Test za utvrđivanje trudnoće


odgovora

Objavljeno

ozdrav svima,

evo, konacno dve crte

ustvari 24.12. su se na dva testa pojavile stidljive i blago ruzicaste, ali zato 29.12. pojavila se jasna test crtica posle 3-4 sekunde. Sutra mi je zakazan pregled kod cika doke, prestravljena sam, stalno se brinem da li je sve ok, i da li ce trudnoca biti potvrdjena.

Inace, dragi i ja radimo na ovome vec godinu dana. Prvo sam lecena od endometiozne ciste, operacija uradjena u maju 2011.godine. Otpustena uz savet da sto pre radim na bebi, ko da ja to ne zelim, ali naravno nista. Onda mi se u julu desi porodicna tragedija, pa je malo bebu potisla u drugi plan. Ali evo na izmaku godine, pojave se mucnine, bolovi kao da treba da dobijem, osetljive, ne, peosetljive grudi, a sad, cinimi se da bih mogla da spavam na svaka dva sata.

Nadam se nadam, samo da nije opet glupa cista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ozdrav svima,

evo, konacno dve crte

ustvari 24.12. su se na dva testa pojavile stidljive i blago ruzicaste, ali zato 29.12. pojavila se jasna test crtica posle 3-4 sekunde. Sutra mi je zakazan pregled kod cika doke, prestravljena sam, stalno se brinem da li je sve ok, i da li ce trudnoca biti potvrdjena.

Inace, dragi i ja radimo na ovome vec godinu dana. Prvo sam lecena od endometiozne ciste, operacija uradjena u maju 2011.godine. Otpustena uz savet da sto pre radim na bebi, ko da ja to ne zelim, ali naravno nista. Onda mi se u julu desi porodicna tragedija, pa je malo bebu potisla u drugi plan. Ali evo na izmaku godine, pojave se mucnine, bolovi kao da treba da dobijem, osetljive, ne, peosetljive grudi, a sad, cinimi se da bih mogla da spavam na svaka dva sata.

Nadam se nadam, samo da nije opet glupa cista

Lepo,lepo...cestitam,uzivajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo,lepo...cestitam,uzivajte.

hvala, hvala :)

jos uvek nisam opustena, barem dok mi doka nepotvrdi trudnocu

ali, ah , osecaj je neverovatan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ozdrav svima,

evo, konacno dve crte

ustvari 24.12. su se na dva testa pojavile stidljive i blago ruzicaste, ali zato 29.12. pojavila se jasna test crtica posle 3-4 sekunde. Sutra mi je zakazan pregled kod cika doke, prestravljena sam, stalno se brinem da li je sve ok, i da li ce trudnoca biti potvrdjena.

Inace, dragi i ja radimo na ovome vec godinu dana. Prvo sam lecena od endometiozne ciste, operacija uradjena u maju 2011.godine. Otpustena uz savet da sto pre radim na bebi, ko da ja to ne zelim, ali naravno nista. Onda mi se u julu desi porodicna tragedija, pa je malo bebu potisla u drugi plan. Ali evo na izmaku godine, pojave se mucnine, bolovi kao da treba da dobijem, osetljive, ne, peosetljive grudi, a sad, cinimi se da bih mogla da spavam na svaka dva sata.

Nadam se nadam, samo da nije opet glupa cista

OHO...dobro ti nama došla...a nadam se da je to to!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ozdrav svima,

evo, konacno dve crte

ustvari 24.12. su se na dva testa pojavile stidljive i blago ruzicaste, ali zato 29.12. pojavila se jasna test crtica posle 3-4 sekunde. Sutra mi je zakazan pregled kod cika doke, prestravljena sam, stalno se brinem da li je sve ok, i da li ce trudnoca biti potvrdjena.

Inace, dragi i ja radimo na ovome vec godinu dana. Prvo sam lecena od endometiozne ciste, operacija uradjena u maju 2011.godine. Otpustena uz savet da sto pre radim na bebi, ko da ja to ne zelim, ali naravno nista. Onda mi se u julu desi porodicna tragedija, pa je malo bebu potisla u drugi plan. Ali evo na izmaku godine, pojave se mucnine, bolovi kao da treba da dobijem, osetljive, ne, peosetljive grudi, a sad, cinimi se da bih mogla da spavam na svaka dva sata.

