Kolačići

odgovora

Objavljeno

Snikers:

Kora-umutiti 125g maslaca sa 200g secera u prahu,dodati 2 cela jaja i 1 belance.U to dodati 300g mlevenog keksa i 300g mlevenog slanog kikirikija.Koru obloziti na tacnu i premazati sa 100g eurokrema.

Fil:1l mleka ugrejati do kljucanja sa korom limuna,sa strane umutiti 4 cela jaja i 4 zumanca sa 400g secera i 200g brasna i prstihvat soli.Vruce mleko dodavati u to tankim mlazom i konstantnim mesanjem,bez kore limuna.Posle sve to opet na vatru mesanjem drvenom kasikom dok se ne zgusne.U ohladjen fil dodati 1 umuceni maslac.Podeliti u dva dela i u 1 dodati 100g otopljene cokolade.Preko kore crni fil+zuti i sve preliti otopljenom cokoladom.

Tortu drzati na hladnom i jos bolja je sutradan.Ja pravim uglavnom pola mere.Preukusan je probajteeeeeee gaaaa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snikers:umutiti 125g maslaca sa 200g secera u prahu,dodati 2 cela jaja i 1 belance.U to dodati 300g mlevenog keksa i 300g mlevenog slanog kikirikija.Koru obloziti na tacnu i premazati sa 100g eurokrema.Fil:1l mleka ugrejati do kljucanja sa korom limuna,sa strane umutiti 4 cela jaja i 4 zumanca sa 400g secera i 200g brasna i prstihvat soli.Vruce mleko dodavati u to tankim mlazom i konstantnim mesanjem,bez kore limuna.Posle sve to opet na vatru mesanjem drvenom kasikom dok se ne zgusne.U ohladjen fil dodati 1 umuceni maslac.Podeliti u dva dela i u 1 dodati 100g otopljene cokolade.Preko kore crni fil+zuti i sve preliti otopljenom cokoladom.Tortu drzati na hladnom i jos bolja je sutradan.Ja pravim uglavnom pola mere.Preukusan je probajteeeeeee gaaaa.

Ala ovo deluje komplikovano :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ala ovo deluje komplikovano :huh:

Nije uopste,mozda ne znam ja da objasnim lepo.A umesto ove kreme moze da se skuva puding ako je nekom lakse,ali ja vise volim ovako.Bas je jednostavan i nista se ne pece i sta ti ja znam.A kad bi ga probala videla bi da svakog truda vredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snikers:

Kora-umutiti 125g maslaca sa 200g secera u prahu,dodati 2 cela jaja i 1 belance.U to dodati 300g mlevenog keksa i 300g mlevenog slanog kikirikija.Koru obloziti na tacnu i premazati sa 100g eurokrema.

Fil:1l mleka ugrejati do kljucanja sa korom limuna,sa strane umutiti 4 cela jaja i 4 zumanca sa 400g secera i 200g brasna i prstihvat soli.Vruce mleko dodavati u to tankim mlazom i konstantnim mesanjem,bez kore limuna.Posle sve to opet na vatru mesanjem drvenom kasikom dok se ne zgusne.U ohladjen fil dodati 1 umuceni maslac.Podeliti u dva dela i u 1 dodati 100g otopljene cokolade.Preko kore crni fil+zuti i sve preliti otopljenom cokoladom.

Tortu drzati na hladnom i jos bolja je sutradan.Ja pravim uglavnom pola mere.Preukusan je probajteeeeeee gaaaa.

Sanluka,nas glavni poslasticar! :rolleyes: Jos jedan odlican recept koji mora da se isproba vec za vikend! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ledene kocke

Kora: 7 kas. brsna,7 kas. secera,7 jaja,5 kas.brasna,2 kas. kakaa,1 prasak za pecivo

umutiti zumanca sa secerom pa u to dodati laganim mesanjem dodati belanca i ostale sastojke.Tepsiju obloziti papirom za pecenje i peci na 180 stepeni kratko.

Koru preliti prokuvanom 3 dl vodom i 5 kas. secera

Fil: 10 kas secera,10 kas brasna i 1 l mleka.Pomesati brasno sa secerom i malo mleka ostalo mleko staviti da prokljuca i kad skoro prokljuca sipati u prethodnu smesu ,mesati zatim vratiti na vatru i skuvati kao puding.U ohladjen fil dodati 1 maslac umuceni (250g).

kora+ fil i preliti sa 200 g otopljene cokolade i 50 g maslaca kolac dobro ohladiti.JA sam naravno pravila pola mere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ejj mozete,kada su ledene kocke u pitanju u fil da dodate i pepermint bombone izmrvljeni,super je,oseca se pepermint,onako hladi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ejj mozete,kada su ledene kocke u pitanju u fil da dodate i pepermint bombone izmrvljeni,super je,oseca se pepermint,onako hladi.

