Test za utvrđivanje trudnoće


odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Ipak je test bio u pravu. Evo jutros stigla i vestica....sad me opet ceka ceo mesec pravljenja bebe:lol: kako li cu to izdrzati?:lol:

Bebac, meni se tokom treceg porodjaja materica “zavalila”, to hoce da smanji sanse za zacece. Da se nije i tebi desilo nesto slicno?

Izmenjeno od strane leni
bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce,samo da ti poželim sreću! 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva dva puta sam zatrudnela u trecem mesecu pokusavanja. Ali sam stvarno posle svakog pdnosa ostala da lezim i dizala noge u vis, ili stavljala jastuk ispod stomaka. Sad sam najcesce ustajala jer neko od dece place ili vec nesto. Tako da moram da priznam da nismo bas sve dali od sebe. Ja nisam bas bila sigurna da zelim bebu. Ali sad mi se vec razbostrilo. Tako da cekam da ode vestica pa krecem u ozbiljnije radove. :lol:

@leni hvala:babymommy:

leni, miliccam i blesava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekamo onda oko NG tvoj pozitivan test. 

:baby:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke, ovih dana cu uraditi test jer znam da je to jedini nacin da budem sigurna da li je do trudnoce doslo,  ali zelim da cujem misljenja od nekoga ko je iskusniji po tom pitanju.  Menstruacije su mi jako neredovne, nekada ciklus dobijem na 90, 60 dana ali u poslednijih tri meseca sam dobijala na tacno 45 dana. Poslednju menstruaciju sam dobila 20.10., a odnose sam imala 10.11. Od kontracepcije smo "koristili" samo prekinut snosaj, zbog toga sam i zabrinuta. Od simptoma sam primetila samo bol u donjem delu ledja, mnogo mekse grudi i tackasto krvarenje 22.11. i od 1.12. do sada svaki dan drugaciju boju sekreta. Desavalo mi se da imam rozikast sekret, nakon toga zuto crvenkast i nakon toga braon sekret ali sve to u malim kolicinama. Brine me ta promena sekreta jer se taj sekret pojavio dana kada sam ja po nekom racunanju trebala da dobijem i jer to traje vec 10 dana. Zanima me samo da li je neko imao slicno iskustvo i da li ovo moze biti simptom trudnoce. Kod lekara vec imam zakazan pregled ali ce mi biti lakse da se konsultujem sa nekim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke, ovih dana cu uraditi test jer znam da je to jedini nacin da budem sigurna da li je do trudnoce doslo,  ali zelim da cujem misljenja od nekoga ko je iskusniji po tom pitanju.  Menstruacije su mi jako neredovne, nekada ciklus dobijem na 90, 60 dana ali u poslednijih tri meseca sam dobijala na tacno 45 dana. Poslednju menstruaciju sam dobila 20.10., a odnose sam imala 10.11. Od kontracepcije smo "koristili" samo prekinut snosaj, zbog toga sam i zabrinuta. Od simptoma sam primetila samo bol u donjem delu ledja, mnogo mekse grudi i tackasto krvarenje 22.11. i od 1.12. do sada svaki dan drugaciju boju sekreta. Desavalo mi se da imam rozikast sekret, nakon toga zuto crvenkast i nakon toga braon sekret ali sve to u malim kolicinama. Brine me ta promena sekreta jer se taj sekret pojavio dana kada sam ja po nekom racunanju trebala da dobijem i jer to traje vec 10 dana. Zanima me samo da li je neko imao slicno iskustvo i da li ovo moze biti simptom trudnoce. Kod lekara vec imam zakazan pregled ali ce mi biti lakse da se konsultujem sa nekim.

Prvo: zelis li trudnocu? Posto pises da si zabrinuta. Ako ne zelis, ne cekaj previse. Tako neuskladjeni ciklusi ukazuju da mozds imas policisticne jajnike i trebalo bi da proveris insulin. Moze biti trudnoca, naravno, test bi sada vec trebao da pokaze. Cak i danas popodne da ga uradis. A moze biti i neki neobican ciklus. Pozabavi se svojim ciklusima, u svakom slucaju, zbog buducih trudnoca i kvaliteta jajnih celija.

Kupi danas dva testa i jedan uradi popodne a drugi sutra ujutro.

