Test za utvrđivanje trudnoće


odgovora

Objavljeno

Ako postoji druga crtica, znaci da si trudna..bez obzira sto je svetla, ako nema trudnoce druga crtica se ni ne nazire..

Najbolje da ides da uradis beta hcg test (vadjenje krvi), da utvrdis sa sigurnoscu..

Srecno

Cao.Evo danas je nedelje i ja sam dobila.Stomak me rastura.Ni sama ne znam sta se desilo.Da li mi je zbog stresa kasnila ili ko zna zbog cega.Uglavnom stomak me jako boli i menstruacija je krenula.Ali zasto mi se onda pokazala ona svetla crtica to jos ne znam.Hvala vam u svakom slucaju.Ako bude nekih promena javljam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biohemijska trudnoća.. :( rekla mi je da sačekam menstruaciju i da će samo da ode..Opet se ne vidi ništa na UZ :mellow:

Zao mi je :( I meni se desilo nesto sto jos ne mogu da shvatim.Naime sve me je bolelo kao da cu dobiti i dan za danom moja menstruacija je kasnila.Uradila sam test i pokazao mi je jednu crvenu crticu i jednu svetlu crticu.Citajuci vasa iskustva sa tim testovima shvatila sam da sam najverovatnije trudna ali nisam isla kod doktora jer sam smatrala da je jos rano.Posle 10 dana kasnjenja mensruacije ja sam dobila.Danas me boli stomak jako i bas mi dosta curi kao i uvek kada dobijem.Bas je obilno.Zbunjuje me ta crtica koja je pokazala trudnocu i pitam se da li sam uopste i bila trudna.Da li je moguce da je test pogresio ili se tu nesto drugo desilo?Ako imate neko misljenje molim vas da mi pomognete da razjasnim ovu dilemu.Unapred zahvalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zao mi je :( I meni se desilo nesto sto jos ne mogu da shvatim.Naime sve me je bolelo kao da cu dobiti i dan za danom moja menstruacija je kasnila.Uradila sam test i pokazao mi je jednu crvenu crticu i jednu svetlu crticu.Citajuci vasa iskustva sa tim testovima shvatila sam da sam najverovatnije trudna ali nisam isla kod doktora jer sam smatrala da je jos rano.Posle 10 dana kasnjenja mensruacije ja sam dobila.Danas me boli stomak jako i bas mi dosta curi kao i uvek kada dobijem.Bas je obilno.Zbunjuje me ta crtica koja je pokazala trudnocu i pitam se da li sam uopste i bila trudna.Da li je moguce da je test pogresio ili se tu nesto drugo desilo?Ako imate neko misljenje molim vas da mi pomognete da razjasnim ovu dilemu.Unapred zahvalna.

Mislim da je biohemijska bila u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao svima...ja sam nova ovde... htela bih prvo sve da vas pozdravim :D

e sad, sta mene muci: po mojim proracunima ovulacija mi je bila 25.06, ja i moj dragi smo imali odnose 24.06.... da li je rano sutra da uradim test? mislim, znam da je rano ali razumite me, ovo cekanje ubija......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao svima...ja sam nova ovde... htela bih prvo sve da vas pozdravim :D

e sad, sta mene muci: po mojim proracunima ovulacija mi je bila 25.06, ja i moj dragi smo imali odnose 24.06.... da li je rano sutra da uradim test? mislim, znam da je rano ali razumite me, ovo cekanje ubija......

