Samohrana Majka

odgovora

Objavljeno

Mashke, kako si, kako je bebica, jel stigla?!

joj, evo bebica stize sad za vikend. danas sam bila u porodilistu, imam kontrakcije, ali ne bolne, a vratili su me i rekli da dodjem kad mi pukne vodenjak. Grlic se skratio ali je i dalje zatvoren, beba se spustila, rekli su mi ako slucajno nista ne bude za vikend u ponedeljak obavezno da se javim u porodiliste.

Ah da, inace pre toga, jutros sam se nasla sa mojim muzem ispred opstine da se raspitamo da za brakorazvodnu parnicu. Medjutim, pravnica je na godisnjem odmoru, pa su nam rekli da dodjemo od ponedljka neki dan.

On se samo okrenuo ka meni i rekao "onda u ponedeljak u 9" i otisao. Nit je pitao za bebu,jesam li bila na UZ....nista... na kraju beba ce se i roditi, on nece znati.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, evo bebica stize sad za vikend. danas sam bila u porodilistu, imam kontrakcije, ali ne bolne, a vratili su me i rekli da dodjem kad mi pukne vodenjak. Grlic se skratio ali je i dalje zatvoren, beba se spustila, rekli su mi ako slucajno nista ne bude za vikend u ponedeljak obavezno da se javim u porodiliste.

Ah da, inace pre toga, jutros sam se nasla sa mojim muzem ispred opstine da se raspitamo da za brakorazvodnu parnicu. Medjutim, pravnica je na godisnjem odmoru, pa su nam rekli da dodjemo od ponedljka neki dan.

On se samo okrenuo ka meni i rekao "onda u ponedeljak u 9" i otisao. Nit je pitao za bebu,jesam li bila na UZ....nista... na kraju beba ce se i roditi, on nece znati.... :(

KAKVIH LJUDI IMA! PA ZAR SE NE PLASE BOGA!? citam tvoju i sanjinu pricu...i ja sam svasta prosla u zivtou,pa cesto kazem sebi ,,STA IMA VISE DA TE CUDI?TAKVI SU LJUDI``,ali opet ,uvek budem ogorcena kad cujem nesrto ovakvo...nek si ti tom tvom rekla ,,cao``...svanuce ti!sad ces imati bebana,da sa njim uzivas i da na njega mislis i da te cuva i da te pazi,a ,,SMEKER`` od muza neka seta....

zelim ti da sve prodje dobro sa porodjajem i sa razvodom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, evo bebica stize sad za vikend. danas sam bila u porodilistu, imam kontrakcije, ali ne bolne, a vratili su me i rekli da dodjem kad mi pukne vodenjak. Grlic se skratio ali je i dalje zatvoren, beba se spustila, rekli su mi ako slucajno nista ne bude za vikend u ponedeljak obavezno da se javim u porodiliste.

Ah da, inace pre toga, jutros sam se nasla sa mojim muzem ispred opstine da se raspitamo da za brakorazvodnu parnicu. Medjutim, pravnica je na godisnjem odmoru, pa su nam rekli da dodjemo od ponedljka neki dan.

On se samo okrenuo ka meni i rekao "onda u ponedeljak u 9" i otisao. Nit je pitao za bebu,jesam li bila na UZ....nista... na kraju beba ce se i roditi, on nece znati.... :(

Tvoj odgovor me i razveselio (zbog bebice), a i veoma rastužio (zbog muževljeve reakcije). Zar je moguće da nema nikakvih osećanja! Mislim ok je da ste odlučili da se raziđete, ali da ne pomisli da ti je sad potrebna podrška i njegov osmeh...Javi nam kad se porodiš, naravno kad dođeš sebi, samo da znamo da je sve proteklo dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad mi nije bilo jasno da nema neko da malo "opameti" te napaćene umove !!!

Ja se sećam, pošto smo mi bili podstanari (otac, majka i ja) i u kući u kojoj smo živeli, živeli su i vlasnici te kuće, stanodavci.

Pošto smo mi jedna mala porodica iz provincije, relativno smo se brzo i lako uklopili u okolnosti.

Sin vlasnika kuće, u kojoj smo živeli je bio stariji čove, MNOGO DOBAR I POŠTEN ČOVEK, a sin je ALKOS.

Jednom prilikom, sećam se, došao je kući, pijan i nešto maltretirao oca i majku. Njegova majka je sišla kod nas, a moj otac otišao gore, da "popričaju".

