Test za utvrđivanje trudnoće


odgovora

Objavljeno

I ja sam tako potvrdila trudnocu- dva testa, odradjena jedan u toku dana, drugi sledeceg jutra za potvrdu, i oba pozitivna :) Ne secam se koji su bili, ali mi je zao sto ih nisam sacuvala...

Isti slucaj,samo sto sam ja moje sacuvala i zalepila u dnevnik koji sam vodila u toku trudnoce. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje ja sam juce uradila test (first response) i bio je pozitivan.bila sam toliko nestrpljiva i ponovila test sinoc i naravno opet pozitivan :lol: .sretna sam do neba...

Cestitam...i zelim ti da uzivas u trudnoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako,meni danas kasni vec 17 dana,a uradila sam test kada mi je kasnilo 7 i bio je negativan,neznam da li je test pogresio ili mi kasni od stresa jer mi je mama bila bolesna prosli mjesec.Ponovicu test svakako ali sve nesto odlazem ni sama neznam zasto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veronika, nije lose da odes do ginekologa. Ako ti menstruacija kasni vec tako dugo, mocice i ultrazvukom da se potvrdi da li postoji trudnoca. Ako ne, dobices savet nekoga ko je kompetentan oko regulacije hormona - vazno je da bi mogla da realizujes to sto planiras za drugu polovinu leta. :)

Najbitnije je da ti budes zdrava i da imas stabilnu podrsku jer si mama malog deteta a planiras i drugo. Drago mi je sto je tvoja mama sada dobro. Opusti se.

Obavezno idi do lekara i otkloni sve sumnje i nedoumice. Cuvaj se i budi optimisticna. Javljaj svaku vest - na ovom forumu ces sigurno naici na podrsku i razumevanje.

Sve najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako,meni danas kasni vec 17 dana,a uradila sam test kada mi je kasnilo 7 i bio je negativan,neznam da li je test pogresio ili mi kasni od stresa jer mi je mama bila bolesna prosli mjesec.Ponovicu test svakako ali sve nesto odlazem ni sama neznam zasto

U svakom slucaju ponovi test a posle kod cika doktora ma sta god da ti test pokaze. Nadam se da ce biti dve crte :rolleyes:

Ja jos uvek cuvam svoj kucni test i njegovu fotografiju u telefonu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na podrsci,ponovo cu uradti test za koji dan.

Muzeva sestra radi u bolnici na ginekologiji i gore sam vodila i prvu trudnocu sinoc sam je zvala da mi zakaze kod doktorice kaze da je na godisnjem do 1 a kaze da ponovo uradim test a ako bude negatvan to je onda od stresa koji sam pretrpila prosli mjesec i na taj nacin se organizam brani,pa sam se malosmirila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mislila da su ti kucni testovi :unsure:tacni prilicno tacni, i da odmah pokazu rezultat, ali posle mog iskustva iuradjena dva testa posle izostanka menstruacije bolje je odmah zakazati kod svog ginekologa i biti siguran u ishod izostanka ciklusa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav svima!

Ja sam ovde nova i prvo želim sve da vas pozdravim! Mamama da čestitam na lepoj i zdravoj dečici, a budućim mamama da poželim da se uskoro ostvare i na najlepšem životnom polju!

Iako ja još nisam roditelj ubeđena sam da je to nešto najlepše i da smo mi žene počastvovane tom ulogom!

Elem, dame moje, imam ja jedno malo pitanje za vas! Trebam da dobijem 7 septembra. Da li mi je suvise rano za test? Ovo je prvi mesec da smo radili na bebi ali bi tako volela da smo uspeli :). Inace mi je menstruacija tačna i ne kasni ni dana, uvek na 28.

Ljubim vas sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubamara, dobro nam došla!

Iskreno, mislim da ti je rano za test. Ako ti je menstruacija tačna kao što kažeš, onda si ovulaciju najverovatnije imala tek pre dva dana, tj. 25.tog avgusta (14 dana pre naredne menstruacije). Najbolje je da se ipak strpiš još koji dan, bar do 3-4.tog semptebra, a najbolje ako izdržiš i duže.

Takođe, ako ga radiš pre vremena, onda neka bude sa jutarnjim urinom.

