Štrikanje

odgovora

Objavljeno

Ja znam da štrikam... :)

Učila me mama, još u osnovnoj, posle smo imali i u školi Domaćinstvo - pa smo i tamo pokazivali šta znamo o pletenju. :)

Zanimljiva tema...

Ja sam prošle godine mom Stefanu počela da pletem prslučić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znala sam da štrikam, još kao baš mala. Naučila me baba. Naravno ništa komplikovano. Nisam sigurna da bih se sada setila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znala sam da štrikam, još kao baš mala. Naučila me baba. Naravno ništa komplikovano. Nisam sigurna da bih se sada setila.

Ja baš verujem da bi se brzo setila, samo da ti neko da u ruke, i okreni, obrni i ona omiljena rečenica: Aha, tako je... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obozavam da strikam! Cim pocne zima, ja se kao neka baka na selu zakljucavam u kuhinju, ukljucujem sporet da kuvam dzem, slatko ili kompot od svog voca iz zamrzivaca koje sam navlacila preko leta kao hrcak u nas zamrzivac, i naravno da mi ruke ne budu nezaposlene dok se kuva - strikam! Prosle zime sam svojoj sveki nastrikala jedan preveliki sal, koji kada stavi oko vrata vuce se po podu, tako da mora da ga obrne jedno 5-6 puta oko vrata :) Od melirane bez, sive, maslinaste i teget boje, jer znam da su njene stvari uglavnom u tim bojama tako da joj se ovaj sal uglavnom uz sve uklapa. Obican strikani sal, sa resama na krajevima, ali ona se nenormalno odusevila, hvalila se svda po selu, i sada celo njihovo selo porucuje salove od mene :P

A strikala sam i neke stvarcice za sebe, evo konkretno jedan dzemper od prosle jeseni, koji vrlo rado nosim, a evo slike :)

Rukavi koji mogu da se zavrnu ili odvrnu i velika kapuljaca sa resama:

76376_1725870031627_1384683688_1817491_2

I kompletan dzemper sa malkice ukrstenog rada:

150560_1725869351610_1384683688_1817490_

l@n@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđelčiću, svaka čast!!!! Glina i nakit pa i štrikanje.... Bravo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Umem da heklam ali ne znam da strikam.Pokusavala baka da me nauci ali ja sam sa onim iglama jednostavno posvadjana...Bas mi je krivo toliko vunenih stvari mozes isplesti ako umes :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcic,zlatne ruke imas!

Ja sam nekada vezla to me smirivalo uz muzikicu...vezla sam u pauzama ucenja...ali sada i ti gobleni su mi visak...eno u podrumu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcicu, ovaj dzemper me je naprosto odusevio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno :)))

Ivancice, umem ja jos kojesta da pravim, obozavam rucne radove i u svemu sam morala da se oprobam. Ovaj dzemper je samo jedan od stvari koje sam strikala, a ima niz toga, a prvi dzemper sam sebi sastrikala sa 10godina, i haljinicu za barbiku. :)

Hvala vam puno, ja sam opterecena, kao sto rekoh rucnim radovima, ali moj problem je sto nikada nisam zadovoljna, tako da uvek moram da se dokazujem sebi, da pokusavam svasta nesto iznova i da "se usavrsavam" bezuspesno: svaki sledeci put sam opet necim nezadovoljna.

Ali eto, jos jedne divne osobine mm, on obozava sve sto je mojih ruku delo i ne nalazi nikakvu manu, a to mi daje dodatnu motivaciju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcic prelep je dzemper, svaka ti cast. Jesi li ti ovo na slici?Ako jesi , onda si prelepaaaaa! :)

Ja ne znam da pletem, znala sam kao jako jako mala, aka me je ucila , ali sad ni kineske stapice zaboravljam da drzim a kamoli igle.

Veceras sam videla kod drugarice pleteno cebe i raspametila sam se. E bog takvih stvari bih volela da znam da pletem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala seceruuuuuuu! Stiiiiiiidiiiiim se! Da, to sam ja na slici... :wub: Nije tesko umeti da strikas, prvi red je problematican, vec sve posle je laganica... :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvetici od vunice za ukrasavanje kapa,saleva,...post-41778-1323769209_thumb.jpg

post-41778-1323768967_thumb.jpg

post-41778-1323769114_thumb.jpg

post-41778-1323769179_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drami... bas lepo.

A kako vadis posle ovaj karton? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drami,odlicno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drami... bas lepo.

A kako vadis posle ovaj karton? :rolleyes:

Isecem makazama.Stavim preko cveta neku krpu,gazu pa ga ispeglam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drami, hvala na odgovoru!

Juce sam u lillyju videla zvezde za jelku izvezene (ustirkano, pa stavljene sljokice srebrne! dobra fora.. moram da naucim da vezem, pa za sledecu NG da ih napravim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvetici od vunice za ukrasavanje kapa,saleva,...post-41778-1323769209_thumb.jpg

Ja uopste ne mogu da provalim kako se ovo radi, je l' mozes da malkice objasnis? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uopste ne mogu da provalim kako se ovo radi, je l' mozes da malkice objasnis? :)

Iseces od kartona krug,sa reljefima oko kruga i rupicom u sredini.Uzmes najvecu iglu sto imas,provuces vunicu i radis sta ti padne na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drami zeno ti si kao nasa andjelcic, ultra talentovana. Svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam i da pletam i da heklam eve minatoto zimo imase akcija dobrotvorna za pleteni raboti za predvreme rodenite decinja sto se vo inkubatori da im bide toplicko pa eve del od moite donirani raboti koi gi pletev so mnoogu ljubov dsc00143qt.jpg

kapceto e heklano a kalcinjata se pleteni so dve iglidsc00133zz.jpg

ovaa kapa i ja isheklav na Elena istotaka i imam isheklano i bolero od koe za zal nemam slika a e prekrasno dsc01817a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.