Test za utvrđivanje trudnoće


odgovora

Objavljeno

Pozdrav svima! :)
Imam jedno pitanje, dilemu.. Nova sam u svemu ovome, pa vas molim za razumevanje. Naime, treba da idem na more 2.09. a bila sam kod ginekologa da mi da tablete za odlaganje menstruacije, jer treba da dobijem 4.09.sto znaci da tablete treba da pocnem da pijem 1.09. E sad, komplikacija je sledeca :D pokusavam da ostanem trudna i ne znam kada najranije moze da se uradi bHCG ili test na trudnocu? Koliko dana posle ovulacije? I koliko je bHCG validan ako se radi tri dana pre ocekivane menstruacije?
Ne bih bas da se zezam sa tim lekom (Primolut nor), jer pise u uputstvu da se ne pije ako se sumnja na trudnocu, a iza sebe imam vec jedan pobacaj (prosle godine, avgust, 8.nedelja). 
Izvinjavam se na ovako velikom tekstu, ali ako neka ima slicna iskustva ili zna kada najranije moze da se odradi bHCG neka pise. Hvala unapred i svako dobro! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vali, moja kuma je pila tablete za odlaganje trudnoće na bazi progesterona jer je planirala venčanje, a nije bila sigurna je li trudna. Dr joj je rekla da čak iako je trudna može da pije te tablete. Ispostavilo se da jeste bila trudna i sa trudnoćom je sve ok. Tako da umesto tih koje ne smeš u trudnoći, potraži te tablete koje smeš, pošto progesteron svakako povoljno utiče na trudnoću. A betu možeš raditi desetak dana nakon ovulacije/rizičnog odnosa, mada ona uvek tako rano može da pogreši. 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc sam imala bolove u donjem delu ledja i ispod stomaka...pojavile su mi se 2-3 tackice smedje, i samo jednom kada sam se ocistila, vrlo malo rozikastog... 

Imam li razloga za zabrinutost? Jako sam uplasena...idem kasnije da radim betu... Obzirom da mi je dr.na odmoru, a ne zelim da idem kod nekog drugog, ako beta bude ok, da li mogu "na svoju ruku" da uzmem utrogestan?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja utrogestan ne bih uzimala pre uz, dok ne cujem srce i potvrdim da je sve na svom mestu. Nisu bebice tako bas osetljive, izborice se ona ako je sve ok. Javi kolika ti je beta.

Lenica55 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ne bih utrogestan tek tako... vidi betu kako raste, odmaraj i to je to... 

Lenica55 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekam rezultate bete :huh:

Ako mi je pre dva dana bila 26,3 , kolika danas treba da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bar 50.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeej odlično! Ne uzimaj ništa na svoju ruku!

Lenica55 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D Samo pijem folnu kiselinu i Revitu(gvozdje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenice cestitam!:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenice cestitam!:babymommy:

Hvalaa :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beta mi je 97 :baby:

koji je to dc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

koji je to dc?

25-ti dan ciklusa

Izmenjeno od strane Lenica55
neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vali, moja kuma je pila tablete za odlaganje trudnoće na bazi progesterona jer je planirala venčanje, a nije bila sigurna je li trudna. Dr joj je rekla da čak iako je trudna može da pije te tablete. Ispostavilo se da jeste bila trudna i sa trudnoćom je sve ok. Tako da umesto tih koje ne smeš u trudnoći, potraži te tablete koje smeš, pošto progesteron svakako povoljno utiče na trudnoću. A betu možeš raditi desetak dana nakon ovulacije/rizičnog odnosa, mada ona uvek tako rano može da pogreši. 

Hvala na odgovoru! :) konsultovacu se sa ginekologom pre nego sto pocnem da pijem bilo sta. Mislim da je to najpametnije. Hvala jos jednom! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke drage, imam jedno pitanjce :) 

Da li i sutra da uradim betu? To bi bilo nakon 48 sati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možeš da radiš koliko hoćeš puta, ako će te to smiriti. Ali dok ne sačekaš bar dve nedelje i odeš na ultrazvuk, nema mnogo poente da bacaš novce. 

Lenica55 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možeš da radiš koliko hoćeš puta, ako će te to smiriti. Ali dok ne sačekaš bar dve nedelje i odeš na ultrazvuk, nema mnogo poente da bacaš novce. 

I to sto kazes :) Koja je najbolja folna kiselina? Cula sam negde da je Femibion 1 dobar, jer sadrzi folnu kisellinu i vitamine, mada ja pijem Folacin...kazu i za njega da je ok... 

Znaci, prvi pregled bude oko 5-6 nedelje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem Folnak. Mislim da mi neko rece sa je on najjaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem Folnak. Mislim da mi neko rece sa je on najjaci

A pijes li gvozdje? Ja sam pocela Revitu da pijem, jer nisam htela nikakve tablete da uzimam dok se ne posavetujem sa dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni gvozdje na svoju ruku ne treba piti. Meni je sada dr dala samo folnu, nema tu najjace, imas preporucenu dozu i to se pije (uglavnom od 400mg). Nije mi dala vitamine jer sam ih od novembra 2015 pila zbog druge trudnoce, pa dojenje. Dobra mi je krvna slika, kaze malo bez vitamina pa ce onda da mi da.

Lenice plod se na uz vidi odprilike kada je vrednost bete bar 1000. Eto izracunaj pa tada najranije mozes otici da vidis plod u materici. Ali otkucaji srca najranije 6.nedelja

Lenica55 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pijes li gvozdje? Ja sam pocela Revitu da pijem, jer nisam htela nikakve tablete da uzimam dok se ne posavetujem sa dr.

ne uzimam gvozdje. Pujem PreMama vitamine i posle dve nedelje sam primetila poboljsanje. Pre toga puno stresa, losa ishrana i bas su me preporodili

MakiJana i Lenica55 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Folnu mozes da uzimas koju god,znam da je meni u trudnocama doca govorio da telo iskoristi koliko mu treba a visak se izbaci.I meni je bila preporucena folna od 400,mada,kazu da je najbolje folnu piti i dok se planira trudnoća,iako nije na odmet poceti i u trudnoci.

Lenica55, MakiJana i Alex00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.