Samohrana Majka

odgovora

Objavljeno

Milice,ima nas majki svakakvih-i ako smo same i ako nismo.

Hmmm.Dobra tema.Podrzavam,ali u jednom mislim da bi idealno resenje bilo usvajanje.Tako bi jos jedan malisan dobio dom i nekog da se brine za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su djetetu potrebna oba roditelja! Ciljano iskoristiti muškarca samo "za oplodnju" ne podržavam, ali zato veliku podršku pružam majkama koje rode dijete iako su ostavljene, iako ih partner odbaci,majkama koje su spremne boriti se same za svoje dijete! Svaka im čast! To nije lako!

Mislim da većina žena koje "rađaju za sebe" želi da izbjegne obavezu braka, da ih niko ne nervira i da nikom ne moraju polagati račune.To osobe koje ne shvataju brak kao zajednicu čiji je temelj ljubav nego ga shvataju kao obavezu i teret. Često jadni očevi i ne znaju da su djeca njihova(znam jedan slučaj, on je iz inostranstva i ona ga je kada je zatrudnila ostavila, vratila se ovamo i nikada mu nije rekla). A znam da joj je to bio plan odavno!I još se hvalila kako će "da rodi za sebe".

E, sada, mislim da očevi trebaju biti upućeni za šta će biti iskorišćeni, pa ako dobrovoljno pristanu, onda ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko upucuje zene da ce da budu iskoristene, trudne, ostavljene i same?

nije OK slagati i sakriti to ocu djeteta - nije moralno ni ispravno, ali nakon promisljene odluke donjeti na svijet jednog malog andjela - ma zasto da ne.

Naravno da je mnogo ljepse kada se sve desava u dvoje ali ... neko je spominjao pa moram da se osvrnem .... Mnoge zene nisu stvorene za brak. Gusi ih i nesretne su u braku i zivotu u zajednici i mogu to da shvatim ali to ne znaci da ce da budu lose majke. Koliko je zena domacica, stalno su uz djecu a neodgovorne su majke.

Govorim iz licnog iskustva. Kada sam ostala trudna, sticajem okolnosti (sa prvim djetetom) znala sam u startu da necu ostati sa ocem svoje cerke, NISAM ZELILA DA SE OCISTIM bez obzira na sve i ipak sam pokusala - udala sam se za njega. Brak nije trajao ni dva mjeseca, bila je katastrofa, pravi pakao, kamo srece da sam nakon utvrdjene trudnoce odmah pobjegla glavom bez obzira. I dalje sam imala vremena da se ocistim. Ja sam sa nepunih 20 godina odlucila da to dijete rodim a imala sam izbor i za drugacije i Bogu hvala sto sam tako odlucila - da rodim sebi dijete i smatram da mom andjelu ne nedostaje ljubavi i paznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo iznjela svoje mišljenje, jer sam imala sreću da upoznam nekoga ko mi odgovara i udam se u 21. god i zatrudnim u braku. A ne znam, kako bih, ne daj Bože razmišljala da nije tako.

Ženama koje su same podizale djecu dižem kapu!Osuđujem abortus! Neodgovorne očeve i neodgovorne majke i sve koji nisu spremni preuzeti odgovornost za svoje postupke. Samo sam rekla da mi to "rađanje za sebe" izgleda kao neko iskorištavanje muškarca, nekeko mi je neljudski kada se ide smišljeno u to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo iznjela svoje mišljenje, jer sam imala sreću da upoznam nekoga ko mi odgovara i udam se u 21. god i zatrudnim u braku. A ne znam, kako bih, ne daj Bože razmišljala da nije tako.

Ženama koje su same podizale djecu dižem kapu!Osuđujem abortus! Neodgovorne očeve i neodgovorne majke i sve koji nisu spremni preuzeti odgovornost za svoje postupke. Samo sam rekla da mi to "rađanje za sebe" izgleda kao neko iskorištavanje muškarca, nekeko mi je neljudski kada se ide smišljeno u to...

