Kolačići

odgovora

Objavljeno

KOLAČ SA VIŠNJAMA

Sastojci:

3 jajeta

1 vanilin šećer

8 kašika mleka

1 prašak za pecivo

12 kašika šećera

12 kašika ulja

12 kašika brašna

300gr višanja

šećer u prahu za posipanje

Priprema:

Pomešati brašno i prašak za pecivo. U činiju za mućenje staviti jaja, šećer, vanilin šećer, ulje, mleko i brašno sa praškom za pecivo. Sve to izmutiti mikserom, sipati u pleh ( staviti papir za pečenje ili ga nauljiti i pobrašnjaviti da se testo ne zalepi), a preko istresti višnje. Peći u rerni na 200 stepeni nekih 45min (to zavisi od rerne do rerne), ali kad porumeni, znači da je gotov. Posuti šećerom u prahu i služiti (kada se malo ohladi, naravno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

laki/luka ima tako dobar recept za pitu,oooooooooodlican i sto je najvaznije brzinski 100%. Navatacu je da vam ga iskucka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekamo taj recept. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

COOKIES (kukiz)

200gr brasna

200gr secera u prahu

100gr putera/margarina

100gr seckane cokolade za kuvanje

100gr seckanih oraha

1 jaje

sve se zamesi zajedno(bez posebnog reda i obrade,samo se muti)masa je gusta i odmah se prave LOPTICE .Pravite ih male jer se one u rerni SPUSTE I NARASTU,pa ih redjajte na podmazan pleh(ja stavim i papir za pecenje) i na udaljenosti od par cm jednu od druge.pece se na 180 C oko 15 minuta.

KKUGLICE SE SPUSTE I NARASTU,KOLACICI OTVRDNU KAD SE IZVADE IZ RERNE PA NEMOJTE CEKATI DA U RERNI OTVRDNU,VEC KAD VIDITE DA SU SE KUGLICE SPUSTILE I NARASLE-GOTOVO JE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MEDENJACI

12 kasika soka od paradajza(nemojte ovo da vas odbije,sok se ni ne oseti,vec vise da boju)

12 kasika ulja

12 kasika secera

1 kasicica sodebikarbone(da ostanu izdasni duze)

1 kasicica praska za pecivo

1 kasicica cimeta

1 jaje

1 kasika meda(ako imate)

brasna po potrebi

sve se umesi zajedno,testo treba da bude kao za lenju pitu,ali da se ne lepi za prste.razvije se na debljinu od 1 cm i casom se vade medenjaci.stave se u pleh(ne mora podmazan) i ostave da odmore 10 mmin i peku se oko 20 min na 150 C da porumene.NISU TVRDI KAD SU PECENI,ne cekati da se stvrdu u rerni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SNIKERS OBLATNE

25 kasika secera

25 kasika mleka

6 kasika brasna

200gr eurokrema

3 rebra cokolade

1 margarin

100 gr mlevenih oraha

150 gr NESLANOG mlevenog kikirikija

1 oblatna

I Prvo se 19 kasika mleka i secera rastopi sa margarinom i rebrima cokolade na blagoj vatri i dodaju se orasi i kikiriki.

II 6 kasika secera ,brasna i mleka se posebno izmuti sa eurokremom

prva i druga smesa se sjedine i kuvaju na blagoj vatri desetak minuta uz stalno mesanje.Kad se zgusne,dok je toplo,filovati oblatne.Blago ih pritisnuti od gore i staviti u frizider da se stegnu.

ODLICNE SU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao Bokice bas lepi recepti,volim te brzinske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema na cemu,vrlo su ukusni,svi su isprobani i degustirani vec 100 puta,za drage dame sa bebca SAMO PROVERENO :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokice, superiska ti je ovo. :D Ove medenjake sam spremala. Odlicni su. Kada sam uzela recept od drugarice, ubedjena sam bila da je neka greska da ide sok od paradajza. :) Ali, nije bila greska. : Super su i stvarno se paradajz ne oseca uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Priprema PORTUGALSKE POSLASTICE

1. Rižu skuhajte u posoljenoj vodi i ocijedite.

2. Prašak za puding pomiješajte sa šećerom, vanilin šećerom i cimetom. Od ukupne količine hladnog mlijeka oduzmite 150 ml, ulijte u pripremljenu smjesu te dobro izmiješajte.

3. Ostatak mlijeka skuhajte, maknite s vatre i dodajte mu razmućenu smjesu pudinga te miješajući kuhajte 1-2 minute.

4. Pudingu dodajte kuhanu i ocijeđenu rižu, naribanu narančinu koricu, limunovu koricu i sok. Promiješajte i toplo izlijte u navlažene posudice.