Jao, koja luda ideja... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ejj mozete,kada su ledene kocke u pitanju u fil da dodate i pepermint bombone izmrvljeni,super je,oseca se pepermint,onako hladi.

Zanimljiva ideja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedan brzinski kolac, mnogo je ukusan i lagan

1 pakovanje piskota

450gr malina ili crvenog voca (ja uzimam zamrznuto)

1 puding od maline ili jagode

slag

Piskote poredati u tepsiju,preko njih posuti voce (ja ostavim u zdjelici da se odledi i pospem samo malo secera da puste sok)

Skuvati pudin i onako vruc preliti preko voca.

Kad se dobro ohladi premazati slagom.

njami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedan brzinski kolac, mnogo je ukusan i lagan

1 pakovanje piskota

450gr malina ili crvenog voca (ja uzimam zamrznuto)

1 puding od maline ili jagode

slag

Piskote poredati u tepsiju,preko njih posuti voce (ja ostavim u zdjelici da se odledi i pospem samo malo secera da puste sok)

Skuvati pudin i onako vruc preliti preko voca.

Kad se dobro ohladi premazati slagom.

O je...to mi je omiljena letnja poslastica... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedan jako dobar kolač, posebno za Uskrs...dobro je to što može stajati pa bar deset dana, u frižideru...i svaki dan je sve bolji. Zove se Biskupski kruh...

200 grama putra

180 grama brašna

100 grama šećera

Ovo zamijesiti....

Dodati 100 grama grožđica, 2 rebra rendane čokolade, 100 grama rezanim oraha, malo limunove korice....

Sve se ovo izmiješa sa prethodno umućenih 6 bjelanjaka i 50 grama šećera.

Peče se u kalupu...može i za kuglof...ili šta imate....

A možete kombinovati orahe, lješnajke, bademe, brusnice...

Stvarno preporučujem. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedan jako dobar kolač, posebno za Uskrs...dobro je to što može stajati pa bar deset dana, u frižideru...i svaki dan je sve bolji. Zove se Biskupski kruh...

200 grama putra

180 grama brašna

100 grama šećera

Ovo zamijesiti....

Dodati 100 grama grožđica, 2 rebra rendane čokolade, 100 grama rezanim oraha, malo limunove korice....

Sve se ovo izmiješa sa prethodno umućenih 6 bjelanjaka i 50 grama šećera.

Peče se u kalupu...može i za kuglof...ili šta imate....

A možete kombinovati orahe, lješnajke, bademe, brusnice...

Stvarno preporučujem. :rolleyes:

ovo je odlicno uz caj... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolac sa vinom

200 g margarina,200g secera,vanilin secer, 4 jaja, 1 dcl crnog vina,250g brasna,prasak za pecivo,kasicica cimeta,100g cokolade.

Odvojiti zumanca od belanaca. Sve sastojke pomesati i umutiti. Belanca umutiti i na kraju im dodati narendanu cokoladu. Sve sjediniti i peci oko 20 min na 200 stepeni.

Kolac sa makom

1,5 dl ulja,2 case mleka (casa od jogurta), 2 case secera,3 case brasna,120g maka, prasak za pecivo. Za preliv:100g cokolade za kuvanje.

Sve sastojke pomesati i mutiti mikserom dok se smesa ne ujednaci. Sipati u podmazan pleh i peci 30 min na 200 s.

Prohladjen kolac preliti otopljenom cokoladom.

Krem kolac

2 jajeta,2 case secera,2 case ulja,2 case mlevenog keksa,2 case mleka,prasak za pecivo,2 case brasna,kasika kakoa,100g eurokrema.

Umutiti belanca,dodati secer,zumanca,keks,mleko,ulje,brasno ,prasak za pecivo i kakao. Testo sipati u podmazan pleh i peci 20 min na 200s. Prohladjen kolac premazati eurokremom i posuti mlevenim keksom.

Ove kolace cesto pravim,veoma su jednostavni,ali jakkoooo ukusni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Medeni kolac je jednostavan za pravljenje,ukusan,kao kupovni medenjaci.Isprobala ga prosle nedelje pa ga pravim i za uskrs.