Naravno da si iznjela svoje misljenje :) i odlicno sto jesi :) :) :) ... nisam na tvoj post audirala kada sam ono napisala. Sorry ako je tako ispalo

Pusa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje misljenje je da decu treba radjati samo iz ljubavi(prema deci,i muskarcu),a ne zato sto treba samo da ispunimo svoju biolosku svrhu postojanja,ili zato sto nam drustvo nalaze tako,ili nam otkucava b. sat,pa ajd da uradim i ja jer su svi vec rodili...Ali,podrzavam i majke koje radjaju "za sebe" (uz saglasnost "donora"),jer nisu nasle srecu uz muskarca ,a imaju dovoljno godina da budu zabrinute za potomstvo...Isto tako,znam i osobu koja je htela dete,a mlada je jos,ali je imala dosta zdravstvenih (veoma ozbiljnih) problema i htela je da pozuri da kasnije ne bi ostala bez potomstva.Ima raznih slucajeva,i ne mozemo ni osuditi sve te majke,jer samo one znaju kako im je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvi mah bih pomislila da je to jako sebicno, ali...

Mislim da ta djeca imaju podjednake sanse za bezbrizno i srecno djetinjstvo, za skladan zivot i normalno okruzenje kao i bilo koje drugo dijete koje je igrom slucaja ostalo bez jednog roditelja. Znam dosta djevojaka koje su se odlucile na takav korak (a pri tom im bioloski sat jos dugo nece otkucati), i ne slazem se sa njihovim postupcima...

Ne znam, da imam nekih 35 god, dobar posao i platu, mozda bih drugacije razmisljala... Ovako zelim da se moja djeca radjaju zbog ljubavi koju osjecam prema mm-u, a ne "za sebe", ipak ta mala bica zasluzuju paznju oba roditelja, i zasto im to ne pruziti?!

Mozda sam cak i kontradiktorna, ali ne volim iskljucivost...

Sve je to ok,ali pitanje je s' kim to dijete stvoriti?I sta mu reci za par godina kada bude pitao-la za tatu?Reci da je to bila mamina zelja!Jako teska situacija!Podrzavam apsolutno,ali postoje parametri koji se moraju zadovoljiti prije samog cina radjanja djeteta!

takva odluka se treba 300 puta izvagati,pre nego sto se u nju upusti.smatram da svako u svom zivotu treba da radi po sopstvenom nahodjenju.ne znam ni za jedan takav primer u svom okruzenju.po mom misljenju,dete treba da ima oba roditelja,ali ako su okolnopsti takve da roditelji ne mogu zajedno ili majka ne zeli muza itd zsto da ne...naravno,ta zena mora imati drugu vrstu pomoci(prijatelje,clanove porodice,roditelje...)ali ce tom detetu uvek faliti jos jedan roditelj,pogotovo ako dete ne zna ni ko je ON.

zena tu treba da zna u sta se upusta,mislim da svi radjamo decu zbog sebe(jer ih zelimo) i tu nema niceg sebicnog.

ja ,recimo,znam nekoliko devojaka koje NE ZELE decu uopste...a u vezama su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa evo ga jedan tata, pa još bizanaca, koji je bez mog dopusta, koji nikad u životu nikad dobrovoljno ni pomislio na sekund dapristane na takvo što, čak zakonom zabranio, postao "priplodni bik". Da li ste ikad vi koji ste ZA, pomislili bar na kratko šta je sa očevima i decom. Znate li kako ćete čoveku upropastiti život, znate Majke pogledajte vaše nuževe i očeve vaše dece pa zvanična statistika, i to ne naša nego Evropsko istraživanje, kaže da u ovom regionu više od 80% (osamdeset) muškaraca stavlja porodicu na prvo mesto, pre karijere, lične afirmacije... i takvim muškarcima uzmite decu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa evo ga jedan tata, pa još bizanaca, koji je bez mog dopusta, koji nikad u životu nikad dobrovoljno ni pomislio na sekund dapristane na takvo što, čak zakonom zabranio, postao "priplodni bik". Da li ste ikad vi koji ste ZA, pomislili bar na kratko šta je sa očevima i decom. Znate li kako ćete čoveku upropastiti život, znate Majke pogledajte vaše nuževe i očeve vaše dece pa zvanična statistika, i to ne naša nego Evropsko istraživanje, kaže da u ovom regionu više od 80% (osamdeset) muškaraca stavlja porodicu na prvo mesto, pre karijere, lične afirmacije... i takvim muškarcima uzmite decu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima... kao da vam kazem... glupo je reci planiram da budem samohrana majka, ali tako je. Porodicu se za koji dan. Udata jesam, ali se ispostavilo da nisam udata samo za mog muza, nego i za celu njegovu porodicu. Pri tom mi on prebacuje da sam jako razmazena (tokom cele moje trudnoce) da me njegovi gledaju ko malo vode na dlanu itd.

