Test za utvrđivanje trudnoće


odgovora

Objavljeno

:) :)

Обрадовала си ме, и хвала ти :)

Урадићу га и ја, па шта буде - биће :)

Јавићу ти разултат.

Bitno je da vesticare nema! :wub:

Zorica83 i Dragana Gaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zorice,drzim fige :)

Juce je moja kuma radila test i bio je negativan,ja se smorila vise od nje ali nisam dala da vidi.Ona vec ima sina od 16 god iz prvog braka,a sada ona i muz vec neko vreme rade na prinovi :wub:

Ja kad se setila iscekivanja crtice,sve me nesto zatreslo u stomaku ^_^<_<

Zorica83 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uradila sam jos jedan test jutros i crtica se nije odmah pojavila vec nakon 1 min. ali jasnije za nijansu nego juce, isla sam da uradim i BetaHCG, brine me jedino to sto imam blagi bol u predelu levog jajnika poslednja 2 dana, strah me samo da nije vanmatericna, posto kazu da su ceste nakon pobacaja. iskreno se nadam da nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo gotova mi je beta iznos je 129, to znaci da trudnoca postoji ali me sad zanima da li je to normalna vrednost ako sam menstruaciju imala 06.04.2013.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo gotova mi je beta iznos je 129, to znaci da trudnoca postoji ali me sad zanima da li je to normalna vrednost ako sam menstruaciju imala 06.04.2013.

Neko je vec stavljao tabelu, ali ne znam gde..vrednosti bete po nedeljama, imas ovde

http://demetra.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=99:beta-hcg-i-njegove-vrednosti&catid=36:priprema-za-trudnocu&Itemid=72

5. nedelja: 19 - 7.340 mislim da tu spadas..i da je to ok vrednost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uradila sam jos jedan test jutros i crtica se nije odmah pojavila vec nakon 1 min. ali jasnije za nijansu nego juce, isla sam da uradim i BetaHCG, brine me jedino to sto imam blagi bol u predelu levog jajnika poslednja 2 dana, strah me samo da nije vanmatericna, posto kazu da su ceste nakon pobacaja. iskreno se nadam da nije.

ma nemoj da se brines ja sam trudna 6 nedelja i imam bolove, dobila sam tablete i sad je mnogo bolje... a i to je normalno danas mi je doktor rekao, jer se siri materica.... idi kod ginekologa i videces bice sve ok... ljubim, pozz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zorice,drzim fige

Juce je moja kuma radila test i bio je negativan,ja se smorila vise od nje ali nisam dala da vidi.Ona vec ima sina od 16 god iz prvog braka,a sada ona i muz vec neko vreme rade na prinovi

Ja kad se setila iscekivanja crtice,sve me nesto zatreslo u stomaku ^_^<_<

Leptirici? :wub:

evo gotova mi je beta iznos je 129, to znaci da trudnoca postoji ali me sad zanima da li je to normalna vrednost ako sam menstruaciju imala 06.04.2013.

Cestitam!

Mislim da ti je Beta ok, a linijica bleda zato sto je trudnoca mala :)

Dragana Gaga i Zorica83 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo gotova mi je beta iznos je 129, to znaci da trudnoca postoji ali me sad zanima da li je to normalna vrednost ako sam menstruaciju imala 06.04.2013.

cestitam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno je da vesticare nema! :wub:

Вештичаре нема, :) , а ја нисам могла да издржим, па купим још један тест. Опет је био негативан. У понедељак ћу код доктора, да видим шта није у реду :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ништа овог месеца... Нисам трудна :(

Хвала вам свима на одговорима и пуно вас поздрављам :* :* :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ништа овог месеца... Нисам трудна :(

Хвала вам свима на одговорима и пуно вас поздрављам :* :* :*

Kako? :(

bas mi je zao,ali glavu gore i u nove pobede..... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ништа овог месеца... Нисам трудна :(

Хвала вам свима на одговорима и пуно вас поздрављам :* :* :*

bas mi je zao... :( moj ti je savet da ne razmisljas puno o bebi i da se ne opterecujes... ja kada sam najmanje razmisljala ostala sam trudna... ljubim te i puno pozz
Zorica83 i Inama volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako? :(

bas mi je zao,ali glavu gore i u nove pobede..... :wub:

Dobila sam na kraju :) posle 18 dana kašnjenja...

