Test za utvrđivanje trudnoće


odgovora

Objavljeno

Ako ti menstruacija već kasni, onda bi bilo koji test koji uradiš trebao sigurno pokazati trudnoću. Ja sam radila Baby rapid nakon kašnjenja menstruacije i odmah je pokazao. Ima nekih osetljivijih testova koji i ranije pokazuju ali ja nisam radila takve pa će ti možda neka od devojaka bolje od mene znati ;)

Hvala Nice.. jojjj ne znam sta cu sama sa sobom sada :huh::blink: sad treba imati najvece strpljenje.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi ja ustanem jutros i odem do apoteke kupim test i ... negativan :blink: a kasni mi vec 6 dana da li je moguce da je test pogresio?

Da li ima neko iskustvo da je uradio test da je negativan a da je kasnije krv pokazala trudnocu?

A ako nije trudnoca onda sta je??? :( nikada mi ni dana kasnilo nije :((

A tako sam bila sigurna da ce biti dve crtice :(

Pomoc bi mi bila dobro dosla!! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi ja ustanem jutros i odem do apoteke kupim test i ... negativan :blink: a kasni mi vec 6 dana da li je moguce da je test pogresio?

Da li ima neko iskustvo da je uradio test da je negativan a da je kasnije krv pokazala trudnocu?

A ako nije trudnoca onda sta je??? :( nikada mi ni dana kasnilo nije :((

A tako sam bila sigurna da ce biti dve crtice :(

Pomoc bi mi bila dobro dosla!! :(

Svasta moze biti razlog. Idi i uradi betu, tu greske nema. Odmah danas ces znati na cemu si i sta dalje.

Zelim ti sve najbolje i pozitivnu betu, naravno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi napisala jel imas neke simptome trudnoce ili samo kasni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi napisala jel imas neke simptome trudnoce ili samo kasni?

Samo kasni nemam nikakve simptome...

Nanny

nadam se da ce ta beta pokazati nesto... hvala na lepim zeljama..

a ne znam zasto ja uvek moram da se maltretiram sto nesto glatko ne moze da prodje?!! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo kasni nemam nikakve simptome...

Nanny

nadam se da ce ta beta pokazati nesto... hvala na lepim zeljama..

a ne znam zasto ja uvek moram da se maltretiram sto nesto glatko ne moze da prodje?!! :(

Nisi jedina, ima ovde puno, puno zena kod kojih nikako ne ide glatko, a i meni je trebalo skoro cetiri godine da ugledam dve crtice.

Zato, glavu gore i pravac laboratorija!

Ako ne bude ovog meseca, bice sledeceg, ne kloni odmah. U svakom slucaju, drzim ti palceve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi jedina, ima ovde puno, puno zena kod kojih nikako ne ide glatko, a i meni je trebalo skoro cetiri godine da ugledam dve crtice.

Zato, glavu gore i pravac laboratorija!

Ako ne bude ovog meseca, bice sledeceg, ne kloni odmah. U svakom slucaju, drzim ti palceve.

Hvala Nanny... ostaje mi ta beta i doktor ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kasni 2 dana, što se nije dešavalo pre pobačaja. Ovo bi trebalo da mi je već treći ciklus otad. Simptome osim razdražljivosti i proždrljivosti nemam. Uradila sam test pošto sam imala 'rizične' odnose u 'rizičnim' danima, ali je, nažalost, negativan. Sačekaću cca. nedelju dana pa ću da radim betu.

Trebam li nešto da kažem?!

A na specijalnim sam ti juče ili prekjuče postavila škakljivo pitanje.... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sve vas koje se pitate da li test moze da pogresi, da vas utesim da itekako moze. Uradila sam dva testa i oba su bila negativna, treci je pokazao dve crtice :). Ja sam verovatno uradila test prerano, tako da verovatno to moze da bude jedan od razloga.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sanjalica77, posle koliko dana si radila testove koji su ti bili negativni? A posle koliko taj koji je bio pozitivan? I naravno, cestitam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dragi i ja smo ovog meseca, posle mog ciklusa, počeli da radimo na bebi i plan je da 23., tačno 8 godina od početka našeg zabavljanja (simbolike radi) ;), uradim test i vidim da li smo uspeli iz prve pa vam javljam i svoje iskustvo. Inače, test je već kupljen, u pitanju je Babyrapid.