Obzirom da mi je otac bivši bokser, ovaj je brzo utihnuo i postigli su dogovor da nikad više dok smo mi tu ne sme tako da se ponaša prema roditeljima, i naravno, posle su bili mirni dok se mi nismo odselili (dobrih 10 godina smo živeli sa njima).

Isto je tako moju tetku, rođenu sestru od mog oca, moj teča maltretirao, i sad, hajde, otac i stric nisu hteli da se mešaju neko vreme, možda je zaslužila, mora da se pazi da se ne mešaš u tuđe živote, jednom je prekipelo, otišli su stric i moj otac kod njih kući, i od tada je teča MNOGO DOBAR ČOVEK :lol:

Tako da te napaćene likove, jednino čvrsta ruka može da promeni, dobre batine se NIKAD NE ZABORAVLJAJU !!!

Znam ja još par primera, iz komšiluka, jedna komšinica, crnogorka, ima dva brata, i stalno je bila NADMENA, maltretirala muža, a muž dobar čovek, poštenjačina, dok mu nije prekipelo, čovek kupio pištolj, postrojio ovu dvojicu dijabola, malo je falilo da završi na robiji, ali, imao je malo i sreće, a u međuvremenu su sinovi porasli i sada ga boli uvo, može da ide gde hoće :)

Tako da, samo čvrst stav ... i veliko srce ... puno sreće Vam želim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, evo bebica stize sad za vikend. danas sam bila u porodilistu, imam kontrakcije, ali ne bolne, a vratili su me i rekli da dodjem kad mi pukne vodenjak. Grlic se skratio ali je i dalje zatvoren, beba se spustila, rekli su mi ako slucajno nista ne bude za vikend u ponedeljak obavezno da se javim u porodiliste.

Ah da, inace pre toga, jutros sam se nasla sa mojim muzem ispred opstine da se raspitamo da za brakorazvodnu parnicu. Medjutim, pravnica je na godisnjem odmoru, pa su nam rekli da dodjemo od ponedljka neki dan.

On se samo okrenuo ka meni i rekao "onda u ponedeljak u 9" i otisao. Nit je pitao za bebu,jesam li bila na UZ....nista... na kraju beba ce se i roditi, on nece znati.... :(

Mashke, postaćeš majka i to je divno. Želim ti svu sreću i divnu bebicu!!! A on ne zna šta propušta i koliko gubi, to je njegov problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mashke budi hrabra! Za vikend ćeš ovom svetu podariti čudo. I budi ponosna jer je divno biti mama. Za muža i razvod ne brini - sve je to manje bitno u odnosu na bebu. Sve će se srediti - na jedan ili drugi način.

Koliko li si uzbuđen sad dok očekuješ prvi bebin pogled i plač? Pile malo.

Šaljem ti najtopliji pozdrav i želim ti što lakši porođaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami, ZP ne bih se zezala sa tvojom familijom :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami, ZP ne bih se zezala sa tvojom familijom :blink:

:lol:

samo je bitno da je čovek UMEREN i PRAVEDAN.

Ja sam spreman da za pravdu idem često i po cenu da meni ne bude dobro. To se verovatno u kući dobija.

Kada bi videli kompletnu porodicu ... to je smejurija :)

Ako se neko seća Ilije Čvorovića i balkanskog špijuna, e tako otprilike izgleda :lol:

Meni je samo žao ovih žena, ipak su one budućnost, nose novi život, i da se neko prema njima odnosi tako, e to ne mogu da shvatim.

Ja mogu da razumem da neko ne može sa nekim da živi, da se ne razumeju, da imaju problema, ali, treba da se zna, trudnice, mala deca, stari ljudi ... tu mora da postoji izvesna doza poštovanja, pa čak i kada NISU U PRAVU !

