Test za utvrđivanje trudnoće


odgovora

Objavljeno

Kaze, ceka ponedeljak, pa ce ponoviti...

Ima blagi grc u stomaku, malo je ledja bole, ali i prehladila se, nos joj curi, i svasta nesto. To sve mogu biti znaci trudnoce, ali i da ce da dobije. 

Hvala ti na odgovoru... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hey cao..  Kasni mi 10 dana uradila sam test prvi. Je bio - drugi je. Bio+

Treci isto -

A evo. Jos,nisam,dobila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage moje, 01.02. mi je bila poslednja menstruacija, i sada mi se pojavile II crtice na testu... U blagom sam šoku, jer se brzo desilo nakon spontanog (spontani sam imala 18.12.). U sredu imam zakazano kod dr, pa ćemo videti. Sada bi trebalo da sam 5nedelja+1 dan. 

Izmenjeno od strane .Naja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo,drago mi je mnogo i zelim ti svu srecu ovog svetaa i sve da uspesno prodje. :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@.Naja. i ja sam se bas obradovala kad sam videla tvoj post na ovoj temi! 

Zelim ti puno uspeha i najdosadniju trudnocu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo,drago mi je mnogo i zelim ti svu srecu ovog svetaa i sve da uspesno prodje. :babymommy:

Hvala! :angel:

 

Bepce, hvala i tebi, draga! :babycrib:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo divnooooo :wub: drzim fige da ovaj put bude sve u redu.. :babymommy:

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, 01.02. mi je bila poslednja menstruacija, i sada mi se pojavile II crtice na testu... U blagom sam šoku, jer se brzo desilo nakon spontanog (spontani sam imala 18.12.). U sredu imam zakazano kod dr, pa ćemo videti. Sada bi trebalo da sam 5nedelja+1 dan. 

bravo Naja cestitam..samo opusteno sada..

koja si bese bila nedelja kad se desio spontani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo Naja cestitam..samo opusteno sada..

koja si bese bila nedelja kad se desio spontani?

Desio se u 8. ali saznali u 11. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde je slika <3 Drzimo fige

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Desio se u 8. ali saznali u 11. 

samo budi pozitivna koliko mozes..:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, 01.02. mi je bila poslednja menstruacija, i sada mi se pojavile II crtice na testu... U blagom sam šoku, jer se brzo desilo nakon spontanog (spontani sam imala 18.12.). U sredu imam zakazano kod dr, pa ćemo videti. Sada bi trebalo da sam 5nedelja+1 dan. 

Naja,divno.Isti slucaj sam i ja.Spontani u sedmoj nedelji u septembru,a u novembru sam opet bila trudna.Isto sam bila u panici i kada sam otisla kod ginekologa mislila sam da ce me posteno izgrditi i reci da sam trebala jos da sacekam. Medjutim ginekolog i svi ostali su bili super,smirili su me i rekli da je to divna vest i da ne brinem. Sad evo ulazim u 6 mesec,trudnoca bez nekih komplikacija

.Naja. i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame, i buduce mame :) 

Imala sam jaku infekciju besike ili upalu kako god, toliko jaku da sam ugruske krvi izbacivala. I to nisam znala da je iz besike jer mi menstruacija kasni pa sam pomislila da sam mozda dobila. Medjutim kad sam skontala da nisam dobila, uradila sam brzo test koji je negativan i otisla odmah kod lekara po antibiotike. Pila sam ih 7 dana a ja jos uvek nisam dobila :/ imam te neke vrtoglavice i mucnine i nista vise.Niti otekle grudi, nista... Ono sto mene buni to je sto sad kao nesto da sam dobila. Sve nesto po malo braonkasto. Imala sam bolove i sve reko sad ce sad ce i nista. Jedan dan mi se pojavi krv sutradan nista i sve tako, potrosih pakovanje ulozaka i bezveze :/

Zanima me da li ta infekcija moze da utice na test (da bude negativan) jer je bas jaka bila. Ja se toliko nadam da sam trudna ,plasim se opet da uradim test jer svaki put padnem u depresiju. Zelimo bebicu vec mesecima i nista :'( a usputno sam i pila antibiotike :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada si uradila test? Koliko ti je kasnila?infekcija ne moze da utice na test, ali antibiotici mogu svakako da poremete ciklus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada si uradila test? Koliko ti je kasnila?infekcija ne moze da utice na test, ali antibiotici mogu svakako da poremete ciklus

Test sam uradila pre 7 dana , tacnije pred polazak kod lekara cisto da bih znala smem li uopste piti antibiotike. Kasni mi 8-9 dana. Mene bune te mucnine i vrtoglavice a uz to i kao neko krvarenje u tragovima. Grudi me nikada nisu ni bolele kad dobijem niti oticale, potpuno normalno sve. Boleo me stomak kao da cu da dobijem svakog momenta i nista. Imam te neke nagle napade vrucine. To je sve. Sinoc mi je bas bilo lose, kako ustanem tako mi se manta i dobijam nagon za povracanje. Danas sve ok. Ubija me ovo sve. Cekamo vec sigurno 6 meseci 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Test sam uradila pre 7 dana , tacnije pred polazak kod lekara cisto da bih znala smem li uopste piti antibiotike. Kasni mi 8-9 dana. Mene bune te mucnine i vrtoglavice a uz to i kao neko krvarenje u tragovima. Grudi me nikada nisu ni bolele kad dobijem niti oticale, potpuno normalno sve. Boleo me stomak kao da cu da dobijem svakog momenta i nista. Imam te neke nagle napade vrucine. To je sve. Sinoc mi je bas bilo lose, kako ustanem tako mi se manta i dobijam nagon za povracanje. Danas sve ok. Ubija me ovo sve. Cekamo vec sigurno 6 meseci 

pa uradi opet test

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra ujutru cu uraditi... Bas sam se cula sa muzem i rekla sam mu da mi je ovo poslednji test u zivotu koji cu da uradim dok ne pocne stomak da raste -.-  a zene uglavnom odmah po grudima skontaju a meni nista.. Javicu ujutru rezultate 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mame također i onima koje će to biti.

