TORCH skrining

odgovora

Objavljeno

uzas hvala bogu pa mi ne vodi on trudnocu ali mi treba zbog uputa,recepta i stvarno hoce uvek da da ali da osnovne stvari ne zna strasno.A test mi niko nije pominjao ja sam mu trazila da uradim,nadam se da ce hteti sutra da mi urade..pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uzas hvala bogu pa mi ne vodi on trudnocu ali mi treba zbog uputa,recepta i stvarno hoce uvek da da ali da osnovne stvari ne zna strasno.A test mi niko nije pominjao ja sam mu trazila da uradim,nadam se da ce hteti sutra da mi urade..pozz

To sto je na uputu uradice ti sigurno e sad zavisi da li ce pristati da ti odrade kompletan torch jer kreten nije napisao. Tu ti jos spada parvovirus b19 ( to ti je O u torchu sto znaci other i zavusi koja laboratorija ti radi analize). Ako ides u institut za javno zdravlje u NS onda ce ti uraditu u parvovirus. Nisam dobro protumacila da li ti je dao 3 uputa ili je sve na jednom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno vratili su me i rekli da to sto mi je dao nema veze sa zivotom i torch testom i da mu kazem da slobodno na jednom uputu napise torch a ne da mi daje za svaki virus ponaosob vec kad ne zna.I kazu kakav ti je to doktor kad ti treba sve da mu govoris kazu nadamo se da ti on ne vodi trudnocu i posto danas nije radio odem kod koleginice koja ga menja i zena mi napise torch i u sali kaze a moramo uciti doktora kakva ga kandida spopala i ona se zaprepastila dzabe sam se maltretirala sad kad treba da odmaram nema veze sutra ujutru idem da uradim to.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno vratili su me i rekli da to sto mi je dao nema veze sa zivotom i torch testom i da mu kazem da slobodno na jednom uputu napise torch a ne da mi daje za svaki virus ponaosob vec kad ne zna.I kazu kakav ti je to doktor kad ti treba sve da mu govoris kazu nadamo se da ti on ne vodi trudnocu i posto danas nije radio odem kod koleginice koja ga menja i zena mi napise torch i u sali kaze a moramo uciti doktora kakva ga kandida spopala i ona se zaprepastila dzabe sam se maltretirala sad kad treba da odmaram nema veze sutra ujutru idem da uradim to.pozz

Jao, Bože, ko sve danas ima diplomu :angry: Aj' da se ne ponavljam, dobro je da se sve na kraju dobro završilo i hvala Bogu da danas nije radio, inače bi ko zna šta još napisao, vidiš da su i oni tamo pomislili da nije normalan <_< Aj' pa javljaj kakvi su ti rezultati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se nadovezujem na pricu, msm i ja sam svasta prosla i upoznala mnogo lekara koji pojma nemaju ali da ovaj doktor toliko nema veze sa zivotom i da neke osnovne stvari ne zna e to mi uopste ne ide u glavu !! Neverovatno :angry: Taj doktor je izgleda na buvljaku kupio "diplomu" :rolleyes: Drzimo ti palceve da sve bude kako treba ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam svima.javljam rezultate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli su rezultati.Jedino sto me brine je Citomegalovirus IgG pise 38 a rezultat je pozitivan ako je veci od 6.Sad kako se to zna da i sam ga prelezala u trudnoci ili pre posto je IgM negativan?25 sam nedelja trudnoce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli su rezultati.Jedino sto me brine je Citomegalovirus IgG pise 38 a rezultat je pozitivan ako je veci od 6.Sad kako se to zna da i sam ga prelezala u trudnoci ili pre posto je IgM negativan?25 sam nedelja trudnoce