Ok, kapiram ja da oni dosta toga rade iz najbolje namere, ali put do pakla.... znate dalje.

Kad smo planirali bebicu, jasna je bila situacija a on isto tako upucen u nju: ja sam student, koji prima porodicnu prenzijicu, radila jesam ali mi nije isao staz(kako bih mogla da iskoristim tu penziju do kraja), on ce morati da izdrzava i mene i bebu 1,5god.

Sve super, on nikad sigurniji u sebe, ja nikad srecnija pored njega.

Njegovi polude od srece kad su saznali da sam trudna, ali bukvalno su poludeli. Zvali su me 500x dnevno, govorili sta da jedem, pijem i oni hoce u svemu da ucestvuju. Ucestvuju? :huh: pre ce biti ja NJIMA radjam unuce, a ne prvo sebi dete. Oni ce sve oko deteta. Pa onda zasto ja idem na sve te analize, kad njegova majka nije.

i naravno posle svake recenice sledi: MI SMO SAD SVI PORODICA.

elem, desi se tu svakakvih gluposti, ja sam pokusavala da gladim stvari izmedju mene i mm, ali on je PRETERANO VEZAN za maminu suknju. Kulminacija je bila kad sam ja shvatila da moj dragi od mene krije velike stvari kao npr: lose mu je na poslu, al se ni ne cima da nadje drugi, kad trebaju neke pare on uzima od svojih odatle i njima sloboda da mi u kucu dolaze nepozvani, nenajavljeni, da upadaju u sobu kad spavam, presvlacim se...

a sta je sa racunima, mm ih ne placa, priprema dokumenata za bebu :huh: sve je u fazonu lako cemo. Hteo je da prisustvuje porodjaju, jer ipak je onaj ponosni tata, ja nisam htela pa me uverio da bi to ipak bilo divno, proverimo sve u porodilistvu, dobijemo sve upute sta i kako, dodje njegov tata kaze mu "sta ce ti to? to je stresno!"

sta mislite dal je promenio misljenje? <_<

definitivno se razvodimo, ne znam kako cu, ne znam sta treba da pripremim, kome da se obratim, kakva su moja i bebina prava... verujte o svemu sam razmisljala 4mes

nisam ishitrena

neka mi neko da neku informaciju koja mi moze pomoci

udata jesam, ali dokumenta nisam menjala kad sam se udala

Prosla sam malte ne istu situaciju, s tim sto sam vise pokusavala svima da udovoljim bilo je sve gore, sto kazes kao da sam se udala za njegove a ne za njega, za sve su se oni pitali a ne ja i on. Sta god se dogovorimo sve padne u vodu cim neko od njegovih kaze jednu jedinu rec!

