Kolačići

odgovora

Objavljeno

Još jednom hvala na ovom receptu :) Odoh ga praviti.

Pravila juce,mnogo je dobar.Fil sam vec pravila samo za malo drugaciju koru sa orasima,ali ovaj EVIN je bio odlican.Samo je ovo za mene mnogo mala mera.Ja sve pravim u veliki pleh od elektricnog sporeta,a ovo mi je mera kao za jednu osobu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva ovo je super kolac, imam taj recept vec duuuuuugo godina ali ga odavno nisam pravila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva ovo je super kolac, imam taj recept vec duuuuuugo godina ali ga odavno nisam pravila

Ja u subotu jela kod strine mm...a danas ga napravila...naravno meni nije ispao tako vizuelno dobro kao njoj..ali je onako lep da se zasladiš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u subotu jela kod strine mm...a danas ga napravila...naravno meni nije ispao tako vizuelno dobro kao njoj..ali je onako lep da se zasladiš...

pa to je i najbitnije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toblerone

Sastojci:

1 margarin

3 jajeta

300g secera

200g cokolade

2 kasike kakaoa

100g przenog susama

100g seckanog przenog neslanog kikirikija

200g mlevenog keksa

100g cokolade za glazuru

malo ulja

Priprema:

1.U odgovarajucoj posudi magrarin zagrejati na pari da se otopi.

2.Umutiti jaja i secer, pa polako dodavati margarinu. Kuvati na pari dok se secer ne otopi.

3.Dodati kakao i cokoladu, pa lagano mesajuci postepeno sipati kikiriki, keks i susam.

4.Odgovarajucu tepsiju ili kalup namazati sa nekoliko kapi ulja i izliti u nju toplu smesu. Sacekati da se masa stvrdne pa staviti glazuru od cokolade otopljene na pari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, pravila sam sinoc belu bajaderu za mamin rodjendan. Taj kolac je predivan, ali moram da vam se pozalim-nije mi se dovoljno stegao beli fil <_< Da li je moguce da je to zbog mleka u prahu (mozda nije bilo kvalitetno)? Ne znam zbog cega drugog se ne bi steglo. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, pravila sam sinoc belu bajaderu za mamin rodjendan. Taj kolac je predivan, ali moram da vam se pozalim-nije mi se dovoljno stegao beli fil <_< Da li je moguce da je to zbog mleka u prahu (mozda nije bilo kvalitetno)? Ne znam zbog cega drugog se ne bi steglo. :unsure:

Ako te ne mrzi napisi kako ide taj beli fil,pa da vidimo,ne verujem da je zbog mleka u prahu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toblerone

Sastojci:

1 margarin

3 jajeta

300g secera

200g cokolade

2 kasike kakaoa

100g przenog susama

100g seckanog przenog neslanog kikirikija

200g mlevenog keksa

100g cokolade za glazuru

malo ulja

Priprema:

1.U odgovarajucoj posudi magrarin zagrejati na pari da se otopi.

2.Umutiti jaja i secer, pa polako dodavati margarinu. Kuvati na pari dok se secer ne otopi.

3.Dodati kakao i cokoladu, pa lagano mesajuci postepeno sipati kikiriki, keks i susam.

4.Odgovarajucu tepsiju ili kalup namazati sa nekoliko kapi ulja i izliti u nju toplu smesu. Sacekati da se masa stvrdne pa staviti glazuru od cokolade otopljene na pari.

Ovo je opasno dobro,moram da pravim,imam i ja neki recept za toblerone,slican je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

400 gr.secera spilovati sa 1 dcl. vode, dodati u spilovan secer margarin otopiti ga samo skloniti sa vatre i odmah dodati 400 gr.mleka u prahu ,odmah mutiti mikserom da se ne naprave grudvice.Sve to odmah preliti preko cokolade, razliti smesu brzo jel se jako brzo steze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

400 gr.secera spilovati sa 1 dcl. vode, dodati u spilovan secer margarin otopiti ga samo skloniti sa vatre i odmah dodati 400 gr.mleka u prahu ,odmah mutiti mikserom da se ne naprave grudvice.Sve to odmah preliti preko cokolade, razliti smesu brzo jel se jako brzo steze.

Ja mislim da je margarin u pitanju,jer je on taj koji steze.Probaj da pravis sa maslacom taj fil.

Nisam nikad pravila taj kolac,ali mi je to delikatno sto ide margarin u vruc spinovan secer.Nije u pitanju mleko u prahu.Mozda si trebala koju sekundu da ostavis da se ohladi pa onda margarin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toblerone

Ovo je vrh vrhova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je margarin u pitanju,jer je on taj koji steze.Probaj da pravis sa maslacom taj fil.