Nisam neki strucnjak za ovo, ali mislim da to zavisi od osetljivosti testa. Na vecini njih pise da pokazuju trudnocu 7-10 dana nakon odnosa, tako je pisalo i na ovom mom testu, medjutim kad sam ga uradila 12 dan nakon odnosa na koji sam "sumnjala", bio je negativan. Kad mi je menstruacija kasnila vise od 7 dana uradim ga ponovo i pozitivan sa crticom debelom kao i kontrolna, a pokazala se bukvalno odmah. Tako da ako ti se zuri, a razumem da ti se zuri, predlazem da se raspitas u apoteci koji ti test preporucuju kao osetljiviji, mislim empirijski dokazano, a ne po onome sta pise :P I srecno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala :rolleyes:

kupila sam baby rapid....

a sutra idem nesto kod lekara (ne vezano za to) pa sam mislila da proverim iz krvi... valjda tako rana trudnoca moze pre da se otkrije iz krvi nego preko testa.... ne razumem se uopste u to...tek od pre mesec dana sam uplovila u ove vode :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala :rolleyes:

kupila sam baby rapid....

a sutra idem nesto kod lekara (ne vezano za to) pa sam mislila da proverim iz krvi... valjda tako rana trudnoca moze pre da se otkrije iz krvi nego preko testa.... ne razumem se uopste u to...tek od pre mesec dana sam uplovila u ove vode :unsure:

Uh, greska... Uzmi bolje Reci mi, ili Senso, ili BB. Baby rapid je najskuplji a mislim da je najmanje osetljiv, i jako je omrazen medju cekalicama ;)

Ako vec uradis njega, nemoj da se razocaras ako bude beo, on uglavnom pokazuje dve crtice posle par dana kasnjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, moze i iz krvi i to je najsigurnija metoda, proverava se nivo hormona trudnoce beta hcg, cena kod privatnika je oko 1000 manje/vise rezultati budu jako brzo gotovi. Eto, nadam se da sam bar malo pomogla. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, moze i iz krvi i to je najsigurnija metoda, proverava se nivo hormona trudnoce beta hcg, cena kod privatnika je oko 1000 manje/vise rezultati budu jako brzo gotovi. Eto, nadam se da sam bar malo pomogla. ;)

HVALA PUNOOOO :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA PUNOOOO :rolleyes:

Nema na cemu, javi rezultate obavezno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu, javi rezultate obavezno ;)

ok. najverovatnije cu od ponedeljka da odem do neke klinike pa javljam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svim mama i buducim takodje :)

zanima me koliko su testovi tacni?

ja sam trebala da dobijem jos 23.06. po redovnom,ali posto decko i ja vec par meseci radimo na bebi ciklus mi se pomerio za 3 do 5 dana,tako da sam trebala dobiti 28.06. ali jos mi kasni,pa sve cekam,jer ne bi da pozurim sa testom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svim mama i buducim takodje :)

zanima me koliko su testovi tacni?

ja sam trebala da dobijem jos 23.06. po redovnom,ali posto decko i ja vec par meseci radimo na bebi ciklus mi se pomerio za 3 do 5 dana,tako da sam trebala dobiti 28.06. ali jos mi kasni,pa sve cekam,jer ne bi da pozurim sa testom

Neces pozuriti, slobodno ga uradi danas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svim mama i buducim takodje :)

zanima me koliko su testovi tacni?

ja sam trebala da dobijem jos 23.06. po redovnom,ali posto decko i ja vec par meseci radimo na bebi ciklus mi se pomerio za 3 do 5 dana,tako da sam trebala dobiti 28.06. ali jos mi kasni,pa sve cekam,jer ne bi da pozurim sa testom

Joj, kako izdrzavas... :o Ja bih do sad uradila 10 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a zato sto sam pre zurila sa testom dok nisam skontala da mi se samo pomerio ciklus i sad toliko zelim bebu i cekam kao da utvrdjujem da sigurno necu dobiti :) ali me muci vec :) uradicu u toku sl nedelje pa cu znati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a zato sto sam pre zurila sa testom dok nisam skontala da mi se samo pomerio ciklus i sad toliko zelim bebu i cekam kao da utvrdjujem da sigurno necu dobiti :) ali me muci vec :) uradicu u toku sl nedelje pa cu znati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svim mama i buducim takodje :)

zanima me koliko su testovi tacni?