Ako nisi trudna i jos nisi spremna za bebu, prekinut snosaj je najgora moguca zastita. Kondom glavu cuva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo: zelis li trudnocu? Posto pises da si zabrinuta. Ako ne zelis, ne cekaj previse. Tako neuskladjeni ciklusi ukazuju da mozds imas policisticne jajnike i trebalo bi da proveris insulin. Moze biti trudnoca, naravno, test bi sada vec trebao da pokaze. Cak i danas popodne da ga uradis. A moze biti i neki neobican ciklus. Pozabavi se svojim ciklusima, u svakom slucaju, zbog buducih trudnoca i kvaliteta jajnih celija.

Kupi danas dva testa i jedan uradi popodne a drugi sutra ujutro.

Ako nisi trudna i jos nisi spremna za bebu, prekinut snosaj je najgora moguca zastita. Kondom glavu cuva.

Jos nisam sigurna da li zelim trudnocu, kada sam pitala lekara za neki prirodni lek ili nesto da mi se usklade ciklusi on je rekao da mi to nije potrebno. <_<  Hvala na odgovoru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam jedan test trakicu i rezultat je bio negativan, u petak imam zakazan stomacni ultrazvuk. Ako do sledece nedelje ne budem dobila uradicu jos jedan test, jer ako racunam od trenutka zaceca proslo je tek tacno 4 nedelje. :)

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjela pozdrav. Ako vec hoces 100 posto da budes sigurna idi do laboratprije i uradi BETA HCG iz krvi i to ti je 100 % tacno. Ja ti zelim da bude onako kako ti zelis.  Sve najbolje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjela pozdrav. Ako vec hoces 100 posto da budes sigurna idi do laboratprije i uradi BETA HCG iz krvi i to ti je 100 % tacno. Ja ti zelim da bude onako kako ti zelis.  Sve najbolje.. 

Zdravo, ne znam videcu sta ce mi reci doktor u petak na ultrazvuku pa cu videti da li ima potrebe da se radi ili ne, u svakom slucaju hvala :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) :)

Обрадовала си ме, и хвала ти :)

Урадићу га и ја, па шта буде - биће :)

Јавићу ти разултат.

Cao devojke..Meni kasni vec skoro 20 dana i uradila sam dva testa oba su negativna:mellow:.

Ne znam sta da radim dal vredi da pokusam opet da uradim test od simptoma nemam ni jedan mozda mala promena raspolozenja i nesanica,a nemam ni isto tako osecaj da cu dobiti kao pre..pomoc:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ti inace tako kasni? Mislim da bi test pokazao do sad da je trudnoća u pitanju, ali u svakom slucaju najbolje ti je da uradis betu, tako ces sigurno znati. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ti inace tako kasni? Mislim da bi test pokazao do sad da je trudnoća u pitanju, ali u svakom slucaju najbolje ti je da uradis betu, tako ces sigurno znati.Pozz

Nikada mi nije ovako dugo kasnilo uvek uglavnom 1,2 dana:D.Ne znam da li je moguce da je test pogresio..ali nadam se da ce bar beta biti pozitivna:rolleyes:.Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradi ponovo ujutru test, mozda nisi lepo uradila. Ali svakako idi ako mozed odma i betu da uradis. Ja ti drzim fige da sve buxe ok i da nas obradujes ovde:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos nisam sigurna da li zelim trudnocu, kada sam pitala lekara za neki prirodni lek ili nesto da mi se usklade ciklusi on je rekao da mi to nije potrebno. <_<  Hvala na odgovoru :)

Koliko imas godina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

18 :)

Ao dete bozije!!! Kod doktora po kontracepciju!! :) Ma gde prekinut snosaj sa 18 godina, breeeee?! 
O’ma sam posumnjala kad doca nije hteo nista da da, rekoh sebi da si sigurno mlada.

E majko mila...da sam ja ostala trudna sa 18....u Kovinu bih zavrsila :D 

Sad besplatan cas kontracepcije kod tetke Leni: prekinut snosaj nije kontracepcija! Sa 18 godina mozes da ostanes trudna od muskih gaca, takoreci, sreca tvoja te nemas redovne cikuse. Kontacepcija je kondom, pilule itd. Ne nasedaj na pricu “nije isto, bla, bla”. Abortus je nesto sto ne zelis da iskusis, posebno ne sa 18. I da, voli te i tako dalje, ali to je tvoje telo koje ti treba prvo da volis i ppstujes. Seks i trudnoca su neraskidivi, kad tad ce da se desi i treba da se desi kad budes spremna i sposobna.