MEDENI KOLAC

Pomesati 1.5casu brasna,casu secera,kasicicu sode bikarbone,kasiku cimeta u to dodati 3 kasike ulja,1.5casu mleka i na kraju 5 kasika pekmeza.Dobije se retka smesa koju podelimo na dve jednake smese.U namascenu i pobrasnjenu tepsiju sipati polovinu smese i peci na 180C-15min.Izvaditi,premazati pekmezom i posuti rendanu cokoladu pa preliti drugi deo smese i vratiti da se pece jos 30min.Ohladjen kolac preliti cokoladnom glazurom i ostaviti da se stvrdne.

Pre stavljanja glazure ako imate modle srca,kruga ili neki drugi oblik vaditi dok je kolac vruc i posle preliti cokoladom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da dodam recept jednog od mojih omiljenih kolaca..

EVIN KOLAC

KORA:Potrebno je umutiti sest belanaca,dve soljice crne kafe secera,dve soljice crne kafe ulja(ja stavim jednu),sedam kasika brasna,pola kesice praska za pecivo i 50gr rendane cokolade.To peci na 200 stepeni.

FIL:Sest zumanaca i sest kasika secera lepo umutiti na pari.Kada je lepo umuceno dodati 150gr cokolade za kuvanje i pola margarina.

Kada se kora malo prohladi,vruc fil preliti preko kore i narendati jedan euroblok.

Prelep kolac,a lako se pravi!

Još jednom hvala na ovom receptu :) Odoh ga praviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ledene kocke

Kora: 7 kas. brsna,7 kas. secera,7 jaja,5 kas.brasna,2 kas. kakaa,1 prasak za pecivo

umutiti zumanca sa secerom pa u to dodati laganim mesanjem dodati belanca i ostale sastojke.Tepsiju obloziti papirom za pecenje i peci na 180 stepeni kratko.

Koru preliti prokuvanom 3 dl vodom i 5 kas. secera

Fil: 10 kas secera,10 kas brasna i 1 l mleka.Pomesati brasno sa secerom i malo mleka ostalo mleko staviti da prokljuca i kad skoro prokljuca sipati u prethodnu smesu ,mesati zatim vratiti na vatru i skuvati kao puding.U ohladjen fil dodati 1 maslac umuceni (250g).

kora+ fil i preliti sa 200 g otopljene cokolade i 50 g maslaca kolac dobro ohladiti.JA sam naravno pravila pola mere.

O da, volim! :) Jel pravio neko kolac od sargarepe? Sa kakaom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I tako počnem ja sa zadnjih 6 jaja u kući da pravim kolač...razbijem 5 bjelanjaka i upadne mi žuti žumanjak :ph34r: i preorjentišem se na LAMBADU...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I tako počnem ja sa zadnjih 6 jaja u kući da pravim kolač...razbijem 5 bjelanjaka i upadne mi žuti žumanjak :ph34r: i preorjentišem se na LAMBADU...

Kad upadne žumance - izvadi se bez problema sa razbijenom polovinom ljuske. I kora za puslu mi se umuti ko sežer - iako se žumace razmrlja u belancetu ;)

A Lambada kolač je...?

Kod mene danas moje Bele ledene kocke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mikser bio u pokretu, onaj stoni...i razbi jaje za cas...

Lambada je jedan od mojih omiljenih kolaca...

KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još jednom hvala na ovom receptu :) Odoh ga praviti.

Znam...mnogo je ukusan...Nema na cemu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jednog jako ukusnog kolaca...

ATOM KOCKE

KORA-Umutiti 6 jaja,6 kasika secera,4 kasika oraha,2.kasike brasna,1 kasika kakao praha i pola peciva.Peci na 200 stepeni.

I FIL-Umutiti 5 zumanaca sa 150gr,secera u prahu,1 margarin,3 stanglice cokolade.Zumanca i cokolada se ukuvaju na pari i doda se cokolada,a kada se ohladi,sjediniti sa margarinom.

II FIL-Umutiti 5 belanaca sa 250gr secera,svemu tome dodati 100gr.pregorelog secera i sve zajedno to mutiti dok se ne ohladi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mikser bio u pokretu, onaj stoni...i razbi jaje za cas...

Lambada je jedan od mojih omiljenih kolaca...

KLIK

Fino izgleda, samo mi se ne svidja onaj beli krem sa brašnom, možda je ukusno, ali nekako, brašno? Možda bi bilo lepše da se stavi dole puding od čokolade, a gore od vanile, ili nešto sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pravim sa gustinom, kuham ga kao puding.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pravim sa gustinom, kuham ga kao puding.

E da, vidiš, gustin, nisam se setila a to može biti odlična zamena za brašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.