Test za utvrđivanje trudnoće


odgovora

Objavljeno

Ja sam test radila 7 dana nakon ovulacije (po mom proracunu), bio je negativan. Uradila sam ga sledeci put nakon 13 dana, ali ne sa prvim jutarnjim urinom, opet negativan. Menstruacija mi je zakasnila 4 dana, ponovo sam uradila test, a ono 2 crtice (bleda test crtica) Taj isti dan uradim BHcg, rezultat 47.7. Ja se rasplacem, izbedacim, to je mala vrednost da nedelju u kojoj sam.

Doktorka me je malo ohrabrila i rekla da to nista ne mora da znaci. Idem sledece nedelje na UZ. Danas posle 8 dana kasnjenja M opet uradim test i malo jasnije crvena linija, ali se i dalje brinem :(

Mislim da nemas razloga za brigu.Samo hrabro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je justros bio negativan :( , asutra treba da dobjiem :(

jel mozda rano da se vidi ako ima trudnoce?

bole me grudi, i pomalo stomak i krsta kao kada treba da dobijem

nakon koliko dana kasnjenja mens,najbolje da se radi test

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je justros bio negativan :( , asutra treba da dobjiem :(

jel mozda rano da se vidi ako ima trudnoce?

bole me grudi, i pomalo stomak i krsta kao kada treba da dobijem

nakon koliko dana kasnjenja mens,najbolje da se radi test

Naravno da moze da bude rano, sacekaj sutra ili prekosutra ukoliko nema vestice pa ponovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je justros bio negativan :( , asutra treba da dobjiem :(

jel mozda rano da se vidi ako ima trudnoce?

bole me grudi, i pomalo stomak i krsta kao kada treba da dobijem

nakon koliko dana kasnjenja mens,najbolje da se radi test

Moze da bude rano,vec sam pisala moj slucaj u selicama,meni je kasnila vestica pa su mi testovi bili negativni,a bila sam trudna,sacekaj neki dan ako kasni probaj opet,srecno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovog meseca osećala sve sipmtome koje sam imala poslednji put u trudnoći. I baš, baš sam se nadala da nam sve ide po planu i za ovu bebu. Uradim jutros test a on negativan, ceo dan sam van sebe. A kad sam videla da sam u podne i dobila i to 6 dana ranije, e tad sam poludela!

Dal je moguće da su svi simptomi bili simptomi za menstruaciju, bolne grudi, mučnina, piškenje... Još sam u šoku i prosto neverujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima! Evo da pocnem sa mojim problemom. Imali smo odnose oko 23. juna i radila sam Test na trudnoću u ponedeljak ujutru, 04. jula, gde je test linija bila veoma, veoma, veoma bleda, ali ipak je postojala. Tu ja zakljucim da sam u drugom stanju i zakazem pregled kod ginekologa koji će biti sledeće nedelje. Ipak, nije mi dala mira ta tako bleda linija pa sam uradila i jutros još jedan test. Kad ono - linije nema! Poludela sam. U međuvremenu su mi se pojavilili simptomi u vidu čestog mokrenja (na svakih pola sata), probadanje u stomaku, malaksalost, pojacan apetit. Imala sam već dve trudnoće i vrlo dobro znam sve o simptomima, testovima...i pretpostavljam da je možda i rano da osetim te sve simptome tako rano nakon samo 10-ak dana od rizicnog odnosa (pretpostavljam da je neka urinarna infekcija), ali me buni kako je mogao da bude pozitivan test u ponedeljak, ako nisam trudna. Ili jesam trudna, ali je suvise rano za testiranje, ali da je suvise rano onda onaj u ponedeljak ne bi bio pozitivan. Verovatno sam ovo sve napisala veoma konfuzno, ne zamerite. Pišem sa posla pa ne mogu da se skoncentrisem. U svako slučaju sledeće nedelje idem kod ginekologa i verovatno ću uraditi još neki test jer ne mogu da se smirim, mnogo mi je kombinacija u glavi i mogućih odgovora. Ako je neko imao ovakvu situaciju neka mi nešto napise.

Unapred hvala i pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

verujem tek kada test pokaze isto 2 puta.

a posle toliko isprobanih , najtacnijim smatram BabyRapid trake, ako smem reklamirati proizvod+???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel ima neka , da joj je nakon dva dana kasnjenja test bio negativan a da je ipak bila trudna :rolleyes: `?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel ima neka , da joj je nakon dva dana kasnjenja test bio negativan a da je ipak bila trudna :rolleyes: `?

Meni je nakon deset dana kasnjenja test bio negativ, a bila sam trudna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej..pozdrav..

imam pitanje, mozda ste i vec pisale o tome ali ne stizem sve da procitam...

danas mi je 24.dc da li je rano za testic???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej..pozdrav..

imam pitanje, mozda ste i vec pisale o tome ali ne stizem sve da procitam...

danas mi je 24.dc da li je rano za testic???

Ako možeš, strpi se još 2-3 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke! Ja vas citam redovno ali nikako da nesto napisem.

Posle tri meseca pokusavanja, uradila sam danas test i imam 2 crtice :wub: . 21.09. idem kod ginekologa da mi (nadam se ) potvrdi. Druga crtica je svetlo roza ali je tuuuuu!

Inace kasnila mi je samo 3 dana.

Ps nisam jos nikom rekla, ali sa nekim moram da podelim uzbudjenje jer cu puci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala!!! kako ga samo sracuna na brzinu?