Ne zameri, mozes mi i cerka biti, ali cini mi se da se mnogo manje prica o zastiti i ppstovsnju  sebe vasoj generaciji nego nasoj pre ohoho godina.

Izmenjeno od strane leni
Bralac, k a m , Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ao dete bozije!!! Kod doktora po kontracepciju!! :) Ma gde prekinut snosaj sa 18 godina, breeeee?! 
O’ma sam posumnjala kad doca nije hteo da da nista, rekoh sebi da si sigurno mlada.

E majko mila...da sam ja ostala trudna sa 18....u Kovinu bih zavrsila :D 

Sad besplatan cas kontracepcije kod tetke Leni: prekinut snosaj nije kontracepcija! Sa 18 godina mozes da ostanes trudna od muskih gaca, takoreci, sreca tvoja te nemas redovne cikuse. Kontacepcija je kondom, pilule itd. Ne nasedaj na pricu “nije isto, bla, bla”. Abortus je nesto sto ne zelis da iskusis, posebno ne sa 18. I da, voli te i tako dalje, ali to je tvoje telo koje ti treba prvo da volis i ppstujes. Seks i trudnoca su neraskidivi, kad tad ce da se desi i treba da se desi kad budes spremna i sposobna.

Ne zameri, mozes mi i cerka biti, ali cini mi se da se mnogo manje prica o zastiti i ppstovsnju  sebe vasoj generaciji nego nasoj pre ohoho godina.

Naravno da znam da nije kontracepcija i da je kontracepcija obavezna prvenstveno zbog polnih bolesti i svega, ali prosto u tom trenutku se tako zadesilo. Ja sam svesna da cim ulazim u takvo nesto da uvek postoji mogucnost za posledice. Imam cesto probleme sa jajnicima i mucim muku sa svim tim, kako mi izostaju ciklusi tako su mi i plodni dani neskladni i sve. Bas kao sto ste i rekli imam srecu neku sto nisu redovni ali ipak mi je doktor rekao da na neki nacin to i nije sreca jer mi plodni dani mogu biti bilo kada a da ja ni ne znam. Ja se nadam da je sada u pitanju jos neka vodena cista koja je pukla, ali nikada do sada nisam imala ovakav sekret i da mi traje vec 10 dana zato sam se zabrinula, osim toga nisam primetila nikakav veliki simptom. 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bralac hvala ti!

Pa nadam se i ja,ako bude sve kako treba javljam:D.

Bralac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam da postoji neki najraniji test za trudnoću, uz koji ne moraš da čekaš da ti kasni menstruacija, već ako sumnjaš-uradiš ga i pre nego što treba da dobiješ i on pokaže da li si trudan ili ne.

 

Ima li neko iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice i cekalice,

da li je neka imala iskustvo sa Unitestom za trudnocu? Kupila sam 2 testa i cekam jos par dana da ih isprobam, ali sam malo skepticna, buduci da je prilicno jeftin.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice i cekalice,

da li je neka imala iskustvo sa Unitestom za trudnocu? Kupila sam 2 testa i cekam jos par dana da ih isprobam, ali sam malo skepticna, buduci da je prilicno jeftin.. 

Ne znam baš koji je taj test ali sam ja koristila najjeftiniji moguci i bio je tačan, oni se samo razlikuju po osetljivosti, marka nema veze. A ako se testiras nakon sto ti kasni, ukoliko si trudna svaki bi trebalo da ti pokaze dve crtice, bez obzira na cenu testa. Srećno! 

DariDani voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam čula za taj test!

To je ovaj test. Bio je jedini test za trudnocu u apoteci u kojoj sam pitala. Ja nemam iskustvo sa testovima, jer radim prvi put, ali je prilicno jeftin (oko 200 din) pa mi je u glavi da je trebalo neki bolji da uzmem. Inace, danas je trebalo da dobijem, nadam se da necu i u toku noci i sutra ujutru radim test. ☺️

91020254_-_unitest_traka_test_za_trudno_u.jpg

Bralac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je ovaj test. Bio je jedini test za trudnocu u apoteci u kojoj sam pitala. Ja nemam iskustvo sa testovima, jer radim prvi put, ali je prilicno jeftin (oko 200 din) pa mi je u glavi da je trebalo neki bolji da uzmem. Inace, danas je trebalo da dobijem, nadam se da necu i u toku noci i sutra ujutru radim test. ☺️

91020254_-_unitest_traka_test_za_trudno_u.jpg

Jel si radila test? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.