Ćaskanje trudnica

odgovora

Objavljeno

Tu sam Tiki,kako je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje, kako ste? Jaooooj ja cu 100 kila imati ako nastavim ovako! Mučnina mi je prestala na kraju 9-te nedelje i od tada imam dobar apetit a ne radim, napolju je hladno, sneg, bljuzgavica, ne mogu da šetam, jedino se tešim što idem često u wc - to me jedino može spasiti :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima drago mi je da je otvoren Forum..jer tesko da samomogli lepo da komuniciramo!!!

Ja sam u 33 nedelji ... cekamo curicu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima.

Ja imam jednu veliku dilemu, i molim sve trudnice ako mogu da mi odgovore tj kažu neko svoje mišljenje.

Ja sam sad u 20 nedelji i trudnoću mi vodi Dr Zoran Lončar, Dragiša Mišović... e to je moja dilema.

Juče sam čula jako loše reči o njemu, o tome kako vodi trudnoće i da je imao dosta propusta i kikseve pri samom porođaju i to me je jako uznemirilo. Do duše i ja nisam nešto zadovoljna sa njim jer šta god da sam ga pitala nije hteo da mi odgovori,tj. svenešto šturo i kao moje je da vodim trudnoću tvoje da uživaš. Hvala Bogu beba je sve kako treba, sve lepo napreduje, tj bar se nadam, jer sam sad jako zabrinuta da li on to radi sve kako treba.

Zato Vas sve molim ako je još neko nešto čuo o ovom doktoru da mi kaže jer ozbiljno razmišljam da promenin ginekologa, preporučili su mi doktorku Rodić, Dragiša Mišović.

Hvala svima

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima! ja sam u 18.nedelji i imam cerku:) 10meseci ce za nedelju dana.. ova trudnoca mi je mnogo laksa, bezbrizna sam i zaboravljam da sam trudna.u prvoj sam bila sva preplasena da li ce sve biti u redu i opterecena sta cu roditi, rodila lepo fino zdravo dete, sto se nadam i ovog puta. u prvoj sam se ugojila 23 kg strasno a inace sam bila sa 51kg pre trudnoce. za sad nisam jako 60. sanjice, mislim da je prosao rizican period i da konacno mozes da se opustis:)i uzivas u trudnoci, sto zelim i svim ostalim trudnicama. marinabebi.. mozda bolje da promenis lekara, sto da se bezveze tripujes i opterecujes.. grozno je biti ne siguran u lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima.

Ja imam jednu veliku dilemu, i molim sve trudnice ako mogu da mi odgovore tj kažu neko svoje mišljenje.

Ja sam sad u 20 nedelji i trudnoću mi vodi Dr Zoran Lončar, Dragiša Mišović... e to je moja dilema.

Juče sam čula jako loše reči o njemu, o tome kako vodi trudnoće i da je imao dosta propusta i kikseve pri samom porođaju i to me je jako uznemirilo. Do duše i ja nisam nešto zadovoljna sa njim jer šta god da sam ga pitala nije hteo da mi odgovori,tj. svenešto šturo i kao moje je da vodim trudnoću tvoje da uživaš. Hvala Bogu beba je sve kako treba, sve lepo napreduje, tj bar se nadam, jer sam sad jako zabrinuta da li on to radi sve kako treba.

Zato Vas sve molim ako je još neko nešto čuo o ovom doktoru da mi kaže jer ozbiljno razmišljam da promenin ginekologa, preporučili su mi doktorku Rodić, Dragiša Mišović.