ja sam trebala da dobijem jos 23.06. po redovnom,ali posto decko i ja vec par meseci radimo na bebi ciklus mi se pomerio za 3 do 5 dana,tako da sam trebala dobiti 28.06. ali jos mi kasni,pa sve cekam,jer ne bi da pozurim sa testom

Ako ti menstruacija vec kasni, svaki test bi sada trebao tacno da pokaze :)

Srecno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a zato sto sam pre zurila sa testom dok nisam skontala da mi se samo pomerio ciklus i sad toliko zelim bebu i cekam kao da utvrdjujem da sigurno necu dobiti :) ali me muci vec :) uradicu u toku sl nedelje pa cu znati :)

cvrky,uradi li taj test?? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radim ga u sredu,posto sutra idem kod dragog jer zelim da i on bude prisutan :)

javljam vam odma cim saznam,posto vidim da ste nestrpljivije od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radim ga u sredu,posto sutra idem kod dragog jer zelim da i on bude prisutan :)

javljam vam odma cim saznam,posto vidim da ste nestrpljivije od mene :)

to je znaci sutra :D Cekamo jutro,odma da nam javis :rolleyes::lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanjce za sve mame :rolleyes:

Meni kasni 3 dana ( odnosno bar ja tako mislim ) poslednja menstruacija je bila 12 - tog juna a vec dugo pokusavamo da dobijemo naseg bebca .... Sredinom maja sam imala laparoskopiju i lekar mi je nakon toga rekao da vise nema prepreka za nas :lol:

Kad je najbolje uraditi test trudnoce i koji?!!!

Hvala svim dobrim ljudima ovog foruma koji mi je dosta pomogao u svemu sto sam do sada prosla :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanjce za sve mame :rolleyes:

Meni kasni 3 dana ( odnosno bar ja tako mislim ) poslednja menstruacija je bila 12 - tog juna a vec dugo pokusavamo da dobijemo naseg bebca .... Sredinom maja sam imala laparoskopiju i lekar mi je nakon toga rekao da vise nema prepreka za nas :lol:

Kad je najbolje uraditi test trudnoce i koji?!!!

Hvala svim dobrim ljudima ovog foruma koji mi je dosta pomogao u svemu sto sam do sada prosla :blink:

Nisam mama, ali sam iskusnija sa testovima od mnogih mama -_-

Ako ti kasni 3 dana mozes vec sutra, nije rano, ako ima neceg pokazace ti bilo koji test. Naravno, to je ako si sigurna da ti kasni, tj ako tacno znas kad ti je bila ovulacija ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanjce za sve mame :rolleyes:

Meni kasni 3 dana ( odnosno bar ja tako mislim ) poslednja menstruacija je bila 12 - tog juna a vec dugo pokusavamo da dobijemo naseg bebca .... Sredinom maja sam imala laparoskopiju i lekar mi je nakon toga rekao da vise nema prepreka za nas :lol:

Kad je najbolje uraditi test trudnoce i koji?!!!

Hvala svim dobrim ljudima ovog foruma koji mi je dosta pomogao u svemu sto sam do sada prosla :blink:

Ako ti menstruacija već kasni, onda bi bilo koji test koji uradiš trebao sigurno pokazati trudnoću. Ja sam radila Baby rapid nakon kašnjenja menstruacije i odmah je pokazao. Ima nekih osetljivijih testova koji i ranije pokazuju ali ja nisam radila takve pa će ti možda neka od devojaka bolje od mene znati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mama, ali sam iskusnija sa testovima od mnogih mama -_-

Ako ti kasni 3 dana mozes vec sutra, nije rano, ako ima neceg pokazace ti bilo koji test. Naravno, to je ako si sigurna da ti kasni, tj ako tacno znas kad ti je bila ovulacija ;)

Hvala Anchy nadam se da cemo zajedno uskoro zalepiti stikere :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.