P. S. Svim budućim mamicama koje su u iščekivanju 2 crtice želim da ih što pre ugledaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ni u jednoj trudnoci test nije pokazao istu, tek kad sam uradila nalaz krvi tj. betahcg. U prvoj trudnoci sam radila cak tri testa, i sva tri su bila negativna. Zato kad sam drugi put ostala u drugom stanju, poucena ranijim iskustvom, posle prvo negativnog testa, odmah sam isla da vadim krv i trudnoca je potvrdjena. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni je u bolnici test bio negativan, a bila sam trudna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam lepo iskustvo sa Babyrapid testom. Naime, ovog meseca, nakon dan-dva kasnjenja vestice pokazao je poprilicno jasnu drugu crticu, tako da mi je ulio potpuno poverenje i za ubuduce. Meni licno je divan taj momenat kada mm i ja nasamo, u nasoj intimi, saznajemo tu divnu vest, tako da ne bih volela da sam to proputila. Zao mi je sto neki testovi "slazu" pa se propusti ta prilika. Ali, u svakom slucaju, najbitnije je da bebica dodje, a sve ostalo su sporedne stvari. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Имам бебу од 13 месеци, добила сам први пут након 8,5 месеци и није баш редовна. Сваки пут закасни по који дан,н и ја се, наравно, умислим да сам трудна, купим тест и буде негативан. Е, сад, око 26,или 27,априла, схватим да ми касни, јер сам требала да добијем око 18-ог,јер сам од почетка тако добијала, од 16-20'ог, отрчим, купим тест и буде негативан. И онда, нађем календарчић на коме видим да сам прошлог месеца имала 25-ог. Сада је 8.5. и још увек нисам добила. Моје питање је : Да ли је могуће да је онај први тест урађен прерано, па је зато био негативан, или сам ја умислила да сам трудна па тако, психички утицала на добитак? Најрадије бих тркнула по још један тест :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trkni :)

:) Мислиш да постоји могућност? :)Ја бих баш волела...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drugari, jutros sam radila test i kontrolna linija je bila vidljiva a test linija se nije odmah videla vec nakon 20-ak min. i to jedva... kupila sam jos jedan test i uradila i njega i ista situacija... sad ne znam sta da mislim, jesam li ili nisam trudna, moracu da sacekam jos koji dan pa da uradim ponovo. Kasni mi 4 dana. u prvoj trudnoci se odmah videla i druga linija nakon 4 dana kasnjenja i sad imam devojcicu, brinem se zbog toga sto sam pre 5m imala spontani a bila mi je blizanacka trudnoca, sad se plasim da nije neki hormonski poremecaj zato sto nemam nikakve simptome a test bi trebao da pokaze malo jasnije linije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drugari, jutros sam radila test i kontrolna linija je bila vidljiva a test linija se nije odmah videla vec nakon 20-ak min. i to jedva... kupila sam jos jedan test i uradila i njega i ista situacija... sad ne znam sta da mislim, jesam li ili nisam trudna, moracu da sacekam jos koji dan pa da uradim ponovo. Kasni mi 4 dana. u prvoj trudnoci se odmah videla i druga linija nakon 4 dana kasnjenja i sad imam devojcicu, brinem se zbog toga sto sam pre 5m imala spontani a bila mi je blizanacka trudnoca, sad se plasim da nije neki hormonski poremecaj zato sto nemam nikakve simptome a test bi trebao da pokaze malo jasnije linije.

Ja mislim da je to do testova. Oni funkcionisu tako sto reaguju na nivo hormona koji se zove humani horionski gonadotropin (hCG). Evo, da citiram www.stetoskop.info :Najlakši način da saznate da li ste trudni ili niste jeste da uradite test na trudnoću. Samo četiri dana posle oplodnje jajna ćelija počinje da stvara hormon koji se zove humani horionski gonadotropin (hCG). Ovaj se hormon nalazi u krvi i u svim telesnim tečnostima žene. Posle oplodnje najpre se može utvrditi povišeni nivo hCG u krvi, a posle nekoliko dana i u mokraći. Najveći broj testova za trudnoću baziran je na utvrđivanju postojanja ovoga hormona u urinu. Uzimanje uzorka mokraće mnogo je lakše i komfornije, nego uzimanje uzorka krvi iz vene. Testovi su uglavnom bazirani na reakciji između hCG i antitela protiv ovoga hormona. Antitela se nalaze na pločici gde se aplikuje kap mokraće. Promena boje reagensa je potvrda da se ova reakcija zaista odigrala, odnosno da je žena trudna. Test na trudnoću žena može uraditi i kod svoje kuće. Test je pouzdaniji ako se analizira prva jutarnja mokraća. Takođe, ako se test uradi na samom početku trudnoće, može se dobiti negativan rezultat, a da ste vi zapravo trudni. Objašnjenje ovog lažno-negativnog testa je u činjenici da na samom početku trudnoće u krvi, pa i u mokraći pacijentkinje, postoji relativno nizak nivo hCG koji testom može biti nedijagnostikovan. Zbog toga su negativni testovi na trudnoću manje pouzdani od pozitivnih. Ja sam uradila test pre 10-ak dana i bio je negativan, a jos uvek nisam dobila. 99% sam sigurna da sam trudna. Ponovo cu uraditi sutra.Uradi ti jos jedan, za svaki slucaj, a najbolje je i da odes kod ginekologa, kako se ne bi brinula i nervirala.pozdrav.