Ako bude tako, taman za rodjendan moje mame :D

Sunčica :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem i smaatram da je bolje prvo uraditi taj kucni test, pa onda ici u bolnicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem i smaatram da je bolje prvo uraditi taj kucni test, pa onda ici u bolnicu.

Jel se nekom desilo da test na trudnocu bude negativan 14 dana posle ovulacije a posle ipak ispadne pozitivan? Kasni mi 1 dan i imam sve simptome trudnoce (koje mozda i umisljam) ali test sam radila juce i ispao je negativan :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se nekom desilo da test na trudnocu bude negativan 14 dana posle ovulacije a posle ipak ispadne pozitivan? Kasni mi 1 dan i imam sve simptome trudnoce (koje mozda i umisljam) ali test sam radila juce i ispao je negativan :(

Uradi test ponovo. Možeš da sačekaš još nekoliko dana. ;)

Jel imaš slične simtopme kao sada i kad treba da dobiješ ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se nekom desilo da test na trudnocu bude negativan 14 dana posle ovulacije a posle ipak ispadne pozitivan? Kasni mi 1 dan i imam sve simptome trudnoce (koje mozda i umisljam) ali test sam radila juce i ispao je negativan :(

Sigurno da se desilo. Možda ti je ovulacija kasnila pa je samim tim i implantacija bila kasnije, zato test i nije mogao da "učita trudnoću". Ponovi ga sutra, prekosutra ;) Kakve simptome imaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurno da se desilo. Možda ti je ovulacija kasnila pa je samim tim i implantacija bila kasnije, zato test i nije mogao da "učita trudnoću". Ponovi ga sutra, prekosutra ;) Kakve simptome imaš?

Pa imam i one simptome pred menzis (grcevi u stomaku i natecene grudi), ali sa druge strane, temperatura mi je i dalje povisena, cevikalna sluz vodenasta, a cerviks visok i mek, sto ne bi trebalo da bude ukoliko cu dobiti ovih dana..

Obicno cim krenu bolovi u stomaku dobijem isti dan, sad imam bolove kao da cu dobiti vec 5-6 dana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa imam i one simptome pred menzis (grcevi u stomaku i natecene grudi), ali sa druge strane, temperatura mi je i dalje povisena, cevikalna sluz vodenasta, a cerviks visok i mek, sto ne bi trebalo da bude ukoliko cu dobiti ovih dana..

Obicno cim krenu bolovi u stomaku dobijem isti dan, sad imam bolove kao da cu dobiti vec 5-6 dana..

Ovako je kod mene bilo i dve crte na testu :) Ja sam uradila test deset dana nakon što mi je kasnila, a ja mislila da ću ipak dobiti zbog boluckanja.... Navijam za 2 crte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako je kod mene bilo i dve crte na testu :) Ja sam uradila test deset dana nakon što mi je kasnila, a ja mislila da ću ipak dobiti zbog boluckanja.... Navijam za 2 crte :)

Hvala, moguce da sam prerano uradila test, sacekacu par dana pa ponovo..ukoliko ne dobijem do tad. Mada mi se cini da nista od 2 crtice ni ovaj mesec..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav svima!

Ja sam nova na ovom forumu, i ovo mi je prva trudnoca. Htela sam samo sa vama da podelim moje misljenje vezano za test. Ja i mm smo poceli da radimo na tome u julu ove godine, za mene je bilo veliko razocarenje kada sam tog meseca dobila, cak sam se i rsplakala. Nakon toga sam prestala da toliko razmisljam o tome, naravno u sebi se nadala da ce nam uspeti.. U toku tog meseca sam ne zna se koliko testova uradila svi su bili negativni. Kad je dosao period kad sam ponovo trebala da dobijem, nisam imala strpljenja pa sam ponovila test, i to nisam cak cekala ni jutro nego sam uvece uradila, i pojavila se i ta druga crtica. Naravno mojoj sreci nije bilo kraja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav svima!

Ja sam nova na ovom forumu, i ovo mi je prva trudnoca. Htela sam samo sa vama da podelim moje misljenje vezano za test. Ja i mm smo poceli da radimo na tome u julu ove godine, za mene je bilo veliko razocarenje kada sam tog meseca dobila, cak sam se i rsplakala. Nakon toga sam prestala da toliko razmisljam o tome, naravno u sebi se nadala da ce nam uspeti.. U toku tog meseca sam ne zna se koliko testova uradila svi su bili negativni. Kad je dosao period kad sam ponovo trebala da dobijem, nisam imala strpljenja pa sam ponovila test, i to nisam cak cekala ni jutro nego sam uvece uradila, i pojavila se i ta druga crtica. Naravno mojoj sreci nije bilo kraja. :)

Ja verujem da je teško obuzdati se i čekati da kasni pa da uradiš test :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja verujem da je teško obuzdati se i čekati da kasni pa da uradiš test :) :)

Pa izgleda da jeste, cim sam i ja uradila bar jedno 10 testova :) Jedino sto je ispalo da smo tih 9 uzalud radili, jer su svi bili negativni... Posle testa smo otisli i na beta hcg, i kod lekara i bilo je da sam u 6-toj nedelji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi test na dan menstruacije negativan, drugi test 2 dana posle takodje negativan, oba su bila baby rapid, i onda treci test posle 5 dana pozitivannnnnnnnnnnnnnn gramen plus, u rapid vise neverujem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.