Nisam nikad pravila taj kolac,ali mi je to delikatno sto ide margarin u vruc spinovan secer.Nije u pitanju mleko u prahu.Mozda si trebala koju sekundu da ostavis da se ohladi pa onda margarin.

Spilovati 250 gr. secera sa 1, 5 dcl vode.Kada je uspilovano dodati margarin, samo ga otopiti i skloniti sa vatre da se hladi.Smesu treba hladiti 10 minuta, zatim u to ohladjeno dodati 400 gr. mlevene plazme.Sve to lepo izmiksati i preliti u pleh koi je prethodno malo namazan margarinom.Lepo rastanjiti u plehu ,pa kada je skroz hladan taj prvi sloj preliti ga sa 150 gr. otopljene cokolade.Ostaviti da se i cokolada lepo ohladi i stegne.

Ovo je prvi fil, on je ispao super. Probacu sledeci put sa maslacem, hvala SANLUKA. A prethodno cu ostaviti da se prohladi. Videcemo. Ali je ukusno! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spilovati 250 gr. secera sa 1, 5 dcl vode.Kada je uspilovano dodati margarin, samo ga otopiti i skloniti sa vatre da se hladi.Smesu treba hladiti 10 minuta, zatim u to ohladjeno dodati 400 gr. mlevene plazme.Sve to lepo izmiksati i preliti u pleh koi je prethodno malo namazan margarinom.Lepo rastanjiti u plehu ,pa kada je skroz hladan taj prvi sloj preliti ga sa 150 gr. otopljene cokolade.Ostaviti da se i cokolada lepo ohladi i stegne.

Ovo je prvi fil, on je ispao super. Probacu sledeci put sa maslacem, hvala SANLUKA. A prethodno cu ostaviti da se prohladi. Videcemo. Ali je ukusno! :D

Oba fila deluju preukusno,samo u prvi je nekako puno 400g secera na 1dcl vode :unsure: ,mozda tako treba,jer bajadera i treba biti slatka....Uspece sledeci put,videces. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je opasno dobro,moram da pravim,imam i ja neki recept za toblerone,slican je.

Ovo je vrh vrhova.

Jeste, a i ide brzo, pripremis sastojke i samo ubacujes jedan po jedan, ja planiram sledeci put da ubacim i nesto od suvog voca, brusnicu na primer ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oba fila deluju preukusno,samo u prvi je nekako puno 400g secera na 1dcl vode :unsure: ,mozda tako treba,jer bajadera i treba biti slatka....Uspece sledeci put,videces. :rolleyes:

Da, da. Sledeci put cu staviti 250gr jer je jako slatko. Pojedes jednu i to je to. Kolac je super, valjda ce stvarno sledeci ut biti bolje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put čuje...ako je dobar, mora da se isproba. :rolleyes:

Moraš....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj kolac deluje jako ukusno! Moracu da ga napravim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ima neko dobar recept za Rafaelo sa pudingom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ima neko dobar recept za Rafaelo sa pudingom?

Ivancice sa pudingom nemam,ali imam ovaj sto je pravila moja kuma i mmmmm je.

100 ml slatke sveze pavlake

200 g bele cokolade

kokos

bademi,lesnici ili orasi

Stavis sl. pavlaku da skoro prokljuca,dodas u to cokoladu,mesas dok se ne istopi.Ohladis i onda valjas u kuglice,stavis sta imas,badem,lesnik ili orahe,uvaljas u kokos i u frizider.

Preukusne,lako se pravi.Ako nadjem neki bolji recept pisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice sa pudingom nemam,ali imam ovaj sto je pravila moja kuma i mmmmm je.

100 ml slatke sveze pavlake

200 g bele cokolade

kokos

bademi,lesnici ili orasi

Stavis sl. pavlaku da skoro prokljuca,dodas u to cokoladu,mesas dok se ne istopi.Ohladis i onda valjas u kuglice,stavis sta imas,badem,lesnik ili orahe,uvaljas u kokos i u frizider.

Preukusne,lako se pravi.Ako nadjem neki bolji recept pisem.

Izvrsnooo :) Kokos se stavi u čokoladu i pavlaku, jel tako? :)

Uh, baš mi se sviđa kobinacija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvrsnooo :) Kokos se stavi u čokoladu i pavlaku, jel tako? :)

Uh, baš mi se sviđa kobinacija :)

Pa obicno ne,ali i moze,nije losa ideja,obicno se uvaljaju.

Ja da ih isprobam ,tako sto cu da ih uvaljam u mlevene pistace,ali bez kokosa.Mislim da ce biti isto dobre.Ako budes pravila javi kako su ispale. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.