Hvala svima

Pozz

Ja nemam iskustva sa doticniom doktorom, ali ti moram dati jedan savet- Ne obracaj toliko paznju na komentare drugih, jer ces o svakoj temi ili svakom dr. cuti i pozitivna i negativna misljenja. Sve je to individualno. Znam mnoge slucajeve kada su zene imale jaku vezu, nacelnike i prosle su gore od zena koje su prvi put dosle u porodiliste na dan porodjaja. Opusti se i uzivaj u svojoj trudnoci, a kao sto rekoh, svako ima pravo na svoje misljenje, pa neka te to ne opterecuje! Pozdrav! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima, ja sam se danas priključila, inače sam u 24 nedelji. Imam sina od 12g i ćerku od skoro 8g. Ova trudnoća nije bila baš planirana, ali smo mm i ja zajednički odlučili da imamo još jedno dete :rolleyes: . Sad mi je drago što smo tako odlučili. Čekamo još jednog dečaka, mada je moja ćerka navijala za sestru :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa SaskaS dobro nam dosla!

Sve cestitke za trece koje si resila da rodis :D .To je bas super :D:D:D i ja bi troje samo da rodim ovo prvo sto mi je u stomaku pa nastavljam dalje nema pauze,ako se ne predomislim posle porodjaja :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odgovor za serklaz: radi se oko 13-te nedelje trudnoce.

Meni je ovo treca trudnoca, dve neuspele, a sada u 28-oj nedelji mislim da vec mogu slobodno reci - moja prva beba!

Stvarno je dobro sto ste svi tu, jako je tesko razgovarati sa ljudima o trudnoci, bar su oko mene svi kratki ili neupuceni ili zaostali, pa se samo posvadjamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje devojke,pomazite...e ovako ja sam u 8.nedelji i pre nekog vremena pojavio mi se jak sekret (3 gupa bakterija i 6 gupa gljivica),doktorka mi je prepisala povidon jod vaginalete ali one ne pomazu. e sad meni nije jasno kako sam uspela da dobije tu grupu sekreta kad sam krajem januara( tad nisam bila trudna) bila kod ginekologa na pregledu i ispitala ama bas sve (posto smo planirali ovu trudnocu) i tada su mi sve analize bile u savrsenom redu!? da li je moguce da mi se to pojavilo od utrogestana posto ga pijem.....zaista neznam sta da radim vise...hvala vam u napred!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cesta je pojava da se od trudnoce , od promene hormona promeni pH vrednost i sastav vaginalne flore, pa se javljaju takvi problemcici, sto bi mi mislile "bez uzroka".

A kako da uravnotezis stanje tih bakterija(nesto mora ostati da bi bilo zdravo, kao one dobre bakterije u jogurtu i crevima npr.) i uklonis gljivice, to moras resiti sa doktoricom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cesta je pojava da se od trudnoce , od promene hormona promeni pH vrednost i sastav vaginalne flore, pa se javljaju takvi problemcici, sto bi mi mislile "bez uzroka".

A kako da uravnotezis stanje tih bakterija(nesto mora ostati da bi bilo zdravo, kao one dobre bakterije u jogurtu i crevima npr.) i uklonis gljivice, to moras resiti sa doktoricom

hvala draga..ali izgleda nezna ni ona resenje cim mi non stop daje povidon jod koji mi bas i ne pomaze...u svakom slucaju VELIKOOOO hvalaaaaa...bice sve ok,samo bez panike :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,

ja sam 18 nedjelja trudnoce. Bila sam u 17. nedjelji na redovnoj kontroli i Dr. mi rekla da imam Miom velicine 43 mm, ali mi nije dala neke lijekove, caj niti ista, nego mi zakazala za mjesec kontrolu kao da je sve okk....Dali se neko susreo sa ovim, molim HELP!!!!!! Inace ovo mi druga trudnoca,u prvoj nikakvih problema nisam imala. Helpppp ako ikako ista zna sa ovim jako se bojim,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala draga..ali izgleda nezna ni ona resenje cim mi non stop daje povidon jod koji mi bas i ne pomaze...u svakom slucaju VELIKOOOO hvalaaaaa...bice sve ok,samo bez panike :D

Nema na cemu. Zanima me samo da li su ti pravili bris cerviksa i vagine? Onda bi tacno trebali znati koji "nametnici" su u pitanju, pa ih lako rese.

Ako nisu radili,trazi, makar kod drugog lekara.