Nadam se nadam, samo da nije opet glupa cista

Cestitam! Ja sam imala neku jako bledu, kao gumicom izbrisanu crticu, a ta moja crtica spava u krevecu... :)

Srecnu i laku trudnocu ti zelim i jednu zdravu i veselu bebu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, hvala,!!!!

Evo, ja sam presrecna!!!!!! Potvrdjena trudnoca 5+5!!!

Trenutno prelistavam forum i sve teme, dosad nisam ni smela, ali sad uzivam. Neverovatan trenutak srece!

Eh, da mi jos nije muka, nije da se zalim :);)

Eto , testovi u mom slucaju bili upravu!!!

Svakom ko radi na bebi zelim brz uspeh pa da uzivamo svi zajedno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, hvala,!!!!

Evo, ja sam presrecna!!!!!! Potvrdjena trudnoca 5+5!!!

Trenutno prelistavam forum i sve teme, dosad nisam ni smela, ali sad uzivam. Neverovatan trenutak srece!

Eh, da mi jos nije muka, nije da se zalim :);)

Eto , testovi u mom slucaju bili upravu!!!

Svakom ko radi na bebi zelim brz uspeh pa da uzivamo svi zajedno!

Divna vest! Čestitam! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, hvala,!!!!

Evo, ja sam presrecna!!!!!! Potvrdjena trudnoca 5+5!!!

Trenutno prelistavam forum i sve teme, dosad nisam ni smela, ali sad uzivam. Neverovatan trenutak srece!

Eh, da mi jos nije muka, nije da se zalim :);)

Eto , testovi u mom slucaju bili upravu!!!

Svakom ko radi na bebi zelim brz uspeh pa da uzivamo svi zajedno!

E super,bas mi je drago... Uzivaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje,duze vreme citam vase postove i pratim vas iz dana u dan,sjajne ste .Ja imam sličnih problemčića kao i vi,puna sam nade i isčekivanja.

Da skratim :blink: poslednju M sam imala 07.12.sto znaci da sam trebala da dobijem M pre 5 dana ,inace redovna na 30 dana.E sad posto radimo na bebi mozda sam umislila da imam neke simptomcice ali se nadam da nisam tj.pojacan mi je sekret ,umor,pojacana kiselina ,mucnina ,ponekad imam utisak kao da se sva tresem, grudi povecane i svremena na vreme osetim blago grcenje u donjem delu stomaka .... ALI jedno veliko ali. sinoc sam radila test i pokazao je da nema trudnoce :(:unsure::( .Zanima me vase misljenje:

pozdrav :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje,duze vreme citam vase postove i pratim vas iz dana u dan,sjajne ste .Ja imam sličnih problemčića kao i vi,puna sam nade i isčekivanja.

Da skratim :blink: poslednju M sam imala 07.12.sto znaci da sam trebala da dobijem M pre 5 dana ,inace redovna na 30 dana.E sad posto radimo na bebi mozda sam umislila da imam neke simptomcice ali se nadam da nisam tj.pojacan mi je sekret ,umor,pojacana kiselina ,mucnina ,ponekad imam utisak kao da se sva tresem, grudi povecane i svremena na vreme osetim blago grcenje u donjem delu stomaka .... ALI jedno veliko ali. sinoc sam radila test i pokazao je da nema trudnoce :(:unsure::( .Zanima me vase misljenje:

pozdrav

Dobrodosla ;) Ponovi ti taj test sa prvom jutarnjom ili uradi betu. ;) I ne brigaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam test pre 10 min. I ugledala dve najlepse crtice na svetu :wub:

Sumnjam vec neko vreme, ali nisam verovala sama sebi. Tek sad sam skupila hrabrost da se suocim sa istinom. Nemam strpljenja sad da citam redom, ali da li mi neko moze reci kad mogu da odem kog dinekologa na uz, da mi potvrdi trudnocu? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam test pre 10 min. I ugledala dve najlepse crtice na svetu :wub:

