Ćaskanje trudnica

odgovora

Objavljeno

Evo i ja se pridruzujem grupi "nemirne bebe u stomaku". Meni je ovo prva trudnoca. I onda stalno neka pitanja...brige...Zasto udara toliko? Tako jako? Ima li dovoljno prostora? Ali doktor mi je lepo objasnio. Beba sazreva,postaje svesna sebe i svoje kretnje i pokreta. Jaca i oseca se jacom pa hoce to i da pokaze :). Nije prijatno kada udari jako i zaboli ali ja se radujem svakom pokretu :). Jos malo pa cemo nase bebe drzati u rukama i diviti im se. Pozdrav za sve trudnice,mame,buduce mame...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos drage moje, ja vam se duuuuugo nisam javljala, al nisam ni zaboravila na vas! Mi smo danas usli u 21 nedelju! Bili smo danas na UZ i sve je u redu! Koliko sam samo srecna ne umem ni da opisem!!! Bebica je teska 339 gr i cika-doktor je rekao "lici mi da je zensko" nije siguran, ali ovo je prvi put da barem imam nagovestaj! Odusevljena sam, i muz je bio sa mnom i gledao bebicu na ekranu, dobili smo i dve slicice! :lol:

Ma sta da vam kazem? Blistam trenutno, mogla bih da poletim! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, evo samo da se javim, konacno se vratila doma iz Italije, bila kod doktora i rekao mi je da je sve SUPER i da ne moram vise mirovati, da je rizican period prosao i da sve odlicno izgleda! Jako sam sretna!!! Sad jos samo da nalaz urina bude dobar, jer me eserihija napala, no nadam se da su antibiotici ucinili svoje!!! Veliki pozdrav od vase pope!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, kako izlazite na kraj s dosadnim ljudima iz okoline? Ja sam dezurni namcor jer nemam naviku da se s bilo kime cujem svakodnevno, sto svekrvi ne mogu da objasnim. Zove zena neumorno svako jutro da cuje kako sam...sve je to lepo, paznja i briga,ali .... pocela sam da iskljucujem telefon pa sad dave muza dok je na poslu :P

nemam zivaca za vecinu ljudi...a namcor sa i inace,sad sam 100 x gora :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, evo samo da se javim, konacno se vratila doma iz Italije, bila kod doktora i rekao mi je da je sve SUPER i da ne moram vise mirovati, da je rizican period prosao i da sve odlicno izgleda! Jako sam sretna!!! Sad jos samo da nalaz urina bude dobar, jer me eserihija napala, no nadam se da su antibiotici ucinili svoje!!! Veliki pozdrav od vase pope!!! :)

super,drago i je...dugo te nisam cula,ni videla ovde na forumu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice sta sanjate ovih dana? :) ja sam opet sanjala svog malog decaka :)

od ovih vrucina se ,,onesvetim`` spavam bolje nego u prethodnom periodu trudnoce,tad sam cesto imala i ruzne snove...sad samo legnem i probudim se...milina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

htela sam da pitam sve drage koleginice- trudnice jednu stvar koja meajd da kazemo muci... nerviram se sto je bebac 2-3 dana aktivan konstantno, po ceo dan me sutira tu i tamo, a ima dana kad je mirna, jedva je osetim kad se primirim ujutru i uvece.

jel se i vama to desava? tako kad je mirna ja se smorim, odmah mi 300 cuda kroz glavu prodje... inace smo 26 nedelja i bebac je (pupupu- da kucnem u drvce :rolleyes: ) super, tako mi doktor kaze svaki pregled.

pozdrav svimaaaaaaa :D:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

htela sam da pitam sve drage koleginice- trudnice jednu stvar koja meajd da kazemo muci... nerviram se sto je bebac 2-3 dana aktivan konstantno, po ceo dan me sutira tu i tamo, a ima dana kad je mirna, jedva je osetim kad se primirim ujutru i uvece.

jel se i vama to desava? tako kad je mirna ja se smorim, odmah mi 300 cuda kroz glavu prodje... inace smo 26 nedelja i bebac je (pupupu- da kucnem u drvce :rolleyes: ) super, tako mi doktor kaze svaki pregled.

pozdrav svimaaaaaaa :D:rolleyes:

Hej, pa i ja sam 26. nedelja... Uh, vrijeme prolazi bas, bas brzo! :)

Isti slucaj je i samnom- bebac se mrda cak i kada stojim ili polako setam, a nekada, kada legnem i zelim da ga osjetim, on se zainati i primiri se. :D

Ma, mislim da je njima jaaako dosadno (i mi smo se nekada tako smarale). :P

Ne brini se, sve je to normalno, najvaznije je slusati doktora i ici redovno na preglede, sve ostalo su samo propratne sitnice, koje se cesto razlikuju od zene do zene, i od bebe do bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super,drago i je...dugo te nisam cula,ni videla ovde na forumu!!!