I onda shvatis da pored sebe imas jedno lenjo dete, koje samo sto ne zna nos da obrise bez mame... I naravno mama je uvek upravu, kad je mama umrla onda su baba i seka uvek upravu, oni su se cak medjusobno dogovarali da li da kupim da jedem u pekari ili da cekam da stignemo kuci -EEEJ JA sam gladna, a ONI se pitaju sta i kako... bilo je i situacija vezanih za dete, kada mu treba kupiti nesto, mm kaze "ja to nisam imao pa sta mi fali"??? Nisam vise mogla, pokusavala sam na sve moguce nacine da spasim sto se spasiti moze, ali uzalud, na svaki moj predlog on je odgovarao ironicno i podsmevao se... A njegovi su mi namerno terali inat: ne daju mi da perem sudove toplom vodom, tj. da upalim bojler, gase mi svetla, sporet, klimu ne daj Boze da ukljucim... Cak su mi i rekli: ne dam ti da upalis a ti se nerviraj!

Na kraju sam dobila tahikardiju, pocela je leva strana da mi trni, zavrsila sam kod lekara i dobila bromazepam tri puta snevno plus propranolol - te lekove pije moja baba u 70 godina, a ja sam pocela u 21! Da bi mi on reko da promenim ponasanje prema babi njegovoj posto to lose utice na nju... Pukla sam nacisto, znaci mene ko j... a bakicu si cuvaj, da se ne sekira, ispunjavaj joj hirove, e pa zabole me!

I ja se tako resim da ga ostavim, dete u ruke i kod mojih.

Da je tesko - jeste, ali samo prvih mesec dana (bar meni)

jer sam se nakon toga iz dana u dan uveravala da sam donela pravu odluku jer je on to svojim ponasanjem potvrdjivao - briga ga za dete, a ovamo hoce da svaki drugi vikend da bude kod njega. E sad ja mogu njemu da kazem: ne dam, a ti se nerviraj, jer ni to nije njegova zelja, boli ga uvo za dete, nego hoce bakici da ispuni svaku zelju...

Tako da sad uopste ne razmisljam o njemu, tek ce biti frke oko razvoda ali sto se mora mora se, najradije bih sve to prespavala ali ne moze se tako. Namuzicu se i isteracu to do kraja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljce, samo hrabro! Vidim da si vec prelomila, i na pola si puta... Svaka cast sto si rijesila da ne trpis "zbog djeteta" kako mnogi govore!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

elem, ispricala sam i mojoj kumi sta je bilo juce, ona ga je sinoc okrenula i objasnila mu kakva je situacija. Na sta je on rekao "dobro... ne znam sta se istripovala, naravno da moze, naravno da treba da mi javi za porodjaj, bebu... bicu tu...kome ce da javi ako ne meni....sto se na tice JA ne mogu vise ( ), ne mogu da trpim njenu razmazenost .... da mene NEKO izbacuje iz stana...."

sve u svemu, ja njemu mogu slobodni da javim kad se porodim ili kad mi krenu kontrakcije ili sta vec ne znam na sta je mislio....

pdal me je posle razgovora nazvao? da pita bilo sta za bebu? ne

Jao! Seronja, toliko podseca na mog bivseg muza: mi se bukvalno razveli iskljucivo ZBOG NJEGOVIH, on i ja NIKADA se nismo svadjali, do poslednjeg dana, extra smo funkcionisali...

Isto je tako nakon sto sam otisla poceo da lupa gluposti kako sam ja bilamnogo ljubomorna pa smo se razveli, druga prica je bila kako se moja majka umesala, treca prica da ja ne mogu da sacekam da baba umre da normalno zivimo . Pa jebo te, kad umre baba sta sa sestrom da ti radim - da je ubijem????

Bolesna porodica - bolesni stavovi!

A sto se tice deteta i to sto ga ne vidja - naravno ja sam kriva jer mu nedam, sto je naravno glupost, nikad mu nisam rekla ne mozes da ga vidis, samo ne dozvoljavam da ga nosi tamo, a njemu da je stalo do deteta on bi ga vidjao bilo gde, zar ne?