Dragana Gaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drugari, jutros sam radila test i kontrolna linija je bila vidljiva a test linija se nije odmah videla vec nakon 20-ak min. i to jedva... kupila sam jos jedan test i uradila i njega i ista situacija... sad ne znam sta da mislim, jesam li ili nisam trudna, moracu da sacekam jos koji dan pa da uradim ponovo. Kasni mi 4 dana. u prvoj trudnoci se odmah videla i druga linija nakon 4 dana kasnjenja i sad imam devojcicu, brinem se zbog toga sto sam pre 5m imala spontani a bila mi je blizanacka trudnoca, sad se plasim da nije neki hormonski poremecaj zato sto nemam nikakve simptome a test bi trebao da pokaze malo jasnije linije.

Uradi Bhcg iz krvi i nema nikakvih dilema. Ako beta pokaze trudnocu (a koliko ja znam sve preko 5 je trudnoca pa se onda gleda da li je pravilna vrednost za taj dan ciklusa) tako da neces imati nikakvih dilema! To ti je moj savet :) Meni kad je crta bila totalno bleda da se jedva videla bila je trudnoca u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drugari, jutros sam radila test i kontrolna linija je bila vidljiva a test linija se nije odmah videla vec nakon 20-ak min. i to jedva... kupila sam jos jedan test i uradila i njega i ista situacija... sad ne znam sta da mislim, jesam li ili nisam trudna, moracu da sacekam jos koji dan pa da uradim ponovo. Kasni mi 4 dana. u prvoj trudnoci se odmah videla i druga linija nakon 4 dana kasnjenja i sad imam devojcicu, brinem se zbog toga sto sam pre 5m imala spontani a bila mi je blizanacka trudnoca, sad se plasim da nije neki hormonski poremecaj zato sto nemam nikakve simptome a test bi trebao da pokaze malo jasnije linije.

100% si trudna sacekaj jos dan-dva i ponovi test a zatim idi ginekologu... zelim ti svu srecu i da sve bude u redu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drugari, jutros sam radila test i kontrolna linija je bila vidljiva a test linija se nije odmah videla vec nakon 20-ak min. i to jedva... kupila sam jos jedan test i uradila i njega i ista situacija... sad ne znam sta da mislim, jesam li ili nisam trudna, moracu da sacekam jos koji dan pa da uradim ponovo. Kasni mi 4 dana. u prvoj trudnoci se odmah videla i druga linija nakon 4 dana kasnjenja i sad imam devojcicu, brinem se zbog toga sto sam pre 5m imala spontani a bila mi je blizanacka trudnoca, sad se plasim da nije neki hormonski poremecaj zato sto nemam nikakve simptome a test bi trebao da pokaze malo jasnije linije.

Moguce da ti test nije pokazao jasno zato sto je trudnoca mala, ali cim se i nazire jeste trudnoca u pitanju. Meni je test bio negativan i u trudnoci.

Zorice83 trkni ti po test, ja se nadam da ce biti pozitivan! :)

Dragana Gaga i Zorica83 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Веверице*, тркнула сам :) и нееегативан је опет :(

Не знам да ли може да два пута покаже негативан резултат а да се ради о трудноћи?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Веверице*, тркнула сам :) и нееегативан је опет :(

Не знам да ли може да два пута покаже негативан резултат а да се ради о трудноћи?

Naravno da moze! Ne znam u kojoj sam temi pisala, ja kad sam u decembru 2010 god zatrudnela sa sinom trebalo je za NG da mi kasni i stvarno je kasnilo, 14dana za redom sam radila test i bio je negativan ,ali vesticare nije bilo. Onda sam za Srpsku Novu Godinu uradila Beta HCG i utvrdjena trudnoca... a moj sincic ce sad napuniti 20meseci :D

Zorica83, Dragana Gaga i Ivana84 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) :)

Обрадовала си ме, и хвала ти :)

Урадићу га и ја, па шта буде - биће :)

Јавићу ти разултат.

Dragana Gaga i *andjelcic* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.