TORCH skrining

odgovora

Objavljeno

Ili rana infekcija ili je lazno pozitivan igm. Zato ponavljas. Nije naivna bolest u trudnoci na zalost. Nadam se da ce ti rez biti ok sledeci put 

Hvala puno. Nadam se i ja . 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni u jednoj trudnoci nisam radila ovaj test. Jednostavno dr mi ga nikada nije preporucila. Da nije interneta ne bih ni cula za njega. Sad se vodim mislju da je pitam, jer od prosle godine imamo macku i psa. Koliko znam da su macke opasne jer su prenosioci. Mada od kada sam saznala za trudnocu nisam ih vise dirala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni u jednoj trudnoci nisam radila ovaj test. Jednostavno dr mi ga nikada nije preporucila. Da nije interneta ne bih ni cula za njega. Sad se vodim mislju da je pitam, jer od prosle godine imamo macku i psa. Koliko znam da su macke opasne jer su prenosioci. Mada od kada sam saznala za trudnocu nisam ih vise dirala. 

ja se iskreno ne bi opterecivala sa tim. Ako gledamo macka vise moze da skodi (sama dlaka ima bakt koja moze naskoditi plodu tj ranoj teudnoci), tu spadaju i dr zivotinje -papagaj koji isto ima parazite na sebi, zec, morsko prase... mi imamo kenel, nemamo nikakvih problema a Maša obozava pse. sada nemamo psa u kuci iskljucivo zbog mene( uzasno mi smeta usisavanje svaki dan). Ako smatras da ce ti biti lakse ti radi test, ja nisam davala tome neko opterecenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma pravo da ti kazem, mozda i necu traziti. Jer sto vise kopam sve mi zivo nalaze. Kako mi je krenulo od pocetka.. Ranije nisam o tom testu uopste razmisljala. Sad jedino zbog macke. Zimus je spavala jedno 2 meseca u kuci jer je bila jako bolesna, jedva se izvukla, a posle krenuli i oni minusi pa nam je bilo zao da je izbacujemo. Pre mesec i po se omacila gore kod nas na spratu i u jednom cosku lezala par nedelja sa macicima, dok mi nije zasvetlela lampica pa trazila da je izbace u supu. Ne smeta ona meni, mnogo je dobra maca, nikad nije bila nametljiva da se vuce po namestaju i sl.. ali ipak od kako smo planirali bebu neki se strah uvukao u mene. Sad jos imamo i macice, oni su mali pa nisu jos ni vakcinisani. Deca ih stalno razvlace, macici ih ogrebu pa ja to dezinfikujem.. i postala sam paranoicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma pravo da ti kazem, mozda i necu traziti. Jer sto vise kopam sve mi zivo nalaze. Kako mi je krenulo od pocetka.. Ranije nisam o tom testu uopste razmisljala. Sad jedino zbog macke. Zimus je spavala jedno 2 meseca u kuci jer je bila jako bolesna, jedva se izvukla, a posle krenuli i oni minusi pa nam je bilo zao da je izbacujemo. Pre mesec i po se omacila gore kod nas na spratu i u jednom cosku lezala par nedelja sa macicima, dok mi nije zasvetlela lampica pa trazila da je izbace u supu. Ne smeta ona meni, mnogo je dobra maca, nikad nije bila nametljiva da se vuce po namestaju i sl.. ali ipak od kako smo planirali bebu neki se strah uvukao u mene. Sad jos imamo i macice, oni su mali pa nisu jos ni vakcinisani. Deca ih stalno razvlace, macici ih ogrebu pa ja to dezinfikujem.. i postala sam paranoicna.

vidi da nemas kontaktasa macom, jer nju bar mozes da eskiviras 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nemam kontakta sa macom niti sa macicima niti sa kucom. A inace, radila sam TORCH, to je sad standardna procedura kod nas. Dr mi je samo dala uput, bez da me ista pitala. Pozitivna su mi antitela na Rubellu, Citomegalovirus i HerpesSimplex, ali IgG sto znaci da sam ranije imala infekciju tim virusom. To je u sustini super, jos bolje je jer sam na taj nacin zasticena. Bitno je da mi je IgM na sve negativno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.