Sumnjam vec neko vreme, ali nisam verovala sama sebi. Tek sad sam skupila hrabrost da se suocim sa istinom. Nemam strpljenja sad da citam redom, ali da li mi neko moze reci kad mogu da odem kog dinekologa na uz, da mi potvrdi trudnocu? :rolleyes:

kada ti je bila zadnja menstruacija? mislim da sa 6-7 nedelja može da se potvrdi trudnoća, a i ranije da se vidi gestacijski mešak. u svakom slučaju,ako ti kasni,već sutra možeš kod doktora :rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada ti je bila zadnja menstruacija? mislim da sa 6-7 nedelja može da se potvrdi trudnoća, a i ranije da se vidi gestacijski mešak. u svakom slučaju,ako ti kasni,već sutra možeš kod doktora :rolleyes::rolleyes:

Hvala puno na odgovoru.

Poslednju menstruaciju sam imala 22.12.

Ocekivala sam 19.01 da cu dobiti jer su mi menstruacije redovne, na 28-29 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na odgovoru.

Poslednju menstruaciju sam imala 22.12.

Ocekivala sam 19.01 da cu dobiti jer su mi menstruacije redovne, na 28-29 dana.

cestitam i ovde. Ja sam bila 7.nedelja-Z.M. bila 10.12.,a otisla 28.01. na pregled,i opet posle dve nedelje da se cuje srce.Idi svakako ovih dana,da ti i dr potvrdi da je za sad sve ok,pa ce ti zakazati opet da cujete srculence.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitam i ovde. Ja sam bila 7.nedelja-Z.M. bila 10.12.,a otisla 28.01. na pregled,i opet posle dve nedelje da se cuje srce.Idi svakako ovih dana,da ti i dr potvrdi da je za sad sve ok,pa ce ti zakazati opet da cujete srculence.

Hvala, hocu, nadam se da cu izdrzati barem do kraja nedelje. Sve mislim mozda je rano, pa cu sacekati koliko najduze budem mogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi danas sam trebala da dobijem pa sam požurila sa testom.Tačnije uradila sam dva i oba su pokazala jednu tamnu i jednu svetlu crticu.DA li se to još nekom desilo i da li sam trudna? :blink: MOlim vas kažite mi nešto odlepiću

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi danas sam trebala da dobijem pa sam požurila sa testom.Tačnije uradila sam dva i oba su pokazala jednu tamnu i jednu svetlu crticu.DA li se to još nekom desilo i da li sam trudna? :blink: MOlim vas kažite mi nešto odlepiću

I jedna slabo vidljiva je znak trudnoće. :)

Moj ti je savet da ideš u temu Čekamo plusiće pa da tamo vidiš iskustva. Još bolje ako okačiš slikicu testa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zanimam me da li je moguce da test bude negativan usled prehlade?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zanimam me da li je moguce da test bude negativan usled prehlade?

Mislim da prehlada nema veze sa negativnim ili pozitivnim testom. Ako trudnoća postoji, test će pokazati pozitivno bez obzira na prehladu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam na odgovoru

:) a šta se dešava, je l' ciklus kasni a test negativan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kasnio je 5 dana iako mi je uvek redovan i onda sam imala krvarenje u trajanju 4 dana i sacekla sam da stane,a svi simptomi su se nastavili i dalje ( mucnina,bol u ledjima,umor,stalna zelja za hranom,mokrenje cesto,zatvor,cak su mi sad i bradavice tamnije i pojavile se izrazene vene ) i uradila sam test juce ujutru i bio je negativan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nažalost, po tvom opisu ja bih rekla da nema trudnoće...ali svakako možeš da uradiš UZ i da proveriš, jer trudnoća može da bude praćena menstruacijama u prvom trimestru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam ni razmisljala o trudnoci ni o bebama,ali u trenutku kad sam posumnjala decko i ja smo pozelili ipak da imamo bebu,a ti svi imptomi se po prvi put javljaju,tako da definitivno zakazujem kod ginekologa da proverim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam ni razmisljala o trudnoci ni o bebama,ali u trenutku kad sam posumnjala decko i ja smo pozelili ipak da imamo bebu,a ti svi imptomi se po prvi put javljaju,tako da definitivno zakazujem kod ginekologa da proverim

Pa da, to ti je najbolje...da rešiš dilemu, pa posle da se "bacite" na ostala planiranja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.