Ma bila sam ful u pakiranju, jer se vracamo iz Italije pa nisam imala vremena! Evo me sad u Zagrebu, obitelj, prijatelji... svi su mi toliko nedostajali, tako da sad stvarno uzivam! No za mjesec dana opet selidba, za Novi Sad! Tako da cu imati 1001 pitanje za forumasice!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

htela sam da pitam sve drage koleginice- trudnice jednu stvar koja meajd da kazemo muci... nerviram se sto je bebac 2-3 dana aktivan konstantno, po ceo dan me sutira tu i tamo, a ima dana kad je mirna, jedva je osetim kad se primirim ujutru i uvece.

jel se i vama to desava? tako kad je mirna ja se smorim, odmah mi 300 cuda kroz glavu prodje... inace smo 26 nedelja i bebac je (pupupu- da kucnem u drvce :rolleyes: ) super, tako mi doktor kaze svaki pregled.

pozdrav svimaaaaaaa :D:rolleyes:

trebale bi mi drage moje trudnice sa ovim "problemom" nemirne bebe u stomaku da otvorimo posebni post (temu). Ja sam 20.sedmica i potpuno te razumijem po ovom pitanju. Ja se ponekad bas zabrinem, kakvi su to udarci i sta se tu desava i pitam se da li toj bebi nesto hvali, boli je ili je srecna pa igrucka po stomaku. katastrofa.. stomak mi postane "rogljast"u lijevu stranu pa poslije par sekundi sve se prebaci u desno, pa ...uzas. Plasim se upetljace se u pupcanu vrpcu, mozda je smijesno, ali svakakve mi misli prolaze kroz glavu. Ali opet znam tako je bilo u prethodne dvije trudnoce, pa je sve bilo ok...A na temu "da li vozite u trudnoci"sam pisala kako ja i moj stomak vozimo...tu se ne zna ko daje gas, ko koci,...borimo se za volan :lol:

A kada se kadkad umiri ja se jos vise zabrinem pa osluskujem, guram lagano stomak, da se pomjeri,..crne misli. Pomislih bas je pametan Tom Kruz (glumac) sto je kupio ultrazvuk da posmatraju bebce u stomaku on i supruga (steta sto je spravica tako skupa :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada smo u 18. nedelji..Nemam mučnina, bebac krenuo sa igrarijama.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh, drago mi je da nisam jedina luda... :lol: stvarno se trudim pozitivno da razmisljam, ali uvek se nesto bar malo tripujem. imam i ja trip da se upetljala u pupcanu vrpcu, pa razmisljam da li se mrda od srece ili joj nesto smeta... bas nekad preterujem, ali je valjda to prva odlika majcinstva- briga!!!

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe..jeste to odlika naših briga, ali i naših hormončića..ipak je ovo drugo stanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, ja sam u 15.nedelji i primam terapiju utrogestana, ali povremeno imam bolove u donjem delu stomaka,lezim non-stop. Ima li neka iskustva u vezi toga,kada odem kod lekara hvala bogu sve je u redu,a ja ne mogu da setam i imam povremene bolove. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Povremeno i ja imam bolove, ali to je sve posledica istezanja i rasta materice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam povremeno bolove. Doktor me nije ni pogledao, rekao je kako je to normalno. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam povremeno bolove. Doktor me nije ni pogledao, rekao je kako je to normalno. :unsure:

Ma znaš ono..mi smo vidoviti doktori, nama nije potreban ni pregled da bi znali šta ti je hehehe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, da. :angry: Svi su oni vidoviti. Jadni mi sto nas lece takvi lekari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, da. :angry: Svi su oni vidoviti. Jadni mi sto nas lece takvi lekari!

Vala baš :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoje li neki simptomi da se porodjaj blizi? Drugarica mi je juce rekla da cu ja skoro jer po ceo dan sredjujem sobu. :) Ne vidim nikakvu povezanost, ali nije ni bitno. :)

Jeste li imale vi neke takve "simptome"? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dan prije mi je bilo toliko muka, pomislila sam da sam pokvarila stomak.

Uglavnom sam bila umorna i nervozna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoje li neki simptomi da se porodjaj blizi? Drugarica mi je juce rekla da cu ja skoro jer po ceo dan sredjujem sobu. :) Ne vidim nikakvu povezanost, ali nije ni bitno. :)

Jeste li imale vi neke takve "simptome"? :)

:) :) :)

Pa kao ''spremas gnezdo''.

Samo nervoza jer sam trebala na lezanje. I eventualno par dana malo teze spavala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, danas sam toliko nervozna da sam svom dragom, jadnom muzicu svasta rekla samo zato sto mi je rekao da mu je sve jedno sta ce da jede. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ja ovako vruce, samo bih spavala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa spavaj. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ova tema je zatvorena za odgovore.

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.