Pripremljenu slasticu možete poslužiti sa šlagom i sezonskim voćem po želji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Priprema PORTUGALSKE POSLASTICE

1. Rižu skuhajte u posoljenoj vodi i ocijedite.

2. Prašak za puding pomiješajte sa šećerom, vanilin šećerom i cimetom. Od ukupne količine hladnog mlijeka oduzmite 150 ml, ulijte u pripremljenu smjesu te dobro izmiješajte.

3. Ostatak mlijeka skuhajte, maknite s vatre i dodajte mu razmućenu smjesu pudinga te miješajući kuhajte 1-2 minute.

4. Pudingu dodajte kuhanu i ocijeđenu rižu, naribanu narančinu koricu, limunovu koricu i sok. Promiješajte i toplo izlijte u navlažene posudice.

Pripremljenu slasticu možete poslužiti sa šlagom i sezonskim voćem po želji.

Ovo vredi probati, bar se brzo sprema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako su vam dobri recepti...sve mi ide voda na usta...ali i ja sam bila vrednica i juce napravial pitu sa visnjama...ko voli nek izvoli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jednog recepta za vocnu tortu sa visnjama!

Ispeci jednu koru od 6 zumanaca, 6 kasika secera, 12 kasika vrele vode i jos malo mutiti. Dodati 7 kasika brasna i 1/2 praska za pecivo.

Skuvati fil na sledeci nacin:

600g visanja, 600g secera i 600g vode. Kada se ovo skuva dodati 3 pudinga (jagoda).

Filovati tortu kada se i kora i fil ohlade i staviti odozgo slag.

Odlicna je za leto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravi keksići

Sastojci:

1 šolja integralnog brašna (ja nekad stavim pola ječmeno, pola pšenično)

1/2 šolje palente (u originalu ide pirinčano brašno, ali i ovako su super)

1/2 do 1 šolje iseckanih lešnika, oraha, ko kako voli

1 crna čokolada iseckana na kockice (ona 80% je pun pogodak)

prstohvat soli

1/2 kašičice praška za pecivo (ja ne stavljam)

1/2 šolje javorovog sirupa (meni je to preskupo, pa umesto toga može malteks ili med ili pola pola ili već kako ko voli)

1/3 šolje hladno ceđenog suncokretovog ulja (ima da se kupi u Merkatoru i 20tak dinara je skuplje od običnog ulja, a 100% je bolje i za svakodnevnu upotrebu)

sok od pola ceđene narandže

1 kašičica cimeta

malo vanil šećera (ja ne stavljam)

Sjediniti suve sastojke i dodati im mokre i umešati. Vaditi keksiće i ređati ih na papir za pečenje. Peći petnaestak minuta.

Ja uvek pravim duplu meru jer ova jedna kod nas jedva preživi jedan dan. ;)

post-2364-1277987297_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao nova MILKA čokolada sa karamelom i kafom...perverzija od okusa...

Hm...imaš osjećaj da doživljavaš nešto dok ju jedeš....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MINJON KOCKE

150gr mlevenih oraha

150gr polovine oraha

200gr cokolade za kuvanje

1 jaje

1 kasika dzema od kjisija

50gr suvog grozdja

200gr secera u prahu

2 kasike ruma

krupna jezgra oraha usitniti oklagijom,dodamo ih melvenim orasima,sere u prahu,suvo grozdje,dzem i rum.sve se to izmiksa sa jednim belancetom i dodamo otpljenu cokoladu.smesa se prebaci u tepsiju,gde se poravna,da se ohladi.prelijemo topljenom cokoladom(izlomljena cokolada se sa malo ulja istopi na pari ili blagoj vatri).seci na kocke,ako imate moze na svaku kocku,kao dekoracija ,parce suve kajsije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj Karamel kerm mi je najpogodnije da ga stvrstam u kolace.

1l mleka

300gr secera

2 kesice van. secera.

malo rendane kore limuna

7 jaja

2 zumanca

puter za kalupe.

(belanca cvrsto umutite i stavite na lice i drzite nekoliko minuta i operite mlakom vodom, odlicno je za zatezanje koze :D )

Karamel preliv: 200g secera

200 ml. vode.

Priprema: Mleko, secer, vanilu i limunovu koru skuvati i ohladiti. Posebno istuci jaja i zumanca, pa pomesati sa pripremljenim mlekom. Kalupe premazite puterom i prelijte karamelom: secer + voda, kuvati dok ne potamni. U takve kalupe nasuti masu i peci oko 180 stepeni oko 20 min. Savet: neka svi kalupi budu odvojeni jedan od drugog, jer ih vadite tako sto ih okrenete na tacnu, i kako podignete kalup karamela ca da se slije na ostatak...

PRIJATNO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je extra dobar kolac! Odoh da ga pravim!