Nije ga video od 11.11.2010. kada mu je bio prvi rodjendan, i tad je dete spavalo a on ga video na blic kako spava, posle toga me je jednom zvao da me pita za adresu zbog sporazumnog razvoda, mislite da je pitao sta radi Vasa, jel je dobro? Naravno da nije, a zna da imamo problema i sa kandidom i tvrdom stolicom, pa je u jednom periodu imao i konjuktivitis i laringitis i upalu uva, a gde je tatica bio? Skitao jebavao sojke po gradu, glumio muskarca, da bi meni dokazao kako moze da nadje drugu! To li je muskarac, to li je otac?????

Ma to je jedna nulica, koju jako puno zalim! Ako mu ikada zatreba nesto bicu tu ako mogu da pomognem, inace neka se drzi dalje od mene i mog deteta i bice sve ok, jer ja da ispunjavam hirove jednoj zlokobnoj babeterini koja samo sto me nije oterala u bolnicu, ne pada mi na pamet.

A moje dete ce ocem zvati onog coveka koji bude bio uz nas, ako se takav ne pojavi, nece mu nista faliti, bolje ce porasti uz jednog roditelja ali normalnog nego uz oba koja nece ni imati vremena za njega zbog problema u koje stalno upadaju...

Nemoj da se sekiras, briga te za njega, pomisli samo koliko ima muskaraca koji ne mogu da imaju dece, koji bi tvoje dete gledali kao svoje, ne samo to, naci ces nekog ko je vredan da se za njega boris i ko ce te sigurno vise postovati i ceniti nego taj tvoj bezosecajni muz!

Samo gledaj dete, i sebe naravno, nemoj da se zapostavis, doteraj se usavrsavaj se, radi sve sto odavno nisi, ispuni sebi vreme da ne mislis na njega. Videces uostalom kako vreme leti kad imas bebce, i ne stignes da razmisljas o glupostima.

Prosla sam kroz sve to i govorim ti iz iskustva.

Po neki put sam tako ponosna na sebe sto uspevam da organizujem zivot kako treba, sve postignem i oko deteta i oko sebe a nemam "muska ledja" na koja mogu da se oslonim i veruj mi lepo se osecam. Kad bolje razmislim, bivsi mi je samo predstavljao teret i nista drugo...

Nemoj ovo da shvatis da te nagovaram da se razvedes, naravno prvo pokusaj apsolutno SVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :* :* :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljce, samo hrabro! Vidim da si vec prelomila, i na pola si puta... Svaka cast sto si rijesila da ne trpis "zbog djeteta" kako mnogi govore!

To sto "trpe zbog deteta" je cista glupost! Uopste nema veze s mozgom, to je samo paravan, lakse je ljudima to da kazu, nego da smognu snage i nacine taj korak. Time roditelj ne pokazuje detetu pozrtvovanost, nego i detetu zagorcava zivot. Ko kaze da ostaje zbog deteta - LAZE! Ili previse voli svog partnera pa ce sve trpeti, ili jednostavno ne sme da ode! I to je to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala millar :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljce svaka ti cast na hrabrosti. Divim ti se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljce, svaka cast! Malo je tako jakih i hrabrih zena!

Mashke se ne javlja...ne znam kakva je kod nje situacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao! Seronja, toliko podseca na mog bivseg muza: mi se bukvalno razveli iskljucivo ZBOG NJEGOVIH, on i ja NIKADA se nismo svadjali, do poslednjeg dana, extra smo funkcionisali...

Isto je tako nakon sto sam otisla poceo da lupa gluposti kako sam ja bilamnogo ljubomorna pa smo se razveli, druga prica je bila kako se moja majka umesala, treca prica da ja ne mogu da sacekam da baba umre da normalno zivimo . Pa jebo te, kad umre baba sta sa sestrom da ti radim - da je ubijem????

Bolesna porodica - bolesni stavovi!

A sto se tice deteta i to sto ga ne vidja - naravno ja sam kriva jer mu nedam, sto je naravno glupost, nikad mu nisam rekla ne mozes da ga vidis, samo ne dozvoljavam da ga nosi tamo, a njemu da je stalo do deteta on bi ga vidjao bilo gde, zar ne?

