Kolačići

odgovora

Objavljeno

Auuuuuuuu Simona,svaka cast prelepo izgledaju.A meni se bas ovih dana jedu.Nikad ih nisam pravila.

E hvala,stavila sam recept nije tesko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel pravila neka vanilice...jel komplikovamo za praviti? Moja deca obožavaju...a ja nikako da napravim, kupim u pekari ili poslastičarnici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel pravila neka vanilice...jel komplikovamo za praviti? Moja deca obožavaju...a ja nikako da napravim, kupim u pekari ili poslastičarnici...

Eto Andjelcic je pravila,imas na pocetku ove stranice... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' ovo pod***avanje na moj racun?

:unsure::unsure: Ne verujem...mozda nije videla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Ma ne vjerujem...nije sigurno vidjela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure::unsure: Ne verujem...mozda nije videla

Ni ja ne verujem, ali ajd' da pitam... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam videla...obično ako nema slike, preletim preko posta...sorry anđelče... :)

I pravim po tom receptu..zapisala sam... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam videla...obično ako nema slike, preletim preko posta...sorry anđelče... :)

I pravim po tom receptu..zapisala sam... :rolleyes:

love7.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mramorni kolac-2 jaja,100g secera umutiti.Dodati 70g otopljenog maslaca,jedna casa jogurta ili mleka,malo cimeta i soli,pola praska za pecivo i 175g brasna.Sve izmutiti i podeliti u dva dela,u jedan dodati kakao.Sipati u podmazan pleh kasikom zuti,pa crni fil i tako dok se ne istrosi.Iseci kruske na kriske i poredjati u kolac.Peci na 180 stepeni 25-30 min.Posuti secerom u prahu pre posluzenja.Kolac je preukusan ovo je pola mere a moze i dupla.Moze i samo zut sa jabukama,ili sa limunom ili visnjama.Evo slike kako je ispao y9m-426155.jpg

E ja bih ovo da pravim, pa imam par pitanja:

Kojih dimenzija ti je pleh? Koliko kakaa sipam u drugi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A je l' ima neko recept za sampitu, koja uspeva? :/

Ja sam nesto pokusavala da napravim i samo mi spalo, a recept sam nasla na kulinarki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam ja andjelcicu, pravila sam par puta i uspeva. Sad sam kod mojih pa nemam recept, moze prekosutra kad se vratim kuci. Znam samo da je fora da se dobro uspinuje secer. Kad mislis da je gotov stavis malo na tacnicu i navrnes je ako ne klizi to je to. Objasnicu ti detaljno kad ti budem davala recept, ako mozes da cekas do tada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja bih ovo da pravim, pa imam par pitanja:

Kojih dimenzija ti je pleh? Koliko kakaa sipam u drugi?

24 cm ovo je pola mere a moze i dupla,onda stavljam u 28cm ali bude vislji.A kakao sam od oka oko 1-2 kasike pravi ga preukusan je i jednostavan pa javi...obavezno secer u prahu pre sluzenja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

24 cm ovo je pola mere a moze i dupla,onda stavljam u 28cm ali bude vislji.A kakao sam od oka oko 1-2 kasike pravi ga preukusan je i jednostavan pa javi...obavezno secer u prahu pre sluzenja. ;)

Hvala na odgovoru. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pravila vanilice... ali sa margarinom umesto masti, jer je tata na dijeti, a kolaci ne prolaze bez mog tate...

Nema slike, ali imam recept :lol:

Testo od 200gr margarina, 1jaje, 1zumance, sok od 1limuna, 500gr brasna.

Peci na 180stepeni 10min (ja sam pekla 20 -_- ), mazati dzemom i valjati u secer u prahu izmesan sa vanilin secerom :D

E, ovako je to kod mene ispalo...i pojelo se za večeru...

img2233.jpg

img2234.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neufatljiva,jel to vanilice by andjelcic? :rolleyes: Super su ti ispale,ali gde je secer u prahu :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neufatljiva,jel to vanilice by andjelcic? :rolleyes: Super su ti ispale,ali gde je secer u prahu :mellow:

nEsam ga imala :D ...a mrzelo me samo zbog njega ići do prodavnice...nije bila bitna estetika, nego ukus...slatko je i bez šećera... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nEsam ga imala :D ...a mrzelo me samo zbog njega ići do prodavnice...nije bila bitna estetika, nego ukus...slatko je i bez šećera... :rolleyes:

Ma sigurno su bile dobre,eto vec mi voda ide na usta....nego ja reko da ga nisi zaboravila...naravno da moze i bez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgledaju fenomenalno a vjerujem i da su ukusne,bas si super napravila..Mozes li mi reci na koliko stepeni i koliko se peku ove kore?Mozda se bas ovo svidi mm,inace ne voli kolace :(,pa ih i ne pravim cesto

Hvala,na 200 oko 10-15 min.jer su tanke i kad porumene to je to ...

E, ovako je to kod mene ispalo...i pojelo se za večeru...

img2233.jpg

img2234.jpg

Joj ja obozavam vanilice,ali me mrzi dok ih isjecem pa ispecem pa sastavim,pa se to sve pojede za cas... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

24 cm ovo je pola mere a moze i dupla,onda stavljam u 28cm ali bude vislji.A kakao sam od oka oko 1-2 kasike pravi ga preukusan je i jednostavan pa javi...obavezno secer u prahu pre sluzenja. ;)

Ja ovo pečem u kalupu za kuglov - onaj sa rupom u sredini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva, super su ti vanilice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovo pečem u kalupu za kuglov - onaj sa rupom u sredini.

I mm kaze da ga pescem tako,ali jos nikako da probam ali moracu. :rolleyes: nekako se bojim da se ne zalepi. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mm kaze da ga pescem tako,ali jos nikako da probam ali moracu. :rolleyes: nekako se bojim da se ne zalepi. :unsure:

Ja podmađem uljem i pospem brašnom, 'nako standardno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.