Nova sam na forumu i jednostavno sam zbunjena. Porodila sam se prije 2 i po mjeseca ( druga bebica ), 39i dan nakon poroda dobila sam menstruaciju i trajala je nekih 7 dana. Nakon 14 dana ( od prvog dana menstruacije ) ja sam opet dobila i također je trajala 7 dana, poslije toga smo radili na novoj bebici  .  Danas je već 27i dan ( od prvog dana posljedne crvenkapice ), radila sam test jučer i negativan je . 

Da li je neka od vas imala slicno iskustvo, da li trebam zakazati termin kod doktorice ( također sam jučer imala termin ali samo pregled bez UZV, to je bio pregled koji se radi nakon 6 sedmica poslije poroda ) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mame također i onima koje će to biti.

Nova sam na forumu i jednostavno sam zbunjena. Porodila sam se prije 2 i po mjeseca ( druga bebica ), 39i dan nakon poroda dobila sam menstruaciju i trajala je nekih 7 dana. Nakon 14 dana ( od prvog dana menstruacije ) ja sam opet dobila i također je trajala 7 dana, poslije toga smo radili na novoj bebici  .  Danas je već 27i dan ( od prvog dana posljedne crvenkapice ), radila sam test jučer i negativan je . 

Da li je neka od vas imala slicno iskustvo, da li trebam zakazati termin kod doktorice ( također sam jučer imala termin ali samo pregled bez UZV, to je bio pregled koji se radi nakon 6 sedmica poslije poroda ) ?

uh...a jel dojis? Mozda jos nisi ubola ovulaciju..ja bih pre jedan ciklus uzela trake za ovulaciju da pratim. 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh...a jel dojis? Mozda jos nisi ubola ovulaciju..ja bih pre jedan ciklus uzela trake za ovulaciju da pratim. 

Da, dojim.

Pa ne znam, ne bih više radila test - vjerujem mu iako je negativan hahah.

Jedino to što kažeš, uzet ću trakice za ovulaciju ;). Pa da se onda nadam pozitivnom ishodu u novoj :babycrib:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mame također i onima koje će to biti.

Nova sam na forumu i jednostavno sam zbunjena. Porodila sam se prije 2 i po mjeseca ( druga bebica ), 39i dan nakon poroda dobila sam menstruaciju i trajala je nekih 7 dana. Nakon 14 dana ( od prvog dana menstruacije ) ja sam opet dobila i također je trajala 7 dana, poslije toga smo radili na novoj bebici  .  Danas je već 27i dan ( od prvog dana posljedne crvenkapice ), radila sam test jučer i negativan je . 

Da li je neka od vas imala slicno iskustvo, da li trebam zakazati termin kod doktorice ( također sam jučer imala termin ali samo pregled bez UZV, to je bio pregled koji se radi nakon 6 sedmica poslije poroda ) ?

Najbolje bi bilo da uradis test iz krvi, betaHcg. Nije na meni da te savetujem ali da li si popricala sa dr u vezi sa sledecom trudnocom? Nije bas preporucljivo da ostanes tako brzo trudna, telu treba malo vremena da se oporavi, potrebno je da povratis zalihe vitamina, da vratis snagu. Imate li poseban razlog za zurbu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Najbolje bi bilo da uradis test iz krvi, betaHcg. Nije na meni da te savetujem ali da li si popricala sa dr u vezi sa sledecom trudnocom? Nije bas preporucljivo da ostanes tako brzo trudna, telu treba malo vremena da se oporavi, potrebno je da povratis zalihe vitamina, da vratis snagu. Imate li poseban razlog za zurbu?

Nisam pričala sa doktoricom, onako malo je neljubazna pa mi se ne da previše pričati sa njom, a ne mogu je promjeniti jer ni jedna doktorica ne želi novu pacijenticu :mellow:

A nemamo neki poseban razlog za žurbu, osim eto što želimo bebu. Dugo vremena je trebalo da se začme ova druga beba.

Izmenjeno od strane Bijela Ruza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sad 2 i po meseca od porodjaja,17.aprila sam dobila,4.maja imali nezasticene i u maju nisam dobila.12.05.sam trebala dobiti,posle 4 dana uradila test i nista,bio negativan i onda sam opet radila posle par dana i pokazao je crticu

Bijela Ruza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sad 2 i po meseca od porodjaja,17.aprila sam dobila,4.maja imali nezasticene i u maju nisam dobila.12.05.sam trebala dobiti,posle 4 dana uradila test i nista,bio negativan i onda sam opet radila posle par dana i pokazao je crticu

Isti slučaj.

17. Aprila sam imala menstruaciju, potom 4. Maja i trajalo je 7 dana, poslije toga smo imali također nezaštićene odnose. Znači, da ipak uradim još jedan test za svaki slučaj ? Baš si mi dala neku nadu, jer ja još uvijek nisam dobila, a prije ove trudnoće kao i prije / nakon prve, uvijek bila redovna haman u sahat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.