Draga dobro je da je IgG. To znaci da si ga nekad imala i da je tvoj organizam stvorio antitela, tj. nemoze da naskodi bebi jer si postala imuna na taj virus, verovatno je davna infekcija. Da je IgM znacilo bi da trenutno imas virus (da si trenutno zarazena cmv) i nikako ne bi valjalo po bebu. Da li si radila i Aviditet na CMV ( to pokazuje koliko je stara infekcija)??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam to radila niko mi nije ni rekao za to ali jer mogu to sad naknadno da uradim da trazim opet uput?uh nadam se da nisam u trudnoci prelezala bas se sikiram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam to radila niko mi nije ni rekao za to ali jer mogu to sad naknadno da uradim da trazim opet uput?uh nadam se da nisam u trudnoci prelezala bas se sikiram

Mozes, ja sam tako radila jer mi glupavi doktor nije to napisao a trebao je pa sam morala 2 puta da vadim krv. Odes opet i trazis uput da ti napise aviditet na cmv i onda ti odrede koliko dugo imas taj virus. Ja sam iz Beceja tako da sta god da sam trebala da radim isla sam u NS, msm cisto maltretiranje. Pogotovo za vadjenje krvi. mogla sam to odjednom odraditi ali eto, pametan je dr pa je najbitniju stavku zaboravio da napise. Uzas! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a koliki ti je bio igG jer to nesto znaci da li je veci ili manji?da li to odredjuje kada je prelezan virus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a koliki ti je bio igG jer to nesto znaci da li je veci ili manji?da li to odredjuje kada je prelezan virus

Moj IgG je bio 140 (negativan je <25 a poz >40, granica je do 40) tako da kada sam uradila aviditet (koji je bio 70,56% a granica je izmedju 40-60%) pokazalo je da je visok aviditet-stara infekcija oko 3 meseca. Nisam strucnjak ali mislim da je tebi bas stara. Bez obzira kada si imala virus, antitela ostaju u organizmu ceo zivot i kad god budes vadila krv pokazace ti da ga imas, zato se radi aviditet. Ja sam ga zakacila u trudnoci, u 17.nedelji i nisam znala da ga imam sve do 7 meseca kada sam radila analize i pokazalo je tacno to, da je stara oko 3 meseca. Uradi ponovo i znaces na cemu si. Mozda nije svima isto, zato je najbolje da odradis to i da si mirna. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci dobro je da bude od 40 do 60 posto ili je bolje da bude veci procenat,nije mi jasno kako se tumaci taj rezultat jer tebi je bilo 70 posto deluje da je dobro ali znaci nije?i jer se opet ceka nedelju dana na rezultat..a da i herpes simplex 1 IgG mi je pozitivan ali njega sam i ocekivala jer znam da ga imam doduse nije mi se ispoljio u trudnoci i igm je neodredjen tako pise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci dobro je da bude od 40 do 60 posto ili je bolje da bude veci procenat,nije mi jasno kako se tumaci taj rezultat jer tebi je bilo 70 posto deluje da je dobro ali znaci nije?i jer se opet ceka nedelju dana na rezultat..a da i herpes simplex 1 IgG mi je pozitivan ali njega sam i ocekivala jer znam da ga imam doduse nije mi se ispoljio u trudnoci i igm je neodredjen tako pise

Procenti samo odredjuju koliko je stara infekcija. Treba sve da je negativno jer cim je rez.pozitivan znaci da je virus prisutan. Ja sam imala 140 a granica je 40, sto znaci da je sveza infekcija. Znaci najbolje je kada je sve negativno. Ja sam na rezultat cekala ponovo 7-8 dana. U slucaju kada je rezultat pozitivan radi se ponovo analiza da se pokaze koliko je stara inf. Znaci da li si nekad imala neki od virusa, ako jesi onda nemas brige jer imas stvoren imunitet na taj virus. Znam da nisam bas jasna, pokusavam da objasnim koliko god mogu ali izgleda da sam sve zapetljala ;):blink::blink:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne,ne jasna si nego ja nisam razumela,hvala ti puno mnogo si mi pomogla i smirila malo bas sam se uspanicila kad sam videla cmv ja ocekivala najvise radila zbog toksoplasme kad ono to dobro a citomegalovirus pozitivan.idem sutra odmah po uput pa tek u ponedeljak da radim analize.veliki pozdrav i hvala ti jos jednom,ja sam malo dosadna stvarno imas strpljenja da sve lepo objasnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram opet da dosadjujem jer to tvoje 140 znaci sveza infekcija ili ta granica 40 sto si napisala znaci sveza infekcija.Joj sto sam glupa bas je komplikovano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram opet da dosadjujem jer to tvoje 140 znaci sveza infekcija ili ta granica 40 sto si napisala znaci sveza infekcija.Joj sto sam glupa bas je komplikovano