No, svakako razumem tvoju nestrpljivost. Takva sam i ja bila. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru!

Po meni je ovulacija bila 22. , jer sam prosli put dobila 8. avgusta, skoro na deveti. Ali pokusacu da se strpim :). Temperatura mi je vec dva dana 37.2. Pa se sve nešto nadam :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru!

Po meni je ovulacija bila 22. , jer sam prosli put dobila 8. avgusta, skoro na deveti. Ali pokusacu da se strpim :). Temperatura mi je vec dva dana 37.2. Pa se sve nešto nadam :).

Onda bi (ne) trebalo da dobiješ 5.tog septembra? Elem, i ako ti je ovulacija bila 22.og, tek je prošlo 5 dana, tako da je baš rano za test.

I ako se slučajno desi da niste uspeli iz prvog, nemoj da se nerviraš!!

Nama je uspelo iz trećeg :)

Javi nam obavezno ishod!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu jos raditi test, pokušaću da se strpim :). Dva dana mi je temperatura 37.2, jutros evo 37 i kao da imam slab bol u glavi, da li od te malele t. A videcemo, javiću ishod :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3 dana kasni menstruacija, baby rapid test negativan (menstruacije tacne k'o sat) :), nedelju dana nakon toga jedva bleda crtica. Vec sam bila ubedjena da je nakakva vanmatricna trudnoca ili tako nesto. Trk kod ginekologa, kad ono lepa zdrava bebica :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3 dana kasni menstruacija, baby rapid test negativan (menstruacije tacne k'o sat) :), nedelju dana nakon toga jedva bleda crtica. Vec sam bila ubedjena da je nakakva vanmatricna trudnoca ili tako nesto. Trk kod ginekologa, kad ono lepa zdrava bebica :)))

Cestitam ti od srca!!! Ja ne znam šta je sa mnom. Ne treba jos da dobijem- tek 6. , a danas sam primetila mrvicu rozog sekreta, kao da je umrljan sa kapi krvi. da li se nekom slično desavalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da je stvar u tome uraditi test u pravo vreme..ni previše rano, ni previše kasno.. :rolleyes:

hehehe... kako mislis previse kasno?

zanimljiv odgovor :lol:

sa prvom bebom je bilo ovako :

za docek mi prionemo na posao , drugog vec osetim promene u grudima NAGLE , 8 uradim test ali on negativan.. ja se smorim ali kontam , kao pokazuje vec nakon 7 dana pa pomislim , hej , malo sam ipak poranila.. 19 sam trebala dobiti i nisam i 26 uradim test , na mm rodjendan i poklonim mu DVE CRTICE !!!

sad cekamo drugu bebu , danas sam bila kod dr 6 nedelja i 2 dana. 15 sam trebala dobiti pa nisam i radila sam test 18 i OPET DVE CRTICE !!!

ja verujem u testove , mislim da su ok..

clara82 pozz :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam test,7 dana posle izostanka menstruacije.Prvi put nisam bila sigurna da sam trudna kad mi je kasnila,ali drugi put posle prvog dana kasnjenja sam znala da je to to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehe... kako mislis previse kasno?

zanimljiv odgovor :lol:

sa prvom bebom je bilo ovako :

za docek mi prionemo na posao , drugog vec osetim promene u grudima NAGLE , 8 uradim test ali on negativan.. ja se smorim ali kontam , kao pokazuje vec nakon 7 dana pa pomislim , hej , malo sam ipak poranila.. 19 sam trebala dobiti i nisam i 26 uradim test , na mm rodjendan i poklonim mu DVE CRTICE !!!

sad cekamo drugu bebu , danas sam bila kod dr 6 nedelja i 2 dana. 15 sam trebala dobiti pa nisam i radila sam test 18 i OPET DVE CRTICE !!!

ja verujem u testove , mislim da su ok..

clara82 pozz :P

Hehhe..pozzz i dobrodošla u trudnički svet :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Post prebacen sa tebe "Krvarenje u trudnoci" jer zelim da se nadovezem na njega i pitam (a verujem da ce odgovor biti pogodan za ovu temu)