Samo da sa ovom devojkom-ženom i njenom bebom sve bude u redu, a za ostalo, IMA DANA ZA MEGDANA :)

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tvoj odgovor me i razveselio (zbog bebice), a i veoma rastužio (zbog muževljeve reakcije). Zar je moguće da nema nikakvih osećanja! Mislim ok je da ste odlučili da se raziđete, ali da ne pomisli da ti je sad potrebna podrška i njegov osmeh...Javi nam kad se porodiš, naravno kad dođeš sebi, samo da znamo da je sve proteklo dobro...

elem, ispricala sam i mojoj kumi sta je bilo juce, ona ga je sinoc okrenula i objasnila mu kakva je situacija. Na sta je on rekao "dobro... ne znam sta se istripovala, naravno da moze, naravno da treba da mi javi za porodjaj, bebu... bicu tu...kome ce da javi ako ne meni....sto se na tice JA ne mogu vise ( :blink: ), ne mogu da trpim njenu razmazenost :huh: .... da mene NEKO izbacuje iz stana...."

sve u svemu, ja njemu mogu slobodni da javim kad se porodim ili kad mi krenu kontrakcije ili sta vec ne znam na sta je mislio.... :blink:

pdal me je posle razgovora nazvao? da pita bilo sta za bebu? <_< ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

samo je bitno da je čovek UMEREN i PRAVEDAN.

Ja sam spreman da za pravdu idem često i po cenu da meni ne bude dobro. To se verovatno u kući dobija.

Kada bi videli kompletnu porodicu ... to je smejurija :)

Ako se neko seća Ilije Čvorovića i balkanskog špijuna, e tako otprilike izgleda :lol:

Meni je samo žao ovih žena, ipak su one budućnost, nose novi život, i da se neko prema njima odnosi tako, e to ne mogu da shvatim.

Ja mogu da razumem da neko ne može sa nekim da živi, da se ne razumeju, da imaju problema, ali, treba da se zna, trudnice, mala deca, stari ljudi ... tu mora da postoji izvesna doza poštovanja, pa čak i kada NISU U PRAVU !

Samo da sa ovom devojkom-ženom i njenom bebom sve bude u redu, a za ostalo, IMA DANA ZA MEGDANA :)

Pozdrav

:lol: genijalno.... retko ispravni stavovi, razmisljanja.... ;)

veliki pozdrav od mene i jedne malene koja jedva ceka da izadje napolje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mashke, jesi li se porodila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mashke, jesi li se porodila?

jooooooooooooooooj, nisam jos..... ja kao Georgina....

zamisli, zvoni mi telefon, ja da pozurim da se javim, moj pas mi se upetlja oko nogu, padnem!!!!! Imam masnicu na kolenu, napukla 2 zuba i oteklu usnu... nekako sam se docekala pa stomak nije nastradao :blink:

ali bila sam se uplasila, beba mi se ucutala :o medjutim evo kuckam ti posle 30min od toga i evo mrda se.....

ali tata (moj tata) koji je dotrcao cim je cuo, dobije napad :o pa sam se vise motala oko njega... dala sam mu lek za smirenje, sad je kao ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jooooooooooooooooj, nisam jos..... ja kao Georgina....

zamisli, zvoni mi telefon, ja da pozurim da se javim, moj pas mi se upetlja oko nogu, padnem!!!!! Imam masnicu na kolenu, napukla 2 zuba i oteklu usnu... nekako sam se docekala pa stomak nije nastradao :blink:

ali bila sam se uplasila, beba mi se ucutala :o medjutim evo kuckam ti posle 30min od toga i evo mrda se.....

ali tata (moj tata) koji je dotrcao cim je cuo, dobije napad :o pa sam se vise motala oko njega... dala sam mu lek za smirenje, sad je kao ok...

O Boze, koliko pehova! :(

Sreca je da je bebica dobro, a nadam se da je to slucaj i sa ocem.

Sada trebas da budes sto opustenija da bi se na najbolji nacin pripremila za porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mashke, ti si moj heroj!

Ljubim te i cuvaj se. Pusti neku lepu muziku, opusti se bar na pola sata, mastari o prijatnim stvarima dok slusas muziiku.

Ti i tvoja beba ste najvaznije. Kako brines o njoj, tako brini o sebi jer joj trebas.

Cekamo vesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mashke, ti si moj heroj!

Ljubim te i cuvaj se. Pusti neku lepu muziku, opusti se bar na pola sata, mastari o prijatnim stvarima dok slusas muziiku.

Ti i tvoja beba ste najvaznije. Kako brines o njoj, tako brini o sebi jer joj trebas.

Cekamo vesti

ovaj... jos uvek nista... :blink:

mislim da sam godinu dana trudna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovaj... jos uvek nista... :blink:

mislim da sam godinu dana trudna :lol:

Promeni nik u Georgina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Promeni nik u Georgina :)

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mashke, draga javi se, jel uživaš pored svog anđela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mashke, draga javi se, jel uživaš pored svog anđela?

Da, javi nam se...