Nemoj da mislis da mi dosadjujes. I ja sam svasta prosla i uvek dobro dodje neka informacija i savet. Znam koliko sam se dugo mucila dok se nije sve zavrsilo tako da,,,samo opusteno :rolleyes: To moje 140 pokazuje da mi je sveza infekcija. Na rezultatima ima napisana granica normale da tako kazem i to je Negativna <25 a pozitivna >40. To sto pokazuje negativno i pozitivno je samo podatak da imas ili si imala virus, a da bi to dokazali radi se aviditet na odredjen virus i to se iskazuje u procentima. Tako da je meni to 140 u procentima iskazano kao 70,56% i napisali su da je infekcija stara preko 3 meseca, Sve zavisi u kojoj ustanovi ili laboratoriji radis analize. Nema svaka lab.isti program tako da i te brojke zavise od laboratorije. Kazem ti, ne mora da znaci da trenutno imas virus jer je tvoj 38. Bar po mojoj proceni to je stara infekcija jos pre trudnoce tako da ne bi trebala da imas problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se hvala ti radicu aviditet obavezno da budem mirna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke!

Andjelina jesi li uradila aviditet i gde?Kakvi su rezultati?

Gogle kad si ti radla analize kakav je rezultat bio za cmv IGM da li je i on bio pozitivan ili samo IGG i da li si ponavljala test posle par nedelja?Nadam se da ne smaram,potrebna mi je vasa pomoc!Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke!

Andjelina jesi li uradila aviditet i gde?Kakvi su rezultati?

Gogle kad si ti radla analize kakav je rezultat bio za cmv IGM da li je i on bio pozitivan ili samo IGG i da li si ponavljala test posle par nedelja?Nadam se da ne smaram,potrebna mi je vasa pomoc!Hvala

Analize na Cmv i toxo sam radila 19.09.2011god. Rezultal za cmv: IgG 140U/ml (negativan je <25 a pozitivan >40).

IgM je <10U/ml ( negativan <10 pozitivan >15)

Doktoru te analize skoro da nista nisu znacile pa me je poslao da radim aviditet na CMV i to sam uradila 29.09.2011. Tu se ispostavilo da je stara infekcija preko 3 meseca.

Tako da Igm mi je negativan...sad objasnjenje sam dobila ovako kad sam pitala sta to znaci: Kod virusne infekcije Igm antitela kod cmv traju najduze mesec dana. Posle toga se pojavljuju IgG antitela i nosioci su trajnog imuniteta. Bar koliko sam ja razumela da u trenutku infekcije Igm je pozitivan i posle mesec dana je negativan i u tom slucaju nastaju igg antitela koja pokazuju koliko traje infekcija i kao dokaz da je stvoren imunitet na taj virus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da sam dosadna ali se toliko plasim da mi nije dobro,meni niko na pocetku trudnoce nije rekao da radim te testove

Gogule tebi je ustvari Igm bio na samoj granici (ako sam ja to dobro ukapirala) ispod 10 je negativno a tebi je 10 ili sam se ja to preracunala?A jel su ti rekli da li si cmv dobila prvi put u trudnoci i da je to bio uzrok sto ti se to izdesavalo?

A sto se tog aviditeta tice nista mi tu nije jasno,kako se odredjuje koliko je stara infekcija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da sam dosadna ali se toliko plasim da mi nije dobro,meni niko na pocetku trudnoce nije rekao da radim te testove

Gogule tebi je ustvari Igm bio na samoj granici (ako sam ja to dobro ukapirala) ispod 10 je negativno a tebi je 10 ili sam se ja to preracunala?A jel su ti rekli da li si cmv dobila prvi put u trudnoci i da je to bio uzrok sto ti se to izdesavalo?