Ja koristim MacMirror Complex, daju bez recepta, ali uvek mi ga je gin. preporucivao, pa tako i sad u trudnoci...meni je pomoglo i kada sam imala samo pojacan sekret i sada funcionise sa stafilokokama i candidom spp. koje su se pojave u 4tom mesecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,

ja sam 18 nedjelja trudnoce. Bila sam u 17. nedjelji na redovnoj kontroli i Dr. mi rekla da imam Miom velicine 43 mm, ali mi nije dala neke lijekove, caj niti ista, nego mi zakazala za mjesec kontrolu kao da je sve okk....Dali se neko susreo sa ovim, molim HELP!!!!!! Inace ovo mi druga trudnoca,u prvoj nikakvih problema nisam imala. Helpppp ako ikako ista zna sa ovim jako se bojim,

Nemoj da se bojis. Posto je samo jedan miom u pitanju, pratice njegovo stanje.

Ako se i poveca, nemoj panicariti, za to nema leka ili caja, to se operise, a posto si ti trudna, to je neizvodljivo. Zato ce ti, u zavisnosti kako ce proci sledeca kontrola, propisati malo mirovanja, reci ce ti da se ne uplasis ako malo prokrvaris, to miom krvari kako beba raste i stiska ga, to malo i boli, ali nije strasno.

Ja mislim da taj jedan nece biti problematican, posto sam u bolnici lezala sa zenicom koja je imala bas puno mioma i jako je krvarila tokom 4 meseca, pa je i rodila devojcicu ranije u sestom mesecu, mala je ziva i u inkubatoru raste i razvija se velikom brzinom.

Ali taj jedan nije strasan, on ne moze uzrokovati tolilo problema. Samo nemoj da se plasis, redovno kontrolisite, i sta god da osetis kazi doktorici, ali znaj da je beba od toga u redu, samo tvoja materica malo pati.

Bez brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala problema sa sekretom pa sam koristila MacMirror Complex,a ujutru bi ispirala kamilicom,tako da mi je pomagalo,Ali u sustini to je normalno u trudnoci,retko koju trudnicu to zaobidje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se bojis. Posto je samo jedan miom u pitanju, pratice njegovo stanje.

Ako se i poveca, nemoj panicariti, za to nema leka ili caja, to se operise, a posto si ti trudna, to je neizvodljivo. Zato ce ti, u zavisnosti kako ce proci sledeca kontrola, propisati malo mirovanja, reci ce ti da se ne uplasis ako malo prokrvaris, to miom krvari kako beba raste i stiska ga, to malo i boli, ali nije strasno.

Ja mislim da taj jedan nece biti problematican, posto sam u bolnici lezala sa zenicom koja je imala bas puno mioma i jako je krvarila tokom 4 meseca, pa je i rodila devojcicu ranije u sestom mesecu, mala je ziva i u inkubatoru raste i razvija se velikom brzinom.

Ali taj jedan nije strasan, on ne moze uzrokovati tolilo problema. Samo nemoj da se plasis, redovno kontrolisite, i sta god da osetis kazi doktorici, ali znaj da je beba od toga u redu, samo tvoja materica malo pati.

HVALA...HVALA.... LIJEPA...LJUBIM TE.. ZA ODGOVOR. Moja kuma koja je inace sefica u Domu zdravlja kaze da se moze desit do sledece kontr. da ga i nebude, ali se jako plasim, posto sam citala po inter. svasta kako moze ugroziti zivot majke i bebe, pa da moze doci i do toga da se vadi materica svasta nesto, nemogu cekat sledecu kontr. radije bi otisla jos kod jednog Dr. pa planiram u sledecoj sedmici.....A tebi hvala do neba za odg. bas mi olaksala...Kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima.

Ja imam jednu veliku dilemu, i molim sve trudnice ako mogu da mi odgovore tj kažu neko svoje mišljenje.

Ja sam sad u 20 nedelji i trudnoću mi vodi Dr Zoran Lončar, Dragiša Mišović... e to je moja dilema.