Kako ste ti i bebica? k05145.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta god da odlucis, ja te u podpunosti podrzavam. Da su se moji razveli mislim da bismo mnogo slozniji bili danas, ovako su samo postigli da se i je i moja sestra udamo maloletne, da bismo pobegle odtale, a gledam i brata, ni on nije daleko od bezanja, moji se vise ne podnose, tu je i tatina i mamina mama, da dolivaju ulje na vatru i tako... S druge strane i ja sam svakakve budalastine, ispade i fiks ideje pretrpela od strane muza... Uz tebe sam sta god uradila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vam se cini da je to postala ucestala pojava kod nas..? Devojke kojima "otkucava bioloski sat" a nisu pronasle odgovarajuceg partnera sa kojim bi stupile u brak i imale decu, odlucuju da dete rode sa nekim ko je bio samo "kombinacija" ili nesto slicno. Najcesce se radi o devojkama koje imaju materijalnih mogucnosti... Desava se da muskarac koji je posluzio kod pravljenja bebe zna ali ga je bas briga, da nikad i ne sazna za to, da hoce da ucestvuje ali one to ne dozvoljavaju ... Desava se i da budu sa nekim duze u vezi, da ih decko ostavi, kasnije nadje drugu i ozeni se, one ostanu same i eto zbog nekog razocarenja ili cega vec odluce se na ovaj potez..

Da li ste nekada razmisljale o tome i da li mislite da je takva odluka sebicna? Da li biste imale hrabrosti, ili sta je vec potrebno za tako nesto..?

Ja licno sam za formiranje porodice na uobicajen nacin i ne bih imala hrabrosti za ovako nesto, ali da se neko od meni bliskih osoba nadje u takvoj situaciji i misli da je to resenje ipak bih ga podrzala u toj odluci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvi mah bih pomislila da je to jako sebicno, ali...

Mislim da ta djeca imaju podjednake sanse za bezbrizno i srecno djetinjstvo, za skladan zivot i normalno okruzenje kao i bilo koje drugo dijete koje je igrom slucaja ostalo bez jednog roditelja. Znam dosta djevojaka koje su se odlucile na takav korak (a pri tom im bioloski sat jos dugo nece otkucati), i ne slazem se sa njihovim postupcima...

Ne znam, da imam nekih 35 god, dobar posao i platu, mozda bih drugacije razmisljala... Ovako zelim da se moja djeca radjaju zbog ljubavi koju osjecam prema mm-u, a ne "za sebe", ipak ta mala bica zasluzuju paznju oba roditelja, i zasto im to ne pruziti?!

Mozda sam cak i kontradiktorna, ali ne volim iskljucivost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to ok,ali pitanje je s' kim to dijete stvoriti?I sta mu reci za par godina kada bude pitao-la za tatu?Reci da je to bila mamina zelja!Jako teska situacija!Podrzavam apsolutno,ali postoje parametri koji se moraju zadovoljiti prije samog cina radjanja djeteta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne slazem se sa tim samo u jednom slucaju a to je da taj muskarac koji je u ovom slucaju "iskoristen" potomstva radi zeli da ucestvuje u odgoju djeteta (ne vezano za njih dvoje) a ona to odbija i ne dozvoljava mu.

Poznajem mnoge zenske osobe koje jednostavno nisu uspjele sa muskarcima, imale su dugu vezu, ulagale u nju i sada su same, bioloski sat im otkucava i svakoj bi savjetovala da rodi sebi dijete jer covjek bez potomstva i dijece kao da nikada nije ni postojao na ovome svijetu ... umire sam, u tuzi i samoci i vjerovatno se pita u sta mu je zivot prosao.

Djeca ispastaju a da nista nisu kriva, ali pogledajte samo koliko se parova razvodi, koliko djece u ratu sirom svijeta ostaje bez oceva, koliko muskaraca napravi zeni dijete i nece da cuje za njega, KOLIKO JE SAMO ABORTUSA I ODBACENE DIJECE. I zasto onda kriviti jednu zenu koja zeli da postane majka i pruzi ljubav jednom malom bicu sto to toliko zeli da je spremna da se zrtvuje i sama ga odgaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si NANI i podržavam tvoj stav. Sama bih se odlučila na taj korak, naravno pod tim okolnostima. Mislim da majka može mnogo ljubavi i pažnje pružiti djetetu, iako otac nije prisutan.

Sve se to nekako posloži...

Uglavnom, podržavam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.