Nije ga video od 11.11.2010. kada mu je bio prvi rodjendan, i tad je dete spavalo a on ga video na blic kako spava, posle toga me je jednom zvao da me pita za adresu zbog sporazumnog razvoda, mislite da je pitao sta radi Vasa, jel je dobro? Naravno da nije, a zna da imamo problema i sa kandidom i tvrdom stolicom, pa je u jednom periodu imao i konjuktivitis i laringitis i upalu uva, a gde je tatica bio? Skitao jebavao sojke po gradu, glumio muskarca, da bi meni dokazao kako moze da nadje drugu! To li je muskarac, to li je otac?????

Ma to je jedna nulica, koju jako puno zalim! Ako mu ikada zatreba nesto bicu tu ako mogu da pomognem, inace neka se drzi dalje od mene i mog deteta i bice sve ok, jer ja da ispunjavam hirove jednoj zlokobnoj babeterini koja samo sto me nije oterala u bolnicu, ne pada mi na pamet.

A moje dete ce ocem zvati onog coveka koji bude bio uz nas, ako se takav ne pojavi, nece mu nista faliti, bolje ce porasti uz jednog roditelja ali normalnog nego uz oba koja nece ni imati vremena za njega zbog problema u koje stalno upadaju...

Nemoj da se sekiras, briga te za njega, pomisli samo koliko ima muskaraca koji ne mogu da imaju dece, koji bi tvoje dete gledali kao svoje, ne samo to, naci ces nekog ko je vredan da se za njega boris i ko ce te sigurno vise postovati i ceniti nego taj tvoj bezosecajni muz!

Samo gledaj dete, i sebe naravno, nemoj da se zapostavis, doteraj se usavrsavaj se, radi sve sto odavno nisi, ispuni sebi vreme da ne mislis na njega. Videces uostalom kako vreme leti kad imas bebce, i ne stignes da razmisljas o glupostima.

Prosla sam kroz sve to i govorim ti iz iskustva.

Po neki put sam tako ponosna na sebe sto uspevam da organizujem zivot kako treba, sve postignem i oko deteta i oko sebe a nemam "muska ledja" na koja mogu da se oslonim i veruj mi lepo se osecam. Kad bolje razmislim, bivsi mi je samo predstavljao teret i nista drugo...

Nemoj ovo da shvatis da te nagovaram da se razvedes, naravno prvo pokusaj apsolutno SVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :* :* :*

Pasuljce, ti si stvarno jedna vrlo hrabra i jaka osoba. Svaka čast, divim ti se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljce imas i moju podrskum1212.gif,ja sam dete razvedenih roditelja...nisu se slagali i rastali su se ko ljudi,zivela sam sa majkom kao podstanar (nije bilo lako),ali sam isla i kod oca,sto se mene tice nekada mi je to mnogo smetalo i izrazavala sam veliki bunt u pubertetu ali kasnije sam shvatila da su ostali zajedno ja bi poludela skroz jer su dva sveta razlicita...ali su razumni eto i svadbu su mi zajedno pravili kao da se nista nije desilo,a rastavljeni su 28 god....sve u svemu bila sam srecno,zbunjeno detet1813.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na podrsci! :) Nisam ja tako hrabra, nije mi bas lako, lomim se, ali moram da nastavim dalje bez kolebanja, ne samo zbog mene vec i zbog deteta. Uostalom svesna sam koliko vredim i ne treba mi neka budala da mi soli pamet. hihihihihi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto je tako moju tetku, rođenu sestru od mog oca, moj teča maltretirao, i sad, hajde, otac i stric nisu hteli da se mešaju neko vreme, možda je zaslužila,

:blink::blink::blink: ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa evo ga jedan tata, pa još bizanaca, koji je bez mog dopusta, koji nikad u životu nikad dobrovoljno ni pomislio na sekund dapristane na takvo što, čak zakonom zabranio, postao "priplodni bik". Da li ste ikad vi koji ste ZA, pomislili bar na kratko šta je sa očevima i decom. Znate li kako ćete čoveku upropastiti život, znate Majke pogledajte vaše nuževe i očeve vaše dece pa zvanična statistika, i to ne naša nego Evropsko istraživanje, kaže da u ovom regionu više od 80% (osamdeset) muškaraca stavlja porodicu na prvo mesto, pre karijere, lične afirmacije... i takvim muškarcima uzmite decu ...