Trebala sam da dobijem oko 14.Oktobra,a sad vec 19.Odlucila sam idem lepo kod ginekologa.Ionako bi morao i lekar da mi potvrdi makar test bio i pozitivan,da bi se ustanovila nedelja trudnoce itd.Javljam vam cure uglavnom sta god da bude :rolleyes: P.S. Ne bih da radim test samo iz jednog razloga,a to je sto sam skoro imala tezu infekciju mokracne besike i kod takvih stanja test moze biti pozitivan.A imam i cistu na jajniku,pa cu ipak kod ginekologa :rolleyes: A iskreno volela bih da sam trudna...verovatno bi mi bilo cudno prvih par minuta jer bi doslo totalno iznenada,ali ubrzo bih razvukla kez i otrcala da kazem dragom ;):lol:

med.sister. jel moguce da infekcija mokrace moze da utice na test? Sve racunam infekcija je posledica bakterija i ne leci se hormonima pa tako i da ne moze da ima uticaj na test. ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Post prebacen sa tebe "Krvarenje u trudnoci" jer zelim da se nadovezem na njega i pitam (a verujem da ce odgovor biti pogodan za ovu temu)

med.sister. jel moguce da infekcija mokrace moze da utice na test? Sve racunam infekcija je posledica bakterija i ne leci se hormonima pa tako i da ne moze da ima uticaj na test. ?!

Ne bih rekla da bilo sta ukoliko nije u vezi s hormonima i poremecajem istih moze da utice a test.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarinaK i ja to mislim ali med.sister dodaje i upalu besike... Mozda je i u pravu :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Post prebacen sa tebe "Krvarenje u trudnoci" jer zelim da se nadovezem na njega i pitam (a verujem da ce odgovor biti pogodan za ovu temu)

med.sister. jel moguce da infekcija mokrace moze da utice na test? Sve racunam infekcija je posledica bakterija i ne leci se hormonima pa tako i da ne moze da ima uticaj na test. ?!

Cico moj profesor ginekologije kaze da moze,Jer ceste urinarne infekcije,sto je moj slucaj uzrokuju ciste na jajniku a ako je bakterijska infekcija ili virusna moze da premeti nivo hormona,pa i sam test koji se radi putem urina.Valjd je pomoglo.A isto tako te urinarne infekcije remete normalan menstrualni ciklus.Kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti na objasnjenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije bilo dileme... Dok si rekao KEKS, pojavise se 2 crtice!!! :D

takodje... bio je to jedan od najlepsih trenutaka u mom zivotu. mene je muz nagovorio da uradim test, ja sam sve te simptome pripisivala drugim stvarima. odem posle toga na ultrazvuk, a vec mu i srculence kuca... :rolleyes: prelepo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre prvo deteta sam silno zelela da ostanem u drugom stanju..tako da sam cesto kupovala testove za trudnocu.Proverim jednom nista,proverim drugi put,opet jedna crta i razocaram se...Posle desetak minuta,meni se blago ocrtava i druga crtica...Ja sam bila presrecna,ali i sumnjicava...Ipak je bilo i suvise rano za tacno ocitavanje,jer sam test radila sedam dana posle odnosa...Kada sma drugi put ostala trudna,prvo mi je kasnila menstruacija.Uradila sam test i posle dve sekunde saznala da sam trudna...Moram se sloziti da to jeste jako lep momenat,naravno ukoliko si zelelo trudnocu..Ja sam drugi put plakala,jer mislim da jos nisam bila spremna da radjam drugo,ali sam ubrzo dosla sebi i shvatila da je to ipak dar od Boga...Koliko ljudi zeli da dozivi taj momenat,a ne mogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas radila test Baby rapid i pojavila mi se debela kontrolna linija i jedva vidljiva linija trudnoce, pa sam zbunjena...Mislila sam da umišljam, pa sam dala mužu da on protumači i on rekao da vidi linijicu :rolleyes:

Test sam radila 15 dana od odnosa...Trebala bih da dobijem 13., pa ne znam da li da čekam do tada ili da u petak radim novi test...Tako sam uzbuđena...naša ćerkica tek ima 8 m., a možda će imati batu ili seku...Inače, ovih dana sam nervozna, ujedam i boli me stomek kao da ću da dobijem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.