Ćaskanje trudnica

odgovora

Objavljeno

e neka si joj rekla :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha... :D Ma, nasla sam ja da te zezam. I na mene isto utice ovo vreme. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo gadna ova trudnoća preko leta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo gadna ova trudnoća preko leta :lol:

Auf a zamislite tek kakva je trudnoca zimi...3 sloja garderobe, pa plus novi kaput ili jakna, cipele ili cizme za broj vece, pa klizavica...neka hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste trudnice :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E devojke... Meni se toliko spustio stomak... :blink: Maltene kao pred sam porodja sa Teom... I nesto me bolucka dole,pa te mi ne prija dok sedim a i bebana se smirila danas nesto... Sad vec nedelju dana osecam takve stvari... Neznam sta da radim,imam zakazano 8.,dr.mi je dotad na godisnjem,ne ide mi se kod dr.ali me sve ovo i plasi... mislim,bar da mi se sve ovo desava u 9.mesecu,ajd',ali... Jel neko osecao nesto slicno?Sta da radim,sta kazete?

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako ce ti biti lakse i ja ima slicne simptome vec sada....kad sdim malo duze imam takav bol u karlici da jedva ustanem..tu i tamo preko dana me bolucka stomak i cas mi je gore cas dole zavisi koliko radim u toku dana....dr.kaze da je jednostavno takva trudnoca..malo teze je podnosim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala lili! :)

Ja imam osecaj kao da sam otvorena ili sta kao de ce mi beba ispasti... Stalno hodam sa malim koracima nesvesno jer zaista kontam da ce ispasti... :blink: Sad sam procesljala malo temu na prevremeni porodjaj i vidim da su osecale isto sto ja sad osecam... Sa Teom sam ovo osetila tek kad smo krenuli u bolnicu... Uf... Nista,odoh da lezim,pa ako mi ne bude boje idem na pregled... Instikt mi govori da sto vise mirujem,ali pored malog je to mission impossible...

Nadam se da sam se samo utripovala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma bice sve ok a i da se porodis nista strasno..bebac je ionako vec spreman smao mu fali malo ..masnoce,,...ma bez brige odmaraj i bice super..meni se recimo problem sto se tice bola javio pre oko dve nedelje ali u isto to vreeme imam problem s a stolicom,malo teze je izbacujem...pa dr kaze da je najverovatnije i to uzrok jer gasovi ne mogu normalno da izadju..izvini sto ja to ovako narodski pisem ali zene smo...da izvines kao da mi se ,,gas,,uklesti i takav bol probadajuci u trajanju od par sekundi..uzassssssssssssss. a da ne spominjem prtisak na besiku..to je prica za sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E devojke... Meni se toliko spustio stomak... :blink: Maltene kao pred sam porodja sa Teom... I nesto me bolucka dole,pa te mi ne prija dok sedim a i bebana se smirila danas nesto... Sad vec nedelju dana osecam takve stvari... Neznam sta da radim,imam zakazano 8.,dr.mi je dotad na godisnjem,ne ide mi se kod dr.ali me sve ovo i plasi... mislim,bar da mi se sve ovo desava u 9.mesecu,ajd',ali... Jel neko osecao nesto slicno?Sta da radim,sta kazete?

:(

Kad se tako uplasis sto ti se bebica ne pomera, lezi lepo na ledja, digni noge sto vise, opusti se i disi duboko i cesto. Sto vise uneses kiseonika to ce bebica vise da se raduje pa ce da se krece. Bolovi su uglavnom normlana stvar. Ponekad se bebica namesti tako da ti pritsika besiku, a ti osecas bol jos nize. Pomozi bebici da se okrene disanjem i opustanjem.

Prvo pravilo: ako ti nesto fizicki radis, bebica je mirna ne samo zato sto se fino ljuljuska u stomaku vec zato sto ti trosis kiseonik. Kad se smiris, ona pocinje da se meskolji jer ima dovoljno kiseonika.

Ne brini!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam i ja te divne gasove,one probadajuce,prosle su,a bas su odvratne... Inace nemam problema sa tvrdom stolicom... Probaj da jedes jabuku,meni je to pomoglo.

Hvala Lilika na odgovor,malo si me umirila... :)

Znam ja da sad vec fali samo masti i da je otprilike sve formirano,samo... Neznam,stvarno imam osecaj da cu ranije,a bas toliko i ne bih... Eto,ne odgovara mi ni ranije ali ne bih ni suvise kasno,puno ja biram bwe...:lol:

A sto se tice nazivanja stvari njihovim imenom,kad se jednom porodis sav stid nestane(barem kod mene),pa ti takve reci dodju kao i sveostale... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam i ja te divne gasove,one probadajuce,prosle su,a bas su odvratne... Inace nemam problema sa tvrdom stolicom... Probaj da jedes jabuku,meni je to pomoglo.

