrst,malo gusci od pudinga,brzo se uvalja u kokos i pravac frizider,onda se jos stegnu.Ali ne budu ko kamen vec srednje cvrsto,ne znam da li razumes,malo tvrdje od onog fila u rafaelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koju nadjem,Milku nisam.Probala sa Nestle (ona je jako dobra) i (Novi,Italijanska) Ne znam da li ima kod nas.U glavnom meni je bio fil cvrst,malo gusci od pudinga,brzo se uvalja u kokos i pravac frizider,onda se jos stegnu.Ali ne budu ko kamen vec srednje cvrsto,ne znam da li razumes,malo tvrdje od onog fila u rafaelu.

E, a primetila sam ja da su mi malo čvršće jutros, al ja juče nisam mogla puno da čekam - pa sam možda i požurila sa valjanjem... Sve mislim da je milka premekana...

Sledeći put pravim sa nestle čokoladom, pa onda sa vašom italijanskom - valjda ćeš mi poslati ;) ovde nema ;):P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam u crni deo stavila menaž čokoladu i gustina im je bila zadovoljavajuča skroz. Al sam opet stavila 2 kašike keksa da budem sigurna.

Ali bele su bile malo retke - možda jer su milke mekane?

Nisam kuvala, nego kad se pavlaka zagrejala, spustila sam čokoladu i otopila.

Ukus je stvarno izvrstan :)

Da,trba pavlaka da baci prvi kljuc,ne da kuva,vec onako da pocinju mehurici.P.S.da ne gnjavim vise,bitno je da se pojelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, a primetila sam ja da su mi malo čvršće jutros, al ja juče nisam mogla puno da čekam - pa sam možda i požurila sa valjanjem... Sve mislim da je milka premekana...

Sledeći put pravim sa nestle čokoladom, pa onda sa vašom italijanskom - valjda ćeš mi poslati ;) ovde nema ;):P

Naravno,bas je dobra ova njihova,najbolja mi je jedna mlecna sa lesnicima.Ako se ikad vidimo,cu ti donesem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,trba pavlaka da baci prvi kljuc,ne da kuva,vec onako da pocinju mehurici.P.S.da ne gnjavim vise,bitno je da se pojelo.

Ne gnjavis, ima jos nas koji bi pravili i koji bi voleli da uspe. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.