Nepeceni jafa kolac

Potrebno:

500 gr. jafa keksa (isjecenih na 4 komadica)

100 gr. izlomljenih biskvita

100 gr. mlevenih biskvita

150 gr. mlevenih oraha

150 gr. putera

150 ml. mleka

3 supene kasike secera

1 pomorandza (sok i kora)

100 gr. cokolade za kuvanje

Dekoracija (po zelji):

rendana cokolada, mleveni orasi ili mleveni lesnici

Priprema:

Mleko, puter i secer zagrevati na vatri sve dok se ne istopi secer i puter. Dodati izlomljenu cokoladu i mesati dok se i ona ne rastopi.

Zatim dodati rendanu koru od 1 pomorandze, mlevene orahe i mlevene biskvite.

Promijesati i ostaviti da se dobro ohladi.

U ohladjenu masu dodati izdrobljene biskvite, jafa keks, sok od 1 pomorandze ili kupovni (gusti) sok od pomorandze.

Svi sastojci se izmijesaju, i oblikujete kolac po licnoj masti i zelji.

Kada je kolac gotov ukrasite ga po licnoj zelji: rendana cokolada, mleveni orasi ili ljesnici.

Napravljen kolac najbolje je da prenoci u frizideru (da se dobro stegne) i da se sutradan sluzi, a ako vam je hitno - onda staviti ga u zamrzivac 2 sata do upotrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo još jedne jafe, samo malo jeftinija varijanta, ali isto tako mnogo ukusna.

POMORANDZU 1 DAN RANIJE ZALEDITI.

KORA

6 JAJA, 2 CASE OD JOGURTA SECERA, 1 CASU ULJA, 1 CASA JOGURTA, 2 IPO CASE BRASNA I 1 PRASAK ZA PECIVO.

KORU ISPECI U RERNI I ISECI NA 2 DELA, JEDAN DEO IZMRVITI RUKOM NA SITNO

FIL

1 CASA OD JOGURTA VODE I 300G SECERA STAVITI DA PROKLJUCA, SKLONITI SA VATRE I DODATI IZMRVLJENU KORU I IZRENDANU POMORANDZU.

NA KORU KOJU JE OSTALA CELA PRVO NAMAZATI DZEM (NAJBOLJE OD KAJSIJA ALI MOZE I BILO KOJI DRUGI ) A ONDA NAMAZATI FIL. može i bez dzema, ja tako nekad radim.

GLAZURA

200G COKOLADE ISTOPITI I DODATI 2 KASIKE PUTERA, PRELITI KOLAC I STAVITI U FRIZIDER NAJMANJE 10 SATI PRE SLUZENJA.

PRIJATNO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potrebno je:

4 jaja

4 soljice secer

1 soljica mleka

2 soljice ulja

4-5 soljica za kafu brasno

1 pecivo

visnje po zelji

Priprema:

jaja i secer mititi, dok se ne zgusne, zatim dodati i soljica mleka, pa ulje,prasak za pecivo i brasno i mesati sa kasikom dok se ne sjedini smema po porebi dodajte brasno ako vam je retko testo.

Kad se sve lepo ujedini, stavite testo u vec podmazanom plehu,(znaci ulje i prosuto brasno u tepsiji koja bi trebalo da bude 30sm ona okrugla)

i odozgo dodajte visnje.

Pecite u odnapred zagrejana rerna na 200 stepeni dok se neispece, bukvalno dobi braun boju.Ja uvek proverim dal je pecena kad uzmem cackalicu u bodnem na nekoliko mesta ako je suvo onda je pecena i unutra.

Odozgo naspete prah secer.

Ovaj kolac vracame u detinstvo kad je moja baba meni ovo spremala, obozavam je.

Evo i slika

6kx-torta.jpg

Upravo sam izvadila iz rerne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super! t2808.gif

Samo visnjice da kupim, i sutra pravim ovaj kolac... Najvise volim onaj miris slatkog tijesta kada se tek izvadi iz rerne... Kao sto kazes, vraca u djetinjstvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmmmmmmmmmmm da bogme vraca.I miris a i ukus.Veoma jednostavan kolac a ukusan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo OBOZAVAM kolac sa visnjam ,ranije ga nisam volela ,dok mi kuma nije bukvalno gurnula u usta da probam ,a ja dojila bebu,od tad ga obozavam ,spremala sam ga svaki dan ! Recept nije bas takav (ja mislim,kod mene je mozda malo drugaciji) ,ja stavljam i cokoladu i brusnice i naravno visnje i bas je njam njam !! Nisam ga odavno spremila ,ali moram da ga spremim !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol: Sta ste se raspricale o kolacima - ima ovde trudnica! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo ti je recept po "makedonski". Moja mama je Makedonka i isto tako ga pravi... Ona pravi po tom receptu i sa malinama... MMMM kad zamirise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.