Hvala Lilika na odgovor,malo si me umirila... :)

Znam ja da sad vec fali samo masti i da je otprilike sve formirano,samo... Neznam,stvarno imam osecaj da cu ranije,a bas toliko i ne bih... Eto,ne odgovara mi ni ranije ali ne bih ni suvise kasno,puno ja biram bwe...:lol:

A sto se tice nazivanja stvari njihovim imenom,kad se jednom porodis sav stid nestane(barem kod mene),pa ti takve reci dodju kao i sveostale... ;)

a bas vala sto se tice stida.. :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Yelena! :)

Evo,opustam se i osecam bebu kako stuca(a kao da mi stuca iz butine,bas je osecam nisko)... :)

Ma sta bude neka bude... Ako ona zeli napolje ja cu je cekati a ako nece jos jos bolje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E devojke... Meni se toliko spustio stomak... :blink: Maltene kao pred sam porodja sa Teom... I nesto me bolucka dole,pa te mi ne prija dok sedim a i bebana se smirila danas nesto... Sad vec nedelju dana osecam takve stvari... Neznam sta da radim,imam zakazano 8.,dr.mi je dotad na godisnjem,ne ide mi se kod dr.ali me sve ovo i plasi... mislim,bar da mi se sve ovo desava u 9.mesecu,ajd',ali... Jel neko osecao nesto slicno?Sta da radim,sta kazete?

:(

Šta da ti kažem..ja jedva sinoć pretekoh..baš sam se uplašila bila..nisam mogla da se pomerim uopšte, toliko sam osećala kao da me neko noževima bode dole..to mi se nikada nije desilo sa Stevom..ali..svaka trudnoća je drugačija..malo sam odmorila i evo danas, hvala bogu, ništa..ma rano je nama još da mislimo o tome...neka su nam ove bebice još malo unutra :rolleyes:

P.S. mislim da je najbolje da se javiš dr ukoliko duže osećaš smetnje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Claro,haos... Drago mi je sto je proslo...I ti se odmaraj sto vise,ja kontam to je 2.trudnoca-nisu misici isti niti ista drugo,treba da se cuvamo vise... I meni je trudnoca skroz drugacija od prve,sve gore podnosim,a ovcakve stvari nisam dosad uopste osetila... Mi danas bili kod dr.sa malim,i ajde rekoh da skoknem ja do gin.pa da pitam sestru sta misli,dali da me pregleda dr.ili da sacekam 8.Ona kad ej cula sta osecam oma me ubacila kod nje,pregledala me,uradili ctg,ali sve je ok,nisam otvorena,huh... Basmi je laknulo,mada ja jos uvek osecam isto... Rekla mi je da su to verovatno pripremni bolovi... :blink: Moje telo je poludelo,pa kakvi ce to bolovi biti kad su mi potrebni pripremni?! Mislim,sa Teom nista slicno nisam osetila,a sad... Sve moguce... Sad treba sto vise da se opustam u horizontali za svaki slucaj i da se javim momentalno ako osetim ponovo bolove/kontrakcije i sl.U svakom slucaju sad sam mirnija... Mozda se beba samo namestila tako da me bas pritiska dole pa to osetim kao "otvaranje"... Uf,jedva cekam 8.da vidimo i na uz kako je bebana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Claro,haos... Drago mi je sto je proslo...I ti se odmaraj sto vise,ja kontam to je 2.trudnoca-nisu misici isti niti ista drugo,treba da se cuvamo vise... I meni je trudnoca skroz drugacija od prve,sve gore podnosim,a ovcakve stvari nisam dosad uopste osetila... Mi danas bili kod dr.sa malim,i ajde rekoh da skoknem ja do gin.pa da pitam sestru sta misli,dali da me pregleda dr.ili da sacekam 8.Ona kad ej cula sta osecam oma me ubacila kod nje,pregledala me,uradili ctg,ali sve je ok,nisam otvorena,huh... Basmi je laknulo,mada ja jos uvek osecam isto... Rekla mi je da su to verovatno pripremni bolovi... :blink: Moje telo je poludelo,pa kakvi ce to bolovi biti kad su mi potrebni pripremni?! Mislim,sa Teom nista slicno nisam osetila,a sad... Sve moguce... Sad treba sto vise da se opustam u horizontali za svaki slucaj i da se javim momentalno ako osetim ponovo bolove/kontrakcije i sl.U svakom slucaju sad sam mirnija... Mozda se beba samo namestila tako da me bas pritiska dole pa to osetim kao "otvaranje"... Uf,jedva cekam 8.da vidimo i na uz kako je bebana...