Juče sam čula jako loše reči o njemu, o tome kako vodi trudnoće i da je imao dosta propusta i kikseve pri samom porođaju i to me je jako uznemirilo. Do duše i ja nisam nešto zadovoljna sa njim jer šta god da sam ga pitala nije hteo da mi odgovori,tj. svenešto šturo i kao moje je da vodim trudnoću tvoje da uživaš. Hvala Bogu beba je sve kako treba, sve lepo napreduje, tj bar se nadam, jer sam sad jako zabrinuta da li on to radi sve kako treba.

Zato Vas sve molim ako je još neko nešto čuo o ovom doktoru da mi kaže jer ozbiljno razmišljam da promenin ginekologa, preporučili su mi doktorku Rodić, Dragiša Mišović.

Hvala svima

Pozz

Ako se pitas kakav je doktor i ako nisi sigurna u njega, onda je najbolje da ga promenis. Veliki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da vas pitam trudnice...da li je nekome beba toliko atkyivna tj. nestasna da zna i satima da sutira kao mene moja! Sinoca sam bila jaako nervozna jer me sigurno 4 sata sutala i razvlacila se da su mi oci ispale.. cak je bilo i suza :(

Svi se zale da su im bebe tako mirne ..a ja evo suprotno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da vas pitam trudnice...da li je nekome beba toliko atkyivna tj. nestasna da zna i satima da sutira kao mene moja! Sinoca sam bila jaako nervozna jer me sigurno 4 sata sutala i razvlacila se da su mi oci ispale.. cak je bilo i suza :(

Svi se zale da su im bebe tako mirne ..a ja evo suprotno!

Kada je beba tako nemirna, stavi ruku lagano na stomak, pricaj joj, nek` joj prica i tata. To je smiruje. Moja je veoma nemirna iako sam tek na pola trudnoce :) Ovo kod nas pali. :) Nadam se da ce to pomagati i kasnije, jer mogu samo da zamislim kakva ce biti tada, ako je sada ovako aktivna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj draga sad vise nista ne pomaze.... do polovine 8 meseca je bilo slatko kad udari sad je bolno! Pricamo snjom i ja i tatica , mazimo al kad je nestasko mali.. juce sam mislila da bih se radije odmah porodila samo da prestane da se rasteze ...ufff neznam da li da kazem da boli ili da je toolikooo neprijatan osecaj da bi iskocila iz koze!

Najgore je to sto u tom momentu neznam sta bih od sebe... nemogu nista da uradim da bol prestane pa se unervozim do besvesti!

Ma samo da je ona dobro ..izdrzacu ja vec ...nekako :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e cao devojke, radujem se nasem druzenju i razmeni saveta. kiss za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, kako izlazite na kraj s dosadnim ljudima iz okoline? Ja sam dezurni namcor jer nemam naviku da se s bilo kime cujem svakodnevno, sto svekrvi ne mogu da objasnim. Zove zena neumorno svako jutro da cuje kako sam...sve je to lepo, paznja i briga,ali .... pocela sam da iskljucujem telefon pa sad dave muza dok je na poslu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice sta sanjate ovih dana? :) ja sam opet sanjala svog malog decaka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da vas pitam trudnice...da li je nekome beba toliko atkyivna tj. nestasna da zna i satima da sutira kao mene moja! Sinoca sam bila jaako nervozna jer me sigurno 4 sata sutala i razvlacila se da su mi oci ispale.. cak je bilo i suza :(

Svi se zale da su im bebe tako mirne ..a ja evo suprotno!

Ako ti je sto za utjehu, pridruzujem se grupi "nemirne bebe u stomaku". Meni je ovo treca trudnoca i ja ne znam sta znaci mirna beba u stomaku, cak i kada se malo umiri ja se cak zabrinem, stavim ruku na stomak i odmah igra nastavlja .... mislim ziva si bebo.. a onda nebrojeno jakih ritaja... odgovara beba "ziva nego sta"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ova tema je zatvorena za odgovore.

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.