Hvala ti puno :* :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas mi je zao... :( moj ti je savet da ne razmisljas puno o bebi i da se ne opterecujes... ja kada sam najmanje razmisljala ostala sam trudna... ljubim te i puno pozz

Dobila sam na kraju :) posle 18 dana kašnjenja...

Hvala ti puno :* :wub:

Prvi smajli je trebao da bude :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas mi je zao... :( moj ti je savet da ne razmisljas puno o bebi i da se ne opterecujes... ja kada sam najmanje razmisljala ostala sam trudna... ljubim te i puno pozz

Hvala ti, draga Dragana, na savetu i na lepim rečima. Ljubim i ja tebe puno, najviše. Obično se ne opterećujem, ali ovog puta je baš mnogo kasnila, pa sam bila ubeđena da ništa drugo ne može da bude osim trudnoće :)

Ali, ne dam se :)

Dragana Gaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je pravi trenutak za test?

Zadnja veca mi je bila 08.05. a proslog vikenda ovulacija i bili smo dosta aktivni. Sada imam neke sinptome trudnoce (otecene i bolne grudi, bol u kicmi, cak idem u wc jako cesto). Jutros sam izgleda poranila i uradila test, negativan je, a ja sam sigurna da sam ipak trudna. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam npr. radila kada mi je kasnilo skoro nedelju dana..Mozda da sacekas jos malo.. ;) Sta ja znam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je pravi trenutak za test?

Zadnja veca mi je bila 08.05. a proslog vikenda ovulacija i bili smo dosta aktivni. Sada imam neke sinptome trudnoce (otecene i bolne grudi, bol u kicmi, cak idem u wc jako cesto). Jutros sam izgleda poranila i uradila test, negativan je, a ja sam sigurna da sam ipak trudna. :(

Prerano je. Sačekaj bar na dan kad treba da dobiješ mecu. Ja sam radila dan ili dva pre nego što sam trebala da dobijem i ništa se nije videlo....prvih pola sata....kad sam nakon pola sata slučajno pogledala videla se jaaako bleda druga crtica.

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prerano je. Sačekaj bar na dan kad treba da dobiješ mecu. Ja sam radila dan ili dva pre nego što sam trebala da dobijem i ništa se nije videlo....prvih pola sata....kad sam nakon pola sata slučajno pogledala videla se jaaako bleda druga crtica.

Hvala, i ja se nadam da je prerano. Razbija me kicma od bola, nadam se da nije uzalud, a rano je za mecu da me zbog nje boli ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav drage mamice i one koje to žele postati... kao ja.... :)

ovako, dosada sam pročitala milijune foruma, postova o trudnoći, simptomima, testovima... i uvijek sam se negdje našla... psiha ili ne, ne znam... ali, ovako.... mm i ja smo tek krenuli u naše pohode, i nadamo se da su nam uspjeli od prve.... :) menga mi je bila 9.5., ovulacija 12 dana poslije, s tim da je i drugi dan bio jaki iscjedak, ciklus mi je 28 dana... mi smo spavali sve dane plodnih dana, znači prije ovulacije, na ovulaciju i poslije ovulacije.... dosta žena je na forumu napisalo kako imaju bolove u trbuhu, bolne grudi, leđa baš kako i kada TREBAJU dobiti mengu, znači 2-3 dana prije menge.... a kod mene je slučaj da su ti bolovi baš kad dobijem mengu, znači mene ne počne boljeti trbuh 2 dana prije menge, već na dan kada već menga krene, tada me trbuh rastura, grudi me u zadnje vrijeme uopće ne bole, i dobijem pokoji prišt.... a sada me boli u donjem dijelu trbuha, prišteve sam dobila još prije par dana i to jakooo puno, sva sam crvena, nikada nisam imala tako, grudi me bolje, bradavice su mi tamne, za areolu ne znam, ali bradavice mislim da su dosta tamne, a vrh svijetliji (???)... zatim sam prije par večeri povraćala i poslije toga ništa, ni mučnine do danas ujutro kad sam doručkovala i ispovraćala se, te poslije ručka opet, ali skroz malo... dosta se loše danas osjećam.... pa evo, što vi mislite?? i oprostite na ovako dugačkom postu, ali morala sam reći sve... :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav drage mamice i one koje to žele postati... kao ja.... :)

