Test za utvrđivanje trudnoće


odgovora

Objavljeno

Folnu mozes da uzimas koju god,znam da je meni u trudnocama doca govorio da telo iskoristi koliko mu treba a visak se izbaci.I meni je bila preporucena folna od 400,mada,kazu da je najbolje folnu piti i dok se planira trudnoća,iako nije na odmet poceti i u trudnoci.

suprug i ja smo 2 meseca pili  http://dodaj.rs/image/LpGrp

Nakon toga sam presla na folnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatram da nam je puno pomogao, eto preporucila bih svima koji planiraju :babycrib:

Nisam nigde nasla da ih kupim, ali mi ih je kuma donela iz Engleske...mislim da mogu da se poruce preko neta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenice, u 1.trimestru na preporuku lekara pila sam Femibion 1 , on ima sve što ti je neophodno. Od 2.trimestra sam pila Femibion 2, gvožđe i magnezijum. 

Mislim da trenutno nema potrebe da piješ gvožđe, osim ako ti krvna slika nije jako loša, tj hemoglobin jako nizak. 

Na pregled nema potrebe pre 7.nedelje tj 6+1 , tada se cuje srculence, pre toga od 4+1 se samo može videti plod. 

Ja sam sa beta hcg-om 1156 bila 4+1 i tada smo videli g. mesak. 

Lenica55 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vali, moja kuma je pila tablete za odlaganje trudnoće na bazi progesterona jer je planirala venčanje, a nije bila sigurna je li trudna. Dr joj je rekla da čak iako je trudna može da pije te tablete. Ispostavilo se da jeste bila trudna i sa trudnoćom je sve ok. Tako da umesto tih koje ne smeš u trudnoći, potraži te tablete koje smeš, pošto progesteron svakako povoljno utiče na trudnoću. A betu možeš raditi desetak dana nakon ovulacije/rizičnog odnosa, mada ona uvek tako rano može da pogreši. 

Pitala sam ginekologa i nije mi rekao za te tablete koje smeju da se piju u takvim situacijama :( i rekao mi da je za bHCG ili test iz mokrace rano tad kad ja treba da uradim :( Da li ima sanse da saznas kako se te tablete, koje su dozvoljene, zovu? Uzela bih njih onda i uradila bHCG za svaki slucaj. Hvala, jos jednom, unapred! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vali ako sam dobro razumela, ti treba da dobijes pocetkom septembra jel 2,3 bese a betu mozes da radis 31.8? To onda nije rano za betu mozes slobodno i nedelju dana pre ocekivane mens uraditi betu.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam ginekologa i nije mi rekao za te tablete koje smeju da se piju u takvim situacijama :( i rekao mi da je za bHCG ili test iz mokrace rano tad kad ja treba da uradim :( Da li ima sanse da saznas kako se te tablete, koje su dozvoljene, zovu? Uzela bih njih onda i uradila bHCG za svaki slucaj. Hvala, jos jednom, unapred! :wub:

ja mislim da nije rano za betu...ako se secam radila bih je 3 dana pre ciklusa tj dan pre tableta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vali ako sam dobro razumela, ti treba da dobijes pocetkom septembra jel 2,3 bese a betu mozes da radis 31.8? To onda nije rano za betu mozes slobodno i nedelju dana pre ocekivane mens uraditi betu.

Hvala na odgovoru! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da nije rano za betu...ako se secam radila bih je 3 dana pre ciklusa tj dan pre tableta

Hvala na odgovoru! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dabroston se zovu tablete. One se piju i za odrzavanje trudnoce, a odlozice ti i ciklus, tako da su potpuno bezbedne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da. I kaze moja kuma (koja je dr) da bi ipak trebalo da se konsultuje s dr, makar oko doze. Ona je pila jednu dnevno od 24.dana ciklusa. Pijes dokle zelis, kad prestanes, dobices menstruaciju u roku od 3 dana. Za odrzavanje trudnoce se pije veća doza, 2x1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da. I kaze moja kuma (koja je dr) da bi ipak trebalo da se konsultuje s dr, makar oko doze. Ona je pila jednu dnevno od 24.dana ciklusa. Pijes dokle zelis, kad prestanes, dobices menstruaciju u roku od 3 dana. Za odrzavanje trudnoce se pije veća doza, 2x1.

Mardz koja je razlika izmedju njega i Utrogestana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je sinteticki oblik progesterona, tako mi ona rece.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da. I kaze moja kuma (koja je dr) da bi ipak trebalo da se konsultuje s dr, makar oko doze. Ona je pila jednu dnevno od 24.dana ciklusa. Pijes dokle zelis, kad prestanes, dobices menstruaciju u roku od 3 dana. Za odrzavanje trudnoce se pije veća doza, 2x1.

Hvala puno! :wub::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dabroston se zovu tablete. One se piju i za odrzavanje trudnoce, a odlozice ti i ciklus, tako da su potpuno bezbedne. 

Juce sam bila i kod drugog ginekologa, zato sto mi moj nije ni spomenuo taj lek, i ta druga doktorica me samo belo pogledala, u smislu: "Sta pricas ti, kakav Dabroston?". Ovde, u Novom Sadu, izgleda ne daju taj lek za ovu moju situaciju.  Ostaje mi samo da uradim bHCG onda i da se nadam da ce dati tacan rezultat. -_-
Pozdrav! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchi, jel ima kod tebe novosti?:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema, Cipelicu dragi:wub: 

Evo treci mesec pokusavamo. Verovatno jos ovaj i sledeci ciklus,pa onda dogodine.

Zbog posla mog moram da planiram sve:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jjjjjoojjj nadam se da jeste :babycrib: Imam samo jednu nedoumicu, ova prva slika je nastala nekih 15 min nakon ocitavanja rezultata. Nakon toga sam test stavila u torbu i nakon neka 2,3 h dosta su izbledele crtice, i jedna i druga, pa me to malo brine (slika u prilogu posle par sati). Mada pise da se rezultat ocitava tih prvih 15min, a i test je takav da se zaista brise s njega, obican papir. Muz mi kaze da mi je to glupo razmisljanje, da nema veze sto su izbledele, al sta cu kad mislil o tome <_< Vec sam zakazala kod ginekologa, pa se nadam da ce sve biti u redu. Inace prva trudnoca, simptoma, sem konstantnih grceva u stomaku i to bas kao pred ciklus, nemam

viber image 2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@micikakrstic sve je to ok, nemaš razloga za brigu. Rezultat se ionako gleda 5 min nakon testiranja, normalno je da crtice posle izblede. I potpuno je normalno da nemaš nikakav simptom, tako je i meni bilo. 

Čestitam :baby:

micikakrstic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da izblede kada se test osusio.

Nego,mi imamo super temu,Prvi trimestar,pa mozes da se ukljucis!

micikakrstic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao super, bas ste me umirile ;) Prikljucujem se temi :) hvala vam puno na odgovorima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan svima, nov sam na forumu imam nedoumicu oko trudnoce. Naime devojci kasni menstruacija 5 dana (do sada nije ni jednom kasnila) hteli bi da uradimo test, ako imate predlog koji ili sta Vi smatrate da bi bilo najbolje uciniti u toj situaciji.Hvala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan svima, nov sam na forumu imam nedoumicu oko trudnoce. Naime devojci kasni menstruacija 5 dana (do sada nije ni jednom kasnila) hteli bi da uradimo test, ako imate predlog koji ili sta Vi smatrate da bi bilo najbolje uciniti u toj situaciji.Hvala 

test bilo koji u apoteci kupite. Ima ih raznih ali svi funkcionisu po istom principu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.