A sto se tog aviditeta tice nista mi tu nije jasno,kako se odredjuje koliko je stara infekcija?

Joj i meni su totalno nejasni ti rezultati. Granica je od 10-15. Tako da sam ja na samoj granici, tj imam ja cmv ali sam vec stvorila antitela pa mi je zato igg pozitivan i to 140 a normalno je do 40. U trudnoci sam dobila cmv, toxo i rubeole ali nisam ni znala da sve to imam dok me doktor nije poslao da odradim analize jer mu je stanje bebe delovalo kao da je to i na kraju se ispostavilo da jeste. Zahvatila sam sve to u 17 nedelji trudnoce. A sto se tice duzine trajanja infekcije to ovi u laboratoriji odrade. Nemam pojma pomocu kojih metoda ali znam samo ako hoces da znas koliko dugo je stara infelcija onda trazis aviditet na cmv. Trebala sam da radim i aviditet na toxoplazmozu ali doktor u DZ je toliko pametan da je zaboravio da napise aviditet na toxo i naravno posto nisam iz Novog Sada nije mi vise padalo na pamet da vadim krv svaki dan, svakako mi ne bi pomoglo jer sam imala sto nekih gluposti. Ali planiram ponovo sve da odradim pre sledece trudnoce.

U kojoj si ti sada nedelji?

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad u 34 nedelji,radila sam test oko 25nedelje i odnela rezultat kod doktorke i ona mi kaze da je 90 posto ljudi pozitivno na cmv tj da je doslo u kontakt sa tim virusom i da ima pozitivan IgG,sto je slucaj kod mene (120 je bilo kad sam uradila test a pozitivno je preko 40) a IgM mi je bio 0,3 a pozitivan od 1,1. Radila sam i aviditet ali ne mogu tacno da mi kazu koliko je stara infekcija,ne znam kako ne znaju kad su eto tebi rekli,mada negde sam procitala da mora da bude pozitivan i IgM da bi se odredila starost.

Meni deluje da je tvoj nalaz pozitivan bio s obzirom da je bio na granici,to je bas malo zbunjujuce!Obavezno uradi ponovo test pre trunoce,,ja cu sigurno a ne da se ovako brinem!A IgM na tokso isto bio pozitivan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad u 34 nedelji,radila sam test oko 25nedelje i odnela rezultat kod doktorke i ona mi kaze da je 90 posto ljudi pozitivno na cmv tj da je doslo u kontakt sa tim virusom i da ima pozitivan IgG,sto je slucaj kod mene (120 je bilo kad sam uradila test a pozitivno je preko 40) a IgM mi je bio 0,3 a pozitivan od 1,1. Radila sam i aviditet ali ne mogu tacno da mi kazu koliko je stara infekcija,ne znam kako ne znaju kad su eto tebi rekli,mada negde sam procitala da mora da bude pozitivan i IgM da bi se odredila starost.

Meni deluje da je tvoj nalaz pozitivan bio s obzirom da je bio na granici,to je bas malo zbunjujuce!Obavezno uradi ponovo test pre trunoce,,ja cu sigurno a ne da se ovako brinem!A IgM na tokso isto bio pozitivan?

Kod toxo Igg je 6.89 a pozitivan je od 1.1. A igm je 0.8, dakle negativan. Vise ni ja sama ne znam veruj mi. Svako drugacije objasni. Ti nemoj da se nerviras, tvoji rez. su super, jos ako UZ pokazuje sve kako treba nema potrebe da se bojis. Uzivaj jos malo u trudnoci i posle sa bebicom :) To je najvaznije :)) Hoces se prirodno poroditi ili carski? Msm ako nije tajna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno na razumevanju i sto sam ti malo dosadna!

E a porodjaj je vec posebna prica,prirodno sa epiduralom tako bi najradije a dr kaze da ce beba biti krupna pa ako bas bude krupna i teska i ako se porodim u terminu da ce verovatno morati carski rez :o

Sta su tebi rekli,kad mozes da stupis u akciju ponovo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.