ovako, dosada sam pročitala milijune foruma, postova o trudnoći, simptomima, testovima... i uvijek sam se negdje našla... psiha ili ne, ne znam... ali, ovako.... mm i ja smo tek krenuli u naše pohode, i nadamo se da su nam uspjeli od prve.... :) menga mi je bila 9.5., ovulacija 12 dana poslije, s tim da je i drugi dan bio jaki iscjedak, ciklus mi je 28 dana... mi smo spavali sve dane plodnih dana, znači prije ovulacije, na ovulaciju i poslije ovulacije.... dosta žena je na forumu napisalo kako imaju bolove u trbuhu, bolne grudi, leđa baš kako i kada TREBAJU dobiti mengu, znači 2-3 dana prije menge.... a kod mene je slučaj da su ti bolovi baš kad dobijem mengu, znači mene ne počne boljeti trbuh 2 dana prije menge, već na dan kada već menga krene, tada me trbuh rastura, grudi me u zadnje vrijeme uopće ne bole, i dobijem pokoji prišt.... a sada me boli u donjem dijelu trbuha, prišteve sam dobila još prije par dana i to jakooo puno, sva sam crvena, nikada nisam imala tako, grudi me bolje, bradavice su mi tamne, za areolu ne znam, ali bradavice mislim da su dosta tamne, a vrh svijetliji (???)... zatim sam prije par večeri povraćala i poslije toga ništa, ni mučnine do danas ujutro kad sam doručkovala i ispovraćala se, te poslije ručka opet, ali skroz malo... dosta se loše danas osjećam.... pa evo, što vi mislite?? i oprostite na ovako dugačkom postu, ali morala sam reći sve... :/

Šanse ima, ali kao i sa Dzuly gore, još je rano da se vidi i na testu.

Moj simptom su bile samo bolne sike, i lice mi se malko bilo orošavilo, nekako sam znala da je TO TO. Ali, svi ti simptomi su kod raznih žena različiti. I sve može da bude, a ne mora. Moraćeš se još malo strpeti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šanse ima, ali kao i sa Dzuly gore, još je rano da se vidi i na testu.

Moj simptom su bile samo bolne sike, i lice mi se malko bilo orošavilo, nekako sam znala da je TO TO. Ali, svi ti simptomi su kod raznih žena različiti. I sve može da bude, a ne mora. Moraćeš se još malo strpeti ;)

ja i strpljenje.... hm... 2 nepoznata pojma :) odlučila sam sutra napraviti prvi test, znači 25 dc i 12 dpo, čisto da vidim, jer nekim ženama je znao dosta rano pokazat.... pa ćemo vidjet... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Purple rose, dobro došla! Moj test je urađen 25dc i bleda bleda crtica....posle 5 dana kašnjenja se baš fino vidi, skoro da je ista kao kontrolna linija.

purple rose voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Purple rose, dobro došla! Moj test je urađen 25dc i bleda bleda crtica....posle 5 dana kašnjenja se baš fino vidi, skoro da je ista kao kontrolna linija.

ajmeee sve bih dala da tako i meni bude... :) imam osjećaj da bude :)... a sa kojim testom si radila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajmeee sve bih dala da tako i meni bude... :) imam osjećaj da bude :)... a sa kojim testom si radila?

Gravignost mini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.