Test za utvrđivanje trudnoće


odgovora

Objavljeno

A koliko vremena trebam da lezim tako sa nogama uza zid ili okrenuta na stomak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sqm onako otprilike dok sam mogla da izdrzim. 10-15min nisam duze. 

Daliborka Bursac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima... nova sam ovde, i imam jedno pitanje za vas, volela bih kad bi mi neko odgovorio..bas sam nervozna...

Naime, imam dete od 5.godina i sad radimo na drugoj bebi.. Zadnju menstruaciju imala sam 29.novembra, tj.to je bio zadnji dan m. a nezasticeni odnos- 7.i 8.dec. . pa posle 3,4 dana jos jedan... nisam lepo izracunala ali ovulacija po kalendaru je trebala da bude 13.dec... Zbog nervoze i nestrpljivosti radila sam 2,3 kucna testa i svi su bili negativni, onda 19.dec radila bhcg i bio je 1.14... sto ukazuje da je negativan i on... pa me zanima da li vi mislite da sam testove odradila prerano, jer menstruacija sl po kalendaru trebala bi biti 26.dec otprilike.. da li ima ikakve sanse da sam ostala trudna a da testovi budu negativni, cak i ovaj iz krvi?? 

hvala unapred devojke na odgovoru... ljubim vas sve 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima sanse. Imale smo ovde slucaj da je clanica radila betu, bila negativna, i posle dva dana pocela da raste.

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odg,ja se nadam da ce i kod mene biti takav slucaj:) mada, nesto sumnjam... ;)

u sv slucaju, ciklus mi je za 3,4 dana pa cu videti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

MinA89 ti si baš požurila. Sačekaj da li će da kasni. Jer bhcg 7 dana pre ciklusa je prerano. Meni je uvek bhcg bila manja od 0.1 kad je bila negativna. Ovih tvojih 1 nije još znak trudnoće jer do 5 nije trudnoća, ali ne mora da znači da za 2-3 dana ako ti zakasni ne budeš videla dve crtice

MinA89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na odgovoru:) Danas sam ponovila test i pojavila se druga jako svetla crtica 

...ali tu je :D

Ima sanse. Imale smo ovde slucaj da je clanica radila betu, bila negativna, i posle dva dana pocela da raste.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MinA89 ti si baš požurila. Sačekaj da li će da kasni. Jer bhcg 7 dana pre ciklusa je prerano. Meni je uvek bhcg bila manja od 0.1 kad je bila negativna. Ovih tvojih 1 nije još znak trudnoće jer do 5 nije trudnoća, ali ne mora da znači da za 2-3 dana ako ti zakasni ne budeš videla dve crtice

hvala na odgovoru. :).. danas sam ponovila  test i pojavila se druga jako svetla crtica

...ali tu je :D

jelenaana i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najranije , normalni test trudnocu registruje  i 4,5 dana pre ocekivanog ciklusa, tako je meni bilo

npr. baby rapir, a nesto osetljiviji npr.Violeta moze i ranije ali ne pre 7 dana pre ciklusa

Ako si radila sada, to ti je koji dan pre ciklusa, i ta svetla linija znaci registrovanu betu vec preko 25 jedinica, dakle trudnoca je sigurno:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najranije , normalni test trudnocu registruje  i 4,5 dana pre ocekivanog ciklusa, tako je meni bilo

npr. baby rapir, a nesto osetljiviji npr.Violeta moze i ranije ali ne pre 7 dana pre ciklusa

Ako si radila sada, to ti je koji dan pre ciklusa, i ta svetla linija znaci registrovanu betu vec preko 25 jedinica, dakle trudnoca je sigurno:wub:

Ja sam pre par dana radila iz krvi betu i bila je neg. i bas sam se smorila ko pihtija.. a onda sam skontala da mi je ovulavija kasnije bila pa reko, ko ce ga znati, mozda i jesam ... da ponovim ja to :)

i evo :wub:

20171225_122800-459x816.jpg

Margaritta, miliccam i jelenaana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre par dana radila iz krvi betu i bila je neg. i bas sam se smorila ko pihtija.. a onda sam skontala da mi je ovulavija kasnije bila pa reko, ko ce ga znati, mozda i jesam ... da ponovim ja to :)

i evo :wub:

20171225_122800-459x816.jpg

da li ces raditi sad betu odma.... ja sam imala jos malo svetliju liniju ali tri dana pre ciklusa...razmisljam se dal danas raditi betu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sto cekate da biste radile betu. Ako test pokazuje crtice, beta ce sigurno potvrditi, nema potrebe da se ceka. 

Mina, bas divne crtice, cestitam!