Ma ludilo..toliko smo se sinoć uplašli..ali hvala bogu sada je sve bolje..mada konstantno osećam pritisak u preponama..ko će ga znati..najgore je što ni ne možemo odmarati koliko želimo..ipak su tu starija deca, kojima je takodje potrebna pažnja..ma samo da prodje još nedelju dve bar..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista stvar kod mene... Evo,ja od danas ne radim kao da se ne zamaram a valjda mi je gore sa ovim malim,te trci vamo te tamo,te na nosu,pa ovo pa ono...aaa... A sve uhvatim sebe kako hodam sa malim koracima jer imam osecaj da beba moze ispasti u svakom momentu... E,da prodju jos 3nedelje,pa i necu mariti ako se porodim... :D Dosta mi je vise.... Ja kontam da isto osecamo,ove 2.trudnoce su stvaaarno... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista stvar kod mene... Evo,ja od danas ne radim kao da se ne zamaram a valjda mi je gore sa ovim malim,te trci vamo te tamo,te na nosu,pa ovo pa ono...aaa... A sve uhvatim sebe kako hodam sa malim koracima jer imam osecaj da beba moze ispasti u svakom momentu... E,da prodju jos 3nedelje,pa i necu mariti ako se porodim... :D Dosta mi je vise.... Ja kontam da isto osecamo,ove 2.trudnoce su stvaaarno... <_<

Heheh..ma držimo se ti i ja..će izguramo :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice ne ćaskaju odavno, tek sada to vidim!!! Izgleda mi da su se porodile.

I ja sam u 2. trudnoći i to 36 -37 nedelja i od sinoć imam jake bolove, pogotovo u levu stranu nisko, jak oštar bol, a onda mi se stomak stvrdne kao kamen, pa opusti. I bila sam danas do lekara KTG je ok, nema kontrakcija, na pregledu je ok, grlić dugačak i zatvoren a mene boli li boli. Baš se brinem šta je u pitanju i da li je to u vezi bebe i trudnoće ili me boli nešto drugo. Videću kako će biti sutra, ali od sinoć me boli konstantno.

I u globalu, ova 2. trudnoća mi je jedno 10 puta teža nego 1. Sa devojčicom sam bila kao pčellica sve do porođaja, bez simptoma, problema, bolova i sl. a sada sa dečakom mi je užasno teško, jedva čekam da se porodim!!

Pa ako neka ima ili je imala problema sličnih mojim nek se javi, možda me uteši.

Neznam da li su ovo stomačni "problemi" ili "trudnički"?! Uf!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice ne ćaskaju odavno, tek sada to vidim!!! Izgleda mi da su se porodile.

I ja sam u 2. trudnoći i to 36 -37 nedelja i od sinoć imam jake bolove, pogotovo u levu stranu nisko, jak oštar bol, a onda mi se stomak stvrdne kao kamen, pa opusti. I bila sam danas do lekara KTG je ok, nema kontrakcija, na pregledu je ok, grlić dugačak i zatvoren a mene boli li boli. Baš se brinem šta je u pitanju i da li je to u vezi bebe i trudnoće ili me boli nešto drugo. Videću kako će biti sutra, ali od sinoć me boli konstantno.

I u globalu, ova 2. trudnoća mi je jedno 10 puta teža nego 1. Sa devojčicom sam bila kao pčellica sve do porođaja, bez simptoma, problema, bolova i sl. a sada sa dečakom mi je užasno teško, jedva čekam da se porodim!!

Pa ako neka ima ili je imala problema sličnih mojim nek se javi, možda me uteši.

Neznam da li su ovo stomačni "problemi" ili "trudnički"?! Uf!

Draga Mirella, citajuci tvoj post pronadjoh se u tvojoj prici pa da se i ja glasnem. Ja sam u 37. nedelji.ovo mi je takodje druga trudnoca, imam sina a sad nosim curicu. Mnogo mi je teza od prve. tako da tu nema pravila sin-kcer.cak sa sinom sam bila kao leptirica, radila do porodjaja sve stizala, cak sam vise kg imala tada i mnogo sam bila natecena. U ovoj trudnoci, sam totalno razdrazljiva, zaplacem za sitnicu, poceli su i neki bolovi u preponama, sjutra idem kod dr na pregled da vidi da li sam i koliko otvorena... kao i ti ja JEDVA CEKAM DA SE PORODIM I DA UGLEDAM MOJU BEBICU.Ne mogu viseee... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama, ja samo da se javim ( nova sam na forumu od danas ) , valjda cu se snaci :rolleyes: , da se pohvalim da smo usli u 30-tu nedelju i da imamo punih 1 kg i 600 gr :rolleyes: srce mamino..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama, ja samo da se javim ( nova sam na forumu od danas ) , valjda cu se snaci :rolleyes: , da se pohvalim da smo usli u 30-tu nedelju i da imamo punih 1 kg i 600 gr :rolleyes: srce mamino..

SUPEEEER!!! DOBRO DOSLA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje vas nasla :rolleyes: Nadam se da cemo se lepo druziti !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje vas nasla :rolleyes: Nadam se da cemo se lepo druziti !!

HOCEMO SIGURNO... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ova tema je zatvorena za odgovore.

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.