Auuuuu sta sam ja propustila! :blink: :blink:

Ja tebe skoro nista nisam razumjela! :huh:

O kojim ocevima ti pricas???? Ovdje se ne radi o tome da zena zivi sa nekim, pa rodi to dijete i odvoji ga od oca, nego o tome da od tog "priplodnog bika" kako ga ti nazivas dobije ono sto joj je najvaznije u zivotu.

Ne kazem da ih opravdavam, ali donekle mogu da ih razumijem. A ljudi koji porodicu stavljaju na prvo mjesto prvo osnuju tu porodicu pa onda prave djecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Khm, slažem se da treba da rodi za sebe.

I bez silnih ''ako'' i '''ili'' - samo slažem se.

A što se tiče usvajanja dece - dozvoljeno je ženama da usvajaju, samo su parovi uvek na prvom mestu. Koleginica se borila da usvoji dete.

Ok mi je i da zna otac i da ne zna, ne znam zašto su žene opet ovde ocrnjene kad otac zna ili želi da učestvuje. Koliko žena je ''primorano'' na abortus zato što to muškarac želi (a u vezi su) - ovo mi deluje sasvim ok rešenje, tj odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za život :) jer dete zaslužuje šansu, a ako ne postoji neće ni imati tu šansu. Tako da sam ja za rađanje beba sa očevima, bez očeva, iz kreveta, epruvete, sa njive, iz zgrade itd.

Naravno što moj deda kaže

"Bolje je biti bogat i zdrav, nego siromašan i bolestan" najbolje je da budu u porodici i mama i tata, i da to bude skladan brak i srećna i vesela deca, ali to ne znači da neko ko će da raste u drugačijim uslovima biti nesrećan ili da neće izrasti u normalnu osobu koja će biti zdrava i produktivna ličnost. A na prvom mestu je krajnji cilj, odnosno nastanak zdrave i prave osobe koja će znati da se raduje životu i živeti dostojanstveno, a ne da li će majka ili otac doneti pravu odluku i biti zajedno, sami, u svađi ili ljubavi. Ali takođe smatram da svaki otac treba i ima pravo da zna da će postati otac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja to podrzavam,ali nemam tu hrabrost...

izmedju ostalog,zelim vise djece,i mislim da razlicite oceve ne bih mogla staviti na svoju savijest,,,mada bi oni bili samo materijal i nista vise...

majke koje se odluce na to su izuzetno hrabre...

Hrabre ili očajne .... mnoge i rađaju tako jer im je "zadnji voz" a nemaju tu sreću da su upoznale životnog saputnika pa onda pokusavaju makar djete sebi da "priušte"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za život :) jer dete zaslužuje šansu, a ako ne postoji neće ni imati tu šansu. Tako da sam ja za rađanje beba sa očevima, bez očeva, iz kreveta, epruvete, sa njive, iz zgrade itd.

Naravno što moj deda kaže

"Bolje je biti bogat i zdrav, nego siromašan i bolestan" najbolje je da budu u porodici i mama i tata, i da to bude skladan brak i srećna i vesela deca, ali to ne znači da neko ko će da raste u drugačijim uslovima biti nesrećan ili da neće izrasti u normalnu osobu koja će biti zdrava i produktivna ličnost. A na prvom mestu je krajnji cilj, odnosno nastanak zdrave i prave osobe koja će znati da se raduje životu i živeti dostojanstveno, a ne da li će majka ili otac doneti pravu odluku i biti zajedno, sami, u svađi ili ljubavi. Ali takođe smatram da svaki otac treba i ima pravo da zna da će postati otac.

Potpisujem, svaka ti je na mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.