MinA89 i jelenaana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li ces raditi sad betu odma.... ja sam imala jos malo svetliju liniju ali tri dana pre ciklusa...razmisljam se dal danas raditi betu...

Ti mi bese rece da si otprilike kad i ja imala ciklus i ovulaciju??!  Ja bih radila odmah, ali ne zivim u gradu i necu moci odmah da odem.. mozda za dva dana tek.. Da mogu odmah bi je uradila :lol: ti ako imas mogucnosti uradi...cim pokazuje u urinu beta ce potvrditi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sto cekate da biste radile betu. Ako test pokazuje crtice, beta ce sigurno potvrditi, nema potrebe da se ceka. 

Mina, bas divne crtice, cestitam!

HVALA PUUNO..

Ja bih radila betu odmah SAD :) ali ne zivim u gradu pa cu morati da se strpim dan, dva.. nadam se da ce biti sve u redu sa betom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA PUUNO..

Ja bih radila betu odmah SAD :) ali ne zivim u gradu pa cu morati da se strpim dan, dva.. nadam se da ce biti sve u redu sa betom

pokazala je svetlu crticu...nekako me strah da bi beta bila negativna... mada ako je uradim zelea bi odma do dr da to sve potvrdi...

imala sam 25.11 ..to mi bio prvi ciklus posle porodjaja a nadam se i poslednji :D 

cekam nekog danas da cuva decu...pa mozda stignem da je uradim.... a nervoza me ubi...*osecam bol u dole

MinA89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pokazala je svetlu crticu...nekako me strah da bi beta bila negativna... mada ako je uradim zelea bi odma do dr da to sve potvrdi...

imala sam 25.11 ..to mi bio prvi ciklus posle porodjaja a nadam se i poslednji :D 

cekam nekog danas da cuva decu...pa mozda stignem da je uradim.... a nervoza me ubi...*osecam bol u dole

Svaka tebi cast kako si se brzo odlucila za sledecu trudnocu... ja 5.5godina se nisam usudjivala iako sam imala divan porodjaj. Imala sam u glavi ludnicu da opet ostanem trudna ;)  Meni je zadnji dan menstruacije bio 29.11. ... Ja cu mozda tek u toku nedelje uraditi betu..a ti ako radis skorije javi sta ti kazu rezultati 

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beta pre pokaze trudnocu nego test. Ako vam je test pokazao drugu crticu, beta NE MOZE biti negativna. Moze jedino ako imate biohemijsku pa sacekate dugo pa beta padne, ali bas zato betu treba uraditi sto pre.

jelenaana, MinA89 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka tebi cast kako si se brzo odlucila za sledecu trudnocu... ja 5.5godina se nisam usudjivala iako sam imala divan porodjaj. Imala sam u glavi ludnicu da opet ostanem trudna ;)  Meni je zadnji dan menstruacije bio 29.11. ... Ja cu mozda tek u toku nedelje uraditi betu..a ti ako radis skorije javi sta ti kazu rezultati 

prezivela sam dvoje...sad vrv ni samsa nzm sta me ceka... 

nzm...zelim da imam bar troje dece i da im se posvetim maksimalno..stvorim svoju veliku srecnu porodicu..:D 

ja sam pocela da imam lupanje srca i to je nekako bio prvi simptom ali nisam ni pomislila da je moguce vec trudnoca ,odradim nalaz krvi ...stitnu i sve ok,...i isla kod kardiologa i to jutro odradim test i on negativan....ona mi dala neke tabl...nisma nista pila i 7 dana posle toga odradim test i eto...

MinA89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beta pre pokaze trudnocu nego test. Ako vam je test pokazao drugu crticu, beta NE MOZE biti negativna. Moze jedino ako imate biohemijsku pa sacekate dugo pa beta padne, ali bas zato betu treba uraditi sto pre.

Videcu pothotno da uradim betu... a vrvt mora da se ponovi posle u roku od dva,tri dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beta pre pokaze trudnocu nego test. Ako vam je test pokazao drugu crticu, beta NE MOZE biti negativna. Moze jedino ako imate biohemijsku pa sacekate dugo pa beta padne, ali bas zato betu treba uraditi s

skroz si upravu,....samo onaj crv u glavi neda mira..:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcu pothotno da uradim betu... a vrvt mora da se ponovi posle u roku od dva,tri dana?

sto bi see ponavljala ako pokaze..onda znamo i koja je nedelja taman..:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponavlja se obicno posle dva dana da bi se videlo da li pravilno raste. Ali ne mora, to sve zavisi od toga da li ste zabrinute iz nekog posebnog razloga ili ne. Da utvrdite trudnocu dovoljna je jedna beta. 

Ma vi ste trudne, tu dileme nema, samo ako zelite "napismeno", odradite betu. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.